Nieuws
Tientallen brieven van vader Anne Frank ontdekt

De correspondentie stamt uit de periode tussen 30 april en 11 december 1941, meldde het Amerikaanse tijdschrift Time Magazine donderdag.
Otto Frank onderzocht mogelijkheden om via Spanje naar het neutrale Portugal te gaan, vroeg visa aan voor Parijs en probeerde een overtocht te boeken naar de Verenigde Staten en/of Cuba. Alle pogingen mislukten en de familie Frank dook in juli 1942 onder op de Prinsengracht in Amsterdam. In 1944 werden ze verraden en door de Duitsers gearresteerd. Otto Frank overleefde als enige de oorlog.
Vrijwilligster Estelle Guzik ontdekte de brieven twee jaar geleden al in het archief van het YIVO Instituut voor Joods Onderzoek in New York. De vondst werd anderhalf jaar lang stil gehouden. Het YIVO onderzocht hoe het zat met de rechten voor mogelijke publicatie ervan.
Woensdagavond maakte het onderzoeksinstituut bekend dat het de documenten tijdens een persconferentie op 14 februari zal vrijgeven.
Je kan altijd een verschil maken door actief je ergens voor in te zetten. 100.000+ users..Vast wel eentje op wie je een impact kan maken.
En op je andere reactie: iedereen is een product van zijn opvoeding. Ik zou je graag het telefoonnummer van mijn vader willen geven als ik dacht dat dat nut zou hebben. Dat heeft het waarschijnlijk niet en ik wil zijn tijd niet daaraan verspillen.
Denk wat je wil, maar dat doe ik ook. Geef je mening als je dat wil, maar dat doe ik ook. Als jij daar een probleem mee hebt is dat jou probleem en niet het mijne.
Je usernaam heeft een verdacht Arabisch tintje, en je post heeft een verdacht luchtje..
Need i say more? foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Overigens is kritisch zijn altijd goed en dat is inderdaad iets wat al te vaak onbreekt. Het probleem is dat te veel critici selectief feiten pikken die hun standpunt onderstrepen en de overweldigende rest van de bewijzen of negeren of als gigantische samenzwering bestempelen. Dat maakt ze niet bepaald geloofwaardig of objectief. We moeten met z'n allen *alle* feiten in oogschauw nemen en dan ons oordeel vormen.
Ontopic: Ben nu benieuwd wat er in staat. Zal het zeker in de gaten houden.
Prive: http://pixels.ontheweb.nl
De VN is toch voor vrede? Waarom zijn de grote landen uit de VN dan de grootste wapenhandelaren?
Beetje scheef nietwaar?
foto
bewijs genoeg?
With bells to tell the king the news
A thousand misty riders climb up
Higher once upon a time Last.fm
kansloze discussie weer...
Maar als je bedenkt dat vrijwel de gehele bevolkingsgroep waar jij bij hoort een hekel heeft aan alles wat Joods is dan kan je het in dat kader wel antisemitisch noemen.
En je eigen mening neerzeten of geen schaap zijn daar is in jouw geval absoluut geen sprake van. Je balkt gewoon na wat jou cultureel opgelegd is. foto
Er zijn talloze dagboeken bijgehouden en toevallig is deze eruit gesprongen en uitgebracht, ze waren maar een paar van de talloze joden die gedeporteerd werden in die tijd. Dit dagboek van Anne Frank geeft alleen weer wat zij dacht en meer niet. Ik zie de bijzonderheid van dit uitgebrachte dagboek niet echt in, het is een weergave hoe het er toen aan toeging volgens haar gedachtegang en de info van buitenaf kwam via helpers voornamelijk. Het geeft weer hoe ze geleefd hebben en meer niet, dat het boek zo belangrijk geworden is begrijp ik dus niet, het is gewoon een van de vele oorlogsverhalen die er bestaan.
Wat ik wel moet zeggen is dat ik meer geloof hecht aan dit dagboek, omdat dit geschreven is in de periode dat het gebeurd is, de bijbel daarentegen is een boek wat mondeling is overgebracht en pas in de 4e eeuw na christus is geschreven, dus deze kan en is vermoedelijk aangedikt in de loop der tijd voor deze op papier gezet werd.
wat de bijbel betreft, dat is van begin tot eind een sprookje
oh ja, en ove andere reacties hierzo
de joden hebben het natuurlijk wel zwaar gehad, op hun werd echt gejaagd, en dat er zoveel russen het niet hebben overleefd licht aan hun manier van oorlog voeren. elk jaar houd iedereen toch een herdenking, dus het zijn nie alleen de joden die erover 'zeuren'
nadeel van de joden is dat niemand ze mag, behalve dan de amerikanen, maar die vind ook niemand aardig.
ontopic: grappig dat dit gevonden is. hij is dus toevallig in nedland ondergedoken. kon niet anders. die man had wel een goed gevoel dat ie weg moest. helaas is t m niet gelukt foto
- Er zijn méér mensen die geleden hebben, inderdaad als voorbeeld de Russen.
- Het israëlische volk moet, als ze hun zin niet krijgen, eens kappen met het terugvallen op de geschiedenis. Want je bent inderdaad al gauw een antisemiet als je iets over Joden of Israël zegt!
En ik heb niks tegen Jood hoor! Het is weliswaar een raar stofje, maar in combinatie met zetmeel geeft het een heerlijke paarse teint.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken