Nieuws
Fractie: 'VVD lijdt aan Fortuyn-trauma'
Dit is de conclusie die de Kamerfractie van de liberalen op een fractieweekend in Wassenaar heeft getrokken. "Met Wilders is de bom gebarsten. We hebben in Wassenaar een eenheid gesmeed en gaan nu met elkaar inhoudelijke politiek bedrijven", meent fractiesecretaris Jan Rijpstra. De liberalen waren volgens de fractie de afgelopen jaren een slapende vulkaan, die met het vertrek van Kamerlid Wilders uit de fractie tot uitbarsting is gekomen.
Volgens Rijpstra heeft de VVD onvoldoende ingespeeld op de maatschappij die sinds Fortuyn is ontstaan. "Iemand staat op en bedrijft op een heel andere manier politiek. Er ontstaat een maatschappij waarin iedereen alles mag zeggen wat hij of zij denkt en vindt. Op de radio, televisie en via e-mail. Daar hebben we als VVD veel te weinig over gesproken en niet goed op ingespeeld."
'Nog meer op de inhoud'
Fractieleider Jozias van Aartsen, afgelopen december nog tot beste politicus van 2003 gekozen, en vice-premier Gerrit Zalm moeten meer het land in om met de achterban in discussie te treden over belangrijke VVD-thema's als veiligheid, integratie en mobiliteit. Zalm zal daarbij het kabinetsbeleid uitdragen. "We gaan ons nog meer op de inhoud richten", aldus Rijpstra.

Jozias van Aartsen op het fractieweekend in Wassenaar
Een echte partij heeft geem idealen en ideeen omdat er veel mensen het vinden, maar omdat zij daadwerkelijk erachter staan.
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
Ik vind het best als mensen "goeie " ideeen hebben....
Maar als hij als een kip zonder kop allemaal dingen roept, waardoor andere mensen ( volken, culturen, anders-gelovigen) zich ineens niet meer "veilig" voelen....en voor de rest geen vlieg kwaad doen, ....
Je moet niet iedereen over een kam scheren.....
We zullen wel zien...
niet vlak voor de verkiezingen even naar rechts kan opschuiven om nog wat extra zetels ritselen.
Ik vind heel sterk dat een vertrekkend kamerlid, ongeacht de oorzaak van het vertrek, gedwongen moet zijn om zijn/haar zetel achter te laten bij zijn/haar voormalige, electorale achterban. En leg het maar vast in regels of statuten of wat dan ook! Dan heb je dit soort mediageile sores ook veel en veel minder! Nu besteedt een gemiddeld journaal alweer een geheel blok aan de pissigheid van de VVD; bad-publicity die je voor moet zijn als politieke partij, vind ik!
deed het licht uit
en genoot bij de gedachte dat ik de enige mens ter wereld ben met een schaduw in volstrekte duisternis
Dit gaat alleen de VVD aan en de rest werkt gewoon rustig door, precies zoals het hoort
PSV, de logische kampioen
Proud To Be VBL User
Hiphop Purist
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
[..]
ook foto
[/quote
Count me in!] foto
VVD is te links geworden, en bovendien wil het meerendeel van de Nederlanders Turkije niet bij de EU denk ik. Toch trekt de politiek zich daar niks van aan en dat is verkeerd en ondemocratisch.
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
Kan Zalm weer lekker de sociaal-liberaal gaan uithangen terwijl Wilders samen met mensen van de Burke Stichting en lieden als Eerdmans en Pastors een nieuwe rechtse beweging gaat oprichten. Althans, dat hoop ik. 8)
Wat wil die man nou in zijn eentje doen?
foto
En ga nu niet weer van die slappe teksten lopen scanderen van: "Hij is extreemrechts." want we hebben gezien hoe sterk de mensen zijn die dat in 2002 ook riepen. Na de dood van Pim was dat namelijk in 1x over en hadden ze dat opeens niet meer gezegd. Theo van Gogh mocht zelfs het bewijsmateriaal daarvan niet meer gebruiken, leve de Nederlandse schijndemocratie...
Zelf heb ik een gruwelijke hekel aan extreemrechts. Ik wil gewoon stevig, echt rechts zien, met een liberale houding. LPF trok mij altijd wel, maar hebben bewezen dat ze het niet kunnen. Hoe dat gelopen zou zijn als Pim er nog wel was geweest laat ik in het midden, dat is gewoon giswerk. Nieuwrechts is officieel niet extreemrechts, maar daar heb ik zo mijn bedenkingen bij, dus wordt het voor mij de partij van Wilders.
Die VVD heeft het gehad bij mij!
Geen mooie praatjes en geen meeloperij met andere partijen meer voor mij.
De VVD is van oudsher een partij van leugenaars.
Wilders had genoeg van die hypocrisie....... en is opgestapt.
Trouwens jou stelling dat ze zich daar `heel netjes`niet mee bemoeien vind ik wat naief.Als een partij er op een of andere manier poltiek voordeel uit kan slepen ,zullen ze dat niet nalaten.
Geen enkele partij heeft zich er deze week over uitgelaten; de standpunten zijn bekend en zelfs binnen de VVD was het bekend. Dat Wilders het er niet mee eens was doet natuurlijk niets af aan dat feit. De toetreding van Turkije tot de EU is op dit moment nog niet aan de orde Maar voorlopig hebben ze dat dus nog niet gedaan en dat mag je best netjes noemen
PSV, de logische kampioen
Proud To Be VBL User
Hiphop Purist
Wat dat betreft vind ik dat je een heldere visie op de politiek hebt!! foto
edit: typo
Ooit wel eens gehoord van de NA en de NVU?! Kan je ook een beetje motiveren waarom dat precies zou moeten?
Dit klinkt nl. ook een beetje als een "mediageile" score. Wilders zegt dat al jaren, dus het is niet zo dat hij dit nu pas dat zegt om meer stemmen naar zich toe te trekken. Als hij dat NU pas was gaan roepen, dan had je wel mischien wel een punt gehad. Dat klinkt alsof je zelf een gefrustreerde VVD stemmer bent foto
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
VVD is foto
Ik denk dat Van Aar(t)sen zich eerst eens moet laten foto , voordat ie weer eens zijn mond moet open doen over politiek. Wat een zielig mannetje zeg...
Die malloot wil namelijk koste wat het kost zijn "tien punten-plan" doorvoeren, daarvoor is hij immers uit de VVD-fractie gestapt. Aangezien jij minstens 7 maal mensen ernstig hebt beledigd wacht je dus een toekomst voor de rest van je leven in de lik. foto
Zal ik Wilders vast bellen?
Die van Aartsen en Zalm zijn gewoon losers.
Ik ben op het veel punten niet eens met Wilders (veel te rechtse en harde standpunten) maar m.b.t. Turkije ben ik het helemaal met hem eens.
Turkije moet niet toetreden de europese unie. Dit land wijkt gewoon veel te veel af van de overige landen op vele punten.
Tevens worden daar de mensenrechten nog om het leven geschonden.
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
Als fractievoorzitter moet je ervoor zorgen dat de rijen gesloten blijven. Er mag best plaats zijn voor afwijkende gedachten, maar probeer ze niet in je eentje door te drukken. Het merendeel van de fractie was het niet eens met Wilders en deze weigerde in te binden. Dan is het niet meer dan logisch dat je uit elkaar gaat
PSV, de logische kampioen
Proud To Be VBL User
Hiphop Purist
Als de VVD het daar niet mee eens is, moet het een voorstel tot wijziging van de kieswet indienen. Hebben ze de afgelopen tig jaar als regeringspartij niet nodig gevonden, nu moeten ze niet zo kinderachtig zeuren.
Ik ben ontzettend benieuwd wat Leefbaar Rotterdam en de fractie van de LPF, en evt. Heinsbroek of Peter R. de Vries nog gaan doen. Maar NieuwRechts is me te radicaal en de LPF heeft al teveel vegald. Forza Nederland en de FVP zullen wellicht in de toekomst een stem van me kunnen krijgen, maar STEL dat er NU verkiezingen zouden zijn, dan kies ik Wilders. Het is bij lange na geen Pim Fortuyn - maar wie wel? - maar samen met de goede mensen kan hij zorgen dat de zetels van de VVD naar een partij gaan die niet een bijna perfecte kloon is van het CDA.
Laat Van Aartsen en Dijkstal nog maar wat vaker zeggen dat ze de linkse koers aan wil houden, dan wijken de rechtse(re) kiezers vanzelf uit naar een of andere partij die WEL een volksvertegenwoordiging kan zijn.
En ik zie Wilders niet meer terugkomen in de TK na de verkiezingen. Hij is nu ff 'popi' maar over een jaar hoor je er niets meer van. (Zie al die andere eenmansfractie's uit het verleden maar)
Holbewoners sterven nu eenmaal uit, leert de geschiedenis.
. Op welk gebied is de VVD een kloon van het CDA? Nog niet zo lang geleden waren de reacties op de FP dat de VVD het beleid bepaalde en het CDA er maar achteraan hobbelde. Van het CDA heb ik nog nooit een liberaal geluid gehoord, ook niet van Wilders trouwens en wat ik gisteren van hem hoorde over de Edmund Burke stichting enz denk ik dat Wilders meer met het CDA gemeen gaat krijgen dan de VVD. foto Van Aartsen en Dijkstal (doet al niet meer mee als je nog niet wist) hebben echt heel weinig met elkaar gemeen, van Aartsten word ook niet gerekend tot het 'linkse kamp'. Kijk je trouwens wel tv? Heb van Aartsen nog niet gehoord over een linksere koers wel over een liberalere koers waar ik het alleen maar mee eens kan zijn.Trouwens Wilders heeft het wel over een sociale koers en sociaal word toch over het algemeen gezien als links foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken