Nao: Een robot met emoties
Als Nao je aardig vindt komt hij met open armen op je af, maar vindt hij je niks, dan haalt hij zijn schouders op en keert zich af. Europese wetenschappers zijn erin geslaagd om een robot te maken die emoties toont en herkent. De mensachtige robot is Nao gedoopt, en is ontworpen om de emotionele vaardigheden van een kind van één jaar na te bootsen.
Door middel van non-verbale signalen, zoals lichaamstaal en gezichtsuitdrukking, is het robotje in staat menselijke emoties te herkennen. Naarmate je meer tijd met Nao spendeert, zal hij sneller je emotionele toestand herkennen en daarop reageren. Nao's 'hersenen' zijn gebaseerd op het neurale netwerk van het menselijk brein. Dat stelt hem in staat om mensen te herkennen en voorgaande interactie met hen te onthouden.
Hoewel de uitingen van Nao's emotie voorgeprogrammeerd zijn, beslist hij zelf wanneer hij welk gevoel tot uiting moet brengen. Hiervoor gebruikt de robot een aantal regels die bepalen wat 'goed' en 'slecht' voor hem is. "We vormen de eerste jaren van het leven," aldus Lola Cañamero van de Universiteit van Hertfordshire, die het project om Nao's emoties te creëren leidde. Ze werkt aan het herkennen van emoties via lichaamstaal en bewegingen in plaats van gezichtsuitdrukkingen en taal.
Volgens Cañamero zullen robots een steeds grotere rol in het leven van mensen gaan spelen. "Lichaamstaal speelt een grote rol in de natuurlijke omgang van mensen met robots," stelt ze. "Als mensen zich natuurlijk kunnen gedragen in de omgeving van robots, zullen robots sneller geaccepteerd worden op het moment dat ze zichtbaarder worden in de samenleving."
Oke, hierbij is 22 februari Dag van het dakraam.
http://frontpage.fok.nl/nieuws/399584/1/1/75/watersnood-pakistan-grotere-ramp-dan-tsunami.html
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Een neuraal netwerk moet niet rationeel zijn, is het dat wel, dan verliest het zijn flexibiliteit.
Ja lekker spontaan gedrag zeg met die regels, is geen enkel emotie of mesnwaardig gedrag bij, als je die regels in een computer stopt kun je ook gewoon aangeven welke uitdrukkingen hij allemaal te zien krijgt en aan de hand daarvan precies doorberekenen welke "emoties" hij in de toekomst zal laten zien bij wat voor uitdrukking.
Nou dat noem ik inderdaad lekker spontaan & irrationeel en flexibel.
Ik heb d'r volgens jou geen verstand van, maar iemand die denkt dat we een stel geproduceerde materiele elementen samen kunnen voegen tot iets wat kenmerken als emotie en spontaniteit kan hebben als een mens is volgens mij echt het spoor volledig bijster.
de aardse menselijke ras verdient niet echt om te leven, omdat ze tot nu to nog steeds ellende en oorlogen kennen... Waar is het verstand van de menselijk ras????
Where you invest your love, you invest your life
Ssssst niet zo hard , dat ding heeft gevoelens hoor
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken