Nieuws
Nederlandse Apache stort neer bij Kabul

Het toestel was samen met een andere Nederlandse Apache-heliktopter bezig met een patrouillevlucht in de buurt van Kabul. Direct na het incident is de Combat Search and Rescue-eenheid (CASR) gealarmeerd. Die heeft de betrokken piloten direct afgevoerd naar een Amerikaans hospitaal. Het neergestorte toestel wordt door grondtroepen bewaakt en later geborgen. De familie van de betrokken piloten is inmiddels door het ministerie van Defensie van het incident op de hoogte gebracht.
De helikopters maken deel uit van het 1(NL) Helodet dat op Kabul International Airport is gestationeerd. Recent maakte het kabinet bekend dat de uitzending van de Apaches tot maart 2005 wordt verlengd. In totaal kosten de operaties in Afghanistan Nederland ruim honderd miljoen euro.
Er is een helikopter neergestort, flikker toch op man, neergestort foto
Als zo'n gevaarte neerstort dan kom je er niet zonder fikse kleerscheuren vanaf. Je mag blij zijn als je het uberhaupt al overleefd.
Hij is gewoon een beetje te hard geland en iemand is met zn kop tegen het raampje getikt omdat ie de gordel niet om had.
Dat denk ik eerder.
foto
Lezen?
Zij de meest geavanveerde machines die ze bij Defensie hebben..
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Hoelang zitten ze er al? valt me dus nog mee dat er na zoveel tijd nu pas eentje uit de lucht valt.
En de dooddoener "daar gaat ons belastinggeld" getuigd werkelijk van een iq van 90 of zelfs minder.
Daarom hebben we een defensie. Soms gaat het goed, en soms gaat het vaud.
United we stand.
foto
Mij lijkt zelf ook dat er gewoon iets in die helicopter kapot is gegaan en dat de landing een beetje erg hard was. Daarbij zal denk ik ook niet gelijk de hele helicopter kapot zijn maar nog best wel te repareren.
Ont:
Wel toevallig dat er eerst een bomaanslag is en dat er dan ook een helicopter neerstort in dezelfde stad.
Nog nooit van autorotatie gehoord?
Trouwens de hele constructie is er op gebouwd om een eventuele klap op te vangen.
Een helikopter is heus niet zo hulpeloos als jij denkt. In een vliegtuig heb je zonder schietstoel en / of parachutes veel minder overlevings kansen in een crash.
Komt omdat het tijdens een test faalde om de rotors weg te schieten geloof ik foto
Moet de piloot dan de hele rit blijven staan?
Je zou toch zeggen dat ze er bij een toestel van tientallen miljoenen guldens wel een stoeltje bij hadden kunnen bestellen.
Flikker me dan maar meteen van die hele kut frontpage af, stelletje zeikerds foto
foto
eigenlijk een wonder...
- Michele Sciacca
Verder is de cabine zo gebouwd dat bij een crash de piloten zo veel mogelijk worden ontzien.
Ik vermoed dat de (lichte) verwondingen van de piloten die gecrashed zijn, bestaan uit nek en rug pijn en evetuele onvrijwillige aanvaringen van ledematen met de besturingselementen. Dus waaschijnlijk gestoten knieen, ellebogen, of snijwondjes.
Maar dat is een beetje giswerk, omdat we niet precies weten wat gebeurd is.
Even een omschijving van het woord crash. Een crash is een onvrijwillige landing, al dan niet door technische mankementen of menselijke fouten veroorzaakt. Een te harde landing is ook een crash. (als hij b.v. door het landingsgestel is gezakt).
Het hoeft dus niet zo te zijn, dat het altijd van grote hoogte hoeft te gebeuren of m.b.v. een berg of electriciteits draden.
Trouwens veel is dit niet hoor, 16M nederlanders
100M gedeeld door 16M = 6.25euro/persoon
Schietstoel in een heli is wel degelijk mogelijk (EN gebruikt!); kwestie van de rotorbladen vastzetten met explosiebouten; net voor gebruik van de schietstoel worden dan eerst de rotorbladen losgeblazen, waarna de piloot via het dak naar buiten kan vliegen.
http://www.janes.com/defe(...)jawa001013_1_n.shtml
bekijk deze links maar eens... Helicopter kost minstens $ 18.000.000,
blijken gevoelig te zijn voor grondvuur en zijn verrekte slecht bestand tegen woestijnen...
Dit lijkt mij een goed systeem.
United we stand.
Iedereen kent wel die Belgenmoppen he..........deze is in het Nederlands....
Wat een stumpers........ foto
Ach ja.......het wordt allemaal door de burgers betaald he.......da's makkelijk, geld uitgeven van een ander..........het allerfijnste om te doen ook........ foto
Amerikaanse toestellen zijn zeer goed, maar in Rusland wordt/werd alles gemaakt met extreme toestanden in het achterhoofd EN onderhoudsvriendelijk
kortom: alles wat een oorlogsvoertuig moet zijn...
Vreemd dat zo'n geavanceerd apparaat "zomaar" uit de lucht valt, gelukkig maar dat de piloten niet zwaar gewond of zelfs overleden zijn.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken