Meer toeristen geven minder geld uit

Nederland • Geschreven door Novum op 03-09-2010 @ 12:10
print 

Nederland heeft afgelopen zomer meer toeristen ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar. Het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) denkt dat de toename voor een groot deel te danken is aan het mooie weer aan het begin van deze zomer. Wel gaven toeristen dit jaar iets minder uit.

Concrete cijfers heeft het bureau nog niet. Het NBTC komt tot de conclusies na navraag bij onder meer hotels en campings over hun zomer. Hieruit blijkt volgens het bureau dat Nederland niet alleen meer buitenlandse toeristen trok, maar dat ook meer Nederlanders besloten vakantie in eigen land door te brengen.

Het NBTC noemt vooral de stijging van het aantal Duitse, Belgische en Franse toeristen dat Nederland bezocht opvallend. Behalve het mooie weer kwam dit ook door de crisis, denkt het bureau. "Nederland profiteert van het feit dat dankzij de gevolgen van de crisis veel Belgen, Duitsers en Fransen hun vakantie doorbrengen in de dichterbij gelegen landen."

Dat meer Nederlanders besloten vakantie in eigen land te vieren, komt eveneens door de crisis, stelt het NBTC. "De bungalowparken en de luxere campings zien een lichte stijging van het aantal Nederlandse gasten."

De prognose voor dit najaar is gunstig. Bungalowparken en hotels zien een duidelijke stijging in de reserveringen ten opzichte van vorig jaar.

Meer toeristen geven minder geld uit
Meer toeristen geven minder geld uit (Foto: Novum)


Bron: Novum


Lees ook:

» 26/05 Grote brand legt verlichtingzaak Almelo in as15
» 26/05 Dode door aanvaring op Westerschelde2
» 26/05 Zoekactie vermiste zwemmer nog vruchteloos3
» 26/05 Nederlanders gewond bij ongeval met luchtballon3


delen | eKudos nujij

2327 views / 7 reacties
Reacties op dit bericht
7  van 7 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
nederland is dan ook een schrikbarend duur land geworden om in te leven, laat staan vakantie te vieren.
userIcon
Nederland is duur, maar het past wel hier in Nederland. Waren nu juist net niet de Nederlanders die bekend staan om:
Kijken kijken en niet kopen

Ik hoop dat de overheid steun gaat geven aan de bedrijven die toch hun inkomsten hebben moeten zien missen omdat er te weinig geld is uitgegeven.
userIcon
quote:
Op vrijdag 3 september 2010 @ 12:38 schreef KlappernootatWork het volgende:
nederland is dan ook een schrikbarend duur land geworden om in te leven, laat staan vakantie te vieren.
Nederland is duur, maar doe je boodschappen eens voor de gein in België... Damn daar is het pas duur!
Minder coffeeshops, minder hoeren, alle musea in amsterdam halfopen, en alles is van een drankje tot treinkaartje is zo'n 20% duurder dan in de rest van de wereld. D'OH!
7  van 7 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 26/05 Grote brand legt verlichtingzaak Almelo in as15
» 26/05 Dode door aanvaring op Westerschelde2
» 26/05 Zoekactie vermiste zwemmer nog vruchteloos3
» 26/05 Nederlanders gewond bij ongeval met luchtballon3


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden