Vrijdag debat over steun aan Athene
PVV-leider Geert Wilders wil dat de hele Tweede Kamer vrijdag van reces terugkomt om te debatteren en te stemmen over de Nederlandse bijdrage aan het Europese hulppakket voor Griekenland. Dat debat moet dan in de plaats komen van het al geplande algemeen overleg van de financieel specialisten van de fracties met demissionair minister Jan Kees de Jager van Financiën.
Bij zo'n overleg wordt echter niet gestemd. Toch wil Wilders dat de Tweede Kamer zich vrijdag al uitspreekt over de ruim 4,7 miljard euro die Nederland gaat lenen aan de Grieken.
Bij het plenaire debat moet behalve De Jager ook premier Jan Peter Balkenende aanwezig zijn, zei Wilders dinsdag. Er komt pas een plenair debat, als dertig Kamerleden dit willen. De PVV heeft negen zetels in de Tweede Kamer.
Update 14:07 uur
Aanstaande vrijdag zal er een debat plaatsvinden in de Tweede Kamer over dit onderwerp. De partijen SP en VVD hebben de PVV gesteund in haar oproep tot zo'n debat. Het debat zal om 10:15 uur beginnen.
(Nederland gaat gewoon het bedrag aan Griekenland betalen. Let maar op. Daar gaat het schertsdebat inclusief stemming niets aan veranderen. Men wil immers voorkomen dat Griekenland falliet gaat, omdat dat financieel nadeliger is.)
Want als er 1 omvalt vallen er meedere, en dan is het zoals nu ook , dwijlen met de kraan open.Laat maar eens vallen die banken en misschien dat er dan een beter en gezonder stelsel uit voor komt.
Het feit dat Wilders hier potentieel mee kan scoren is deels te wijten aan de slaafse laksheid van het CDA en de PvdA die zich tevergeefs op de vlakte wensten te houden.
Probleem is dat de EU machtsgeil is en hoe meer deelnemers hoe meer macht, dat ze daarbij niet meer kijken naar of een land wel geschikt was om deel te nemen moge duidelijk zijn. Er is helaas maar 1 manier om dit probleem op te lossen zonder teveel verlies en dat is opheffing van de EU. Aangezien de meesten in de regering lobbyen voor een baan bij de EU en de EU natuurlijk niet blij word als ze opgeheven worden zal dit niet gebeuren.
Na Griekenland zullen er meer landen volgen, men zal noodsprongen maken door nog meer landen erbij te willen betrekken om zo de lasten te delen maar die landen komen ook in de problemen.
Overigens gaan er miljarden naar de EU toe per land, vraag ik me af waarom men daar niet eens de knip weer open trekt in plaats van de deelnemers te laten betalen.
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
Laat ons gewoon eruit stappen, gulden of andere munt terug en samenwerken met landen zoals duitsland en heel scandinavie.
want eerlijk is eerlijk, scandinavie heeft een geweldig systeem.
p.s iemand enig idee wat de EU met het afgedragen geld doet????
we betalen ons scheel en vroeg me af waar het blijft
Dus wij werken straks 6 jaar langer voor de rotzooi die de Grieken er nu van mijn gemaakt hebben!
TOP!!!
http://knack.rnews.be/nl/(...)le-1194687701598.htm
Dit zal ons ook gebeuren of we nu ja of nee stemmen om hun te helpen.
Want onze economische vrijheid is met de invoering van de euro al vergokt door de politiek.
Daarom is Nee stemmen de beste optie, en dan reden wat we reden kunnen.
Griekenland en de euro zijn al te ver heen.
daarom vind ik ook dat nederland uit de eu moet stappen.Het is leuk geprobeerd zo'n systeem maar het werkt gewoon niet.En dan is het tijd om voor je zelf te kiezen, niets anders.
Nederland stemt massaal nee , ja we gaan kijken of we een ander voorstel kunnen doen .
Meneer bos gaat er dit keer weer een referendum komen?
Nee is niet nodig, de punten waar men tegen waren is niet meer van toepassing.
Nou sorry hoor, maar dan kun je mij wegdragen
Wat de EU met het afgedragen geld doet ??
Ik zou zeggen, probeer daar maar eens achter te komen via deze site : http://europa.eu/
Kijken of je het kan vinden
Om nog maar te zwijgen van de absolute lijstaanvoerders van schulden, het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
De euro zal falen, dat lijkt onafwendbaar.
p.s de traagheid van die site doet zijn naam eer aan
En ik maar werken, en werken, en eens in de 4 jaar krijg je de schijn van inbreng. En ik stem telkens tegen, en telkens trek IK aan het korte eind: Nog meer betalen voor jou, jongen. En meer, en meer, hogere zorg, hogere levenslast, HRA afschaffen. En ik maar werken en betalen.
Even iets anders: Laat die galzakken in Griekenland de pestpokken krijgen en gooi ze uit de EU. Wij zjin een keertje aan beurt, stelletje maffiozen van de EU!
Ik ben gvd helemaal klaar met betalen!
De eerste 5 miljard zijn al bezuigd voordat hij aan de power is!
2) een besparing op een incidentele uitgave is geen bezuiniging, pas als je een structurele uitgave vermindert, is het een bezuiniging.
Of snap je echt niets van economie/boekhouden?
ik ga vandaag geen tv kopen, zo nu heb ik bezuinigd
En om handel te drijven heb je goede connecties nodig.
EU moeten zijn om goede connecties te krijgen is een kutsmoes
In plaats van onze werklozen in te zetten halen we goedkoop personeel uit het voormalig oostblok, we betalen netto het meeste per inwoner samen met Ierland dacht ik, er worden allemaal regels opgelegd die, als alles doorgevoerd word, zelfs tegen ons eigen recht ingaat, we nu al flink kunnen bijbetalen voor Griekenland en we kunnen er donder op zeggen dat er nog enkele landen gaan volgen.
Ik denk dat onze positie niet eens zo slecht zal zijn, maar we zitten nu met een totaal overbodig ambtenarenstelsel dat miljarden kost, genaamd de EU, terwijl we moeten bezuinigen en gaan beginnen bij de ambtenaren, lijkt me dat we het beste kunnen beginnen met bezuinigen op die ambtenaren.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
Volgens mij snap jij de achterliggende gedachte van de EU niet.
Mocht je het interessant vinden:
Oprichting EU en waarom:
http://europa.eu/about-eu/eu-history/index_nl.htm
De beleids gebieden van de EU:
http://europa.eu/pol/index_nl.htm
Mocht je het niet interessant vinden dan bash lekker verder.
De beste stuurlui staan perslot van rekening altijd aan wal
Hij maakt van dit land echt een communisme...
Je kan er vanuit gaan dat de welvaart maar ook de negatieve dingen na 1951 mede te danken is aan de samenwerking tussen de lidstaten.
Ook het aanmemen van goedkoper arbeidskrachten hoort hier bij. We kunnen hier over klagen maar als iemand een aanbouw wil laten zetten en een Pool kan dit voor 75% van de prijs voor het zelfde werk dan hoor ik niemand klagen.
Ik ben het met je eens dat er flin kwat bezuinigd kan worden op het ambtenaren stelsel. Maar ik ben van mening dat we beter eerst naar onze eigen ambtenaren moeten kijken voor we met de vinger naar de EU gaan wijzen. We betalen idd als landd veel maar we hebben ook best veel inspraak in beleids kwesties. Het is niet zo dat we betalen en niks te zeggen hebben.
Het blijft echter koffiedik kijken van hoe de situatie zou zijn als we niet met de Euro hadden mee gedaan.
Ik denk dat je daarmee je eigen markt verziekt, maar dat kan aan mij liggen natuurlijk. Als je maar genoeg goedkoop personeel hierheel haalt zal uiteindelijk het goedkope personeel duurder uitvallen, simpelweg omdat je eigen vakkennis uitsterft, degenen die de kennis hebben zijn te duur en je eigen werkloosheid stijgt. Dat en na een aantal jaar zal men gewoon hier blijven en dezelfde kosten vragen omdat het leven hier nu eenmaal duurder is. Enige die niet klagen zijn degenen die er nu misbruik van maken.
Waarom eerst hier kijken? Gaan we de politiek napraten? Ontslagrecht versoepelen voor ambtenaren en politie? Denk je dat er veel ambtenaren zijn die onderaan staan die nutteloos zijn? Ik denk het niet, ik denk dat men daar gaat snoeien straks en we op meerdere manieren de rekening ervan gepresenteerd krijgen. Ik denk dat we eerst moeten kijken naar de EU omdat daar geld naartoe gaat wat nooit meer terug komt, dus lijkt me daar snijden een prima begin, zeker als je kijkt naar wat ze kosten. Dan kan je voor 1 EU-ambtenaar prima 5 ambtenaren hier aan een baan houden, maar we houden liever die ene EU-ambtenaar aan het werk die iets doet wat we hier ook al doen.
Veel inspraak? Hebben we ineens veto-recht gekregen?
Doe mij maar de economie van scandinavie
De Europese integratie is begonnen om een eind te stellen aan de talrijke en bloedige oorlogen tussen buurlanden, die hun hoogtepunt kenden in de Tweede Wereldoorlog. Sinds 1950 verenigen Europese landen zich economisch en politiek in de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal om te zorgen voor een blijvende vrede.
Dit was de intentie van de oprichting van de EU.
De samenwerking en de deelnemende landen is in de loop van jaren flink uitgebreid.
Ik vind dat, als het slechter gaat met sommige EU lidstaten we ons moeten blijven inzetten voor een vreedzamen samenwerking tussen de deelnemende landen.
Niet alleen als het goed gaat de vruchten plukken en als het fout gaat de rug toe keren.
Maar dat is visie op samenwerking.
het volk regeert al heel lang niet meer, alleen regeringen en bedrijven hebben invloed, de gewone burger kan stikken.Zo komt jou reactie ook een beetje over vind je niet?
'relatief miniem bedrag'
Dit is samen met de SP en de VVD verzocht hoor !!
Bovendien, is 5 miljard niet niets !!! Daar moet wel degelijk over nagedacht worden
Lijkt me nou niet bepaalt een stabiele situatie om een lening mee aan te gaan tbh, deze regering zal er niet lang meer zitten.
En als je dan vervolgens zegt dat je het niet erg vind als er op immigratie wordt bezuinigd ben je wilders aanhanger of racist... ach ja.
(tijd voor een tukkie!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken