FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van zondag 29 februari 2004

Nieuwe stunt FC Barcelona

FC Barcelona wist vanavond opnieuw een topper te winnen. Nummer drie Deportivo La CoruŮa werd op eigen veld verslagen (2-3), het onderlinge verschil liep terug tot vier punten.

Barcelona is aan een goede reeks bezig. Na de komst van Edgar Davids won Barcelona al vijfmaal. Ook vanavond speelde Davids mee. Ronaldinho en Javier Saviola brachten Barcelona in de eerste helft op een comfortabele 0-2 voorsprong. Even na rust leek Ronaldinho de wedstrijd in het slot te doen (0-3). Walter Pandiani scoorde echter binnen acht minuten tweemaal (2-3). Verder kwam Depor echter niet.

Real Madrid deed ook goede zaken, het versloeg Celta de Vigo na een 0-1 ruststand. Ronaldo, Zinedine Zidane (2x) en Luis Figo zorgden dat het toch nog goedkwam (4-2). Nummer twee van de ranglijst Valencia verloor in Barcelona van Espanyol (2-1). Real Madrid heeft nu een gat van acht punten met Valencia.

Schokkende ontdekking op Mars stelt geleerden voor probleem

Bewijzen dat Mars ooit een waterrijke wereld was, komt steeds dichterbij met gegevens verzonden door de Marsrover Opportunity die zich op de planeet Mars bevindt. De informatie kan leiden tot een biologische onthulling dat de planeet in het verleden en mogelijk zelfs nu nog, een buitenaardse wereld met leven is. Deze eventuele schokkende ontdekking stelt wetenschappers voor een probleem.

Op het Jet Propulsion Laboratory (JPL) in Pasadena, CaliforniŽ zijn geruchten dat er iets fantastisch staat te gebeuren bij het onderzoeken van Mars. Op de plek waar de Opportunity nu onderzoek doet, hebben wetenschappers dingen ondekt waarvan onder strenge toezicht nog slechts een tipje gereviewed is.

Wetenschappers zijn er nog niet over eens hoe ze het bekend gaan maken. Er zijn geruchten dat de bekendmaking volgende week plaatsvindt, maar het is een probleem hoe en wie de dramatische ontdekkingen bekend gaat maken. De bekendmaking van de schokkende ontdekkingen kunnen verregaande politieke gevolgen hebben.

Veel wetenschappelijke backlog met wetenschappelijke gegevens die de Marsrover heeft verzameld zijn binnen de laboratoriummuren gehouden. De bodem is bedekt met vreemde knikkers, er zijn haarachtige deeltjes ontdekt en andere vreemde dingen.

Er wordt gespeculeerd dat er zich in de bodem onder de Spirit en Opportunity vloeibaar water bevindt. Dit water kan bestaan omdat het erg zout is, en zodoende niet bevriest of verdampt. Volgende week worden de schokkende onthullingen bekend gemaakt.

Nu ook Manneken Pis voor blinden

Het standbeeld van Manneken Pis in de Belgische hoofdstad Brussel is een grote toeristische trekpleister. Vrijwel elke toerist wil het beeldje dan ook bezichtigen. Blinde toeristen hebben hier echter niks aan. Zij 'zien' onder andere met hun handen en laat het beeldje nu net achter een hek staan.

De Belgische gemeente Geraardsbergen, gelegen in de provincie Oost-Vlaanderen, heeft hier wat op gevonden. In het stadhuis van de plaats is een dubbelganger van het plassende mannetje te bewonderen ťn te bevoelen. Het beeldje in Geraardsbergen is 160 jaar ouder dan de echte Manneken Pis en heeft een eigen geschiedenis, die in drie talen in braille op de sokkel is aangebracht.

Het beeldje werd in 1459 op een fontein geplaatst, nadat de Gentenaren in 1452 het originele beeld, een leeuw, gestolen hadden. De fontein aan de Brugstraat werd in 1835 afgebroken, maar het beeldje bleef bewaard. Hoewel de 'lathoenen mannekin' al jaren onder de pui van het stadhuis te bezichtigen was, kan men nu dus ook voelen hoe het beeld in elkaar zit.

Celtic in opmerkelijke reeks

Celtic heeft vandaag haar record van gewonnen wedstrijden op rij scherper gesteld. Tegen Livingston (5-1) werd de 25e zege op rij behaald.

Celtic speelde dit seizoen tot nog toe 26 wedstrijden. Het speelde daarin eenmaal gelijk. De doelcijfers bedragen 86 voor en 13 doelpunten tegen. Vorige week verbeterde de Schotse club met 24 zeges het 40 jaar oude Britse record van Greenock Morton.

Nummer twee Glasgow Rangers verloor dit weekend met van Dundee United en zag het gat met de koploper oplopen tot 16 punten.

Overzicht HCE (week 9)

De drie-en-twintigste speelronde in de Holland Casino Eredivisie. Hieronder vind je de uitslagen van deze week en de nieuwe tussenstand.

Uitslagen Holland Casino Eredivisie (Week 9)

DagTijdThuisTegenstanderVoor Tegen
vr20.00FC Zwolle Vitesse 1 - 1
.
za19.30RBC Roosendaal NAC Breda1 - 1
za20.00FC Twente AZ4 - 1
za20.00NEC sc Heerenveen 1 - 2
.
zo12.30FC Utrecht Ajax1 - 0
zo14.30FC Groningen RKC Waalwijk 1 - 2
zo14.30Willem IIFeyenoord0 - 3
zo14.30PSVRoda JC1 - 2
zo14.30FC VolendamADO Den Haag0 - 2

NaamGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenVoorTegen
1AFC Ajax231814555223
2PSV231544495921
3AZ231337424426
4Feyenoord231265424331
5SC Heerenveen231247403428
6Roda JC231076373926
7FC Twente2311210354236
8Willem II23977343334
9NAC Breda23878313734
10RBC Roosendaal23878312629
11RKC Waalwijk23869303228
12FC Utrecht23869302831
13FC Groningen237610272935
14NEC238114252837
15ADO Den Haag236512232143
16Vitesse2321011162639
17FC Volendam234415162059
18FC Zwolle232615121447

Uitslag finale Engelse League Cup

De Engelse Carling Cup, ook wel league cup genoemd, is gewonnen door Middlesbrough. Het versloeg in de finale Bolton Wanderers met 2-1.

Al na de twee minuten kwam Middlesbrough op voorsprong. Een voorzet van Boudewijn Zenden werd door Joseph-Desire Job ingetikt (0-1). De Nederlander mocht vijf minuten later zelf aanleggen van elfmeter nadat Emerson Thome Job had neergehaald. Zenden benutte de penalty feilloos. Na dik twintig minuten leek een foutje van keeper Mark Schwarzer van Middlesbrough Bolton weer in de wedstrijd te brengen, maar verder dan de goal van Kevin Davies kwam het niet.

Het was pas de eerste prijs in het 128-jarige bestaan van Middlesbrough.


Bolton Wanderers - Middlesbrough (1-2)
2' Job 0-1
7' Zenden 0-2 (pen)
21' Davies 1-2

[update] Ajax-fans in Utrecht gearresteerd

calvobbes en JeFFJuH hadden ons via de de nieuws-submit te melden:

Vanochtend is voor de wedstrijd FC Utrecht-Ajax een groep van circa 40 Ajax supporters aangehouden in de Utrechtse wijk Zuilen. De Ajax-fans liepen door de wijk rond gewapend met stangen, ijzeren staven en ploertendoders. Er waren meer dan 40 Ajax-aanhangers aanwezig, maar bij aankomst van de politie verspreidde de groep zich door de wijk.

De groep supporters heeft waarschijnlijk geen kaartjes voor de wedstrijd waarvoor een zogenaamde combiregeling van toepassing is.

Update 21:50
De politie heeft in totaal vandaag ruim 100 aanhoudingen verricht. Het gaat om tachtig Ajax-supporters en 21 Utrecht-aanhangers.

Geen voorspellingen Ralf

Ferrari had het vorig jaar niet zo gemakkelijk als in 2002, maar coureur Ralf Schumacher verwacht dat het dit jaar nog moeilijker te voorspellen is dan afgelopen jaar.

"Het kan heel goed zijn dat meerdere teams auto's hebben waarmee overwinningen kunnen worden behaald. Daarmee krijg je dan meer rijders die veel punten scoren en wellicht aanspraak kunnen maken op de titel, omdat er meer op het spel zal staan, wordt het ook onzekerder wie er tijdens een GP-weekend met de overwinning vandoor gaat", aldus Ralf Schumacher.

Over zijn eigen kansen wil Ralf niks zeggen. "Dat zou ik niet durven zeggen, er kan nog zoveel gebeuren en de concurrentie is daarvoor veel te groot. Maar laat ik het zo zeggen: het zou me verbazen als we er slechter voor zouden komen te staan dan vorig jaar. Ons doel is om dit jaar de wereldtitel te behalen".

Kwakzalven

"Met Meneer Haydalada. Hallo? Spreekt u maar."
"Goedendag. Spreek ik niet met Mr. Issa, groot helderziende en medium? Dan heb ik wellicht het verkeerde medium gebeld."
"Nee, u spreekt met Meneer Haydalada, ook helderziende en medium. Mr. Issa is even de deur uit, denk ik. We hebben toevallig hetzelfde nummer."
"Oh, nou, misschien kunt u mij ook wel helpen..."

Motorsport: Uitslag WK Supersport GP van Spanje

De race in de WK Supersport van de Grand Prix van Spanje is gewonnen door Nederlander Jurgen van den Goorbergh. De Nederlander was in de eerste race van het seizoen al zijn concurrenten te snel af.

Op zijn Yamaha machine bleef Van den Goorbergh teamgenoot Fabien Foret bijna vijf seconden voor. Katsuaki Fujiwara werd derde. De race kende liefst elf uitvallers. Van den Goorbergh klom gedurende de race van de achtste naar de eerste plaats, hij was als zesde vertrokken. Vier ronden voor het einde pakte hij de koppositie en die stond hij niet meer af.

Uitslag
1 Jurgen van den GOORBERGH (Ned) Yamaha 23 ronden
2 Fabien FORET (Fra) Yamaha + 4.898
3 Katsuaki FUJIWARA (Jap) Suzuki 16.104
4 Lorenzo LANZI (Ita) Ducati 17.964
5 Stephane CHAMBON (Fra) Suzuki 20.404
6 Vittorio IANNUZZO (Ita) Suzuki 21.935
7 Werner DAEMEN (Bel) Honda 24.972
8 Karl MUGGERIDGE (Aus) Honda 25.232

Anderlecht ontkent interesse Baggio

Anderlecht heeft ontkend dat Robert Baggio volgend seizoen voor de Belgische club gaat voetballen.

Afgelopen week meldden verschillende media, waaronder FOK dat de Italiaan naar Anderlecht zou komen om enkel en alleen in de wedstrijden voor de Champions League te spelen. Volgens de woordvoeder van Anderlecht is er ook geen sprake van enig contact geweest tussen de Italiaan en Anderlecht.

Italiaan bezoekt alle landen ter wereld

Een 29-jarige Italiaan is het gelukt om alle 192 onafhankelijke landen ter wereld te bezoeken. De man hoopt hiermee een plaats in het Guinness Book of Records te bemachtigen.

Maurizio Giuliano ontdekte op zijn veertiende zijn voorliefde voor reizen. Om zijn hobby te kunnen bekostigen werkte de sociologie-student onder andere bij de VN in Oost-Timor en SomaliŽ. Ook schreef hij twee boeken over Cuba.

Het laatste land wat de man bezocht, was Suriname. De globetrotter was vooral gecharmeerd van het land omdat het de enige staat in Zuid-Amerika is waar Nederlands wordt gesproken.

'Geen tijd om te stemmen. Ik had seks!'

Loedertje meldde ons via IRC het volgende:

Een Australische vrouw claimt dat ze niet op tijd haar stem heeft kunnen uitbrengen voor de statenverkiezingen van 7 februari jongstleden in AustraliŽ, omdat ze op dat moment seks had met een groep van dertig mannen. In AustraliŽ is men verplicht te stemmen. Doet men dit niet, dan volgt er een boete van (omgerekend) zo'n 24 euro.

Bob Longland van de Australische kiescommissie zegt nog nooit zo'n goed excuus gehoord te hebben. Al veel meer mensen hebben zich volgens hem met redenen voor het niet stemmen gemeld. Het meest gebruikte excuus is ziekte, maar ook kapotte auto's, boten of vliegtuigen zijn een veelgehoord excuus. Sommige mensen laten zelfs weten te zijn overleden en daarom niet gestemd te hebben.

Volgens Longland zijn de meeste excuses oprecht. Van de 200.000 mensen die niet hebben gestemd, moeten er uiteindelijk zo'n 25.000 betalen omdat ze geen geldige reden kunnen geven. Dit zorgt ervoor dat er iedere verkiezing (omgerekend) zo'n 650000 euro in de Australische schatkist verdwijnt.

Minder lawinedoden in Oostenrijk

In Oostenrijk zijn deze winter minder doden door lawines gevallen dan vorig jaar. Tot nu toe zijn er dit wintersportseizoen zes mensen om het leven gekomen, vorig jaar waren dat er 29. Het aantal ongelukken door lawines is echter wel ongeveer hetzelfde gebleven.

Opvallend is dat bij twee van de drie dodelijke ongevallen dit jaar niet de hoogste alarmfase gold, maar de op ťťn na hoogste. De reden dat bij deze alarmfase toch doden vielen is dat bij deze toestand ook minder geoefende skiŽrs een skitour ondernemen of off-piste gaan, zonder zich volledig bewust te zijn van de risico's die zij nemen. Juist buiten de aangegeven pistes is de kans op lawines het grootst.

Spullen Saddam op zwarte markt

Op de zwarte markt van Bagdad worden voor flinke prijzen spullen verkocht die toebehoorden aan Saddam Hoessein, de voormalige dictator van Irak. De goederen komen uit de paleizen van Saddam die bij de val van zijn regime in april 2003 geplunderd werden.

Onder de waar bevindt zich onder andere een 88-delig Frans servies, dat volledig gegraveerd is met een arend, het symbool van de Iraakse republiek onder Saddam. Dit werd voor omgerekend 1.200 euro verkocht. Een hoed van de ex-dictator wisselde voor 240 euro van eigenaar en een paar schoenen voor 160 euro. Ook worden volledige meubelstukken aangeboden, zoals een bar van drie meter lang, vier stoelen en twee sofa's met Saddams initialen, die voor een totaalprijs van 9.607 euro verkocht werden.

Amerikaanse soldaten konden na de val van het regime de hand leggen op verschillende spullen, maar lieten alles liggen uit angst om vervolgd te worden. De goederen vielen vervolgens in handen van Iraakse plunderaars. Veel zaken worden naar het buitenland gesmokkeld om ze daar te kunnen verkopen, zoals de wapencollectie van Saddam en de sportwagens van zijn zoon Oeday.

Verstappen dreigt Trust met rechtszaak

bordewolf had ons via de de nieuws-submit te melden:

Eťn week voor de aanvang van het nieuwe Formule 1 seizoen lijkt er aan de soap rond Jos Verstappen, diens manager Huub Rothergatter en sponsor Trust nog steeds geen einde te zijn gekomen.

Verstappen en z'n management zijn woedend op Trust. Het standpunt van Trust om "alleen in de Formule 1 in te stappen mŤt Jos" heeft men bij monde van van Trust-directeur Michel Perridon laten varen. Trust staat nu op het punt een sponsordeal te sluiten met het team van Jordan, en dat is nu juist tegen het zere been van Verstappen & co.

Volgens manager Rothergatter is de nu voorgestelde sponsordeal contractueel niet eens mogelijk. Hij beroept zich hierbij op een overeenkomst die tussen Jos en Trust zou zijn gesloten, waarin staat dat Trust dus alleen zaken kan doen in de Formule 1 samen met Verstappen. Verstappen kwam zelf echter niet tot een overeenkomst met Jordan, waarna Trust nu op eigen houtje het team van Eddie Jordan zou willen sponsoren.

Het Algemeen Dagblad berichtte dat Eddie Jordan inmiddels al een brief heeft ontvangen van Verstappens juridische adviseurs, waarin vermeld wordt dat Jordan en Trust zondigen tegen eerder gemaakte afspraken. Trust-directeur Perridon reageert daarop in deze krant door te stellen "nooit een contract met Jos afgesloten te hebben" en zich af te vragen "...wat hen bezielt. Ik heb op alle mogelijke manieren geprobeerd om Jos' loopbaan te steunen en nu krijg ik als stank voor dank een rechtszaak."

En voor de liefhebbers; mocht je voor het nieuwe seizoen nog geen team hebben samen gesteld op onze Formule 1-manager, dan kan dat natuurlijk nog steeds!

"Geen problemen betrouwbaarheid MP4-19"

Als wij McLaren-Coureur David Coulthard mogen geloven kent de MP4-19 geen problemen met de betrouwbaarheid, dit is in strijd wat zijn teamgenoot Kimi RšikkŲnen eerder vertelde.

"Ik ben het er niet mee eens", aldus Coulthard, die reageert op de stelling of de MP4-19 te onbetrouwbaar is. "In de Formule 1 gaat het altijd al om betrouwbaarheid, maar de grote vraag is: hoe snel zijn we? Ik heb liever dat we in AustraliŽ snel zijn, maar onbetrouwbaar, dan andersom. We wisten dat we met de vorige wagen een snelle in huis hadden. Ik ben niet verbaasd wanneer Ferrari, Williams en Renault snel zijn in Melbourne. Ik vraag me of waar wij staan."

"We zijn allemaal aan het denken over wie goed gaat presteren en wie niet. Ik denk dat we er klaar voor zijn: we hebben veel getest en hard gewerkt aan de problemen met de betrouwbaarheid, hoewel ik niet tegenspreek dat ik liever nog wat meer racesimulaties had gereden."

"Twaalf maanden geleden arriveerden we in Melbourne zonder een idee waar we stonden. We hoopten voor het podium te kunnen vechten. In de eerste races waren we enorm snel, daarna ging het wat minder. Nu lijkt het erop dat het allemaal closer is. De grote vraag is echter hoe groot het verschil is tussen de Michelin- en de Bridgestone-banden", eindigt Coulthard.

Dronken buschauffeur vervoert passagiers

Een Belgische buschauffeur is vandaag in Duitsland gearresteerd omdat hij met 2,5 promille alcohol in zijn bloed achter het stuur zat. De man vervoerde 22 passagiers in zijn bus.

De Duitse politie kwam de man op het spoor dankzij een oplettende automobilist. Deze wist te melden dat de chauffeur op de autosnelweg A3 WŁrzburg-Regensburg in de buurt van Erlangenover over de drie rijstroken slingerde. De bus raakte hierdoor bijna betrokken bij een ongeval.

De aangehouden chauffeur zit in voorarrest en zijn rijbewijs is ingenomen.

Brits paar trouwt in warenhuis

Trouwen op vreemde plaatsen of manieren komt wel vaker voor. Maar de Britse Jill Piggot en Pete Freeman besloten een wel heel aparte plaats uit te kiezen voor hun huwelijk. Ze werden namelijk op de schoenenafdeling van het warenhuis Asda in York in de echt verbonden, onder het toeziend oog van tientallen klanten.

De 42-jarige bruid en haar 54-jarige bruidegom besloten in deze winkel te trouwen omdat ze elkaar daar voor het eerst ontmoet hadden. Pete deed zijn boodschappen, terwijl Jill achter de kassa zat.

De regels voor burgerlijke huwelijken zijn in de afgelopen jaren versoepeld in Groot-BrittanniŽ. Warenhuisconcern Asda, onderdeel van Wal-Mart, was het eerste bedrijf dat een huwelijksvergunning aanvroeg.

Michael Schumacher gemotiveerd

Zesvoudigd wereldkampioen Michael Schumacher claimt gemotiveerder dan ooit te zijn en dat zijn honger voor nog een titel absoluut nog niet is afgenomen.

Suggesties dat het einde van de regeerperiode van de Duitser is gekomen en hij waarschijnlijk dan zal stoppen, wijst hij resoluut van de hand. Michael Schumacher vertelde: "Ik snap niet waarom het voor mensen zo moeilijk te begrijpen is dat ik nog steeds gemotiveerd ben om te winnen. Als ik niet meer aan de top sta, dan zal ik terugvechten om daar terug te komen. Het is cruciaal voor mij dat ik kan meedoen voor de titel."

Hij vervolgt: "Ik hou van wat ik doe en ik heb nooit iets anders willen doen. Ik krijg ook nog ervoor betaald. Dan vraag ik mij af: 'Waarom zou ik niet gemotiveerd zijn onder deze omstandigheden?' Ik heb geen motivatiecoaches nodig, want ik heb nooit een probleem met mezelf te motiveren."

Autoverzekeraars zijn te traag

Schadeclaims worden te langzaam afgewikkeld door autoverzekeraars. Dat was het resultaat van het onderzoek van de Consumentenbond. De bond heeft de afgelopen drie jaar 2000 autobezitters, die schade hebben gereden, in de gaten gehouden.

De afwikkeling duurde bij 34% langer dan vier weken. Door de bond wordt geŽist dat de verzekeraars de claims binnen vier weken moeten afwikkelen. Wanneer dit niet gaat lukken, dient de verzekeraar de klant op de hoogte te stellen van de vertraging.

De Consumentenbond zegt, “Als vanwege de complexiteit van de zaak, de verzekeringsmaatschappij de claim niet binnen de gestelde termijn kan afhandelen, dan moet de maatschappij de consument hiervan op de hoogte brengen en aangeven hoeveel extra tijd nodig is voor de afhandeling. Dit gebeurt nu vaak niet.”

De autobezitters zijn volgens de bond meer tevreden wanneer de claim wordt afgewikkeld door hun eigen verzekeraar dan door de maatschappij van de tegenpartij.

Uitslagen Holland Casino Eredivisie (Week 9)

Hieronder vind je de uitslagen van dit weekend, de drie-en-twintigste speelronde in de Holland Casino Eredivisie, en de nieuwe tussenstand.

Uitslagen
Vrijdag 27 februari
FC Zwolle - Vitesse (1-1)

Zaterdag 28 februari
NAC Breda - RBC Roosendaal (1-1)
FC Twente - AZ (4-1)
NEC - sc Heerenveen (1-2)

Zondag 29 februari
FC Utrecht - Ajax (1-0)
FC Groningen - RKC Waalwijk (1-2)
Willem II - Feyenoord (0-3)
PSV - Roda JC (1-2)
FC Volendam - ADO Den Haag (0-2)


Tussenstand Holland Casino Eredivisie (seizoen 2003/2004)
Pos.ClubAWGVPV-T
1. Ajax 2318145552-23
2. PSV 2315444959-21
3. AZ2313374244-26
4. Feyenoord2312654243-31
5. sc Heerenveen 2312474034-28
6. Roda JC 2310763739-26
7. FC Twente23112103542-36
8. Willem II 239773433-34
9. NAC Breda238783137-34
10. RBC Roosendaal 238783126-29
11. RKC Waalwijk 238693032-28
12. FC Utrecht238693028-31
13. FC Groningen2376102729-35
14. NEC2381142528-37
15. ADO Den Haag2365122321-43
16. Vitesse23210111626-39
17. FC Volendam 2344151620-59
18. FC Zwolle 2326151214-47

Meer voetbalnieuws vind je op de Competitiemanager
Discussieer ook mee in het voetbalforum van FOK!

Marokkaans protest in Den Haag

Zo'n tweehonderd Marokkaanse Nederlanders hebben vanmiddag in Den Haag geprotesteerd tegen de Marokkaanse overheid en vůůr de slachtoffers van de aardbeving. De demonstranten zijn boos over de slechte hulpverlening in Marokko, die volgens hen veel te laat bij de slachtoffers aankomt. Volgens de organisatie zitten veel slachtoffers nog steeds zonder tenten, voedsel en dekens.

De meeste demonstranten hebben familie in het getroffen gebied in het Rif-gebergte. Een delegatie wilde een petitie aanbieden aan de Marokkaanse ambassade in de Oranjestraat. Daar deed echter niemand de deur open, waarna het papierwerk in de brievenbus werd gestopt.

Tanker explodeert voor Amerikaanse kust

Lt_BaseLine en 1034247 hadden ons via de Nieuwssubmit het volgende te melden:

Zaterdagavond is voor de Amerikaanse oostkust een tanker met 13,3 miljoen liter industriŽle ethanol geŽxplodeerd en gezonken. Daarbij zijn zeker drie van de 27 bemanningsleden omgekomen. De kustwacht is op zoek naar zeker achttien vermisten.

De Bow Mariner was op het moment van de explosie ongeveer 80 kilometer uit de kust van de Amerikaanse staat Virginia. Zes opvarenden zijn door de kustwacht gered en zijn naar ziekenhuizen overgebracht. Hun toestand wordt omschreven als kritiek.

Het 171 meter lange schip, met als thuishaven Singapore, was op weg van New York naar Houston. De bemanning bestond uit 24 Filipijnen en drie Grieken. De tanker is in 1982 gebouwd en is eigendom van Ceres Hellenic Shipping. De oorzaak van de explosie is nog onbekend.

De Bow Petros
De Bow Petros, een vrijwel identiek zusterschip van de Bow Mariner

Milieu-experts denken dat de impact van de ethanol op het milieu erg meevalt, omdat de ethanol zal verdampen. De 700 ton brandstof die de Bow Mariner aan boord had baart meer zorgen.

Uitslagen HCE (29-02-04)

Hieronder vind je de uitslagen van de wedstrijden in de Holland Casino Eredivisie van vanmiddag.

FC Utrecht - Ajax (1-0)
75' Tanghe 1-0

Geel: Tanghe (Utr), Sneijder, Heitinga, Sonck (allen Aja)

FC Groningen - RKC Waalwijk (1-2)
67' Boutahar 0-1
76' Cornelisse 0-2
80' Vrede 1-2

Geel: Salmon (Gro), Smit (Gro), Olfers, Van Hintum, Cornelisse, Oost, Petrovic (allen RKC)

Willem II - Feyenoord (0-3)
60' Lurling 0-1
70' Song 0-2
84' Smolarek 0-3

Geel: Van Mosselveld (Wil), Mtiliga, Ghaly, Paauwe (allen Fey)

PSV - Roda JC (1-2)
11' Kone 0-1
18' Cristiano 0-2
35' Vennegoor of Hesselink 1-2

Geel: De Jong (PSV), Senden (Rod)

FC Volendam - ADO Den Haag (0-2)
50' Van der Gun 0-1
87' Stroeve 0-2

Geel: Salden, Kras, Luirink, Putter (allen Vol), Rijaard (ADO)

Bekijk de huidige stand

[update] Blootfoto's Idols-kandidate hot op internet

Via de nieuws-submit werd ons gemeld:

Eťn van de kandidaten voor de eindoverwinnig van Idols, de 22-jarige Marlies Schuitemaker uit Grootebroek, werd deze week onaangenaam verrast door een fotoreportage in de Actueel. Een ex-vriendje van haar was zo ''vriendelijk'' om wat pikante foto's van de lerares Engels in opleiding aan het blad door te spelen.

De foto's zijn inmiddels een hot-item op internet geworden. Diverse weblogs - zoals bijvoorbeeld Drijfzand - maakten er al melding van, en de foto's staan op meerdere plaatsen on-line. Op die foto's is Marlies in haar blote kont te aanschouwen, tijdens een vrijpartij met een onherkenbaar gemaakt persoon op een toilet.

-
De site Mokkels.nl was de eerste die de foto's publiceerde: Daar staan ze nog steeds: hier en hier.


Update 16:10

De site Mokkels beweert vandaag meerdere blootfoto's van Marlies toegestuurd te hebben gekregen. Oůk die foto's zijn gemaakt tijdens de vrijpartij op het toilet. De man met wie ze zich vermaakt zou blijkens berichten Beef bassist Koen Lommerse (Koen-Fu) zijn. De foto's zouden door een vriend van Marlies in oktober 2002 zijn genomen in cultureel centrum R17 te Stede Broec.

Volgens de redactie van Mokkels.nl betreft het een vijftal foto's van een ''duidelijk geposeerde shoot'', waarvan slechts ťťn door Aktueel werd getoond. De resterende foto's, waarover volgens de redactie ''geen enkele twijfel heerst wat betreft de echtheid'', tonen onder meer de borsten van de Idols-kandidate.

De site weigert de foto's zelf on-line te zetten, maar de eigenaar van de foto's zou ze een dezer dagen zelf wel op internet willen plaatsen.

Suriname verslaat Aruba

Suriname heeft de wedstrijd in de eerste ronde van de WK-kwalificatie tegen Aruba met 2-1 gewonnen.

In Oranjestad kwam Suriname in de 56ste minuut op een 0-1 voorsprong door een strafschop van Felter. Door een doelpunt van Zinhagel in de 63ste minuut werd het 0-2. Vlak voor tijd kwam Aruba nog terug door een doelpunt van Escalona op 1-2, maar daar bleef het ook bij.

Op zaterdag 27 maart volgt de return in Paramaribo. De ploeg die doorgaat zal ook automatisch de ronde daarop doorgaan, omdat tegenstander Guatemala door de FIFA geschorst is wegens malversaties in het bestuur van de Guatemalteekse bond. Bij Suriname en Aruba doen geen voetballers uit het Nederlandse betaald voetbal mee.

President Aristide van Haiti verlaat land

Volgens medewerkers van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten heeft president Aristide van Haiti het land verlaten. Hij zou zijn toevlucht hebben gezocht in het buurland, de Dominicaanse Republiek.

Al weken is er sprake van grote onrust in het land doordat rebellen een groot deel van het land veroverd hebben en willen dat hij aftreedt. Al eerder deze week adviseerden zowel Frankrijk als de Verenigde Staten dat hij zijn functie neer moest leggen. Beide landen waren altijd de grootste steunpilaren van Aristide geweest sinds zijn democratische uitverkiezing in 1990.

Vorige week was er nog overeengekomen dat er snel hervormingen plaats zouden vinden, maar dat Aristide nog wel president kon blijven, maar de rebellen die op dit moment slechts dertig kilometer van hoofdstad Port-au-Prince verwijderd zijn waren op zijn aftreden uit.

Waarschijnlijk zal Aristide asiel aanvragen in Marokko, Panama of Taiwan.

WIN EEN VLIEGREIS!!!!

Met gepaste trots presenteert de FOK! managercrew jullie de vernieuwde sportmanagers. Zo zijn na maanden van hard werken de FOK! voetbalmanager en de vernieuwde FOK! F1 manager in een compleet nieuw jasje gestoken. Daarnaast is het sportnieuws nu gecombineerd te vinden op Sport.fok.nl

Ook dit jaar zijn er weer vette prijzen te winnen. Zo kun je bij de F1 manager dit jaar zelfs een vliegreis winnen: een reis naar de Grand Prix van Barcelona ter waarde van ruim 1.000 euro, aangeboden door GPTours. Daarnaast zijn er diverse andere prijzen te winnen, ook op de voetbalmanagers.

Wat je ervoor moet doen en hoe alles werkt, kan je op de managers lezen. Kom dus gauw een kijkje nemen! We wensen jullie veel managerplezier toe!
De voetbalmanager.
De F1 manager.
Sport.fok.nl.

Uitslag FC Utrecht - Ajax

Na het verlies bij Heerenveen heeft Ajax nu ook tegen Utrecht drie punten ingeleverd. In een uiterst matige wedstrijd, mede door het slechte veld, wisten zowel de plaatselijke FC als de Amsterdammers in de eerste helft niet tot score te komen.

Pas in de 75e minuut opende Tanghe voor Utrecht de score. Ajax wist niet meer langszij te komen. PSV kan vanmiddag bij winst op Roda de achterstand op Ajax verkleinen tot drie punten.

-
Kijk voor meer voetbalnieuws in de FOK-voetbalmanager.

Man overlijdt na val in Enschedese disco

nXn had ons via de de nieuws-submit te melden:

In Enschede is in discotheek Aspen Valley aan de Oude Markt een 40-jarige Amsterdammer overleden na een noodlottige val van een trap. De man liep een schedelbasisfractuur op en overleed ter plekke.

FOK!-user nXn hoorde bovenstaand verhaal vanochtend van zijn zus die samen met haar vriend nog tevergeefs eerste hulp probeerde te verlenen. Het bericht is inmiddels bevestigd door TV Oost.

Personeel en geschokte bezoekers van de discotheek werden opgevangen door hulpverleners in een naastgelegen horecabedrijf.

Button: BAR006 moeiteloos snel

Jenson Button heeft het idee dat hij in de BAR006 niet eens moeite hoeft te doen om snel te rijden.

In de tests is de BAR de afgelopen week erg snel geweest en versloegen Button en Sato meerdere malen de topteams. Volgens Button is dat geen toeval en was het helemaal niet moeilijk om de BAR006 die tijden te laten rijden.

Button vertelt: "Deze auto is snel geweest vanaf het begin. Het voelt goed aan, zeker op een nieuwe set banden en de auto doet het goed ongeacht wat wij eraan veranderen. De rondetijden kwamen bijna zonder enige moeite, wat altijd een goed signaal is. Het geeft me veel vertrouwen. Niet alleen in de auto, maar in het hele team."

"Het gaat allemaal om stappen voorwaarts te maken en het doel van het team is om vierde te eindigen in het kampioenschap en iedere race met de top mee te kunnen doen. Persoonlijk wil ik net als iedere andere coureur het liefst winnen, maar de eerste stap is een podiumplaats. Dat ontbreekt er tot nu toe nog aan."

Transseksuelen nog niet naar de Olympische Spelen

Transsekselen zijn voorlopig nog niet welkom op de Olympische Spelen. Het Internationaal Olymisch Comitť (IOC) sprak gisteren in Athene over het onderwerp maar voorzitter Jacques Rogge realiseerde zich dat het dagelijks bestuur van het IOC er nog niet in is geslaagd het onderwerp echt bespreekbaar te maken. "Het was voor Patrick Schamasch (medisch directeur IOC) en mijzelf een zware discussie," gaf Rogge aan. "We hebben geprobeerd een moeilijk medisch probleem uit te leggen. Mijn collega's begrepen het niet allemaal en dat is niet verwonderlijk want ze hebben niet zoals ik medicijnen gestudeerd. We zullen beter ons best moeten doen om de mensen duidelijk te maken waar het precies om gaat. Eveneens om de angst weg te nemen."

Schamasch is er voorstander van transseksuelen een aantal jaren na de operatie toe te laten. Tot 1999 liet het IOC geslachtscontroles uitvoeren, maar deze onderzoeken werden voor de Olympische Spelen van Sydney geschrapt.

Het IOC gaat nu alle regels opnieuw gaat opstellen. "We zullen met de atletencommissie gaan praten," zei de Belg Rogge. "Zelfs voor mij is dit onderwerp gecompliceerd. En voor iemand zonder medische opleiding is het nog moeilijker."

Moeder komt om bij steekpartij met zoon

dimage en Teijeextra hadden ons via de de nieuws-submit te melden:

In Hoorn is gisterochtend een 51-jarige moeder overleden na een steekpartij met haar 21-jarige zoon. Beiden raakten bij de steekpartij ernstig gewond en werden naar het ziekenhuis vervoerd; daar overleed de moeder aan haar verwondingen.

De steekpartij vond plaats aan de Saturnushof. Op straat werd door buurtbewoners geschokt gereageerd op het misdrijf.

Weer meer werklozen verwacht in 2004

Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) verwacht dat er aan het eind van het jaar in Nederland 800.000 werklozen zullen zijn. Dat is een stijging met 95.000 mensen in vergelijking met eind 2003.

De voorzitter van het CWI sprak deze verwachtingen uit in het Financieele Dagblad. Volgens hem komt de stijging doordat de economie niet voldoende groeit. Pas als de economie met meer dan twee procent aantrekt, zal het aantal werklozen dalen.

BMW en Mercedes samen ten strijde

BMW en Mercedes trekken samen ten strijde tegen het vele testen in de Formule 1.

Al een tijd lang liggen er voorstellen op tafel om het aantal testdagen te beperken om voor een kostenbesparing in de Formule 1 te zorgen. Vooral Toyota en Ferrari tonen zich tegenstanders, omdat hun budget het vele testen wel toelaat. Nu hebben echter Norbert Haug van Mercedes en Mario Theissen van BMW zich uitgesproken voor een beperking.

Zijn vinden dat het testen de hand uitloopt. Verschillende teams hebben meer dan 20.000 testkilomters gereden al voor het begin van het seizoen. Haug denkt dat Mercedes drie keer het totale aantal racekilometers zal afleggen op tests. Mario Theissen zei: "Er is nog altijd de mogelijkheid om een of twee extra races te houden, in plaats van ver weg van het publiek geld weg te smijten."

Tijdens de vergadering van de teambazen voor de Grand Prix in Melbourne zou de beperking weer ter tafel moeten komen. Voor een akkoord zullen echter ook Ferrari en Toyota akkoord moeten gaan.

Alex akkoord met PSV

PSV heeft een akkoord bereikt met de Braziliaanse verdediger Alex over een vijfjarig contract.

Alex was afgelopen week al in Nederland voor de medische keuring. Naast PSV hadden verschillende andere clubs interesse in de 21-jarige verdediger. Op hoofdlijnen is PSV er ook al uit met de club van Alex, Santos. PSV hoopt de onderhandelingen met Santos maandag te kunnen afronden.

In het contract zal waarschijnlijk nog wel een vreemde clausule komen te zitten, waarin Chelsea een eerste optie tot koop heeft bij een vertrek van de verdediger bij PSV. Frank Arnesen wilde geen mededeling doen over de hoogte van de transfersom: "We doen geen mededelingen over de transfersom. Maar het lijkt me duidelijk dat we nogal wat moeten betalen. Waarschijnlijk krijgt PSV finaciele hulp van buitenaf."

Viagra doet vrouwen niets

Dat het anti-impotentiemiddel Viagra bij mannen succes heeft was bekend. Het blauwe pilletje is inmiddels door artsen wereldwijd aan ruim 23 miljoen mannen voorgeschreven. Vrouwen hebben echter geen baat bij het medicijn, zo blijkt uit klinische tests.

De producent van het anti-impotentiemiddel, farmaconcern Pfizer, is niet blij met de uitkomsten van het onderzoek. Het bedrijf heeft het medicijn sinds 1996 bij vrouwen met seksuele stoornissen getest, maar kon geen bewijs vinden dat Viagra bij de vrouw effect heeft op de seksuele opwinding.

Bij mannen werkt de pil, die in 1998 op de markt kwam, door een middel dat spiertjes en bloedvaten in de penis beÔnvloedt.

Vrije toegang voor studenten op Sepang

De kaartjes in de Formule 1 zijn niet goedkoop. Daardoor is het, vooral voor de jongere generatie, moeilijk om de sport eens in het echte te zien. Sepang International Circuit brengt daar nu zelf verandering in.

Het circuit in MaleisiŽ zal studenten vrije toegang geven zodat zij de oefen- en kwalificatiesessies op 19 en 20 maart kunnen bekijken. Volgens manager Ahmad Mustafa de manier om de interesse bij jongeren te behouden. Op de dag van de race, 21 maart, mogen de studenten voor de helft van de prijs naar binnen.

Bahrain bijna klaar voor de start

Het volledig nieuwe circuit van Bahrein is voor 98.7 procent klaar. Dat heeft de voorzitter van het circuit gemeld aan journalisten.

Medewerkers van de FIA zijn momenteel constant op de baan in de woestijn om de vooruitgang van de bouw te bekijken, aldus Shaikh Fawaz bin Mohammed Al Khalifa. Volgens de minister van Werkgelegenheid en Huisvesting, Mohammed Al Sayed, zal de baan voor de deadline op 7 maart klaar zijn. Alleen de werkzaamheden aan het asfalt zijn nog niet voltooid.

Laatste reviews en specials
special
Fun met Funda #168 - Wanstaltigheid ten top
review
Rain of Reflections
review
The Alliance Alive HD Remastered
special
Activiteiten tijdens DreamHack Rotterdam
special
Martin Scorsese over The Irishman: ‘cinema is een gemeenschappelijke ervaring’
special
Globale uitleg van CSGO
©FOK.nl e.a.