Nieuws
Fietsverlichting op kleding levert boete op

Alle politiekorpsen van het land hebben een brief ontvangen van de Raad van Hoofdcommissarissen met de nieuwe werkwijze. De bestaande wet moet dan ook consequent en correct worden gehandhaafd. "Helaas betekent dit dat de verlichting die niet vastzit op of aan de fiets, verleden tijd is", volgens een woordvoerder van de politie. "Achterop de fiets moet zich een rood licht bevinden, voorop een wit licht. Niets meer, niets minder".
Verwacht wordt dat mensen een boete krijgen van twintig euro als er vanaf nu 'onjuiste' verlichting wordt aangetroffen. Wel krijgt de politie de ruimte om eerst te waarschuwen, bijvoorbeeld als een fietser zijn licht niet aan heeft of niet correct heeft vastgemaakt.
Talloze politiekorpsen in het land namen tot nu toe de wet niet consequent over en stonden het gebruik van draagbare lampjes, die duidelijk zichtbaar waren op kleding, toe.
De hoofdcommissarissen willen dat daar per direct een einde aan komt en vragen de korpsen dan ook om vanaf heden de dezelfde (harde) lijn te hanteren.
Lees ook eens op het Forum
Met dank aan Tacent voor de submit.
Ik heb die dingen in Denemarken ook nooit gezien trouwens. De SMART-lampjes en een soort mini-versie ervan zijn de meest geziene fietsverlichting.
hebben ze nou werkelijk niks beters te doen. foto
Ik heb gewoon fietsverlichting op mijn fiets middels een dynamo aangedreven maar die doet het niet zo goed met nat weer, dan slipt de dynamo. ik ga denk ik ook maar eens van die leddingetjes kopen foto
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
maar kom op zeg, de lampen op de kleding verbieden?
GA GODVER WAT NUTTIGS DOEN!
als ik er mee staande wordt gehouden, en ze geven me een boete
ik laat het voor het gerecht komen met de landelijke media erbij
de gruwelijke tyfus voor ze
WAAR IS HET GEZONDE VERSTAND GEBLEVEN!?!?! foto
https://soundcloud.com/dj-rike
ik hoef maar 1 wijk te noemen om ze compleet onder uit te halen
SLOTERVAART
https://soundcloud.com/dj-rike
Ik heb altijd de neiging mensen met flikkerlichtjes aan te rijden, zo irritant. Je kan de snelheid van die fietsers niet bepalen en je moet 2 keer kijken waar die fietser is.
Bijna net zo irritant als de mensen die een roodlichtje voor doen en wit achter fotofoto
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
en ben blij dat ik daad bij woord gevoegd heb!
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
www.3voor12denhaag.nl
http://www.last.fm/user/Reddiablo
Ouderwetse verlichting werkt ook nooit, ik heb een nieuwe fiets waar het draadje nu al van los hangt. Dus ik werk liever met losse lampen.
Ik heb altijd licht op de fietsen met die clip-on-lampjes. Maar voor elke lamp moet weer een ander houdertje op de fiets (tot die lamp weer zoekraakt/gejat wordt/vernield wordt, etcetera). Inmiddels zijn de schroefjes van het houdertje vastgeroest dus zo simpel gaan ze er niet af. De fiets van oudste hangt inmiddels aardig vol nutteloze ophangertjes...
Dit is pure mieren(n)eukerij en ik vraag me af of die bekeuring wel mág. Immers: de fietser is zichtbaar! En daar gaat het om!
Ga verdorie fietsendieven vangen, of die galbakken die die lampjes jatten of vernielen als je ze even vergeet eraf te halen! (en vergeet de eikel niet die mijn nieuwe, aangepaste zadel van mijn nieuwe, helaas ook aangepaste, fiets heeft gejat...)
Knipperlampjes vind ik trouwens ook irritant, maar... ze vallen wel op. En daar gaat het om!
Betuttelende kloe-overheid foto Ga wat nuttigs doen. Oh nee, dit is de overheid van de hypes en de non-issues, van de verboden voor Jan met de pet. Maar oh wee als het echt ergens over gaat.
Integratie wordt doodgezwegen, vergrijzing hoor je niets over. Maar als iemand 20 miljoen verdient moeten er verdomme kamervragen worden gesteld.
Doodziek wordt ik er van!
PSN ID: Cheironnl
meerdere zelfs foto
RockNijntje is mn KSC-soap dochter.
Lid van de MamaSquad
Mensen die in het donker helemaal zonder verlichting fietsen mogen ze wat mij betreft wel beter wijzen op de risico's. Er zijn nu eenmaal een hoop situaties waarbij een fietser niet of te laat opvalt als er geen licht wordt gevoerd.
Die fiets staat er dus de hele nacht gewoon en om dr elk weekend een nieuw licht op te zetten is ook niet alles foto
foto
Artikel 5.9.51
1. Fietsen op twee wielen moeten zijn voorzien van:
a. een niet-driehoekige rode retroreflector aan de achterzijde van het voertuig;
b. witte of gele retroreflectoren aan de wielen;
c. vier ambergele of gele retroreflectoren aan de trappers.
2. Fietsen op meer dan twee wielen moeten zijn voorzien van:
a. een niet-driehoekige rode retroreflector aan de achterzijde van het voertuig;
b. een naar voren gerichte witte retroreflector indien de fiets breder is dan 0,75 m en is voorzien van één voorwiel;
c. witte of gele retroreflectoren aan de wielen;
d. vier ambergele of gele retroreflectoren aan de trappers.
Artikel 5.9.52
Zijspanwagens, verbonden aan een fiets, moeten zijn voorzien van:
a. een niet-driehoekige rode retroreflector aan de achterzijde van het voertuig;
b. een witte of gele retroreflector aan het wiel.
Artikel 5.9.54
1. De rode retroreflector moet zijn aangebracht:
a. bij fietsen met één achterwiel tussen de bagagedrager en het spatbord, dan wel bij afwezigheid van een bagagedrager op het spatbord op een hoogte van niet minder dan 0,35 m en niet meer dan 0,90 m boven het wegdek, dan wel onder het zadel;
b.bij fietsen met twee achterwielen aan de uiterste linkerzijde, op een hoogte van niet minder dan 0,35 m en niet meer dan 0,90 m boven het wegdek;
c.bij zijspanwagens aan de uiterste buitenzijde, op een hoogte van niet minder dan 0,35 m en niet meer dan 0,90 m.
2.De in artikel 5.9.51, tweede lid, onderdeel b, genoemde witte retroreflector moet zijn aangebracht aan de uiterste linkerzijde van het voertuig.
3.De witte of gele retroreflectoren aan de wielen moeten de omtrek van het wiel volgen en op of zo dicht mogelijk bij de velg zijn aangebracht, zodanig dat zij aan beide zijkanten van het voertuig zichtbaar zijn.
Artikel 5.9.55
1. De in de artikelen 5.9.51 en 5.9.52 bedoelde retroreflectoren mogen niet zijn afgeschermd.
2. De in de artikelen 5.9.51 en 5.9.52 bedoelde retroreflectoren mogen geen gebreken vertonen die de retroreflectie beïnvloeden.
3. De niet-driehoekige rode retroreflectoren en de witte of gele retroreflectoren aan de wielen moeten zijn voorzien van een door Onze Minister bekendgemaakt goedkeuringsmerk.
Artikel 5.9.57
1. Fietsen op twee wielen en fietsen op drie wielen met één voorwiel mogen zijn voorzien van een licht aan de voorzijde.
2. Fietsen op meer dan twee wielen met twee voorwielen mogen zijn voorzien van twee lichten aan de voorzijde.
3. Fietsen mogen zijn voorzien van een achterlicht dat is voorzien van een door Onze Minister bekendgemaakt goedkeuringsmerk.
4. Fietsen mogen zijn voorzien van:
a. een naar voren gerichte witte retroreflector indien deze niet reeds ingevolge artikel 5.9.51 verplicht is;
b. ambergele retroreflectoren aan de zijkanten van het voertuig.
5. Zijspanwagens, verbonden aan een fiets, mogen zijn voorzien van:
a. een naar voren gerichte witte retroreflector;
b. ambergele retroreflectoren aan de zijkanten van het voertuig.
6. Fietsen en zijspanwagens mogen zijn voorzien van extra witte retroreflecterende voorzieningen aan de voorzijde, extra niet-driehoekige rode aan de achterzijde en extra ambergele aan de zijkanten van het voertuig.
Artikel 5.9.60
De witte retroreflector op de zijspanwagen moet zijn aangebracht aan de uiterste buitenzijde.
Artikel 5.9.64
1. Fietsen mogen niet zijn voorzien van verblindende verlichting.
2. Fietsen mogen niet zijn voorzien van knipperende verlichting.
Artikel 5.9.65
Fietsen mogen niet zijn voorzien van meer lichten en retroreflecterende voorzieningen dan in de artikelen 5.9.51, 5.9.52 en 5.9.57 is voorgeschreven of toegestaan.
Moet de eerste politie agent nog tegen komen die dat uit zijn hoofd kan leren.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Waarom, in 's hemelsnaam, moet de verkoop van knipperlichtjes verboden worden omdat ze toevallig niet op een fiets mogen? fotofoto
Er zijn 1001 toepassignen voor knipperende lichtjes en maar eentje daarvan (op de fiets dus) is verboden. Dan hoef je toch niet de verkoop ervan te verbieden?
Check.
Check.
Okee, wacht even... staat er: MOGEN zijn voorzien...? foto Check.
Okee. Waar in de wet staat dat ik een lamp op mijn FIETS MOET hebben? Dat zal hen er niet van weerhouden toch bekeuringen uit te delen!
Ik hoor net op de radio dat het lampje sowieso aan de fiets vast moet zitten.
Via mij of mijn kind (de kleding) zitten ze dan toch aan de fiets vast? foto
Maar wat boeit het nou waar je die lamp hebt hangen, je hebt licht en het is zichtbaar ze moeten daar niet zo over zeiken. Het is weer een nieuwe manier van de politie zodat ze sneller hun kerstpakket bijeen hebben.
Maar wat is er mis om zo'n lampje zéér duidelijk aan een rugzak of zo te hangen!!! Het gaat toch om de zichtbaarheid?
Waar het bij mij ook vaak gaat, is op de plek waar het draadje bij het lampje komt. Dat zit altijd en eeuwig los, en wel op zo'n manier dat het niet effe-snel weer vast te maken is.
Verder heb ik een kleine schuur waar de boel amper in past (ja, schuur is opgeruimd foto )en dan wil er ook nog wel eens wat sneuvelen qua bedrading.
Die losse lampjes zijn dan echt een uitkomst!
Op scholen schijnt het mode te zijn, "vaste" lampen los te slaan. Mijn kinderen zijn zo al regelmatig lampen kwijtgeraakt. Ik zelf trouwens ook, als ik noodgedwongen in een onbewaakte stalling moet stallen... Schijnt kicken te zijn, fietsen vernielen...
En hoewel ik vind dat een boete geven niet de beste manier is vind ik het wel zinvol. Hopelijk gaan ze dan ook het geinde bedrag uitgeven aan preventie. De kinderen zouden allemaal via school er op gewezen moeten worden. En niet zeggen met foto's maar laat ze het maar eens in het verkeer zien. Zijn simulatie modelen zat die getoond kunnen worden op scholen.
http://www.fahrrad-richter.de/?cPath=145_152
WHAT? ARE YOU NUCKING FUTS???!!!
opzoute ! Ik denk niet zoals jij bent :(
IK BEN HOOGBEVAAGD!
Overigens vind ik de knipperende LED lampjes veel beter zichtbaar dan een standaard constant brandend gloeilampje.
Daar wordt hier (Viaduct leusden-amersfoort) al jaren op gecontrolleerd...
Ik vind het ook nogal idioot... als ik in de auto zit of op de scooter dan ben ik juist blij dat steeds meer die LED knipper lampjes gebruiken, omdat dit veel meer opvalt dan een constant brandend gloeilampje. Die gloeilampjes zie je sowieso al heel slecht en een normale reflector op een fiets levert nog meer "licht" op!
Je ziet ook steeds vaker wandelaars en honden met LED lampjes en moet zeggen dat ik erg blij ben met die ontwikkeling. Soms rijd je op onverlichte paden en zie je een wandelaar met zijn hond zo over het hoofd. Dus ik zou liever hebben dat ze mensen verplichten om een LED lampje/armband bij zich te dragen indien met 's avonds over paden loopt waar ook fietsers/bromfietsers en/of auto's rijden.
Overigens kunnen op MTB's, racefietsen en veel sportfietsen niet eens normale lampjes foto dat zou betekenen dat je daar dus niet meer mee mag fietsen.... NL met al zijn belachelijke regeltjes. foto
Iemand die een petitie wil opzetten?
Wat een onzin aan die lampjes verdienen ze zeker niet voldoende!!
Maar dan hebben ze in b.v. Amsterdam nog een hele klus te klaren,
reed daar zondagavond, ben niet één fiets tegengekomen met verlichting. foto
En daarbij dit jaar al 3x nieuwe verlichting op de fiets van mijn dochter laten zetten, wordt steeds gesloopt. Batterij eruit!!
Kan nog een feest worden, bah!!
fotofotofoto
als het zichtbaar is, is het goed?
wat een nonsens, domme regeltjes, alleen maar om geld te innen.
KLPD: Kapitalistisch Landelijk Politie Dienst
Ik moet er ook idd niet zo over zaniken. Sorry :P
Hoe ver zijn we gezonken in dit land?
Hoe vaak zie je niet een fietser met aan de linkerkant een lampje, die zie je echt niet vanaf de rechterkant foto
En als fietser zie je het gevaar van onverlicht rijden niet zo erg, omdat je alles zelf goed ziet. Maar in de auto schrik je je gewoon de pleuris als er opeens een onverlichte fietser opdoemt foto
dan moet je zeker ook ten alle tijden reserve batterijtjes bij je hebben net als in de auto, dat je reserve lampjes moet hebben. want niet iedereen heeft een (werkende) dynamo op z'n fiets. Ik bijv. heb geen dynamo, ik rij mountainbike en ben dus zeker aangewezen op LED lampjes.
Ben overigens wel tegen knipperlichtjes op de fiets, soms rijden er ook van die knuppels met zo'n lichtje wat heen en weer gaat. mijn lamp heeft maar twee standen namelijk aan en uit
En ons leger moet bovendien ook gnog efinancierd worden in Afghanistand, dus steun het rijk, zet een flikkerlamp op je fiets en laat je bekeuren zodat we de oorlog tegen terrorisme kunnen voortzetten !!
of je die zooi nou aan je kleren kleeft of op je fiets klikt.. komt hetzelfde licht vanaf lijkt me
[1]Ja, de verkeersdeelnemer is slecht zichtbaar
[2]Ja, knipperend licht leid je af van het verkeer
[3]Nee, de verkeersdeelnemer is goed genoeg zichtbaar
[4]Nee, de verkeersdeelnemer is beter zichtbaar dan constant brandende verlichting
Tussenstand:
foto
Als het lampje maar zichbaar is toch?
Nu we het toch over lampen hebben, schrijf eens een wet tegen xenon verlichting. Dat is fakking scherp fel wit kutlicht.
en die poll slaat nergens op, led lampjes worden ook gebruikt bij achter/remlichten van auto's en motoren. en ze hoeven tenslotte ook niet te knipperen, ze kunnen constant branden.
je weet togh foto
Is begrijpend lezen iets wat je tegenwoordig niet meer krijgt op de middelbare school?
Alsof mensen me moeten zien op een fietspad foto
Daar wel eens opgelet? foto
Bullshitregel zeg... Heb je licht op je stalen ros, krijg je als nog een bekeuring, waar gaat het heen, het word de laatste tijd een steeds grotere grafbende hier in NL helaas foto
POLITIE
ROTTERDAM RIJNMOND
Als je een fietser ziet, (hoe dan ook, met of zonder knipper) rij je er gewoon omheen als er ruimte is.
Als er een zebrapad is, en er wil iemand oversteken stop je gewoon.
Repareer je eigen verlichting op tijd, want 20%!!!!!!!!!!!! van de AUTOverlichting is niet in orde.
Ondanks mijn ervaring als automobilist kies ik nog steeds de kant van de fietser en voetganger in het verkeer. (Ook al weet ik dat ze zich vaak niet correct gedragen)
relax man!!!!!!!!!!! JIJ ZIT DROOG IN JE KOEKBLIK!!!!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken