Aanslag Dortmund mogelijk islam-achtergrond
De onderzoekers van de aanslag op de spelersbus in Dortmund vermoeden een "islamitische achtergrond". Aanleiding is de tekst in de brief die na het incident werd gevonden.
Daarin wordt verwezen naar de aanslag op de kerstmarkt in Berlijn in december en de inzet van Duitse straaljagers in de strijd tegen Islamitische Staat (IS) in Syrië. De brief van een kantje is in het Duits geschreven. De brief begint met de tekst "in naam van Allah, de genadige, de barmhartige".
Er wordt verder gewezen op de Duitse vliegtuigen die meedoen om "moslims in het kalifaat te vermoorden". Sporters en andere prominenten "in Duitsland en andere kruisvaarderslanden" staan per direct op de "dodenlijst van IS", zou verder te lezen zijn in de brief.
De veiligheidsdienst wijst er volgens Duitse media op dat een islamitische achtergrond nog niet vaststaat. De gevonden brief heeft geen symbolen van IS. De onderzoekers houden tegen alle aanwijzingen in ook rekening met voetbalfans of afpersers als dader(s).
Update 10.39 uur:
De politie onderzoekt nu ook een tweede schrijven. Het gaat om een tekst die dinsdagavond via internet is verspreid. Het zou daar gaan om extreemlinkse anti-fascisten. In het schrijven wordt verklaard dat de spelersbus met zelfgemaakte explosieven is aangevallen 'als symbool voor de politiek van de BVB'. Voetbalclub BVB Dortmund zou niet genoeg doen tegen racisten, nazi's en rechtse populisten.
Door de aanslag met drie explosieven raakten twee mensen gewond. De wedstrijd tussen Dortmund en AS Monaco werd uitgesteld naar woensdagavond.
Aanslag Dortmund: mogelijk 'islam-achtergrond (Foto: ANP)
"Met dubbel s welteverstaan"
Wat moet een voetbalclub doen tegen "rechtse populisten"?
En er zijn genoeg mossels die ook voortdurend janken over "racisten", "nazi's" (de ironie!) en "rechtse populisten".
https://nl.wikipedia.org/wiki/Oorlogsverklaring
Bye bye Europa. Maar blijf gerust neo liberaal stemmen.
- G.K. Chesterton
http://www.generalbundesanwalt.de/de/showpress.php?newsid=692
[ Bericht gewijzigd door MrTorture op donderdag 13 april 2017 @ 11:27 ]
Dave: Al draagt een mod een blauwe kleur, het is en blijft een oude zeur.
yvonne says: nee hoor die Danny is gewoon een werknemer
Vis een optie?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken