NS houdt poortjes station Zwolle gesloten
Vanwege een gebroken bovenleiding konden treinen richting het noorden donderdagavond niet verder bij station Zwolle. Vandaar dat de NS bussen had ingezet. Er heerste topdrukte op dat station, reden voor de NS om de in- en uitcheckpoortjes gesloten te houden. "Om reizigers gefaseerd naar de bussen te kunnen laten gaan", aldus een woordvoerster.
De gesloten poortjes zorgden voor veel overlast bij de reizigers. Mensen die lopend of met de fiets naar huis wilden konden hierdoor ook niet verder. "Het dreigde te druk te worden bij de bussen. Daarom is besloten om de poortjes te sluiten", aldus een woordvoerster van NS. "De poortjes werden gefaseerd geopend, zodat de toestroom naar de bussen in balans kwam."
De Maatschappij Voor Beter OV is het overigens niet eens met deze actie van de NS. Voorzitter Riekus Spithorst vindt niet dat die poortjes daarvoor bedoeld zijn en dat elke reiziger met saldo op zijn kaart zelf mag weten wanneer hij het station betreedt of verlaat. Ook wordt het doorgangsrecht voor bewoners genegeerd en is het voor de gezondheid van reizigers beter om ze buiten te laten wachten in plaats van in een benauwde tunnel. "Ook is er aan de zuidzijde voldoende ruimte om reizigers te laten wachten", volgens Spithorst.
Voor zover bekend is dit de eerste keer dat deze poortjes gebruikt zijn om een reizigersstroom te controleren.
No excuse
'Til the end
Been living to win, Been living to win
Sowieso is de ovchitkaart vrijheidsberoving, nl. de vrijheid om ontraceerbaar te kunnen reizen (kaartje en betalen met contant geld) ja kan nog wel steeds, maar is express duurder.
rfidchips-beveiliging op de shampoo en cosmetica bij kruivat kosten ook geen euro extra!
Sehr schnell fur Wappies verboten: het sociale, culturele, maatschappelijke en festivale leven. Welk logo krijgen we opgeprikt?
Wat een NS-b'ers. Die gasten zijn helemaal de weg kwijt, en sporen doen ze ook niet.
Ik woon zelf naast het station en was gisteren even wezen kijken. Inderdaad weinig bussen en veel mensen die wachten en al uren geen eten of drinken hebben gehad (en alleen dure hap bij prorail kunnen halen). Aan de zuidzijde is meer dan genoeg ruimte om te wachten en aan de noordzijde waar ik woon maken we er ons niet druk over. Sowieso is met zoveel mensen in een tunnel onverantwoord want als er paniek uitbreekt dan kan het goed fout gaan.
Het zag er trouwens ook heel erg onwerkelijk uit allemaal busjes van pro rail incidenten met vage mannetjes met lichtgevende vesten. Net of het oorlog was.
Chaos was het sowieso en het gesloten houden van de poortjes heeft niet meegeholpen. Daarbij was de informatievoorziening slecht. Ze riepen in de trein om dat ze nog niet wisten of de trein verder zou kunnen en dat ze nog om zouden roepen wat de opties waren, die omroep is er nooit geweest en in de app was ook weinig te vinden.
SUKKELS.
Over deze graaiers hebben we het: http://www.ns.nl/over-ns/wie-zijn-wij/executive-committee.html. Die zitten daar echt niet uit liefdadigheid en voegen absoluut niks toe aan de spoorwegen. Hoeveel monteurs kan NS aannemen voor onderhoud aan het materieel als deze parasieten er niet meer zijn?
[ Bericht gewijzigd door Heremeteit op vrijdag 8 juli 2016 @ 13:38 ]
het lijkt mij ook een goeie optie om van alle idioten die daar werken af te komen....maar t waren ooit 100% ambtenaren....en ergens zullen ze dat in hun gevoel dus ook blijven...daar komt het idee ook vandaan dat ze alles mogen maken!
Ik heb in een paar dagen Duitsland meer mensen horen klagen over DB, dan in m'n hele leven over de NS.....
Je zou zoiets kunnen opvatten als gevalletje "vrijheidsberoving".
daarnaast stel er was een calamiteit uitgebroken dan had de Ns zeker de poppen aan het dansen omdat niemand weg kon.
Ik zie dan aan deze actie ook alleen maar negatieve zaken.
Daarnaast gewoon gevaarlijk om meerdere redenenen.
Wtf gewoon. Ik kan gewoon amper geloven dat ik dit net lees.
Als ik ergens heen moest en daar opgesloten zat trapte ik zo 'n kutpoortje echt gewoon open.
In dat geval is het gewoon 112 bellen en melden dat je gevangen wordt gehouden, want dat is het gewoon. Niet meer en niet minder.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Maar, mensen ' opsluiten' in het station om ze gedoseerd het station te laten verlaten slaat nergens op. Je zou maar eens Zwolle als eindbestemming hebben (geen idee waarom je dat zou willen overigens). Bij calamiteiten als crowd-control snap ik het nog. Maar dit lijkt me toch inderdaad geen calamiteit.
Mee eens dat het belachelijk is dat ze daar opsluiten je zou bv ook naar centrum kunnen lopen tot de drukte voorbij is.
heel eng dat ze hiervoor hun macht misbruiken. Je zou hoogstens wat verder het perron opp kunnen lopen en dan maar spoor op, mag niet, en dan over hek klimmen
[ Bericht gewijzigd door erikrr op vrijdag 8 juli 2016 @ 23:25 ]
Ik was er gewoon overheen gesprongen.
Als je je door dit laat tegenhouden ben je gewoon een achterlijke.
Met een gestolen auto zonder rijbewijs ? ...dat is pas echt pauper gedrag
Of ging jij gewoon NIET naar school ?
(zou wel een hoop verklaren trouwens )
De trein is voor vele de enige manier om naar school te gaan ...pauper
En jouw vader is jouw broer
Als je een visuele handicap hebt en daardoor gewoonweg geen auto kan rijden (zoals ik), zal je ook met de trein moeten.
Ík klaag daar trouwens niet over. Het overgrote merendeel van mijn treinreizen verloopt gewoon zonder enig probleem.
Maar goed, fijn om te lezen dat ik een pauper ben, zullen we maar zeggen
Pauper /tokkie
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken