Raad van State kraakt forenzentaks
De Raad van State heeft forse kritiek geuit op de forenzentaks die het kabinet volgend jaar invoert. Het voornaamste adviesorgaan van het kabinet leverde commentaar op de vandaag verschenen begrotingsstukken.
Hoeveel nadeel mensen van de maatregel ondervinden, is afhankelijk van de toevallige omstandigheid hoe ver zij van hun werk wonen. Dit vindt de Raad bezwaarlijk. Daarnaast worden mensen met een auto van de zaak niet of nauwelijks getroffen. Als de maatregel al doorgang zou moeten vinden, zou de invoering geleidelijker moeten gebeuren, 'zodat betrokkenen enige tijd wordt gegund om zich aan de nieuwe situatie aan te passen'.
Volgens staatssecretaris van Financiën Frans Weekers (VVD) bestaat er echter geen ruimte voor uitstel. "Dat kost geld, en dat is er niet." Weekers wijst erop dat er al een overgangsregeling is opgenomen in de kabinetsplannen voor mensen die vóór mei een ov-abonnement hebben aangeschaft.
De forenzentaks houdt in dat de staat vanaf 1 januari belasting gaat heffen over de reiskostenvergoeding die werknemers van hun werkgever krijgen. Tot nu toe is de vergoeding onbelast. De maatregel vindt zijn oorsprong in het Kunduz-akkoord, dat gesloten werd door vijf partijen in de Tweede Kamer na de val van het kabinet.
De mogelijkheid bestaat dat de forenzentaks tijdens de komende kabinetsformatie wordt geschrapt. Voorwaarde hiervoor is dat er andere maatregelen worden ingevoerd die evenveel geld in het laatje brengen: zo'n anderhalf miljard euro per jaar.
Zeiden ze dat bij de langstudeerboete toevallig ook?
Als deze maatregel doorgaat kost me dat zeker 150 euro per maand stelletje klootzakken
Maar mensen met een lease auto blijven redelijk buiten schot... Tja, dan vraag je je af wat er precies gestimuleerd wordt? Meer mensen in de leasebak in de file zodat er wegen gebouwd moeten worden?
Zo niet? Dan toch!
Nawie, just Nawie!
TWENTE KAMPIOEN.
Extra betalen om naar je werk te mogen gaan, waarvan je een godsvermogen van je loontje weer mag inleveren aan de belastingen...(!)
Ze zijn echt helemaal gek geworden.
Deze regering denkt helemaal naast de werkelijkheid.
Eerst de burger plunderen, en nog meer plunderen met de forenzentax waardoorde burger geld moet toeleggen of het bedrijf waar de burger werkt moet geld toeleggen. En dan?
De crisis wordt er door verergerd omdat arbeidsplaatsen te duur gaan worden, daar vrees ik voor. Dat brengt dan weer ontslagen met zich mee, en alle narigheden van dien, etc. etc.etc.
Indien je een auto rijdt van 40.000 en je zit in belastingschaal 42%, dan mag je even 25% van de waarde van je auto bij je inkomen optellen en daar dus bijna 500 euro per maand extra belasting over betalen. Puur omdat iedere leaserijders de vrijgestelde 500 km priveritten per jaar fors gaat overschrijden.
Zulke belastingverhogingen zijn bijna crimineel.
Alsof we een stelletje troetelbeertjes zijn die nergens tegen kunnen.
Als ze nou es gewoon maatregelen nemen, dan zijn we er ook rap weer vanaf (zou je denken, maar dat is vast ook weer een illusie).
VVD met zijn slogan "Werkende verdienen belastingverlaging"... Ik spuug op die hele kut VVD en die hele kunduz bende.
Bijna alle 'Kunduz-partijen' hebben inmiddels afstand genomen van de forenzentaks. Onduidelijkheid bestaat ook over welke partij de maatregel heeft ingebracht tijdens de onderhandelingen in het Catshuis. Hero Brinkman zei zeker te weten dat noch de PVV noch het CDA de geestelijk vader van de taks is.
Maar het is ook de VVD niet, zei Rutte. "De VVD zou met zo'n voorstel niet komen", zei hij. "Er blijven twee partijen over."
Wat klopt er niet? Door de VVD wordt je dus nu al genaaid.
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
Alleen verstaat de VVD onder de (hard)werkende Nederlander niet de mensen die voor modaal loon of vlak daarboven moeten werken maar alleen de grootverdieners die a. toch niet met het OV gaan en b. verhoogde belastingen die maar een paar honderd per maand extra kosten toch niet merken.
Of is dit weer het vertrouwde Nederlandse beeld..Ik stem VVD, CDA, PVDA en dan twee dagen later janken dat het niet goed is
Enig idee hoe zwaar de Grieken het krijgen, terwijl de meesten er niets aan kunnen doen.
Enig idee wat het woord SAMENLEVING betekent?
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
**ontwikkelingshulp**
Wij gaan er met zijn tweeën bijna 300 euro op achteruit. Dat is precies wat we nu in de maand sparen, en dan doen we voor de rest best zuinig aan (gaan niet op vakantie, 1 Twingo ipv een slurpbak, geen duur huis, etc). Dus wat houden we straks over aan 2x40 uur werken? NADA! Altijd fijn als rijke mongolen de dienst uit maken. Zal hun aan hun reet roesten dat de hardwerkende Nederlander armlastig is of wordt, zij hebben geld zat en merken niks van hun eigen regeltjes.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken