Cruijff: "Verdedigen doe je niet zo"
Johan Cruijff weet wel waar het aan ligt bij het falende Nederlands elftal. "Hoe verdedig je en waar verdedig je?", schrijft de voormalig topvoetballer maandag in zijn wekelijkse column in De Telegraaf. "Ik snij het al een paar weken aan en het blijft actueel. Dat hebben we ook tijdens Nederland-IJsland en Turkije-Nederland kunnen zien."
Cruijff legt daarmee de vinger op de zere plek. Oranje ging donderdag in Amsterdam (0-1) en zondag in Konya (3-0) aan kinderlijke verdedigingsfouten ten onder. "Het positiespel is onvoldoende, zeker in verdedigend opzicht", aldus Cruijff. "Vooral binnen de zestien meter. De strafschop tegen IJsland is daar een goed voorbeeld van. Opnieuw een verdediger die onvoldoende positioneel denkt en zo de situatie beter kan inschatten."
Naast het slappe verdedigingswerk is ook het gebrek aan spelers met een goede inspeelpass een tekortkoming waar Cruijff zich kapot aan ergert. "Ik vind het onthutsend om te zien hoe weinig spelers van het Nederlands elftal dat beheersen." Volgens de oud-international zijn alle punten waarop Oranje een onvoldoende scoort trainbaar.
Willem van Hanegem neemt het in zijn column in het Algemeen Dagblad op voor Guus Hiddink. De 'Kromme' wijst erop dat Hiddink na tegenvallende prestaties zo nodig het veld moest ruimen voor Danny Blind, maar dat die Oranje ook niet aan de praat kreeg. "En maar schelden op Guus Hiddink", schrijft Van Hanegem. "Nu hebben we na hem twee belangrijke wedstrijden gespeeld, nul punten."
Van Hanegem hekelt daarnaast het individualisme dat de boventoon voert in het Nederlands elftal. "Bij Oranje loopt een aantal spelers dat alleen maar met zichzelf bezig is. Neem Memphis. Het is net Goldfinger met die mooie schoenen van hem. Maar wat heeft het Nederlands elftal eraan? Hij heeft alleen maar op de grond gelegen."
Naast de mening van Van Hanegem, is ook het rapport van het AD keihard voor de internationals. Jeffrey Bruma krijgt met een 6 het hoogste cijfer en verder krijgt alleen Davy Klaassen nog een voldoende (5,5). De bondscoach moet het doen met een 4, net als Luciano Narsingh en Memphis Depay. De Telegraaf is milder in zijn rapport. Jairo Riedewald scoort daar het hoogste cijfer (6,5).
Cruijff: "Verdedigen doe je niet zo" (Foto: ANP)
Het is de instelling 'Spelen met je hart' die ontbreekt (en bv. bij de Turken altijd aanwezig is).
Verder is het te statisch, weinig creativiteit en geen snelheid.
Het blijkt dat van Gaal in 2014 er een 3e plek op het WK uitgeperst heeft. Het was het aangluren niet waard, (op de 2e helft tegen Spanje na) maar er werd waanzinnig goed resultaat geboekt.
Het is trainbaar.. je mag van zeer goed betaalde voetballers toch wel verwachten dat ze kunnen voetballen?!
Het zijn ego's waarvan een aantal op hun retour. Die gaan forceren of dwarsliggen met als resultaat dat er geen resultaat gehaald wordt.
Geef Cruijff de baan van Danny Blind en laat Van Hanegem de taak van Van Basten overnemen. Slechter kan het niet gaan.
Dan kunnen Danny en Marco gaan oefenen op columns schrijven.
Er moet gewoon een flinke cultuurverandering komen. Het gaat niet om balbezit, maar om de doelpunten!
Je krijgt dus spelers die niet buiten een systeem of taak kunnen denken en waar het instinct is kapotgemaakt. Dat zorgt voor radeloosheid en en besluiteloosheid ne dan krijg je wat we al x wedstrijden zien in de kwalificatie.
Daarom werkte de stijl van Van Gaal wel, die legt alles.tot op de milimeter uit en als het dan ook zo loopt dan werkt het super.
Gewoon Emmentaler.
Kleinste club, beste prestatie.
Natuurlijk is het beter om zelf de nul te houden, maar als de aanval zo gigantisch faalt, kom je toch nergens.
Had Oranje met 4-3 gewonnen of 3-3 gelijk gespeeld, dan was het logischer om alleen naar de verdediging te wijzen. Nu is het een beetje overdreven.
Ik ben het meer met de kromme eens.
Maximaal 250 tekens
(te kort? neem een abonnement)
Cootje
De oudere garde teert veelal op behaalde successen maar passen niet meer in een systeem wat Blind wil spelen met de reeds genoemde jonkies met een foute instelling. Neem dan ook nog een coach die zelf geen autoriteit uitstraalt en te weinig ervaring heeft en als clubtrainer ook geen succes is geweest en je krijgt dat onsamenhangend zootje wat er nu rond rent als kippen zonder koppen.
We hebben kwalitatief genoeg goede spelers, zowel de jongere als nog een paar van de oude garde. Maar het loopt allemaal langs elkaar met een spelwijze die ze "van thuis uit" gewent zijn.
Maar goed, in '84 liep het ook helemaal fout en vier jaar later waren de Amsterdamse grachten te klein. Het roer moet drastisch om, te beginnen met de bobo's in Zeist.
En als de wonderen de wereld nog niet uit zijn, winnen we de komende twee wedstrijden en verliest Turkije van Ijsland.
Patat, dat is het!!
Bruma is best ok, doet zelden hele gekke dingen, en wil tegenwoordig ook meer naar voren uitverdedigen. Ik snap het gezeur niet zo, hij durft er iig soms snoeihard in te komen, iets wat veel Nederlandse verdedigers missen.
Nee dat lijk mij ook wel duidelijk maar als je het zo goed weet , Train jij dan ff die mannen van Oranje en wordt Bondscoats met je grote bek en laat maar zien dat jij het wel beter kan meneer Johan Cruijff !
Maar zo happig is die niet of juist wijs , meeste spelers zijn overrated miljonairs geworden dus hoeven niets meer te bewijzen en al binnen zijn voor de rest van hun leven , al zit je op de Reservebank maakt het niets meer uit.
Van persie, die hadden we allang eruit moet knikkeren, Robben was top in 2008 en 2010 maar daarna was het vergane glorie.
Huntelaar niet veel meer , kortom tijd voor een nieuwe lichting zoals op het WK "94 en dat was erg verrassend en kwamen toch ver en bijna in de finale.
Maar goed... nieuw bloed is nodig we kunnen nou eenmaal niet leunen op de oude generatie die aardig sucses vol zijn geweest , maar wie is de vraag ?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken