Schiphol-topman Dick Benschop staat zwaar debat te wachten in Tweede Kamer
Schipholbaas Dick Benschop moet zich vanavond verantwoorden in de Tweede Kamer voor de extreem chaotische situatie op de luchthaven. Kamerleden willen uitleg waarom het mis is gegaan. Ook FNV-campagneleider Joost van Doesburg mengt zich vandaag in het debat. Hij acht de politiek ook verantwoordelijk voor de huidige situatie op Schiphol, omdat de staat grootaandeelhouder is.
CDA-Kamerlid Harry van der Molen wil Benschop onder andere vragen naar de hogere lonen voor het luchthavenpersoneel. Hij weet niet of dat de directe oplossing is voor alle problemen op Schiphol. “Het probleem van Schiphol is te weinig mensen die kunnen helpen bij de bagage en de beveiliging”, zegt hij bij Goedemorgen Nederland.
Schiphol lijkt zich dat ook te beseffen en is bezig het met een plan om personeel te werven. “Ik zou Benschop vandaag ook vragen hoe het met de personeelswerving gaat. Ik neem aan dat wij daar niet op gaan zitten wachten en dat men nu al wat doet.” Meer hierover bij WNL.
Het kan toch niet zo zijn dat het tweede grootste vliegveld van Europa zó weinig winst maakt dat ze hun eigen personeel niet eens kunnen betalen. Daar blijft ergens een hele hoop geld aan de zogeheten strijkstok hangen
Edit: typo en link toegevoegd
[ Bericht gewijzigd door Nounounounou op dinsdag 31 mei 2022 @ 12:56 ]
† Ryan Dunn (June 11, 1977 – June 20, 2011)
It's funny. All you have to do is say something nobody understands and they'll do practically anything you want them to.
VIVA LA ASSANGE¡
Dus weg er mee.
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Sowieso na Heathrow and CDG.
En ik gok dat tegenwoordig Frankfurt er ook al voorbij is door NLs wanbeleid.
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Minder hub, meer eind- en startbestemmingen en je probleem lost zich grotendeels op.
Heb je minder personeel nodig en hoef je ook niet uit te breiden.
Is het dan niet rendabel dan kap maar met die hele zooi. Dan heeft het geen bestaansrecht.
Simpel gedacht, ik weet het. Maar hier wordt zo ontzettend veel belastinggeld in gemikt dat het een keer klaar moet zijn. Een groot Schiphol is veel minder belangrijk voor ons land dan men doet geloven. Het lijkt wel een prestigeproject.
Veel beter is te zorgen dat de grote hoeveelheid aan zombiebedrijven failliet gaan. Dankzij de coronasteun zijn er veel te veel bedrijven en ondernemingen blijven bestaan die niet levensvatbaar zijn. En aangezien faillissement er voor zorgt dat er meer potentiele werknemers beschikbaar worden....
Schiphol had door de super strnege lockdown in Engeland, 6 miljoen passagiers meer dan Heathrow in 2021.
Schiphol is voor zijn rekening .
En dat is moeilijk te begrijpen als je bedenkt dat zo'n beetje de hoofd voorwaarde voor staatssteun was dat je je personeel in dienst moest houden...
En nu weeeeer mosterd na de maaltijd.
Maar ze komen het wel weer bij u en mij ophalen, elkaar dekkend.
Maar goed, ga maar fijn de directeur van Schiphol op het matje roepen en vermanend toespreken, dan lijkt het tenminste alsof het de politiek ook nog wat kan schelen.
Ojee waarom. Die vraag wil deze zakkenvuller kost wat kost voorkomen
vanaf 1 juli 2022 begonnen worden met aflossen..
Momenteel is dat een beetje omgekeerd, voor elke werkgever minstens tien andere werkgevers. Even je overmaat aan personeel ontslaan om ze, als de storm overgetrokken is weer terug te laten komen werkt momenteel dus even niet meer.
Schiphol klaagt dat ze geen geld meer hebben.
Schiphol kreeg staatssteun.
Schiphol klaagt dat ze geen geld meer hebben.
Alle vliegtuigen bleven leeg heen en weer vliegen om de slots niet kwijt te raken. Ze betaalden dus nog steeds landingsgeld.
Schiphol klaagt dat ze geen geld meer hebben.
Schiphol ontslaat 20% van eigen mensen en gooit alle uitzendkrachten eruit
Schiphol klaagt dat ze geen geld meer hebben.
Men vraagt alle toeleveringsbedrijven 25% in te leveren.
Schiphol klaagt dat ze geen mensen meer hebben.
En er zal waarschijnlijk een beetje moeten worden aangedrongen bij deze groep werkpaardjes.
Een deel zal waarschijnlijk dan weer vluchten uit NL en naar de vrindjes, die nog op reis zijn naar NL, kwetteren dat ze NL beter kunnen vermijden omdat je daar ineens moet werken voor je 'gratis' Miele en uitkering. Scheelt ook weer op de instroom van 800 per week én de druk op de AZC's neemt dan af.
Win-win, toch?
MCB radio 747KHz Middengolf
MCB radio 747KHz Middengolf
En die moeten inboeken met 3 personen.
Dat betekend rustig aan doen en de komende 3 a 4 uur niet kijken hoe even lang de rij nog is.
Begrijp alleen niet dat deze functie niet binnen een dag met 1000 inroepkrachten tijdelijk gevuld is.
dat moet makkelijker en sneller kunnen dan nu gaat. (ahum al ruim een half jaar ofzo )
Ook de inflatie wordt bepaald door onze regering, de EU, de manier om de schuldenlast van de EU landen relatief te verlagen, de bevolking is het haasje, alles wordt duurder, de lonen stijgen niet mee.
Grote investeringsmaatschappijen maken nu grote winsten, dit jaar 20 miljard, de Europese wet van 20 jaar geleden dat deze investeringsmaatschappijen een maximum aan kapitaal aan voedsel kunnen investeren is afgeschaft onder druk van deze investeringsmaatschappijen. Nu worden kunstmatige tekorten gecreëerd door opkoopprogramma's en stijgt de prijs van voedsel en brandstof naar recordhoogte.
Wie is de klos, de gewone man.
Ipv dat ze eens de boel aanpakken, hebben ze hem een tik op de vingers gegeven en even "foei" gezegd
Wat maakt het uit dat door wanbeleid Schiphol een circus is geworden en door de halve wereld uitgelacht wordt?
Zo werkt het met die hoge persoontjes: Maakt niet uit hoe groot de puinhoop is die ze maken of hoe corrupt ze ook blijken te zijn, ze blijven met hun bullshit wegkomen want er word ze altijd een handje boven het hoofd gehouden door hun vriendjes in de politiek.
Natuurlijk wel weer even een flinke bonus opstrijken eind dit jaar hé?
Maar oh wee als Jan Modaal een fout op zijn werk maakt of corruptie vertoond wat maar een fractie is van wat de laatste jaren in Den Haag en nu dus in de top van Schiphol gebeurd... Dan wordt die stante pede ontslagen (en in geval van corruptie opgepakt) en mag die blij zijn als die ooit nog hamburgers mag bakken bij Mac Donalds.
Het meten met twee maten is meer dan absurd geworden.
Dit hele "debat" was niks meer dan een schertsvertoning.
Verder heb je het meeste werk aan de vakantietokkies die maar niet willen begrijpen wat 100ml vloeistof betekent en hun tassen vol proppen met spul dat niet mee kan. Dus: Vakantievluchten verhuizen naar de regio. Eelde, Rotterdam en Eindhoven/Maastricht. Lelystad heeft helemaal niemand wat aan.
Maar meneertje aasgier wil alles graag zelf houden, vandaar dat een vliegveld dat niemand wil er maar ff doorgedrukt moest worden.
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Wat heeft dat nou voor invloed op hoe groot een vliegveld is?
Heel leuk dat er contracten zijn, maar dat houdt niet in dat er niet meer of minder gevlogen passagiers zijn.
Frankfurt zat sowieso al heel dicht op Schiphol.
In aantal passagiers stond Frankfurt al heel dicht op Schiphol en aangezien Nederland er alles aan doet om Schiphol kapot te maken en Frankfurt alleen maar groeit.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken