PVV wil geldstroom naar ProRail stopzetten
De geldkraan naar ProRail moet per direct worden dichtgedraaid. Dat eist de PVV naar aanleiding van een rapport van de Algemene Rekenkamer, waarin de spoorbeheerder harde kritiek krijgt. De gedoogpartij is geschokt.
De Rekenkamer conlcudeert onder andere dat de Tweede Kamer onduidelijk en onvolledig wordt geïnformeerd over de besteding van de spoorbudgetten bij ProRail, dat volledig eigendom van de staat is. Ook is het budget voor beheer, onderhoud en aanleg van het spoor de afgelopen jaren niet volledig uitgegeven - 1,1 miljard euro bleef onbesteed.
De gedoogpartij reageert 'geschokt' op het onderzoek. "Ongelooflijk", laat Kamerlid Léon de Jong weten. "In tijden van grote crises laten ze bij ProRail maar liefst 1,1 miljard euro aan gemeenschapsgeld slingeren, terwijl iedere winter het treinverkeer volledig dichtvriest wegens gebrekkig onderhoud en vele reizigers de dupe zijn. Het is een grote schande."
De PVV eist opheldering van minster van Infrastructuur en Milieu Melanie Schultz (VVD). "Dit moet tot de bodem worden uitgezocht en tot die tijd moet de geldkraan per direct worden dichtgedraaid", aldus De Jong. Hij zegt er niet bij hoe het onderhoud van het spoor dan moet worden gefinancierd.
Ik zou zeggen eerst tot de bodem uitzoeken indien er nog 1 miljard rondslingerd zoals beweerd dan eerst dat opmaken voordat er weer geld ingepompt wordt.
[/quote]Waardeloos management, en directie. Dat hoef je toch niet uit te laten zoeken.Als je werkelijk denkt dat aandelen en winsten werken dan kom je bedrogen uit. Marktwerking is al eeuwen achterhaalde onzin die nergens zal werken. Je kan alleen van 100 aardappellen er tweehonderd maken door ze door te snijden. Wat is daar nu zo moeiljik aan. Here we go 2012
Nee, die hebben allemaal een dienstauto.
Persoonlijk staat de toon van hun populistische berichtgeving me ook niet aan maar laten we wel eerlijk zijn, ze kaarten het terecht aan. Ofwel ze zien een probleem en ondernemen direct actie.
Tja, gezien de sloomheid van de politiek en structurele aard van de problemen snap ik wel waarom mensen, ondanks de toon van het bericht, het zeer waarderen wat de PVV in deze doet. als je dat niet kan begrijpen heb je echt een bord voor je kop.
Goed om te lezen dat jij hebt opgelet in jouw klas 'boekhouden'. Jammer alleen dat je eigenlijk nog geen idee hebt of bovenstaande van toepassing is, aangezien het bericht hierover veel en veel te mager daarvoor is.
Tenzij je als een echte PVV-er al je mening klaarhebt op basis van een paar regels tekst natuurlijk.
Misschien dat je het nu eindelijk een beetje snapt, want je doet wel erg veel moeite omdat kinderachtige gedrag van de PVV te verdedigen
Ten tweede zou de PVV zich eens moeten afvragen waarom dat geld is over gebleven. Dat kan meerdere oorzaken hebben en is niet zo simplistisch als die partij wil doen geloven.
Is het onwil binnen ProRail om het geld te besteden aan verbetering van het spoor? Dan dienen de verantwoordelijke personen binnen ProRail vervangen te worden.
Of ontbreekt het aan mogelijkheden om het geld op een goede manier in te zetten? Want met geld alleen ben je er niet. Je hebt ook mankracht, materieel, tijd etc. nodig om een project te laten slagen.
In beide gevallen heb je er niets aan om de geldkraan dicht te draaien, tenzij je wil accepteren dat een slecht bestuur blijft zitten en/of er altijd een flinke portie achterstallig onderhoud blijft bestaan.
OT: Als er morgen een olietanker tegen de Moerdijkspoorbrug vaart en dat ding kukelt in zijn geheel het water in, dan heeft Prorail nog geld in kas om dat te betalen. Hadden ze dat niet dan stonden figuren als jou vooraan om te roepen hoe schandalig het wel niet is dat Prorail geen financiële buffer heeft aangelegd.
Dat IQ loze gezwam over dat iedere winter het treinverkeer volledig dichtvriest slaat gewoon nergens op en al helemaal dat door gebrekkig onderhoud zou komen.
Ook in de landen om ons heen waren er grote problemen door de hevige sneeuwval , in Duitsland , in Engeland , enz enz daar is op geen enkele manier tegen op te boksen
Oh ja.het feit dat de NL snelwegen soms ook volledig dicht sneeuwden was zeker ook vanwege gebrekkig onderhoud? , nee dat was simpele overmacht.
Dit kan je niet eens populisme noemen , dit is misleiding.
Ongelofelijk wat hebben die lui een populistisch bord voor hun kop, bizar dat mensen daar weer keer op keer intrappen.
En van welke gebande rechtse trol ben jij nou weer een kloon?
Dan kan je wel zeggen dat het geld voor investeringen is, maar zoals ik de kwaliteit van het spoor inschat is daar de afgelopen jaren bitter weinig van terecht gekomen. Dus waarom zouden ze nu wel gaan investeren. Nee beste jongen, Prorail heeft kennelijk geld teveel, dan mag daar best wel eens wat van terugkomen - hetzij in goed werkende diensten, hetzij in cash. Het is per slot van rekening het geld van de belastingbetaler.
De PVV eist opheldering van minster van Infrastructuur en Milieu Melanie Schultz (VVD). "Dit moet tot de bodem worden uitgezocht en tot die tijd moet de geldkraan per direct worden dichtgedraaid"
Dus ze gaan wel degelijk vragen wat er aan de hand is. Ik vind het niet normaal dat een bedrijf met 1,1 miljard belastinggeld op de bank nog steeds ongebreideld van de staatstiet kan tappen. Misschien hebben ze er een goede reden voor, maar gelet op de staat van het spoor lijkt me dat niet. En als ze er wel een goede reden voor hebben, dan eten ze daar niet bepaald droog brood tot de geldkraan weer open gaat lijkt me.
Een hoop zure reacties richting de PVV weer. Ik denk dat dat er heel wat minder zouden zijn geweest als dezelfde uitspraak van de SP of D66 afkomstig geweest was.
Nogmaals: je weet absoluut niet waarom die 1,1 miljard nog op de plank ligt, dus geldkraan dichtdraaien kan wel voor grotere problemen zorgen.
Die vragen meestal eerst om onderzoek en ná dat onderzoek pas dichtdraaien van de geldkraan, die hebben normaal gesproken geen kortetermijnvisie.
iedereen is dom aan het leuteren en schelden op de pvv
pvv dit en pvv dat
maar dat prorail zwaar in de fout gaat met belastingcente word voor het gemak ff vergeten
zielige figuren
er word zelfs in het bericht ff een steek onder water gegeven
terwijl als een andere partij ergens opheldering over wil zonder met een oplossing te komen dat word er niet over gelult
ja ok de pvv zegt het wat cru
maja om dan gelijk de oorzaak maar te vergeten en uitbundig op de pvv te schelden en tieren
lol
Maargoed, misschien wat termijnen overslaan, schijnbaar komen ze prima rond daar bij prorail. Overigens ben ik misschien niet op de hoogte, maar is er veel achterstallig onderhoud aan het spoor? Geld opmaken omdat het op moet is ook een reden van niets natuurlijk.
Is tenslotte niet de schuld van prorail dat de treinen zelf bevriezen en meer lijken op veevervoer waar je maar gewoon in de pis van je mede passagiers moet staan omdat een toilet (hufterproof hokje met een buis naar beneden
Zo dat er geen trein meer rijdt en iedereen met de fiets of de auto moet naar zijn werk.
Maar waarschijnlijk is de PVV wel voor alle vrijgeven van openbaarvervoersbedrijven.
Zodat het geld verdienen belangrijker wordt dan service bieden aan de reizigers.
Maar ja PVV gaan nou niet met het openbaar vervoer
Maarja, dan moeten we maar met zn allen in onze auto de snelweg op heh? Wat een gezeik.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken