F1: Uitslag Grand Prix van het 70-jarig bestaan
Max Verstappen heeft de Grand Prix van het 70-jarig bestaan van de Formule 1 op zijn naam geschreven. Op Silverstone versloeg de Nederlander met de Red Bull de Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas via een uitstekende strategie.
Bottas startte in de tweede race op Silverstone op poleposition, voor Hamilton, Nico Hülkenberg en Verstappen die als enige in de top tien op de harde banden startte, de rest op medium. Bij de start maakte Verstappen korte metten met Hülkenberg, terwijl verder naar achteren Sebastian Vettel prima vertrokken was, maar over de kerbstones spinde en achter aan kon sluiten.
De Mercedessen van Bottas en Hamilton reden direct na de start weg bij de rest, maar Verstappen hield hen goed bij, sterker nog, de Nederlander ging na een zevental ronden inlopen en zette hiermee de concurrenten stevig onder druk. Achter de Nederlander gingen de eerste coureurs naar binnen en na twaalf ronden had leider Bottas genoeg van zijn rubber, een ronde later gevolgd door Hamilton. Dit gaf de leiding aan Verstappen die hierop het tempo verhoogde.
In de eerste ronden na hun stop liepen de Mercedessen in op Verstappen, maar het duurde niet lang voordat de Duits/Britse bolides last kregen van blaren op het rubber en hun tempo moesten laten zakken. Dit gaf Verstappen de kans om weer verder uit te lopen. Red Bull haalde de Nederlander pas halverwege de 52 ronden tellende race binnen voor de eerste stop. Deze ging niet helemaal vlekkeloos, waardoor Bottas weer kort kon leiden. Enkele bochten later greep Verstappen weer plek een.
De bedoeling was dat Verstappen daarna wat ronden op de medium band zou rijden, terwijl de Benzen achter hem op de harde banden moesten volgen. De strategie werd echter omgegooid en het tempo ging flink de lucht in. Na 33 ronden kwamen Verstappen en Bottas binnen voor hun tweede stop, terwijl Hamilton wachtte en met elf seconden voorsprong leidde. De Brit klaagde weer flink over de banden, maar reed toch snelle rondetijden.
Verstappen liep langzaam in op Hamilton tot hij met nog twaalf ronden te gaan de opdracht kreeg om de Brit de duimschroeven aan te draaien. Het gat werd flink kleiner, waarna Mercedes besloot om de Brit toch maar binnen te halen. Op de nieuwe rubbers was Hamilton de snelste man op de baan, maar hij reed wel op plek vier met ruim tien seconden achterstand. Charles Leclerc maakte het hem even lastig, maar was uiteindelijk toch kansloos. Daarna hengelde Hamilton Bottas nog binnen, maar Verstappen had zijn banden goed op orde en was gevlogen.
Na 52 ronden werd Verstappen als eerste afgevlagd, ruim voor Hamilton en Bottas. Leclerc pakte met de Ferrari met een vierde plek het maximale resultaat, voor Alexander Albon die na een inhaalrace vijfde werd, voor Lance Stroll en Nico Hülkenberg die een late stop moest maken vanwege bandenproblemen. Esteban Ocon, Lando Norris en Daniil Kvyat pakten de laatste punten.
Uitslag
# | Coureur | Team | Tijd |
1 | M. Verstappen | Red Bull | 1:26:08.101 |
2 | L. Hamilton | Mercedes | +11.326 |
3 | V. Bottas | Mercedes | +19.231 |
4 | C. Leclerc | Ferrari | +29.289 |
5 | A. Albon | Red Bull | +39.146 |
6 | L. Stroll | Racing Point | +42.538 |
7 | N. Hulkenberg | Racing Point | +55.951 |
8 | E. Ocon | Renault | +1:04.773 |
9 | L. Norris | McLaren | +1:05.544 |
10 | D. Kvyat | AlphaTauri | +1:09.669 |
11 | P. Gasly | AlphaTauri | +1:10.642 |
12 | S. Vettel | Ferrari | +1:13.370 |
13 | C. Sainz Jr. | McLaren | +1:14.070 |
14 | D. Ricciardo | Renault | +1 ronde |
15 | K. Räikkönen | Alfa Romeo | +1 ronde |
16 | R. Grosjean | Haas | +1 ronde |
17 | A. Giovinazzi | Alfa Romeo | +1 ronde |
18 | G. Russell | Williams | +1 ronde |
19 | N. Latifi | Williams | +1 ronde |
DNF | K. Magnussen | Haas | +9 ronden |
Coureursstand
# | Coureur | Team | Punten |
1 | Lewis Hamilton | Mercedes | 107 |
2 | Max Verstappen | Red Bull | 77 |
3 | Valtteri Bottas | Mercedes | 73 |
4 | Charles Leclerc | Ferrari | 45 |
5 | Lando Norris | McLaren | 38 |
6 | Alex Albon | Red Bull | 36 |
7 | Lance Stroll | Racing Point | 28 |
8 | Sergio Perez | Racing Point | 22 |
9 | Daniel Ricciardo | Renault | 21 |
10 | Esteban Ocon | Renault | 16 |
11 | Carlos Sainz Jr. | McLaren | 15 |
12 | Pierre Gasly | AlphaTauri | 12 |
13 | Sebastian Vettel | Ferrari | 10 |
14 | Nico Hülkenberg | Racing Point | 6 |
15 | Antonio Giovinazzi | Alfa Romeo | 3 |
16 | Daniil Kvyat | AlphaTauri | 2 |
17 | Kevin Magnussen | Haas | 1 |
18 | Kimi Räikkönen | Alfa Romeo | 1 |
19 | Nicholas Latifi | Williams | 1 |
20 | George Russell | Williams | 1 |
21 | Romain Grosjean | Haas | 1 |
Constructeursstand
# | Team | Punten |
1 | Mercedes | 180 |
2 | Red Bull | 113 |
3 | Ferrari | 55 |
4 | McLaren | 53 |
5 | Racing Point | 41 |
6 | Renault | 37 |
7 | AlphaTauri | 14 |
8 | Alfa Romeo | 4 |
9 | Haas | 2 |
10 | Williams | 2 |
Niemand kon vandaag tippen aan Verstappen.
Verstappen domineerde!
Verstappen was ongenaakbaar!
Max de Mercedeskiller!
Superlatieven schieten mij tekort.
Vrot. Gargl. Vlep.
Poetin, ga weg. Alsjeblieft.
Top Max!
Lewis begon alweer met smoesjes over de bandenspanning van Max
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
[ Bericht gewijzigd door Floris_Stempel op zondag 9 augustus 2020 @ 16:54 ]
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Ric
Maxgod
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Leclerc zo blij als een kind met zijn P4
Ik had nog gehoopt dat LeClerc nog moest stoppen voor een tweede bandenstop, en dat Hamilton en/of Bottas zouden uitvallen met een lekke band, zodat Nico nog op het podium zou komen.
Maar toen Nico een derde bandenstop moest maken, was die kans toch al verkeken.
Poetin, ga weg. Alsjeblieft.
Sportief kerel
Verder klasse van Red Bull en Max, hoop dat ze Mercedes onder druk kunnen blijven zetten.
De Mercedessen vreten banden ik wil het nog wel eens zien volgende week in Barcelona daar is het nog warmer.
Epic Beard Man is in My web Shop ;-]
Als, ik zeg niet dat het gaat gebeuren, maar ALS Mercedes te lang treuzelt het het vinden van het probleem dan kan Max serieus meedoen voor het kampioenschap.
Blijf er trouwens nog steeds bij dat Hamilton echt de slechte verliezer is. Steekjes onder water over de bandenspanning, heel slap handje bij het podium, zijn houding na de race. Hij is het niet gewend meer om te verliezen; ik hoop dat dit hem een beetje terug op aarde heeft gezet.
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Poetin, ga weg. Alsjeblieft.
Wat Hamilton betreft, hij heeft een goede auto en kan goed rijden, als hij de ruimte heeft.. Maar als hij in verkeer zit is hij aan het jammeren. Ik zie hem vorige week nog zeggen dat hij zeker wist dat de banden kapot gingen door troep op de baan, na onderzoek was dat puur slijtage.. Ham loopt idd te jammeren als ie niet vrij op 1 rijdt, dat maakt hem een mindere coureur. Maar de records worden nog wel verbroken, is het niet dit jaar, dan wel volgend jaar. Kan Max nog jongste WK worden dit jaar?
Hulk verdient een stoeltje idd. Naast Max, dan Albon terug naast Gasly en Kvyat eruit. Dat zou ik graag zien. Gasly laat zien dat ie goed kan rijden, Kvyat veel minder.
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Na of tijdens een Silly Season kan er heel veel gebeuren. Volgens mij mag Hulkenberg volgende week ook weer rijden omdat Perez opnieuw 10 dagen heeft gekregen donderdag.
Oh ja, dat hoorde ik ook nog. Virus neemt wel af in hem maar nu heeft Hulk wel meer tijd om te laten zien wat ie kan. Ook wel knap dat Perez de enige is, hoe heeft ie het dan gekregen vraag ik me af.
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Wat ik van Perez weet is dat hij naar familie is geweest in Mexico, buiten de bubbel geweest en besmet geraakt. Erg dom van hem, maar vind ik het erg? Neuh, laat The Hulk zich maar in de kijker rijden
Al ie alleen z'n moeder had bezocht had ie minder risico gelopen.
Zodra Hamilton achterligt, komen al vrij snel de smoesjes / excuses enz enz over de boordradio.
Max en zijn team hebben het top gedaan!
Vettel gaat zo goed als zeker naar Racing Point, dus die mag blijven rijden. Ergens gun ik hem dat ook wel. Bedoel, toen hij Max eraf reed in seizoen 2019/2018 (weet even niet meer welke) heeft ie wel direct zijn excuses aangeboden. Daarom vind ik het ook niet tof hoe hij nu behandelt wordt.
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
Daarnaast gebruikt hij zijn wereldwijde bekendheid om zich in te zetten voor de BLM beweging. Wat alleen maar toe te juichen valt.
Maar arrogant? Nee totaal niet.
Poetin, ga weg. Alsjeblieft.
Grotere hoeveelheid down force en/of het dominante motorvermogen pakt wellicht in heet weer negatief uit op de huidige band.
Het was Max die de strateeg juist overrulde door te zeggen "nee ik ga niet als een oma'tje er achter blijven ik ga pushen".
It's all Max here.
[ Bericht gewijzigd door Fulcrum2000 op zondag 9 augustus 2020 @ 18:30 ]
Volgende race in Spanje heeft Pirelle de 3 hardste banden mee, ik denk dat het dan weer heel erg wordt als de eerste 3 races.
Gewoon pakken wat gepakt kan worden en nog wat races winnen maar een kampioenschap is nog een brug te ver, zeker met het gat wat er al ligt.
_____Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety,_____
____________deserve neither Liberty nor Safety - Benjamin Franklin___________________
_________Erst kommt das Fressen, dann kommt die Moral - Bertolt Brecht______________
Ik weet nog dat hij een keer riep Retire the car, retire the car, omdat hij geen 2e of 3e kon worden. Dat was het moment dat ik alle respect ben verloren voor hem.
Vooraan rijden prima en je hoort meneer niet. Maar zodra hij daar niet rijdt, heeft hij last van vibraties, banden, stuurinrichting, powersettings, weet ik het.
Lewis kan niet tegen zijn verlies en dan gaat hij jammeren over van alles. Triest ventje is het geworden.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken