VNG wil experimenten gereguleerde wietteelt
Gemeenten moeten kunnen experimenteren met een geregelde cannabisketen, wat inhoudt dat de wietteelt in handen komt van vergunninghouders, evenals de verkoop door coffeeshops. De overgrote meerderheid van de gemeenten steunt een oproep aan het Rijk om dergelijke experimenten mogelijk te maken, zo bleek woensdag op het jaarcongres van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG).
Door de cannabisketen te reguleren kan de overheid optreden tegen illegale wietteelt en -verkoop en de criminele bendes die daarachter zitten.
De VNG volgt met de oproep het rapport over drugsbeleid van de commissie-Schneiders. Die pleitte eind november al voor een cannabiswet met strikte regels voor verkoop en productie van wiet, omdat het huidige gedoogbeleid een effectieve aanpak van de drugscriminaliteit in de weg staat.
VNG wil experimenten gereguleerde wietteelt (Foto: ANP)
Mediwiet is natuurlijk nooit bedoeld om lekker stoned/high van te worden. Op zich is het een mooi product en toont aan dat die kweker de techniek in de (groene) vingers heeft.
Fok Stoner Club
Lijkt me overigens dat gereguleerde teelt ook op een hoop vlakken goedkoper kan zijn dan illegale teelt. Geen stiekem gedoe meer, gewoon alles boven de tafel kunnen regelen. Minder risico's en betere oogsten.
goed plan maar hoor dit nu al JAAAAREN, en ondertussen de criminelen maar laten lopen, de gemeentes doen ook alsof ze nu de kweek niet aan kunnen pakken....dat kunnen ze wel maar tis dweilen met de kraan open...en dan denken dat de huidige telers hun handel zomaar los gaan laten....hahahahahahaha t zijn criminelen.....die gaan het niet zomaar accepteren als een coffeeshop ineens een staatsleverancier neemt!
Laat ze eerst maar eens regelen dat Dhr vd Steur inziet dat je niet dood kan gaan aan een overdosis wiet!
Een beetje bestuurlijke ongehoorzaamheid, dat zullen we sowieso nog wel vaker nodig hebben, als we tenminste willen voorkomen dat het op allerlei terreinen een kolerezooi wordt.
Hoewel, Van de Scheur heeft zijn ministers-postje ook alleen maar omdat hij braaf doet wat zijn baasje Teeven hem opdraagt, dus veel zal er niet veranderen.
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
Maar goed, op dit moment heb ik eigenlijk geen idee wat er op m'n wiet gebruikt wordt.
nog nooit van export gehooord zeker
en zelf lekker ongestraft wiet kweken. Ik denk niet dat er een rechter te vinden zal zijn
die het daar mee eens is.
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
http://thc-olie.nl/
Teeven ging te ver en werd sluw gewipt, en die aderverkalkte
HonneckerOpstelten kon meteen mee.Niettemin blijft dat ministerie een ballentent.
Maar nu gaat het om mensen die zo leven, dit is wat ze doen, en kunnen. Dat gaan ze niet zonder slag of stoot opgeven.
Maar er zijn ook genoeg kwekers die wel kweken met enige verantwoording naar de eind gebruiker. Niet elke "criminele" wietkweker is het zelfde.
Er zijn op dit moment genoeg kwekers die wel gewoon belasting willen betalen en alles netjes transparant willen doen. Maar dat is heel lastig in het huidige politieke klimaat.
En dat je op hydro geen schoon wietje kunt kweken is onzin, waar denk je dat Bedrocan op kweekt?
En het zou mij niets verbazen als ze weer zo'n verkoopbare vergunning verzinnen, in plaats van een simpele vergunning voor 1 jaar.
Handiger is het gedoogbeleid voor 5 plantjes af te schaffen, en het legaal te maken.
Omdat ze dan 'beter te controleren' waren.
Vind het een lastige.. ene kant denk ik, zoveelste grondstof die voor burgers onbereikbaar wordt en doorgaat als "Commodity" om in de toekomst op te speculeren. Ik zie al die plants voor me met hoge hekken, prikkeldraad en bewapende mannen in uniform erbij ; daar wordt de wiet geteeld. Hoezo geld groeit niet aan de boom??
Andere kant, ik gun het criminelen ook niet dat ze aan mensen verdienen en troep erbij flikkeren, prijs opvoeren, mekaar afmaken ; awel, wie zegt dat in gereguleerde setting de troep en prijs niet veel erger wordt overigens?
Of optie 3, zowel de criminelen áls de overheid bemoeien zich er niet mee:
Kan het niet zo zijn, als je het de volle 100% vrijgeeft, dat de prijs door grote overvloed zal dalen tot nihil? Zo weinig dat het net zoveel waard is als onkruid dat je verwijderd.. pulp. Wie gaat er dan nog aan verdienen, niemand toch. Dan krijg je de variant : Coffeeshop blijft, maar verkoopt geen wiet meer, wil je zelf verbouwen ga je goddelijke gang al neem je er 10.000 in je huis al het past.. Het zal niks waard zijn -wat de gek ervoor geeft- dus zinloos om 10.000 neer te zetten, tenzij je het wilt weggeven of wilt reincarneren in een schoorsteen.
Het is de waarde die verslaafden/liefhebbers *ahum* eraan toekennen is het niet? Als iedereen wel ergens iemand kent met nog beetje eigen oogst (lijkt me sowieso gezelliger) dan maakt dat de crimineel toch nutteloos? en de overheid met hun -vermoedelijk- dure gereguleerde wiet ook.
Kortom.. als liefhebbers er geen geldelijke waarde meer aan toekennen + de overheid stopt met criminaliseren.. is het dan niet opgelost? Dan is wiet niet meer/minder dan de asperges en rabarber in je moestuin.
Zou dat laatste kunnen of is het naief? (niet denkende aan de buurlanden, die moeten het dan eveneens opgeven)
[ Bericht gewijzigd door Sander_K op woensdag 8 juni 2016 @ 16:31 ]
Het moet wel geld opleveren, dus het aantal vergunningen is beperkt.
Er wordt ook veel meer voor het buitenland geteelt dan voor de Nederlandse markt, dus het grootste deel zal dus nooit legaal kunnen worden.
In ieder geval niet tot het volledig gelegaliseerd is.
Illegale praktijken door de overheid laten reguleren is denk ik ook een beetje raar, omdat het niet de bedoeling is de verkoop en gebruik te legaliseren.
Maar gelukig is er niemand die klaagt over cocaïneboompjes op zolder.
Het stinkt niet en is legaal
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken