games
Mass Effect 3-einde moet veranderen
Het einde van Mass Effect 3 heeft veel stof doen opwaaien. Gamers vinden het goed, gamers vinden het slecht, iedereen heeft een mening. Ontevreden gamers hebben nu een donatiepagina geopend om BioWare in te laten zien dat ze serieus een ander einde willen zien.
Degenen die de pagina hebben opgericht hebben een simpel doel opgesteld. Haal zoveel mogelijk geld op tot 11 april, toon BioWare in die tijd dat fans een ander einde willen, en doneer al het geld aan Child's Play als de actie is afgelopen, succesvol of niet.
Op het moment van schrijven staat de teller op een ruime $27.000. Wil je ook doneren of meer weten over de actie, kijk dan op deze pagina. Discussiëren in de reacties hieronder kan maar houdt het wel spoilervrij.
Hou m'n hart vast.
"Heb ik Gvrd de 3 ME spellen van dat bedrijf gekocht en dan krijg je dit als bagger einde. Wat een K*T bedrijf is het ook met hun DLC, kunt merken dat het uitmelkerij is."
Andere deelde overigens de mening.
Maar eerlijk is eerlijk, oordeel zelf als je zover bent. Misschien ben jij juist zeer tevreden.
[ Bericht gewijzigd door monsieurgeertmans op woensdag 14 maart 2012 @ 08:08 ]
MAAR!!! Het KAN zijn dat Bioware een schitterende mindfuck actie met spelers heeft uitgehaald door dit expres zo te doen. Zal hier geen spoilers prijsgeven maar kijk anders eens HIER (spoiler alert uiteraard).
Wat alleen zou kunnen veranderen is het eindfilmpje, die wel rare dingen liet zien en ineens vragen deed oplaaien.
Dit is trouwens wel ongehoord, al deze kritiek. Als Bioware zijnde zou ik dit allemaal als compliment zien, hoe je zoveel gamers zo ver hebt gekregen dat ze op zo'n manier meeleven met een spel. Al draven ze wel wat door zo.
[ Bericht gewijzigd door The_Substitute op woensdag 14 maart 2012 @ 08:31 ]
Over de mindfuck optie heb ik ook al nagedacht mogelijk,
Maar dan komt het neer op , Wil je weten hoe of wat , Koop de DLC's
de Proth DLC was ook al...zeer matig.
Uitmelken meer niet.
140 threads? I don't even have a 3rd of that, you're a fucking whore.
Einde is gewoon slecht.
Maar de weg ernaartoe is wel erg goed.
Ik heb hem net uitgespeeld, en ik vond het einde ook een anti-climax en het klopte naar mijn gevoel ook niet.
edit:
@JeeWeeJ
Het zou wat zijn ... als die "mindfuck" theorie klopt...er staan interessante dingen in die link.
[ Bericht gewijzigd door Dragonetti op woensdag 14 maart 2012 @ 09:41 ]
Ik heb van horen zeggen dat genakt een behoorlijk goede keus is. Wat heb je te verliezen?
Maarja, Bioware heeft nog niet eens echt gereageerd op dit hele gebeuren (over het einde) behalve dat "het einde is zoals het bedoeld is" en een aantal HELE cryptische antwoorden op hun twitter op vragen over het einde. The plot thickens...
*tinfoilhat opzetten doet*
En hou eens op over dat DLC geneuzel mensen... het is niet anders dan met ME2, DA1 en DA2 en zo werkt het nu eenmaal tegenwoordig. Wil je geen DLC? Koop het niet en hou op met zeiken.
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
Ik geniet in ieder geval heel erg van de aanloop naar het einde. Heb geen spoiler gelezen en vertrouw nog steeds op een goed einde. Ten tijde van Lost was ik het ook niet eens met de kritiek op het einde en ik denk dat dat hier ook wel mee zal vallen.
Hier een leuk artikel mbt het einde. Spoilers, obviously
Ajax is geen club. Dat is een bedrijf.
je kan 3 keuzes maken op het einde, en als je een NG+ uitspeeld heb je toegang tot nog een ander einde.
niet zo zeuren erover, t zit gewoon goed in elkaar allemaal, maar smaken verschillen iig
[ Bericht gewijzigd door Weakling op woensdag 14 maart 2012 @ 10:18 ]
De keuzes die je kan maken aan het eind zijn geen slechte keuzes, maar de uitvoering van deze keuzes is slecht en hoe deze aan de speler gegeven worden.
Het is naar mijn inziens niet alleen het einde van ME3.
Wat is dit voor een klinkklare onzin? Als je naar de bioscoop gaat en het einde van een film bevalt je niet dan ga je toch ook niet je geld terug vragen!?
maakt idd helemaal niks uit wat je in de vorige games hebt gedaan
Maar het feit is dat velen willen weten wat Bioware wilde bereiken met de verschillende eindes. Maar dat zullen ze bij bioware voorlopig laten, want het spel is net een week (!) uit. Dus tot dan kunnen de fans gewoon blijven gissen en hun frustratie ventileren.
Als ik een filmmaker zou zijn dan maak ik een film met een einde dat voldoet aan mijn visie. Dat er mensen zijn die het er niet mee eens zijn is volkomen terecht, maar laat ze niet gaan zeuren over mijn werk. Dat het niet iedereen bevalt is juist de bedoeling van kunst en entertainment. Dat 'fans' proberen hun mening door te drukken vind ik een bijzonder verwende reactie en als Bioware een beetje ballen heeft gaan ze er niet op in.
Mass Effect gaat om het keuzes maken, het maken van jouw eigen persoonlijke verhaal. Dat Bioware een einde in zicht heeft is prima, maar ga dan niet tegen wat Mass Effect is in door maar één einde door te drukken.
En lekker makkelijk he, gamers neer zetten als verwende klagers. Jij weet wel waar het over gaat.
Dat je mag verwachten dat je keuzes op het einde impact hebben vind ik logisch, maar dat je vervolgens de developer probeert te dwingen om een ander einde te maken vind ik wel de verwende gamersmentaliteit. Alleen bij games hoor je mensen klagen over de inhoudelijke kwaliteit van een product en proberen ze ook nog eens door druk via internetcommunities de maker over te halen tot het wijzigen van het product. Ik ben vaak genoeg de bioscoop uitgelopen bij een film waarbij vrijwel iedereen niet tevreden was met de afloop. Nooit heb ik ze met handtekeningen rond zien gaan om de regisseur te vragen om een ander einde te fabriceren.
Nogmaals, ik ben er ook niet gelukkig mee op deze manier, maar als dat hun keuze is, dan is dat hun keuze. Ik ben een afnemer van hun entertainmentproduct en net als dat ik bij een concert, film of boek geen invloed uit kan oefenen op het verloop kan ik dat bij een game ook niet verwachten.
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
Voor de rest: robots die de mensheid gaan overheersen zijn ongeveer al zo oud als sci-fi zelf
"My voice is nothing, my thoughts are nothing, in many respects I'm like you; nothing"
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken