Nederland en Engeland op één lijn over EU

Premier Jan Peter Balkenende en de Britse premier Tony Blair hebben dat maandag in Londen met elkaar besproken. Balkenende bracht een bliksembezoek aan Blair in zijn ambtswoning op Downingstreet 10.
Beide landen blijken goeddeels op één lijn te zitten over het toekomstige EU-verdrag. De Britse regering heeft zich tot nu toe nauwelijks uitgelaten over de koers voor een nieuw verdrag.
Blair zei maandag dat hij de opstelling van Nederland in het Europees debat ondersteunt. Hij denkt ook dat het tijd is voor een heel ander verdrag dat vooral gericht moet zijn op het efficiënter maken van de Europese Unie.
Groot-Brittannië is één van de zeven landen die de Europese Grondwet nog niet hebben geratificeerd. Zij hadden het besluit daarover in 2005 in de koelkast gezet na de afwijzing van de bevolking in Frankrijk en in Nederland van het Europese grondwettelijke verdrag.
Achttien landen hadden het verdrag wel aanvaard. Sindsdien zit de EU in een bestuurlijke impasse. De komende tijd moeten de Europese landen onderhandelen over een nieuw verdrag.

Slouches towards Bethlehem to be born?
Wij hebben geen kennis van zaken over de EU omdat ze ons die kennis ook eigenlijk niet geven. Tevens heeft er nog geen enkele burger de voordelen van de EU kunnen merken, alleen de bedrijven zijn er beter van geworden. Sinds de invoering van de EU en de euro is zowat elke burger er financieel op achteruit gegaan. Leningen zijn er bijna nog nooit zoveel afgesloten en vele mensen zijn financieel in de problemen geraakt (de mensen die net boven de rand leefden zeg maar). Zolang de hoge heertjes ons niet duidelijk kunnen maken waarom we die EU wel nodig hebben en waarom het wel beter voor ons is (waar we dus nog steeds geen reet van merken!) zullen we ook nooit kennis van zaken krijgen en lijkt het mij ook niet dat het volk voor zal stemmen.
Uit dit bericht is wel weer duidelijk dat onze mening eigenlijk niet boeit. Democratie is schijn-dictatuur. Als de regering het wil, kan het volk nog zo hard NEE roepen, JA word het toch wel.
Enneuh, burgers mogen dan wel gaan verstand van zaken hebben, politici zijn ook niet altijd even intelligente personen... vaak erg dom zelfs.
gezamenlijk neergemaaid. Dag democratie.... foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken