Nieuws
Spanje: massaal 'si' tegen EU Grondwet

In de loop van dit jaar zullen verschillende landen volgen, waaronder Nederland. In Spanje hadden zowel de regering van de sociaal-democratische premier Zapatero als de grootste oppositiepartij Partido Popular opgeroepen tot een ja-stem. De volksraadpleging is overigens niet bindend.
De Europese Grondwet moet de regelgeving in de EU stroomlijnen. Dat is volgens de leden nodig door de uitbreiding van de unie en de verschillende bestaande verdragen die nu nog gelden. De Grondwet zou de EU slagvaardiger en democratischer moeten maken.
In geval van illegale praktijken verlenen wij volledige medewerking aan justitie.
Wie wel eens door Spanje heen rijdt ziet her en der borden met "gesubsidieerd door de Europese Unie".
Hun Visserij wordt volledig door Europa gedragen, ze krijgen ruim een Miljard, Nederland nog geen tiende daarvan.
Ze hebben dus veel te danken aan Europa, Nederland niks en heeft alleen maar verloren, bij ons geen bord bij de Betuwelijn, HSL met gesubsidieerd door de EU.
Als dat wel zo zou zijn zou ik uiteraard ook voor Europa zijn.
Maar ja, die hebben ook erg veel profijt gehad van de EEG, in tegenstelling tot Nederland, die per inwoner het meest heeft afdragen in verhouding.
Ik hoop dat wij NEE zeggen...
die krijgen inderdaad veel (te) veel subsidie mbt tot visserij bijv.!
Ik ga nog steeds lekker TEGEN stemmen, al boeit het toch niet foto
Je kunt dus ook zeggen dat van het hele land 32% voor stemde. (80% van de 41% opkomst van de 100%) . 67,2% stemde tegen of had geen mening.
Als je het zo bekijkt dan zijn de er toch niet helemaal blij mee...
De tijd van ontvangen is immers nu ook voorbij voor Spanje sinds verleden jaar tien nieuwe veelal arme lidstaten erbij zijn gekomen.
Als Turkije erbij komt is het voor elk land, incluis het arme Oostblok, bloeden en krom liggen om de Turken te subsidiëren.
Ik wil de Spanjaarden wel eens horen als blijkt dat ze nou alleen maar moeten betalen.
Tot zo ver een overwinning van het socialistische propaganda apparaat geinstaleerd door Sapatero of moet ik zeggen opgezet door Bin Laden die Sapatero aan een overwinning hielp foto
http://www.mfa.nl/mad/eco(...)aar_spanje/handel_en
Tja, lange-termijndenken...
Nergens natuurlijk, maar ga maar door met het spuien van je foute veronderstellingen foto Lijk je erg slim door.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
Economisch samenwerken kan op allerlei manieren. Daarvoor hoef je je op andere vlakken echt niet over te leveren aan een groep bureaucraten in Brussel.
- Oriana Fallaci 1929-2006
- Oriana Fallaci 1929-2006
Verder brengt Europa veel niet in geld uit te drukken voordelen, diplomatiek wordt bijvoorbeeld sterker (hoewel dit wel beter kan), de vrede wordt heel gemakkelijk bewaard, en ook praktische voordelen zoals met euro's betalen op je vakantie.
Die Spanjoolen komen er wel achter dat ze o.a hebben gestemd voor een herverdeling van de fondsen foto .
De nieuwe grondwet geeft het heft in handen van de twee grootste ruzie makers, Frankrijk en Duitsland.
Afijn ook ik stem gewoon NEE!
2) Landen die geen lid zijn van de EU schijnen ook prima buiten oorlogen te kunnen blijven (Zwitserland?). Ja, een klein praktisch voordeel. Wel jammer van die niet-bestaande prijstijgingen die niet met de Euro zijn meegekomen foto
4. Wat zijn enkele frappante veranderingen die de Grondwet teweegbrengt?
Uitstap-clausule
De Europese Grondwet voorziet voor het eerst de mogelijkheid voor lidstaten om, na onderling overleg, uit de Unie te stappen.
Minister van Buitenlandse Zaken
Om de Europese Unie meer gezicht te geven, creëerde men deze nieuwe functie. De Minister van Buitenlandse Zaken wordt verantwoordelijk voor het buitenlands beleid van de EU. Hij/zij zit daarom de Raad Algemene Zaken voor (waarin ministers van Buitenlandse Zaken samenkomen) en is lid en vice-voorzitter van de Europese Commissie. De eerste om die functie op te nemen is Javier Solana.
De functie van Minister van Buitenlandse Zaken zou in de toekomst wel eens kunnen evolueren naar die van een Europees president.
Versterkte samenwerking
Binnen de EU gebeurt het dat enkele lidstaten op een bepaald beleidsdomein hun samenwerking willen uitdiepen, terwijl anderen (nog) niet bereid zijn te volgen. De invoering van de euro is daar een ‘mooi’ voorbeeld van. Om voortrekkers toch de kans te geven verder te integreren, voerde men het systeem van ‘versterkte samenwerking’ in: de voortrekkers starten, de anderen sluiten op termijn aan.
De Grondwet vereenvoudigt het gebruik van versterkte samenwerking: één derde van de lidstaten moet deelnemen aan de versterkte samenwerking en het Europees Parlement moet zijn zegen geven. Ook de domeinen waarop men nauwer kan samenwerken werden sterk uitgebreid (bv. voor defensie).
Stem-methode
De manier waarop beslissingen genomen worden in de Ministerraad wijzigt grondig. Voortaan wordt een voorstel aanvaard als 55% van de lidstaten, die minimum 15 lidstaten omvatten, ‘ja’ stemt en als de ministers die ‘ja’ stemden 65% van de EU-bevolking vertegenwoordigen. Men stapt daarmee af van het systeem waarbij elke lidstaat een zeker stem-gewicht heeft.
Deze nieuwe stem-methode wordt de regel, hoewel er nog enkele belangrijke uitzonderingen zijn. Voor beslissingen i.v.m. het buitenlands- en veiligheidsbeleid, sociale zekerheid en fiscaliteit van de EU blijft unanimiteit nodig.
Het Handvest van de Grondrechten
Het Handvest van de Grondrechten maakt integraal deel uit van de Europese Grondwet. Het bevat o.a. politieke, burgerlijke en sociale rechten, zoals gelijkheid van mannen en vrouwen, vrijheid van gedachte, geweten en godsdienst en het verbod op folteringen en onmenselijke of vernederende behandelingen of straffen.
Deze rechten moeten gerespecteerd worden door alle EU-instellingen en –lidstaten bij de uitvoering van het Europees recht. Belangrijk addertje onder het gras: het Handvest is niet juridisch bindend voor de lidstaten.
EU-Instellingen
De Europese Raad
De Europese Grondwet schaft het roterende voorzitterschap af. Dat hield in dat om het half jaar een andere lidstaat het Voorzitterschap van de EU op zich nam, volgens een vaste volgorde. Dat land mocht de Europese Raad en de Ministerraden voorzitten. Voortaan wordt er een ‘Voorzitter van de Europese Raad’ verkozen, die aangesteld wordt voor een termijn van 2,5 jaar.
De Ministerraad
Net zoals de Europese Raad, wordt ook de Ministerraad voorgezeten door het land dat het Voorzitterschap van de Unie op dat moment waarneemt. Dit systeem wordt vervangen door een roterend voorzitterschap waarbij telkens een groep van drie landen gedurende 18 maanden alle Ministerraden voorzit. Daarop is één uitzondering: de Raad Algemene Zaken, waarin de ministers van Buitenlandse Zaken samenkomen, wordt voorgezeten door de Europese Minister van Buitenlandse Zaken.
De Europese Commissie
Momenteel geldt de regel dat elke EU-lidstaat één commissaris afvaardigt naar de Europese Commissie. Vanaf 2014 bedraagt het aantal commissarissen slechts 2/3 van het aantal lidstaten. Een toerbeurtsysteem zal bepalen welke lidstaten op welk moment een zetel krijgen in de Commissie.
Het Europees Parlement
Sinds de uitbreiding van 1 mei 2004 telt het Europees Parlement 732 parlementsleden. Met de komende uitbreidingen in het vooruitzicht wordt het aantal zetels geplafonneerd tot 750. Elke lidstaat krijgt minstens zes zetels toegewezen en maximaal 96.
De Europese Grondwet geeft het Europees Parlement meer macht. Voortaan worden beslissingen genomen door de Ministerraad en het Europees Parlement samen. Daarmee wordt het Parlement nu mede-wetgever.
Diverse
Rechtspersoonlijkheid
Met de Europese Grondwet krijgt de Unie rechtspersoonlijkheid. Dat betekent dat ze verdragen met derde landen kan afsluiten, kan toetreden tot internationale organisaties en Europa kan vertegenwoordigen. Bovendien kan ze andere partijen voor een gerechtelijke instantie brengen en kan ze ook zelf vervolgd worden. De lidstaten moeten daarvoor wel telkens hun akkoord geven.
De symbolen van de EU
De Grondwet legt de symbolen van de EU vast. De Unie heeft nu een eigen vlag (een blauwe achtergrond met een cirkel van 12 gouden sterren), een Europees volkslied (negende symfonie van Beethoven) en een eigen motto (eenheid in verscheidenheid). Verder heeft de Unie ook een eigen munt (de euro) en viert ze op 9 mei de Europese Feestdag.
Meer transparantie
Om meer transparantie te krijgen in de werkzaamheden van de Unie, werd beslist om niet alleen de vergaderingen van het Europees Parlement, maar ook die van de Ministerraden openbaar te maken.
Beslissingen
Om haar beleid te voeren beschikt de EU over 36 soorten besluiten. Dit wordt vereenvoudigd door de Grondwet. In de toekomst wordt het aantal instrumenten beperkt tot zes: Europese wet, kaderwet, verordening, besluit, aanbeveling en advies.
Turkije wordt zonder die grondwet uiteindelijk ook wel toegelaten tot de EU. En ga zo maar door. Of je er nu tegen bent of niet.
Hier zal het merendeel dus om andere redenen tegen stemmen dan om redenen die er echt mee te maken hebben. Gewoon omdat mensen er niets van snappen.
En dan nog, zelfs al stemt 99 procent tegen, onze regering gaat toch wel akkoord.
We wonen in Nederland weet je wel foto
In Nederland zullen veel mensen dit gebruiken om Balkenende weer de zoveelste tik uit te delen. Niet omdat ze enig idee hebben waarover het gaat.
Europa is gewoon te instabiel om als 1 te kunnen functioneren.
We leven nu wel in een democratie .....? We hebben nu ook auto's enzo en telefoons en internet en internationale bedrijven. Je weet wel meer welvaart enzo. Het "Ja" zeggen tegen een Europese grondwet zorgt uiteindelijk alleen maar tot meer welvaart.
Op dit moment neig ik echter veel meer naar "ja" toe..
Ondanks de misschien negatieve punten, denk ik dat we dit gewoon moeten doen... zeker als we mee willen komen met US, opkomende landen zoals China, India, etc..
Vooral in die laatste 2 gaat het zo snel, en ze vragen zoveel materiaal op de wereldmarkt.. als we niet als Europa tegenwicht gaan bieden dan vallen we vrijwel zeker naar een plaats ergens tussen de modernste landen en de 3e wereldlanden.
Zeker als je ziet hoe ziek veel ingenieurs er bijvoorbeld in dit soort opkomende landen afstuderen. 5 x meer dan in US als ik me niet vergis.
Nadelen? waarschijnlijk wel...
Keuze? ik denk het eigenlijk niet ... alles of niets gaat het worden denk ik.
Maar dat doen ze niet dus opsouten met die grondwet
Wat een kutreacties hier allemaal zeg.
O o o wat hebben wij het allemaal slecht nu omdat we geld aan de Spanjaarden hebben gegeven.
Denk eens na ofzo, stelletje egoïsten hier allemaal, om te kotsen.
3 weken sterren kijken in augustus: www.iayc.org
3 weken sterren kijken in augustus: www.iayc.org
Ze doen allemaal alsof NL nooit heeft geprofiteerd, sterker nog dat doen ze nog steeds dus hou op met zeuren mensen...
-the Dude-
Alsof je een ander land niet uit de penarie moet helpen als dat mogelijk is.
Nee liever alles voor jezelf houden, worden ze boos, komen ze je rijkdom wel halen.
De EU (EEG) fungeerde als eerste om te voorkomen dat er geen oorlog binnen Europa meer kwam. Sinds de oprichting is dit redelijk (Balkan) gelukt.
En het resultaat is niet dat de mensen in Nederland blij zijn, maar dat ze zeiken dat met ons geld wegen in Spanje zijn gemaakt zodat we naar de kust kunnen rijden.
3 weken sterren kijken in augustus: www.iayc.org
an hour to like someone,
and a day to love someone,
but it takes a lifetime to forget someone.
Het gaat hier ook grotendeels over mensen die tegen EUROPA zijn en niet tegen de grondwet. En dan wordt dit referendum maar als protest gebruikt. Maar vraag een gemiddelde voorbijganger naar de EU grondwet en het zal er waarschijnlijk op neerkomen dat diegene nee stemt, omdat ze bang zijn voor Turkije :S
We hebben een grondwet, waarom een europese? Is het zo belangrijk voor ons om een nieuwe grondwet te krijgen?
Ik zie allemaal kliekjes gevormd worden, europese politie, binneneuropese zaken, buiteneuropese zaken, ministerie van europese export, enz enz...
Wat is de meerwaarde nu precies? Dat we weer een onderdeel erbij krijgen die van de belastingbetaler zijn centen betaalt word? We krijgen allemaal dubbele departement, 1 hier en 1 in Europa. Het mag weer wat kosten, nietwaar?
Grondwet heeft niets met financien te maken lees ik, maar van beide kanten word het keer op keer aangehaald. De macht komt in handen van Duitsland en Frankrijk, 2 landen die als ze een tekort hebben de regels aan hun laars lappen maar wel Nederland dwingend boetes wil opleggen als Nederland een tegroot tekort krijgt.
Al met al, maar dat is mijn mening, is Europa's eenheid een nonsensverdrag tussen landen waar je aan de ene kant Frankrijk en Duitsland hebt en aan de andere kant landen die financieel willen profiteren, met Nederland, Belgie en Ierland in het midden....
Wat was de meerwaarde ook alweer van de grondwet? En dan hoef ik niet te weten dat de economie er zo op vooruitgaat over 10 jaar, want we gingen prima vooruit voor de Europese eenwording, daarna is het wat minder geworden, remember?
Duitsland en Frankrijk zijn ook niet degenen die in hun eentje bepalen wat er gebeurd. De unie is groter dan dat, sterker hoe groter deze wordt hoe minder macht die twee hebben.
Denk je nou echt dat dat het gaat worden door alle arme landen in 1 keer bij de EU te halen ? Ik denk dat hierdoor juist de rijkere arme ook ineens arme landen worden. Alleen Rusland is al machtiger dan de gehele EU.
R.I.P Jolanda my big sister 09-09-1969 - 13-05-2005
Ik zal niet tegen stemmen, maar gewoon voor. De grondwet is zo slecht nog niet als velen van jullie laten voorkomen. Veel "argumenten" hebben niets met de grondwet te maken, maar zijn direct een frustratie op de EU. In dat geval zou ik zelfs vóór de grondwet stemmen, omdat vast staat dat het mogelijk is uit de EU te stappen. Ik weet niet of dat nu ook al mogelijk is, het staat in elk geval nergens vermeld, maar ik kan me iets herrinneren in de jaren 80 met Groenland dat officieel onderdeel was van de EU maar er nu uit is. Mmm... je bent zeker vergeten dat we nauwelijks nog invoerrechten hebben binnen de EU, dat grenscontroles grotendeels weg zijn, dat we vrij vervoer van reizigers en goederen hebben? Dat zijn maar enkele punten die volgens mij best veel opgeleverd hebben?! Misschien hadden ze inderdaad egens kunnen opnemen dat het aantal voerbare talen in het EP gelimiteerd wordt.
Maar... het "motto" van de EU is niet voor niets... eenheid in verscheidenheid
Het is allemaal zo cryptisch...
Iemand een fotoNON-balkenende uitleg voor me...??
Wat de gemiddelde nederlandse burger wel kan begrijpen??
Bij vooraad dank foto
Sterk argument, erg overtuigend ook moet ik zeggen
maar of je het gevondene waardeeert?
De situatie is voor ons Nederlanders dus onvergelijkbaar.
Andersom wordt er met wat powerplay gespeeld tegenover de kleine kut landjes lees: chantage en ze bepalen er geen softdrugs meer verkocht mag worden in Nederland.
We betalen eraan mee dat onze banen verdwijnen, dus deze hele poppenkast zijn niets meer dan kadootjes voor het bedrijfsleven.
nu is het algemeen bekend dat als het met het bedrijfsleven goed gaat, dat het dan met de werknemers ook goed gaat... dit gaat niet op als de vruchten zich afwerpen in het buitenland... foto
Let op! in 2006 komt er misschien een nieuwe regel dat een werkgever je mag ontslaan met een maximale vergoeding (goud handdruk) van 12 maanden!! weet je wat dat betekent fotofoto dat ze iemand die 40 jaar bij dezelfde baas werkt eventjes 50 maanden aan salaris ontnemen om vervolgens nog eens op z'n uitkering te korten voor dat beetje wat hij krijgt.
kadootje? hoe bedoel je? niet voor mij
Dan is het ook nog zo dat ze steeds makkelijker kunnen ontslaan door allerlei moeilijke regeltjes aan te passen die ermee gemoeit gaan.
kadootje? hoe bedoel je? niet voor mij
Ik stem NEE, en als je baantje je lief is, en je het ook zo spuugzat bent dat ze je constant voorliegen en alleen maar het bedrijfsleven eenzijdig voordelen geeft, stem dan NEE aub foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken