Coronavirus: Nederlanders onvoldoende kennis over gebruik mondkapjes
Nederlanders hebben onvoldoende kennis van het gebruik van mondkapjes om besmetting met het nieuwe coronavirus SARS-CoV-2, dat COVID-19 veroorzaakt, te voorkomen. Uit onderzoek van het Rode Kruis blijkt dat slechts 34 procent van de Nederlanders zich bewust is dat je bij verkeerd gebruik van mondkapjes juist een groter risico zou kunnen lopen op besmetting. Ook denkt 52 procent dat het belangrijk is om in landen waar het coronavirus is geconstateerd constant een mondkapje te dragen. In principe hoeven alleen hulpverleners, mantelzorgers of mensen met koorts of luchtwegproblemen een (professioneel) mondkapje te dragen. Om deze en andere misverstanden te voorkomen adviseert het Rode Kruis Nederlanders die van plan zijn om op reis te gaan zich goed voor te bereiden.
Uit het onderzoek blijkt ook dat op dit moment bijna 80 procent van de ondervraagden denkt dat het tijdens het reizen naar deze landen belangrijk is om mondkapjes te dragen op openbare plekken als vliegvelden en treinstations. Terwijl bij verkeerd gebruik van het mondkapje, bijvoorbeeld door het aanraken van de buitenkant van het mondkap na het dragen, of herhaaldelijk hetzelfde mondkapje dragen, de kans op besmetting met het coronavirus juist wordt vergroot. Op de website van het Rode Kruis staat hier een stappenplan voor het verantwoord gebruiken van een mondkapje.
Overigens denkt 71 procent van de Nederlanders dat het afgeraden wordt om met de metro of met andere vervoersmiddelen te reizen waarin je dicht op elkaar zit. Mocht je daar wel voor kiezen dan is het belangrijk om minstens een meter afstand te houden van mensen met ziekteverschijnselen.
Tips voor reizigers
Slechts 26 procent zegt op de hoogte te zijn van extra voorzorgsmaatregelen voor mensen die op reis gaan naar landen waar het coronavirus is geconstateerd. Naast afstand houden is het belangrijk dat mensen goed en vaak hun handen wassen met zeep of alcohol en niet aan je neus, ogen of mond zitten. Wie zelf hoest en niest, dient dat te doen in een papieren zakdoek of in de elleboog en daarna kleding goed te wassen. Meer dan de helft (52%) kent de maatregel dat je kleding moet wassen na het in contact komen met iemand met ziekteverschijnselen niet. Juist dit soort maatregelen kunnen een verschil maken. Wie op reis gaat kan zich via de website van het Rode Kruis of de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) op de hoogte stellen over de belangrijkste maatregelen om jezelf te beschermen.
Infodemie
“Er wordt gesproken van een epidemie, maar de uitdaging zit hem ook heel erg in de ‘infodemie’,” zegt Frido Herinckx, een Nederlander die de wereldwijde corona-hulpverlening van het Rode Kruis coördineert. “Via sociale media verspreidt verkeerde informatie zich gigantisch snel. Mensen zijn bezorgd, dat is logisch. Overal ter wereld vragen mensen zich af of ze risico lopen.” Het Rode Kruis speelt een belangrijke rol in betrouwbare informatievoorziening wereldwijd, onder andere door voorlichting.
De hulporganisatie heeft giro 7244 geopend voor de hulpverlening in getroffen landen en preventie en voorlichting in landen waar het virus nog niet geconstateerd is.
Andersom laat het gewoon virussen en bacteriën grotendeels er doorheen, het gaas is daarvoor te wijd of te groot.
Wel helpt het dat je niet je neus kan aanraken, dat is een belangrijke bron van griep krijgen, eveneens je ogen aanraken.
Nee, volgens mij zijn de meest degelijke maskers de ..ffp3? Iemand hier zal het vast nog beter weten wat dat betreft.
[A] Because Ken came in a different box.
Gros van die kapjes heb je geen zak aan bovendien moet je er tig van in huis hebben.
We kunnen wel steeds lekker policor alles fakenews noemen, de bezwering werkt alleen niet meer. De signalen die non-verbaal worden gegeven en de sussende "het is maar een griepje" als morbide contrast komt eigenlijk meer als fake-news over, als we het dan toch over de info-demie hebben....
Maar ik kan het mis hebben hoor, en is het heel normaal dat hele steden in quarantiane gaan en ben ik slachtoffer van de infodemie....
Gaat u maar rustig slapen vannacht... weet je nog?
Ik blijf veilig op mn zolderkamertje
The person most likely stopping you, is you.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Anders gezegd:
Zij doen niets om het virus tegen te houden want op hun site is er geen info betreffende postsorteercentra te vinden.
De reden van mijn vraag was dat een italiaan die bij Unilever werkt besmet is terwijl hij niet in China was, wel is het zo dat Unilever Singapore een afdeling ontruimt heeft vanwege een besmetting.
Mijn vermoeden is dat 1 postpakket van Singapore naar Italië voldoende is om een uitbraak te forceren.
Vandaar mijn legitieme vraag aan het R.I.V.M.
Wie lult er hier dom?
Werk jij voor de roverheid? in een de-escalatiegroep?
En ook hier is de medische wetenschap er van overtuigd dat die geen ene moer helpen.
If anything, werkt het volgens hen zelfs averechts.
De beste bescherming is persoonlijke hygiëne. Dus veel en goed handen wassen is het devies.
Daar sterven er jaarlijks honderden mensen aan in Nederland en daar hoor je nooit iets over.
De slachtoffers van het Corona virus zijn voor tweederde man en overwegend 70+.
Inderdaad en blijf met de vingers bij je gezicht vandaan.
Na thuiskomst direct handen wassen en alles dat je aanraakte na thuiskomst ontsmetten met alcohol 95 %.
Schoenen achter de voordeur uittrekken.
De nederlandse bevolking werd toen ernstig ongerust, vandaar zijn uitspraak.
Ik heb er ooit eens een film over gezien, regelrechte horror.
https://www.rivm.nl/coronavirus/covid-19/vragen-antwoorden
Een mondkapje helpt weldegelijk verspreiding te voorkomen, als je zelf hoest of niest blijft het in het mondkapje hangen dus is er minder risico dat je een ander aansteekt, vice versa is er dus ook minder risico dat je het oploopt als iedereen een mondkapje draagt.
Gewoon blijven volhouden dat het 'maar een gewoon griepje' is, dat helpt zeer zeker besmetting voorkomen
Voor een gewoon griepje gooien ze geen steden in quarantaine, dus het echt wel meer dan een 'gewoon griepje'..
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Maar goed. In Singapore hebben ze het dus goed contained, zonder overdreven veel mondkapjes.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Ga nu nog naar: https://forum2030.nl en meld je aan!
Laat het rode kruis maar lullen.
Die geldwolven hebben al genoeg.
Topman WHO: "Wereld is niet klaar om uitbraak van coronavirus het hoofd te bieden"
"De wereld is eenvoudigweg niet klaar om de uitbraak van het nieuwe coronavirus het hoofd te bieden.
Landen wereldwijd moeten meer doortastende strategieën aannemen in de strijd tegen Covid-19."
Dat zegt het hoofd van een gezamenlijke missie van China en de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
"Jullie moeten klaar zijn om dit op een grotere schaal te beheren.
En dat moet snel gebeuren", verklaarde Bruce Aylward tijdens een persconferentie in de hoofdzetel van de WHO in Genève.
"We zijn niet zo klaar als we zouden moeten zijn, zowel op psychisch als op materieel vlak."
Experts van de WHO hebben samen met Chinese collega's een bezoek gebracht aan verschillende Chinese steden en provincies die getroffen werden door het coronavirus.
Ook Wuhan, het epicentrum van de uitbraak, werd daarbij aangedaan.
Het doel van de missie was om een beter idee te krijgen van de ontwikkeling en de gevolgen van het virus.
De andere landen moeten zich de vraag stellen of ze in staat zijn om volledige ziekenhuisafdelingen om te vormen tot centra voor coronapatiënten en of ze voldoende ademhalingsapparatuur + I.C. verpleegkundigen hebben om de ernstige gevallen in leven te houden.
En ook belangrijk: beschikken ze over genoeg personeelsleden die opgeleid zijn om mensen op te sporen die in contact zijn gekomen met de patiënten?
https://www.hln.be/nieuws(...)uarantaine~ab2c802f/
De G.G.D. heeft er de mensen niet voor. Die zijn er gewoon niet.
bedankt voor het zorgen van een smile op mijn gezicht deze ochtend!
Ga nu nog naar: https://forum2030.nl en meld je aan!
Nee ik ben gelukkig een heel nuchter persoon.
Ik heb meer kans om te overlijden tijdens mijn werk dan zo'n kut virusje.
Ga nu nog naar: https://forum2030.nl en meld je aan!
https://www.ad.nl/buitenl(...)elf-besmet~a3ad5605/
Gerust gesteld?
ik las zojuist dat in Iran er vorige week Vrijdag al meer dan 150 besmettingen waren,
vanwege de verkiezingen werd het stilgehouden aldus de krant Veterans Today,
en die weten het weer van de Jerusalem Post,
die het weten van turkse ambtenaren van buitenlandse zaken.
In Teheran is maar 25 % van de stemgerechtigden gaan stemmen.
Onder het motto 'als wij eraan gaan, gaat iedereen eraan', zou ook kunnen verklaren waarom het ineens bij 'bondgenoot' Iran opdook.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Dat zou een besmette bron kunnen zijn.
Van een paar chinezen naar 18.000 is tamelijk verschillend en dan druk ik mij diplomatiek uit.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Dat verwacht ik eerder van hier heen reizende moslims of bootjesvluchtelingen als het virus massaler aanwezig wordt in het Midden Oosten.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken