Nieuws
Nog een Tsjetsjeen vast in Van Gogh-moord

Van Marat J., die nog steeds in alle beperkingen zit (geen contact mag hebben anders dan met zijn advocaat), zijn vingerafdrukken gevonden op een cassettebandje dat bij Mohammed B. werd gevonden. J. komt uit de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny. Hij heeft inmiddels een verklaring afgelegd, maar die blijft voorlopig geheim.
Van de in Frankrijk aangehouden Bislan I. zijn vingerafdrukken gevonden op een brief van Mohammed B. Het gaat volgens een woordvoerder van het OM om een vingerafdruk op een afscheidsbrief van B. aan zijn ouders. Deze brief werd gevonden in een huis aan de Hart Nibbrigstraat in Amsterdam-Slotervaart. Hier woonden de vader en zussen van B. Van I. wordt gezegd dat hij nauwe banden zou onderhouden met Tsjetsjeense islamitische groepen.
Bislan I. kreeg drie jaar geleden een verblijfsvergunning van de Nederlandse overheid. De man was in 2001 als politiek vluchteling naar Nederland gekomen en mocht uiteindelijk op humanitaire gronden in ons land blijven. Hij komt oorspronkelijk uit het Tsjetsjeense dorp Machkety.
Hoe komen ze er nou bij? Vanwege die vingerafdruk?
"Hij heeft inmiddels een verklaring afgelegd, maar die blijft voorlopig geheim."
Wat een cliffhanger weer. foto
Half april is, Maar nu pas bekend is geworden,
[ Bericht gewijzigd door R@b op vrijdag 27 mei 2005 @ 09:21 ]
Forum 62 addicted
Die moslims zijn trouwens wel erg stil, van een echte dialoog met de goede moslim komt helemaal niks terecht in de media of op straat.
Het is al weer mislukt voor dat het begonnen is.
Forum 62 addicted
Die Russen weten tenminste raad met dit soort terroristen...gewoon platbombarderen fotofoto
Het Tsjetsjeense verzet is nu al lang bezig met onafhankelijk worden, maar echt vorderingen zie je niet.
Wel erg dicht bij trouwens.
B. van I.
OT: goed om te horen dat ze daar nog lang niet klaar mee zijn... of in elk geval doorgaan met onderzoeken!
De volgende keer maar weer 2 keer nadenken in plaats van niet wanneer een land stelt dat ze al 200 jaar terrorisme en andere klote zooi hebben met een bevolkingsgroep, en niet meteen "awww zielig moet je die arme vluchtelingetjes eens kijken" doen okay?
Ik ken persoonlijk best wat vluchtelingen en er zijn maar weinig die echt in Nederland hadden moeten zitten. 1 gezin is zogenaamd politiek vluchteling, ze zijn ergens midden jaren 80 uit Rusland hierheen gekomen omdat hun pa er in de gevangenis was beland - zogenaamd voor een politiek misdrijf. Da's dus grote onzin want hij is een doodgewone crimineel en daar zat hij dan ook voor vast.
2 andere gezinnen waren uit Afghanistan in de eerste instantie naar Rusland gegaan en woonden daar al jaren in Moskou (onder het communisme moest je maar eens eerst Moskou binnen zien te komen, dat deed je niet zo maar, daar droomde half Rusland van) maar toen de grens met de sovjetunie wat werd verslapt maar het communisme nog wel bestond (eind 80er begin 90er) zagen ze hun kans schoon en zijn ze hierheen gekomen met een lulverhaal dat iedereen geloofde omdat de communisten nu eenmaal boosaardig zijn (dankzij amerikaanse propaganda geloofde iedereen dat ook gewoon). Gewone goudzoekers dus.
Tsja en nog 1 gezin had in Duitsland asiel gekregen en emigreerde later hierheen, en op hen heb ik helemaal niks aan te merken, die mensen zijn gewoon vluchtelingen (althans, waren, ondertussen zouden ze terug kunnen maar na meer dan 15 jaar heb je hier al wortels geschoten, de kinderen zijn eigenlijk gewoon Nederlanders).
je vroeg waarom ze hier waren en toen zei die ene van 'pssst.. nou eigenlijk...'
of zei je buurvrouw, mevrouw R.Oddel, iets van 'zeg buur, heb je het al gehoord van dat afghaanse gezin dat daar nieuw is?'
ik neig te denken dat ik hier met het laatste te maken heb.
Met die mensen uit de sovjetunie (of, preciezer gezegd, hun kinderen) heb ik op de russische zondagsschool vaak leuk zitten kletsen toen ik daar zelf nog op zat, de andere twee waren schoolvriendinnen van me.
foto
Tsjetsjenen verdacht van lidmaatschap Hofstadgroep
De 22-jarige Tsjetsjeen van wie donderdag bekend werd dat hij half april is gearresteerd in Schiedam, wordt wel degelijk verdacht van lidmaatschap van terreurorganisatie de Hofstadgroep. Dat zegt zijn advocaat R.B. Schmidt.
Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) in Amsterdam wil niet de naam Hofstadgroep bevestigen. Wel geeft hij aan dat de twee Tsjetsjeense verdachten die in het kader van het onderzoek naar de moord op filmmaker Theo van Gogh zijn aangehouden, worden verdacht van het lidmaatschap van een criminele organisatie met terroristisch oogmerk.
Naast de 22-jarige Marat J. hield de Franse politie op verzoek van Nederland om dezelfde redenen ook de 25-jarige Tsjetsjeen Bislan I. aan.
- "Yo Bislan, heb jij een blaadje papier voor me?"
- "Tuurlijk, alstjeblieft. Waarvoor eigenlijk?"
- "Zeg ik niet."
- "OK, wat jij wil."
Vervang later 'Bislan' door 'Marat' en 'blaadje papier' door 'cassettebandje'.
Verdiep je eerst eens in de materie voordat je zulke ongelooflijk domme uitspraken doet.
Dat is namelijk hier de policy in dit land, met veel bombarie oppakken, en vervolgens weer vrij laten.
Ze kunnen net zo goed borden bij de grens opzetten: " Criminelen welkom, land in uitverkoop, alles moet weg"
De gewone burger ziet het al een tijdje, Den Haag komt er pas achter als het al te laat is.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken