Nieuws
FNV: Rookverbod in juli 2007 invoeren
Er zijn volgens de bond namelijk geen goede argumenten om te wachten tot 2011. Onderzoek heeft volgens de bond uitgewezen dat er voldoende maatschappelijk draagvlak bestaat om het verbod direct in te voeren. Ook een ongeldig burgerinitiatief toonde aan dat veel mensen voor dit verbod zijn. Bovendien zal Nederland dan in de pas lopen met de rest van Europa. Landen als Zweden, Italië, Duitsland, Engeland, Schotland en Ierland hebben al een rookverbod ingevoerd en de Europese Unie pleitte ook voor een totaal rookverbod in de EU. Uit deze landen blijkt ook dat de horecaomzet niet daalt: meer niet-rokers blijken zelfs hun weg te vinden naar horecagelegenheden.
De regering wacht tot 2011, omdat het eerst wil zien wat de horeca zelf onderneemt om het roken in de horeca terug te dringen. De officiële cijfers hiervan worden pas in 2009 bekend, maar volgens FNV blijkt uit onderzoek dat vrijwel geen enkele horecaondernemer maatregelen heeft genomen.
ontopic
dit zal altijd een discussie blijven. ben zelf een niet-roker, maar heb in een café/discotheek geen last van die rook.
Sterker nog, ik denk dat er buitengewoon veel mensen die in de horeca werken ook niet zitten te wachten op een algeheel verbod, en dan laat ik het aspect/theorie "rookverbod zorgt voor omzetverlies" nog buiten beschouwing.
Roken, daar komen we samen wel uit, mooi niet dus volgens de FNV en de EU.
Bij alle winkelcentra "malls" staan grote openbare asbakken (wat maar goed is ook, want een peuk op de grond gooien kost je 150 dollar boete.
Het klopt dat de niet-rokers er beter beschermt zijn tegen mee-roken, mar als roker kon je ook gewoon overal terecht.
Veel van mijn collega's wel, zal voor hun wel wennen worden.
In Stockholm hebben ze er ook weinig problemen mee, daar gaan ze gewoon buiten staan.
Trouwens, naar mijn eigen telling werkt iemand die rookt ongeveer een half uur minder dan iemand die niet rookt (per dag). Dit is dan voor de horeca.
En een alcoholverbod mag er ook wel bij ;-)
Rookverboden hier en daar kan ik inkomen, maar nu beginnen ze het echt te overdrijven.
Als ik een eigen cafe zou hebben is het niet een ander om te bepalen wat de regels zijn, tyf toch op
Zou iets moois zijn...!
Bassline, melodie...
Vocal, DJ...
The feeling, Hardstyle...! (L)
Brrrrr...... Doodeng zo'n grote, bemoeizuchtige overheid.
Bassline, melodie...
Vocal, DJ...
The feeling, Hardstyle...! (L)
for horrid is your belief and brutish is your conduct.
Crush antifa.
persoonlijk ben ik voor- een avondje in de rook is voor mij twee dagen benauwd zijn.
Aan de andere kant- ...en de nicotine-verslaafde medemens dan?
Ik verheug me al op uit eten kunnen gaan en dan niet de halve maaltijd de extra kruiderij van andermans aslucht in mijn voedsel- en luchtintake hebben.
(Hoezo buiten de deur eten of drinken? Die smaak blief ik niet- dus ik ben iemand die de horeca pas gaat spekken als ze ook iets bieden waar ik wat aan heb)
foto
Als de horeca goed door krijgt dat ze zelfs méér klanten kunnen krijgen in een rookvrij café, komen ze wel over de brug. Desnoods met hulp van wat wetgeving, ja. Ik vergelijk het maar met winkeliers die bezwaren hadden tegen een wekelijkse markt voor hun deuren: later bleek de aanzuigende werking van die markt. De winkeliers bleken opeens meer klanten te krijgen... Grote veranderingen vagen altijd meer moed. Enne, rokers: er bestaan zat afkickcursussen hoor... Wees eens dapper, stop met smoezen verzinnen en besef dat roken een zware verslaving is, maar waar je WEL van af kunt komen. Je werd toch niet geboren met een peuk in je mond? Nou dan.
Volledig mee eensch. Ik hoop zo dat het dit jaar nog wordt ingevoerd! De stank in mijn kleren en haren maakt me geen reet uit, het gaat me puur om mijn gezondheid die eronder lijdt. Hoe egoïstisch is het om dan als roker te zeggen "dan blijf je toch lekker thuis".
Dood aan de sigaret! foto
Het blijft gewoon een zielig iets, in je pauze al buiten een peukje roken en dan nu als je gaat stappen je pilsje en je peukje ook buiten nutigen.
Wat is de volgende stap buiten roken verbieden.
+ veel rokers komen er niet meer en er komen meer niet-rokers
+ Veel rokers blijven komen, alleen roken ze niet meer.
Ik gok het op de tweede..
Jammer voor de horeca ondernemer dat hij wat minder klanten zal trekken.
Maar dat zal in een later stadium vast wel weer verholpen zijn ...
foto In ieder geval is het hier in Frankrijk aftellen! Nog 11 maanden en dan gaat het algehele verbod in! fotofoto
Alleen jammer dat de notoire rokers/stappers dan buiten voor de kroeg gaan staan roken, met alle overlast van dien...
Niks waard, dat beleid.
Ik kan niet wachten tot er een rookverbod komt. Ik mijd in ieder geval de disco en veel kroegen, omdat ik het gewoon benauwd krijg van die rot rook.
Relativeer er eens over. (met eerlijke en goede argumenten om te roken en om niet te roken).
`Misschien een leuk Forum Topic???
foto
En ik hoop velen met mij.
Ik besluit toch om te roken of juist niet te roken, en nog belangrijker waar?!? Het is toch ook vrij normaal dat als je ergens op visite gaat wat een niet rokershuis is, vanwege welke reden dan ook, dat je niet rookt. Je past je aan aan de regels van dat huis. En nee, dat verwacht ik niet van de niet-rokers bij mij thuis, die hoeven niet en masse mee te gaan roken foto.
Veel bedrijven hebben al een niet-roken beleid, en mag je alleen roken op de daarvoor bestemde plekken, maar helaas in de horeca kan dat nu nog niet. Het is niet aan mij om te besluiten dat ik voor het personeel daar nu rookvrij ben, en kan klagen over mijn rookgedrag, en straks wel.
Waarvoor ik het nog steeds wel sneu vindt, is voor die oudjes die in verzorgingstehuizen zitten, die al rookten voor al deze kennis, en nu verplicht zijn te stoppen op hun oude dag, maar dat is off-topic.
Ik stel voor dat de overheid een dagprogramma maakt, waarin precies staat wat iedereen eet en hoeveel iedereen beweegt. En als je er niet aan houdt, word je in een kamp gezet waar de overheid je leert om je aan je overheidsschema te houden. Jongerius zou er wederom een natte broek van krijgen.
Cafe bazen geven een pas aan hun klanten en maken er een prive club/cafe van. Kunnen we gewoon roken die hebben nammelijk andere regels en deels zelf te bepalen omdat het een prive club is...
Opgelost dus dit probleem Steek er gelijk even 1 op lekker hoor
En er komen er nóg meer zolang Balkenende en Rouwvoet aan het bewind blijven.. foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Dit is de definitie van appels en peren vergelijken. foto Dit ben ik dan wel weer met je eens. foto
Op deze manier kan ik er nog een heleboel op noemen. foto
Ik ben een zelf barkeeper (niet rokend). Wij hebben een speciale niet rokers ruimte. dus ik begrijp niet waarom wij dan helemaal rookvrij moeten worden.
\[b\]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:\[/b\]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien
Het enige wat je ervan krijgt is ziektes.
Rustgevende muziek 🤩
mee eens
Als het een gat in de markt zou zijn geweest dan was er vast wel een zeer goed lopend niet rokend cafe geweest tussen de 13500 cafe`s die wij in ons landje tellen.
Als iedereen die hier commentaar op heeft nu lekker naar dat cafe gaat. foto
dat word het in de rest een stuk gezelliger
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken