Nieuws
Eerste vertraging door blaadjes op spoor
De herfst is begonnen en de eerste treinvertraging door gladde rails diende zich donderdag aan tussen Arnhem en Nijmegen. Een trein die bij Elst doorgleed tot voorbij een rood sein zorgde in de middag voor vertragingen, aldus ProRail. Reizigers deden er tot een uur langer over om hun bestemming te komen.
Bladval zorgt in dit jaargetijde steeds weer voor problemen op het spoor. De bladeren maken de rails glad en zorgen ervoor dat treinen bij het afremmen doorschieten. In Elst was er ook sprake van gladheid, aldus de Spoorwegpolitie. Rond halfvijf was de treinenloop weer normaal.
Vallende bladeren, glijdende treinen (Foto: ANP)
Komt prima uit nou dan.
foto
die vallen ook op je monorailtje zijn dragers hoor
ik wil wel dat ze op hun taalgebruik letten dat zou fijn zijn
ik kom uit haarlem en daar zegt bijna iedereen recht voor zijn raap wat hem voor zijn mond komt.das pas eerlijk ;)
Tussen Zwolle en Groningen liggen er dus ook veel blaadjes.
Ik hou jullie op de hoogte van al dit spannends!
Paar van deze dan maar?
get yourself a car and ride it on the wind
get yourself a car and drive it all alone
get yourself a car and ride it on the wind yea
En de blaadjes van toen zijn toch heus niet stroever dan nu. Het is niet ineens ge-evolutioneerd naar supergladde blaadjes ofzo...
[ Bericht gewijzigd door gebrokenglas op donderdag 6 oktober 2011 @ 19:19 ]
I still hesitate to use spaces
in file names.
Scheelt ook weer vertraging en slachtoffers bij oversteekplaatsen.
Mr Pudey: Yes, but I think that with Government backing I could make it very silly.
fuck de policy. posten die hap!
Toen ik nog schoolganger was heb ik nog nooit problemen gehad met de NS en blaadjes en seinstoringen kwamen zelden voor.
het enigste als er een trein vertraging had of uitviel kwam door een stroomstoring of bij storm dat de bovenleiding was beschadigd door een tak of een boom.
als vror het -15 , het openbaarvervoer reed door ! nee tegenwoordig he..pffff
Zelfs automobilisten zijn doetjes , één vlokje sneeuw en we gaan 70km rijden
Blaadjes op de rails .... treinen gaan slippen glijden ,seinen kappen ermee etc etc..
wow laten we maar nog meer gaan bezuinigen op infrastructuur en vooral op onderhoud ! kan Griekenland teminste nog een paar extra tanks kopen van ons geld
Ons spoornet is zo vol, dat een beetje vertraging tegenwoordig tot een chaos leidt. Terwijl dat vroeger gewoon tot vertraging van desbetreffende trein leidde.
get yourself a car and ride it on the wind
get yourself a car and drive it all alone
get yourself a car and ride it on the wind yea
4 perronsporen erbij en de trein ging niet verder dan Ede-Wageningen, want Arnhem zat vol..........
Hoezo heeeel slecht management ?????
Een remblok houd het wiel rond, maar slijpt er ook steeds een laagje af, waardoor je een schoon maar niet 100% glad oppervlak krijgt, wat er voor zorgt dat bladeren en sneeuwvlokjes van de rails worden opgepakt, en door het remblok worden afgeschraapt. Zonder de slijpende werking van een remblok wordt het loopvlak, en ook de rails, super glad, en is een blad of sneeuwvlokje voldoende om bij het remmen het wiel te laten slippen en blokkeren (ondanks ABS). Daardoor krijg je slijt vlakjes op het loopvlakwan de wielen (vierkante wielen), die dan snel vervangen moeten worden. Het vervangen van de wielen zorgt voor uitval van materieel en de vertraging.
En zelfs als een simpel remblokje, dat af en toe tegen het wiel aangedrukt wordt de problemen oplos, gebeurt het niet.
Het echte probleem zit hem in de, door gebrek aan gewicht omhoog gevallen bobo's van NS en Prorail, die niet kunnen toegeven dat er een verkeerde beslissing is genomen, en dus mogen er alleen lapmiddelen gebruikt worden.
It's a measure of the soul.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken