Nieuws
'Totaal rookvrije horeca in het verschiet'

Klink heeft van meet af aan gezegd zo snel mogelijk een rookvrije horeca te willen. De koepelorganisatie Horeca Nederland deed daarop een voorstel om volgend jaar hotels en restaurants rookvrij te maken en in 2011 de cafés en discotheken. De sector vreest een enorm omzetverlies. De minister heeft dat volgens RTL laten uitzoeken en hij voorspelt geen sterke omzetdaling. De CDA-bewindsman wil geen uitzondering maken omdat dat de handhaving moeilijker zou maken, en het zou bovendien 'onduidelijk' zijn voor het publiek.
Een rookverbod in coffeeshops lag half maart onder vuur van een Kamermeerderheid van PvdA, SP, VVD en GroenLinks. "Mensen gaan naar coffeeshops om te roken, ofwel om te blowen. De bedoeling is juist om daarmee de overlast te beperken", zei PvdA'ster Lea Bouwmeester. GroenLinks vreesde voor een illegaal circuit als de wiet niet meer ter plekke kan worden opgerookt. Maar dat lijkt misschien te worden ondervangen met een aparte rookruimte.

Weg met de peuk?
En voor de cafés zelf zal het niets uitmaken, behalve dat ze minder rotzooi en luchtverfrissers nodig hebben foto
swarmaspam hoerOp maandag 4 mei 2009 16:09 schreef Broekpaling het volgende:
Swarmahoer, deleting your posts while users are still writing them.
Rustgevende muziek 🤩
Verder zijn er ook nog bezoekers die zich storen aan de rook.
Ik kan, als dit doorgaat, straks weer fatsoenlijk naar een café foto
Roken is voor sukkels en loosers zonder ruggegraat..
Here's to hoping.
Oprotten met die bemoei zucht!
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
Ik kijk uit naar avonden in kroegen waar alle vrouwen NIET roken. Want als er iets smerig is... Al ben je 20x <jouw favoriete schoonheid>, als je rookt, houdt het op.
NB: ik rook zelf niet, maar heb er ook niets op tegen. Moet een ander zelf maar weten. Daarentegen ben ik wel fel tegen op drugs; moet een ander ook zelf weten, maar ik krijg als er iemand met een joint in de buurt is, altijd enórme hoofdpijn en word misselijk. Dan wil ik ook zsm weg; kan me dus ook voorstellen dat andere mensen die prenatante lucht (wat dat is het gewoon) ook niet fijn vinden.
2. Dan kan ik tenminste wegblijven van stinkende vrouwen
Roken is sowieso niet meer van deze tijd, en welke roker durft te beweren dat het lekker ruikt en geen overlast veroorzaakt voor anderen?
ik vind dit echt raar. restaurants vind ik wel logisch, maar een cafe's en coffeeshops? dat is niet normaal.
p.s. vallen uitgaansgelegenheden als waterfront, tivoli, nighttown, paradiso, melkweg, baroeg etc etc ook onder horeca, en moeten die ook rookvrij gemaakt worden? in waterfront mag je nu gewoon een jointje roken als je dat wilt.
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
(vooral die van vogue kunnen zo lekker ruiken, hè, die oosterse zware geuren)
Neem ik wel een wasknijper mee, hoor! foto
Als er een totaal rookvrije horeca komt denk ik dat de cafebezoekn (iig die van mij) drastisch omlaag zullen gaan. mijn halve (zo niet bijna hele) vriendenclub rookt, dan maar bij een van ons thuis lekker bieren.
Als niet rokers zo graag niet in een cafe willen zijn met rook, dan gaan ze maar naar of een rookvrij cafe of blijven ze lekker thuis. Straks krijg je nog gezeik dat drank in een cafe ook niet meer kan omdat een aantal mensen er agressief van kunnen worden. foto
Daar helpt dus geen wasknijper meer tegen...
Volgens mij vallen die er wel onder ja.
Let us leave, no trace of tears upon our dead faces
Stelletje aso's die mijn gezondheid kapot maken door rook zowat in mijn gezicht te blazen en dan ook nog eens durven te zeggen "dan ga je toch niet" foto
Gebruikers zullen hun jointje echter wel puur moeten gaan roken foto
veel mensen beginnen met roken, doordat ze een keertje een peukje nemen met uitgaan dit zal ook verminderen.
Gebruikers zullen hun jointje echter wel puur moeten gaan roken foto
[/quote]
foto Wordt echt tijd voor drugstesten door de politie...
Of gaat er iemand straks beweren dat je echt niet helemaal niet anders wordt dan anders en dus ook niet anders reageert?
(als dat zo is, waar zou je die rommel dan gebruiken?)
Was het overigens niet zo dat sommige coffeeshops ook een tapvergunning hebben? Ik meen me te herinneren dat gemeenten wat dat betreft hun eigen beleid mogen voeren.
al kom ik zelden in een kroeg... laat die clubs en discotheken maar lekker rookvrij...
jammer voor de horeca en zijn afzuigsystemen die 95% van de rook opslokt... nou ja dan maar t biertje omhoog om de kosten eruit te halen...
regels regels regels... ze verzinnen altijd wel weer wat nieuws, ben benieuwd wat de volgende hype wordt... alle snackbarren sluiten? foto
Een keer op een concert geweest; was goeie muziek, werd ook wiet gerookt. Ik kon wel weer gaan, gewoon jammer.
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
De dynamiek in dit soort groepjes is nu eenmaal zo dat er gerookt "moet kunnen worden". Zie de reacties hierboven over huiskamers en Perfect Drafts. Die mensen zijn verslaafd, het zijn je vrienden. Wat doe je?
Als volgende wordt de horeca geheel alcoholvrij zodat niet iedereen meer met bezopen aso's geconfronteerd hoeft te worden.
Vervolgens wordt om het overgewicht onder de bevolking tegengegaan een algeheel verbod afgekondigd op het serveren van voedsel in horecagelegenheden.
Voor wat er verder nog aan risico's en ongemakken in het leven overblijft dient in een geopende horecagelegenheid uiteindelijk een team van drie artsen en wat verpleegkundigen aanwezig te zijn
Je vergeet nog dat er ook geen muziek meer gedraaid mag worden, om gehoorbeschadiging tegen te gaan. foto
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
Die lamlul zit daar om de Nederlandse bevolking te vertegenwoordigen.
Ik zou over dit onderwerp graag een referendum zien; en dan wél met splitsing tussen restaurants en dergelijke aan de ene kant en kroegen aan de andere kant.
Roken, daar komen we samen wel uit....... uhuh, die godvergete lamlul drukt het ons zo door onze strot!!!!! fotofoto
Bah bah, ik wil best in restaurants niet roken, op stations niet roken, in openbare gebouwen niet roken etc etc, maar dat zo een klootzak mij gaat verbieden om in een gezellige kroeg niet meer te roken gaat me echt te ver foto!!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
die astamtische randdebielen kiezen er ZELF voor om in de horeca te werken en niet andersom. de klant kiest er niet voor om in een restaurant te gaan zitten waar je niet meer mag roken! het is schandalig:(!!!!
waar is het klant is koning gebleven!!!!!!!!!!! foto
ready, erotic, desirable, horny, excellent, attractive, damn good
En idd coffeeshops gewoon laten wezen hoe het is, of legaliseren maar dat wil Amerika niet, en schoothondje NL gives in. foto
Jij komt op me over als iemand die zichzelf belangrijker vindt dan anderen. Dat is een aardige misrekening.
ik rook zelf niet maar als er meer mensen in de rookruimte dan in de discotheek zelf staan komt dat de sfeer niet echt ten goede
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
ik ben gestopt met roken maar dit is grote onzin...!!! misschien dat Rokers cafés toekomst hebben..en ik weet wel waar ik heen zou gaan..!!
Nee even serieus, hoe willen ze de overlast gaan aanpakken? In Leiden bijvoorbeeld moet het om 1 uur door de week of 2 uur in het weekend stil zijn op straat. Ik weet zeker dat horeca ondernemers geen zin hebben in het investeren in aparte rookruimtes, en horecabezoekers daar ook niet op zitten te wachten, want dan zit iedereen daar foto
Op straat is geen optie, want dat mag niet volgens het beleid. Dus wat dan? Want als horeca-ondernemer wil je wel gastvrij blijven, ook voor de rokers onder de bezoekers.
Daarnaast slim van onze Ab, in juli invoeren zodat iedereen op de terrassen kan blijven roken, maar is het dan ook niet zo dat het personeel al deze verderfelijke dampen moet inademen? Neh, de echte problemen komen in de winter nog wel. Het is hier geen Italie waar elke kroeg de ruimte krijgt om mogelijkheden voor rokers te creeeren om te kunnen roken.
Er zijn WEL mensen voor wie het uitermate vervelend is dat ze die smerige STANK moeten inademen. Echt, tief gewoon op, ik maak me ontzettend kwaad. Sterf.
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
Maar in de huidige situatie krijgen rokers nog eens wat beweging inderdaad. Iedereen blij foto
Nee, het zijn pure sociale interactievormen, zoals bier dat ook kan zijn. Je moet door het 'verslaafde' heen prikken, en je analyse eens baseren op culturele en sociale factoren.
En wat die sociale interactie betreft: daar hoeven de 1.5 miljoen CARA-patienten in Nederland wat mij betreft niet van te worden uitgesloten.
Okee, als alles rookvrij wordt, gaat de prijs van tabak dan ook omlaag? Eerlijk is eerlijk.
You make me complete
You make me completely miserable
Ik vind dat je in een cafe gewoon een peukkie moet kunnen roken, en nee, ik ben zelf geen roker en rook al mijn hele leven niet en zal het ook niet gaan doen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken