Zelfmoordaanslag concert Ariana Grande: 22 doden
Bij een zelfmoordaanslag afgelopen nacht in Manchester, vlak na een concert van Ariane Grande, zijn minstens 22 doden en 59 gewonden gevallen. De dader zou bij de aanslag terplekke het leven hebben gelaten. Onder de doden zouden geen Nederlanders zijn. Inmiddels heeft Facebook de 'veiligheidscheck' ingeschakeld, zodat mensen in de buurt van de aanslag kunnen laten weten of ze veilig zijn.
Hieronder kun je (van beneden naar boven) het verloop van de gebeurtenissen lezen.
Update 09.48 uur
Inmiddels verschijnen de eerste aangrijpende ooggetuigenverslagen. Een jongedame postte het volgende online: "Zojuist terug van het Ariana Grande-concert. We dachten net voor het laatste liedje weg te gaan zodat we sneller thuis zouden zijn in plaats van langer op een taxi te moeten wachten. Net toen we weg gingen ging er een bom vlak voor me af."
"Er was overal huid, bloed en uitwerpselen, ook in mijn haar en op mijn tas. Ik vind nog steeds stukjes -God mag weten wat precies- in mijn haar. Met mij gaat het goed, ik ben terug in het hotel en ik hoop dat het met iedereen die bij me in de buurt was, ook goed gaat. Men zegt dat het mogelijk een ballon of het geluidssysteem was maar ik kan je verzekeren dat dat niet zo was. Je gaat er nooit vanuit dat dit soort dingen gebeuren maar dit laat weer eens zien dat het iedereen kan overkomen."
"Dat geluid, het bloed en degenen die verdwaasd rondrenden terwijl ze stukken huid en ledematen misten, zal ik niet snel kunnen vergeten, noch zal wie dan ook die erbij was dat kunnen."
De vrouw postte er een (NSFW-)foto bij van haar handtas, haar en wat ze uit haar haar haalde.
Update 08.56 uur
De Britse politie heeft een nieuwe verklaring vrijgegeven. Daaruit blijkt onder andere dat de dader ter plaatse is overleden.
Update 08.11 uur
Het aantal doden is door de Britse autoriteiten opgeschaald naar 22. Verder zegt de politie van Manchester dat de explosie gisteravond een zelfmoordaanslag was. Dat meldt de NOS. Het is nog onduidelijk of de dader onderdeel was van een groter terroristennetwerk. Onder de slachtoffers bevonden zich geen Nederlanders.
Update 07.15 uur
Het aantal gewonden is bijgesteld naar 59. Vooralsnog zijn er 19 bevestigde doden. Intussen bejubelen IS-aanhangers de aanslag.
Voetbalclub Manchester United heeft via Twitter haar medeleven betuigd:
Update 06.05 uur
Ariana zelf is kapot van het gebeuren. Volgens ingewijden bij entertainmentsite TMZ zou de rest van haar tournee zijn stopgezet.
Update 05.00 uur
Ook op de BBC wordt nu gesproken over een mogelijke zelfmoordaanslag. Zangeres Ariane Grande heeft overigens net gereageerd op de gebeurtenissen in Manchester. Ook zijn er nieuwe beelden opgedoken waarop duidelijk te horen is dat het niet om een knappende ballon gaat.
Update 04.33 uur
Volgens de politie van Manchester zijn er zeker 19 doden gevallen en 50 gewonden. De explosie wordt behandeld als terreuraanslag. Premier Theresa May laat weten dat haar gedachten bij de slachtoffers zijn. Gevreesd wordt dat de getroffenen vooral tieners zijn.
De ontploffing zou in de foyer van de Arena hebben plaatsgehad. Die plek is vóór het gedeelte waar bezoekers worden gecontroleerd. Amerikaanse bronnen hebben het inmiddels over een zelfmoordaanslag. Er zou gecalculeerd zijn gewacht tot vlak na het optreden toen veel concertgangers naar buiten kwamen.
Update 02.26 uur
Journalist Tim Ashburner van BBC Radio 5 Live onderbrak de radio-uitzending zojuist: de aanwezige reporters zijn met spoed naar achteren gestuurd omdat er een tweede verdacht pakketje gevonden is. De politie gaf aan dat binnen afzienbare tijd een gecontroleerde ontploffing plaats zal vinden.
Update 02.13 uur
De politie van Manchester heeft een nieuwe verklaring gepubliceerd en daaruit blijkt helaas dat de berichten over minstens tien doden een lage schatting waren. De politie meldt dat zeker negentien mensen zijn overleden. Daarnaast zijn er zeker vijftig mensen gewond geraakt.
Update 01.55 uur
Diverse geruchten gaan rond over zeker twintig doden, maar dit is nog nergens officieel bevestigd. De BBC meldde wel dat 'de eerste schattingen' het hebben over minstens tien doden, maar ook hier is door autoriteiten nog niks over gemeld. Officiële berichten worden vermoedelijk bekendgemaakt via het Twitteraccount van de politie van Manchester.
De Britse autoriteiten hebben wel laten weten dat de situatie vooralsnog behandeld wordt als een mogelijke terroristische aanslag.
Ook wordt duidelijk dat een van de managers van Ariana Grande snel na de knal het podium op kwam om mensen te proberen te kalmeren. De manager vroeg mensen rustig richting de uitgangen te gaan.
Update 01.50 uur
Volgens ooggetuigen op BBC Radio 5 Live liepen veel mensen na de ontploffing weer terug naar binnen. "We waren op weg naar de uitgang, toen vlak bij de deuren iets ontplofte. We zijn toen gelijk omgedraaid en terug de trappen opgelopen richting de zaal, waar mensen stonden te wijzen waar de dichtsbijzijnde uitgang was", aldus de twee tieners, die het as en bloed nog in de haren en op de kleren hadden. "Niet veel later waren we alsnog buiten."
Update 01.35 uur
Sky News is er uiteraard live bij, dat is hieronder te bekijken:
Livestream van Sky News
Naast de gebruikelijke zenders als CNN is ook BBC Radio 5 Live van de partij met continu verslag en interviews met ooggetuigen. Dat is hier live te luisteren.
Update 01.30 uur
Volgens de lokale autoriteiten vond de vermoedelijke explosie plaats in de foyer van de Manchester Arena, wat er op zou duiden dat het niet om een ballon of een speaker gaat.
Ondertussen hebben vele Mancunians hun deuren geopend voor bezoekers van het concert, die vandaag niet meer naar huis kunnen. Ook hotels in de omgeving geven aan dat ze plaats bieden aan de veelal jonge bezoekers van het concert.
Inmiddels is ook de explosieven opruimingsdienst gearriveerd, terwijl het gebied rondom de Arena vol staat met hulpdiensten.
@SkyNews When the bang went off #Manchester pic.twitter.com/ZvYzSzrBwc
— Zach Bruce (@Zach_bruce) May 22, 2017
Update 00.55 uur
Inmiddels is nog niet duidelijk wat er precies gebeurd is, maar helaas is al wel bekendgemaakt dat er doden gevallen zijn. Volgens de politie van Manchester zijn er 'meerdere dodelijke slachtoffers' te betreuren, zonder daarbij met een aantal te komen. Ook zijn er gewonden, maar hoeveel is niet bekend.
Volgens ooggetuigen ging het om vermoedelijk één explosie, maar wat dat precies was lijkt niemand te weten. Zo werd in het afgelopen uur gesproken over een geplofte speaker, een bom, een schietpartij en een grote ontploffende ballon. Wel is vrij duidelijk dat de knal gebeurde vlak na het einde van het concert van Grande, die zelf al heeft laten weten in orde te zijn.
If you look towards the left you see the explosion and hear the bang. I hope to GOD everyone is ok, and so glad Jess and Em are. #manchester pic.twitter.com/q81KHGEJ6E
— Joe Gregory (@JoeAaronGregory) May 22, 2017
https://twitter.com/JoeAaronGregory/status/866784565821677569
lijkt toch echt een bom, of in ieder geval een explosie.
veel sterkte aan de nabestaanden.
ooggetuige:
https://www.facebook.com/(...)5&id=100009803251519
Informatiebron:
https://www.reddit.com/r/(...)wo_loud_bangs_heard/
(comment van nxwxrries, meeste upvotes)
[ Bericht gewijzigd door etalon op dinsdag 23 mei 2017 @ 01:35 ]
Met dat weer als gevolg dat hulpdiensten massaal onderweg zijn vanwege onder de voet gelopen tienermeisjes?
Misschien hoort het wel bij de show.
Dangerous Woman Tour?
@ArianatorBoom ?
Poetin, ga weg. Alsjeblieft.
Duidelijk, no need to run, exit the building slowly.
Paniek is het probleem.
'Confirmed fatalities and others injured' aldus de Greater Manchester Police (@gmpolice) op Twitter.
een soort van maar ze ziet niet veel.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Waarom mogen wij niet raden?
Waarom worden 'wij' zo in het verdomhoekje gedrukt?
Als er teveel blauwe smurfen zijn die iets flikken moeten wij daar dan ook onze mond over houden want politiek correct?
het is dit keer geen terrorisme (weten we nog niet) maar mogen wij even onze angst uitspreken ZONDER dat wij worden uitgemaakt voor racisme, extreem rechts of nazis????
Ook jij doet het, iedereen doet het en we hebben er allen recht op!
het is geen bril gedoe.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
ik kan uiteraard een bron geven maar ik ben ook nog niet zeker.
Als hier in de plaatselijke voetbal arena (3 kilometer verderop) een concert is en de wind staat goed, dan hoor je de bas ook zo.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Als deze echt is......
Ik praat nergens iets goed, ik houd opties open. Er worden meerdere dingen geroepen. Er is niets duidelijk. Dan kan je wel gaan blaten dat het een aanslag is. We weten het niet.
Voorlopig wordt wel het terrorisme protocol in acht gehouden en is de plaatselijke EOD op weg. Sowieso een goede zaak.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
sorry dat ik je zo overstuur maakte.
Op het filmpje zie ik trouwens geen flits.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Eerst maar zorgen dat iedereen die nog leeft verzorgd wordt en veilig thuis komt.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Dat is niet het enige echte scenario, het is simpelweg een scenario. Net als dat een aanslag dat is. Zolang we geen verdere info krijgen is het allemaal speculatie.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
De speaker explosie kunnen we wel afstrepen...
100 % aanslag !!
Dan is het maar speculatie wat is daar verdomme mis mee?
Is het verboden om iets te vermoeden moeten we onze bekken houden?
Ja afwachten maar erover praten en onze angst uitspreken mag en doen we en zullen we altijd doen.[url=]Your text to link here...[/url]
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Zo aan de nieuwe info te zien wel.
Misschien moet je eens even begrijpend leren lezen.
Leuk he, dat woord 'policor'. Kan je lekker mee smijten ook al slaat het nergens op.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
en mijn tieten zijn kalm.
Stand here and get blown up... (3) Jump up and down, shout at me for not
being able to think of anything, then get blown up." - Holly, Red Dwarf
Je bent weer vanouds onnavolgbaar
Maar goed, laten we 'hopen' op een technisch mankement ipv die klote aanslagen.
We zullen het wel zien.
foto
foto
foto
https://twitter.com/DJMartinRocha/status/866798834759892992
https://www.dailystar.co.(...)police-emergency/amp
3de van onder, IS berichtje..
en ja ik plaats het en ik heb er ALLE recht op!
godverdomme!
Wie weet is het een geflipte EU lover die de Brexit onderhandelingen wil ondermijnen oid.
En dan ook bewust een evenement met hoofdzakelijk kinderen.
Wat voor wereld leven we in.......
Wanneer verbieden we die achterlijke ideologie nou eens?!
DONDER OP!!!!!
02:00 De Engelse politie behandelt de explosie als een terroristische aanslag. Dat melden de BBC en Sky News op basis van bronnen bij de politie. De anti-terreureenheid van het Verenigd Koninkrijk is momenteel in Londen bijeen en werkt nauw samen met Britse ministerie van Binnenlandse Zaken.
http://www.ad.nl/buitenla(...)manchester~a73073c1/
Mensen kunnen lullen als brugman, maar iedereen weet dat de kans dat dit wederom een islamitische aanslag is, zo'n beetje honderd procent is.
mossad wie ira wie dan ook?
*spannend*
Triest dat er tegenwoordig mensen zijn die dusdanig in een gedachte of geloof opgaan dat ze anderen doden.
Het rare is dat alle grote geloven als een van de hoofdregels heeft "gij zult niet doden" en moslims geloven ook dat de Christelijke God hun God is, ze geloven alleen niet dat Jezus de zoon van God is, ze zien die als een profeet zoals Mohammed was.
Dus waarom gaan ze tegen de "regels"van God in?
En als ze dezelfde God aanhangen, waarom zien ze Christelijken dan als vijand?
shame on us! (wat kleur je ook hebt)
Nederland heeft een grote aanslag nodig om het eindelijk te zien.
En zelfs dan twijfel ik nog aan de uitkomst.
Als duidelijk was dat het echt een aanslag was, had ik het natuurlijk niet geschreven.
Mijn excuses voor mijn smakeloze opmerking.
NSFW : https://pbs.twimg.com/media/DAds_LgXoAEgkTt.jpg
toen er nog weinig bekend was.
Wat vind jij er weer van als 'wij' het weer bij het rechte eind hebben?
Het is geen wedstrijdje hoor maar niet zo vreemd als 'wij' het WEER bij het rechte einde hebben.
waarom zit jij er zo mee?
Precies door wegkijkers zoals jij is het mogelijk dat dit soort smerige klootzakken überhaupt deze aanslagen kunnen blijven plegen!
Misschien eens van je troon afkomen en je kop uit je reet halen en de WAARHEID eens durven toegeven?!
Of past dat niet in je droomwereldje en safe place?
Je date een Fok!-admin.
zelfde haat waarom terroristen aanslagen plegen.
jij hebt nog steeds niet gezegd hoe vreselijk je het vind. Doe je ook niet jij gaat de mensen die het weer bij het rechte eind hebben weer aanvallen waar of niet?
asshole!
zijn gedood bij aanslagen.
Je haat zit zo diep dat je in een tunnelvisie leeft.
Als er 1 groep is die veel haat zaait dan zijn het de Moslims wel!
En daar heb ik godverdomme meer dan genoeg van.
Ik wordt meer dan misselijk van smerige klootzakjes zoals jij !
Respectloos stuk vuil
fuck die sjieten, soenieten wat dan ook dit gaat over ons.
Jij zoekt weer uitegen en daar hebben wij niks aan. nog steeds geen oh wat erg van jou kant. de ja maar....
Zolang het maar de "ver van mijn bed show is met jou he?"
Walgelijk
niets met goedpraten te maken.
Dat ze die bullshit lekker in de woestijn houden!
wat een walgelijke vent ben je!
Ik wil zo graag nu dingen wat dingen zeggen maar dan riskeer ik een ban dus hou ik het op dit:
Wat ben jij een in en in misselijk stuk vuil en dat getrol van jou zal je ooit opbreken!
Ik weet dat jij een moslim bent. als het westen er niet is zitten ze te schreeuwen om het westen zijn ze er wel schreeuwen ze ze weg (de thuisblijvers)
rot toch op man. nogmaals, wat vind je van deze typische moslim actie en vooral kinderen doders?
kinderdoders.
Europa wordt een oorlogsgebied door die klote policors en hun tiefus massaimmigratie. Die negatieve reisadviezen voor Europa worden steeds begrijpelijker.
[ Bericht gewijzigd door geavanceerd op dinsdag 23 mei 2017 @ 05:47 ]
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
BBC Studios (Media City UK) 3km of zo vlakbij in de buurt is maar er helemaal geen BBC news reporters live de op scene waren.
Interviews met getuigen lijkt ook erg wazig/raar te zijn.
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Ik vind jou erg raar/wazig. In bnw helemaal. Tingo moet wel fake zijn!
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Dat ook maar alvast gehad. Terug naar de orde van de dag.
Ze? 'De moslims'?
Mijn bovenbuurman is moslim, en zo te horen loopt ie nog rond hoor, dus die was er in ieder geval niet bij. Zoiets wordt niet gedaan door 'de moslims' maar door een moslim. Nogal een verschil.
Iedereen weet dat het "de religie van de vrede" weer geweest is.
Dus: laten we islam bestrijden want dit kan zo niet langer.
Ik heb de laatste jaren veel boeken over de wereld-/ oorlogsgeschiedenis, levensbeschouwing en grootse beschavingen tot mij genomen om de ziekelijke islam te beargumenteren en in perspectief te plaatsen.
Maar simpele feit is dat er in dit stadium nog geen bewijsstukken zijn aangeleverd. Er is slechts een profielsschets op basis van het voorval.
Schrödingers kat is de doos is levend noch dood tot dat één van de twee is bevestigd. We hebben louter aannemelijkheden.
Net op de radio:
Explosie is een feit, maar verder is er niets bekend, er wordt wel rekening gehouden met een terroristische aanslag en wordt ook zo behandeld.
Maar wie, hoe, wat is niet bekend.
De kans dat het een islamitische aanslag is is natuurlijk groot, maar zonder meer info trek ik iig nog geen conclusies, want het gaat van een exploderende speaker tot spijkerbom tot zelfmoordaanslag, teveel speculaties.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Verder ben ik toch ook wel van mening dat míjn beeld van moslims in ieder geval slechter wordt naarmate ze vaker negatief in de media komen. Dat gezegd hebbende, is het dan de schuld van de media, of van de grote groep moslims die ervoor zorgt dat de Islam zo vaak negatief in het nieuws komt?
En het is gewoon weer een aanslag, he. Gewoon weer wat onschuldige doden. Gewoon weer een booslim.
Het is gewoon geworden. Maar dat is oorlog.
Ben ik dat ook?
Ik heb namelijk geen enkele bom gegooid. Laat staan al die concertbezoekers.
Echt ongelofelijk hoe makkelijk er gegeneraliseerd wordt.
[ Bericht gewijzigd door thedeedster op dinsdag 23 mei 2017 @ 07:13 ]
Mijn beeld van Moslims of de Islam veranderd er niet door, ik begin wel steeds meer een pleurishekel te krijgen aan extremisten die het nodig vinden om onschuldige burgers te vermoorden, en de idioten die dat toejuichen.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Zoiets??
De IS-jugend bejubelde het.....nog steeds een speaker???
En de IS-Jugend bejubeld elke aanslag, da's niets bijzonders.
Wat nou als blijkt dat het een gasfles is die is geëxplodeerd?
Dan sta je met je "Altijd weer die kut moslims" mooi voor paal, net als de IS-Jugend die staat te juichen.
90% kans dat het een islamitische aanslag was, daar niet van, maar het is iig nog niet bekend (gemaakt) wat er is gebeurd en wie er verantwoordelijk is.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
[A] Because Ken came in a different box.
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Why do some people not credit the origin of the quotes they use under their posts?- Tingo
Het is een islamitisch probleem, klaar. Net zoals dat pedofilie in de RK kerk een RK probleem is. Iemand die anders beweerd snapt niet hoe de wereld werkt en is een gevaar voor onze samenleving.
Niet verrassend trouwens!
foto
Hoe lang laten wij ons leiden naar het slachthuis als makke schapen??
- G.K. Chesterton
Dit is geen terrorisme maar jihad.
Joa, lijkt wel aardig.
Vervolgens bij alle leden/leerlingen van de moskee/school huiszoekingen verrichten en controleren op lectuur met jihad en sharia erin.
Vieze laffe honden dat het zijn en fuck die goedpraters hier
De meeste van deze 'helden' woonden al jaren in het land waarin de aanslag gepleegd werd.
Als het telkens zo'n impact blijkt te hebben, dan komt het voor terroristen over als iets wat voor herhaling vatbaar is.
Ze zijn zeker ook schuldig tot het tegendeel is bewezen?
Droom lekker verder zielepoot. Totdat we weten wie er achter de aanslag zitten moeten we vooral geen voorbarige conclusies trekken.
Uiteindelijk zitten de paar hoge piefen van IS waarschijnlijk lekker met hun Westerse spulletjes orders te blaffen naar de geïndoctrineerde soldaatjes. Zo gaat dat in elke oorlog. Heel misschien valt er wat aan te doen als je die kopstukken aanpakt. Maar ik weet nu al dat er een paar net-niet leiders staan te springen om hun plek in te nemen.
https://www.npo.nl/dat-wordt-oorlog/25-04-2017/BNN_101383322
Het gaat er niet om waar deze extremisten vandaan komen....het gaat er om dat ze ongemoeid worden gelaten
[ Bericht gewijzigd door pleomousie op dinsdag 23 mei 2017 @ 09:04 ]
Of slapen we dan weer lekker verder?
De vervloekte islam maakt zich weer eens NIET GELIEFDER bij de wereldbevolking.
Twitch.tv/bensel15
Ziek.
[ Bericht gewijzigd door Adje36 op dinsdag 23 mei 2017 @ 09:49 ]
Radicale religie is een geestesziekte, degenen die er aan lijden zijn helaas een gevaar voor anderen - behandel ze ook als zodanig. De islam is de ergste variant, maar niet de enige.
Je praat dit niet recht met de zieligheidskaart....echt niet gast
Het zal meer oplossen als we een groot gat maken en iedereen inflikkeren wat de religie gebruikt om hun akties of handelen goed te praten.
Dat mensen in fabelfiguren willen geloven is hun zaak maar dat ze hun eigen fabeltjes gebruiken om leed te rechtvaardigen maakt het een zaak van ons allemaal en mogen we dan ook consequenties voor eisen.
Ongelofelijk dit
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken