Nieuws
Turkse genocide-conferentie afgelast

De conferentie over de vermeende genocide op de Armeniërs, die 90 jaar geleden volgens de Armenen plaatsvond, zou volgende week van start gaan. Daarvoor waren ook historici uitgenodigd die beweren dat er destijds inderdaad een genocide heeft plaatsgevonden op de Armeniërs. Minister Cicek zei gisteren in het Turkse parlement dat dit ''een dolkstoot in de rug'' was van het Turkse volk en riep op ''een einde te maken aan het verraad en de propaganda tegen Turkije''.
De problemen rond de conferentie lijken aan te tonen dat gevoelige onderwerpen in Turkije nog steeds niet vrijelijk besproken kunnen worden, wat de toetreding van Turkije tot de Europese Unie zou kunnen bemoeilijken, zo meldt Nieuws.nl.
De internationale druk op Turkije om de massamoord te erkennen neemt ook steeds meer toe. Frankrijk stelt de erkenning zelfs als voorwaarde voor een EU-lidmaatschap. Andere landen die de volkerenmoord erkennen zijn onder meer België, sommige VS-staten, alsmede het parlement in Canada. De Turkse premier Recep Tayyip Erdogan riep onlangs dan ook op tot een open debat en een gezamenlijke Turks-Armeense onderzoekscommissie. Armenië ziet dat niet zitten omdat Turkije nog steeds ontkent dat er een geplande massamoord heeft plaatsgevonden.
Historici schatten het aantal Armeniërs dat de dood vond tussen de 1 en 1,5 miljoen. Turkije houdt het op 300.000 doden, en noemt het 'gewone' oorlogsslachtoffers. Bovendien waren er ook veel Turkse slachtoffers te betreuren, zo benadrukken de Turken.
Er is toch ook zo'n verslag van een amerikaanse journaliste van?
Ze zullen het wel niet officieel verboden hebben maar 'druk uitoefenen' als het om zo'n kwestie gaat hoort toch ook zeker niet.
Die moslimdemocratische regeringspartij in Turkije is ook maar niks, maar helaas zie je in heel Europa een conservatieve stroming foto. Is overigens wel een heel hypocriete houding van Armenië, wat heeft het voor zin nog onderzoek te doen als Turkije eerst moet toegeven dat de Armenen gelijk hebben? Ik zou zeggen, onafhankelijk onderzoek met deelname van zowel Turkse als Armeense wetenschappers, maar ook neutrale waarnemers van bijvoorbeeld de unie!
Geloven maakt meer kapot dan je lief is.
Vloeken is aangeleerd...geloven ook.
Hebben we echt nodig zo'n roedel geloofs-fanatici in de EU foto
Hitler heeft de Armeense volkerenmoord als inspiratie voor de holocaust genomen want "iedereen is dat toch ook vergeten?" was zijn antwoord op de vraag van Goebbels of hij het niet gevaarlijk vond om de geschiedenis in te gaan als de vernietiger van het Joodse volk..
Reken maar dat daar een genocide plaatsgevonden heeft en reken maar dat de Turken dat zullen erkennen, kompleet met schadeloosstelling toe willen ze ooit enigzins serieus genomen kunnen worden als "Europeanen"..
Maar als ik die reacties nu lees dan is het nog veel te vroeg voor deze politieke pubers die het leger nodig hebben om de lokale religie in de hand te kunnen (blijven) houden. Turkije hoort in woord & daad nog steeds bij het arabische midden-oosten en niet bij het seculiere Europa. De minister van buitenlandse zaken van Luxemburg typeerde de Turkse delegatie tijdens de toetredingsgesprekken als "arrogante tapijtverkopers". Foei toch, das niet politiek korrekt.
Diezelfde Europese leiders zijn horend blind en denken alleen maar aan hun industrielen.
Beter is het om gewoon tegen te stemmen bij het referendum zodat we veto's blijven behouden om Turkije weg te kunnen veto'en.
Niettemin was het als Duitser vrij onmogelijk om niet op de hoogte te zijn van het lot van de Armeniers, en was een van de eerste NSDAP-leden vice-consul in het gebied waar de moorden plaatsvonden. Die heeft ook de Duitse regering op de hoogte gesteld.
Fok schrijft daarover: "..wat de toetreding van Turkije tot de Europese Unie zou kunnen bemoeilijken" wat een verwijzing is naar het nieuwsbericht waarin Jacques Chirac wordt aangehaald, een voorstander van constructieve onderhandelingen met Turkije , die heel duidelijk en expliciet erkenning van de genocide op de Armeniers heeft gesteld als een voorwaarde voor toetreding...
De onderhandelingen over een mogelijke toetreding van Turkije, yijn heel sterk erop gebaseerd dat Turkije dan voldoet aan Europese voorwaarden... oftewel dat Turkije ook zich aanpast aan Europa, en niet andersom.
Dus eerst denken mensen en dan beoordelen.
Turkije heeft europa niet nodig. Europa heeft Turkije nodig. foto
En hun "onafhankelijk" onderzoek.....
Maar daarantegen; De Turken zullen het proberen af te slanken, de Armeniërs zullen het proberen op te blazen
Ik hoop alleen dat we er niet nóg een slachtoffer volk aan over houden foto (ik noem geen geloven) het zijn er 2 foto
Als dit nog niet erkend is; JA OVER PRATEN EN IETS MEE DOEN.... Alleen... wat?
Geloof en staat waren duidelijk gescheiden, voor zover ik weet. Ik denk als Turkije lid wordt, er best wel veel Turken uit de andere Europese landen terug zullen keren: geef je een volk een eigen goed (= EU-lidmaatschap) stuk grond, dan hoeft men dat goede (= wederom EU-lidmaatschap) niet op andere land te zoeken, waar het wél zo is. Of is dit onzin? Daar komt bij dat Turkije de Europese reputatie wel eens ten goede zou kunnen beïnvloeden, zeker bij de moslimfundamentalisten. Ook kan Turkije misschien een onderhandelende positie innemen bij conflicten tussen het Westen en het Oosten. Wederzijdse voordelen, lijkt me.
Ach, ik roep ook maar wat. Zelfs als Turkije er nu bij zou komen, zullen we er niet dood aan gaan. En Turkije zou nooit de macht kunnen grijpen zonder een serieus conflict met de rest van de EU, of wel soms? Daar komt bij dat áls wij nuchter en slim zijn, we ervoor zorgen dat de grondwet dan een obstakel voor Turkije zou zijn foto, of niet?
Zodra er in Frankrijk een wet aangenomen wordt die het strafbaar stelt om deze te erkennen, praten we verder. foto.
Domme antwoorden genoeg BTW, zie hier op FOK
Een aflevering van "Starsky & Hutch" jaaaren geleden was mijn eerste kennismaking met de volkerenmoord en de referentie aan Adolf, uitgesproken door een acteur die een Armeense vader moest voorstellen die niet wilde dat zijn dochter er met een turk vandoor ging (dat ik dat nog weet, jee zeg).
Veel later heb ik op het Rdamse filmvestival -12 geleden ofzo- nog wat gedeeltes van een mooie film gezien in een nachtmarathon waarin de genocide uitgebeeld werd door in het wit geklede lijken te laten drijven in de rivieren terwijl een soort verhaal zich ontspon, maar dat was de laatste film die s'ochtends afgelopen was en ik kon m'n ogen amper openhouden..
Maar je zou zelfs kunnen stellen -redenerend in de trand van de ja-stemmers van de grondwet- dat door het ontkennen en verzwijgen van de Armeense volkerenmoord de genocide op de Joden heeft kunnen plaatsvinden, dat maakt turkije dus min of meer medeplichtig aan de holocaust, en door zo'n land binnen te halen in de EU dat zelfs nu nog hardnekkig die medeplichtigheid blijft ontkennen is de kans op herhaling van een genocide natuurlijk levensgroot aanwezig. foto
(we kunnen zo het filmpje van VVD'er Mulder hergebruiken om turkije buiten de EU te houden)
Hoe spel je "Wir haben es nicht gewusst" in het turks?
Dat trotse volk heeft weinig reden om trots te zijn zolang het de gruwelijke misdaden van de voorouders koestert en/of ontkent.
Dan ben je gewoon een collaborateur/medeplichtig aan.
Weinig reden tot trots, weinig reden tot respekt. Gewoon een laffe ontkenner van een massamoord, in naam van zijn volk begaan.
Pas als je met je verleden in het reine komt heb je als natie en haar ingezetenen weer recht op trots en respekt, eerder niet. Werk aan de winkel dus, en tot die tijd blijft het een laf, onsmakelijk politiek beschamende klaagzang van een zooi eurowannabees die last hebben van chronische zelfoverschatting en niet voldoende karakter/kennis bezitten om zelfreflectie te kunnen incasseren/internaliseren.
Echt een aanwinst voor een gemiddelde verlichte kennismaatschappij, een volk waarin emotie, nationalisme, ontkenning van gruwelijkheden en opgeklopte trots altijd hoger op de ladder staan dan feiten en dialoog.
"Arrogante tapijtverkopers" typeerde de minister van buitenlandse zaken de politieke opperturk en zijn gevolg tijdens de toetredingsbesprekingen. Blijkbaar zei hij wat velen dachten, want hij oogste niet bepaald een storm van verontwaardiging onder zijn collega's.
De Armeniers hebben gekregen wat ze verdienden, door hun land (Osmaanse rijk) te verraden en de kant van de Russen en Engelsen te kiezen (die hen was beloofd).
Voor hun verraad zijn ze gedeporteerd naar syrie, helaas zijn daar ook een aantal doden bij gevallen, maar niks aan te doen.
Wat betreft de Grieken, zij zijn verhuisd naar Griekenland na de bevrijdingsoorlog, net als dat veel Turken terugkwamen naar Turkije.
[/quote]
"Arrogante tapijtverkopers" typeerde de minister van buitenlandse zaken de politieke opperturk en zijn gevolg tijdens de toetredingsbesprekingen. Blijkbaar zei hij wat velen dachten, want hij oogste niet bepaald een storm van verontwaardiging onder zijn collega's.
[/quote]
Superturk die Erdogan. Hij komt tenminste op voor de belangen van zijn land. Kunnen Balkenende en Zalm nog wat van leren.
[/quote]
Superturk die Erdogan. Hij komt tenminste op voor de belangen van zijn land. Kunnen Balkenende en Zalm nog wat van leren.
[/quote]
Jij bent blijkbaar ook zo'n fantieke die ze ook meteen zouden moeten deporteren. Jou kunnen we hier niet gebruiken foto
Binnenkort word het verboden in Turkije om de Algerijnse genocide bijvoorbeeld te ontkennen, en natuurlijk word het verboden om een Armeense genocide te erkennen.
Eindelijk worden die politici in Turkije slimmer en geven ze de hypocrite westen een koekje van eigen deeg.
Overigens kan er alleen sprake zijn van deportatie als het een eindbestemming heeft. De Armeniërs werden doorgejaagd tot er geen over was. Kun je nog zien in een spoor van botten door heel West-Syrië. En op foto's. Google eens op Pontische genocide. Die mensen verhuisden naar de zeebodem, blijkbaar.
Naar wie mogen we de rekening voor het verblijf sturen?
Allereerst adviseer ik je je geschiedenisboeken af te stoffen en nogmaals open te slaan alvorens feitelijk onjuiste uitspraken te doen. Alhoewel je doet op deze manier je naam wel eer aan.
Turkije heeft vele verschillende volkeren gehuisvest en zo ook vele geloofsovertuigingen (Hethieten, Phrygiërs, Lydiërs, Oerartiërs, Armeniërs en Grieken) en de Turken hebben inderdaad voordat de Islam (onder het Ottomaanse Rijk) domineerde, het Christendom (onder het Romeinse Rijk) gekend als dominerende religie.
Je bewering dat de Armeniers vermoord zijn, omdat de Islam per definitie totalitair is, is niet alleen kortzichtig maar tevens ongegrond. De Armeense Turken en de moslim Turken hebben een aanzienlijke periode in de geschiedenis (circa 900 jaar lang) vreedzaam samengeleefd.
Vooral in de jaren voor 1915 zijn er spanningen en conflicten geweest (de sociaal-economische positie van de Armeense Turken was opvallend hoger dan die van de moslim Turken en WO l) , maar het is kort door de bocht om te beweren dat de Armeniers vermoord zijn, omdat ze christelijk zijn. Je vergeet dan ook, dat een groot deel van de Armeense Turken door Armeense terroristen (onder het Russische bestuur) vermoord zijn om verhoudingen te verscherpen en internationale opinie te beinvloeden.
Verder beweer je dat de Islam op barbaarse wijze, die andere religies al eeuwen geleden achter zich hebben gelaten, anderen converteert. Beetje hysterische uitlating, maar misschien moet ik je herinneren aan Irak en Afghanistan, waar de Christelijke Bush Administration en consorten de 'democratie' barbaars invoert, nadat ze in dezelfde regio dictatoriale regimes in stand hebben gehouden.
Tot slot zal ik ff ONTOPIC reageren. Toetreding tot de EU van welk land dan ook verloopt aan de hand van de Kopenhagen Criteria. De wel of niet plaatsgevonden 'Armeense Genocide' heeft niets te maken met deze criteria en religie des te minder.
P.S.: Als EU-landen inmiddels allerlei dubieuze historische gebeurtenissen moeten erkennen dan moeten we consequent zijn en dan zal er vooral opgebiecht moeten worden door Engeland, Frankrijk, Duitsland en niet te vergeten ons klein kikkerlandje.
Het is niet in vredestijd waarvan je zegt dat er processen moeten komen. Het is oorlogstijd waarin Turkije in oorlog was met Rusland, Engeland, Frankrijk, Italië, Griekenland, Anzacs en de Arabieren.
Maar hoeveel is het nou? ik hoor getallen (van de Armeense kant) van een paar jaar terug van 500.000 tot 1.500.000 nu.
Als je kijkt naar de aantal inwoners van Turkije in die tijd is de 300.000 van Turkije veel acceptabeler.
Wat dacht je ervan dat Armenië helemaal geen land was destijds wijsneus?
300.000 mensen......., wat dacht je van de alleen 253.000 doden van de Turkse kant bij de slag om Gallipoli? Is dat minder erg dan? Hier hoor ik geen enkele Turk over klagen BTW. Juist trots dat ze zijn gestorven voor hun vaderland.
Deze doden zijn veroorzaakt door de "beschaafde Europese landen" Engeland en Frankrijk, zodat ze hun kolonisatiepolitiek konden voortzetten. Jammergenoeg voor hen zijn ze gestuit op de Turkse trots en kracht.
Als dat Turkijes trots en kracht is dan wil ik niet weten wat gemiddeld is daar.
Als je moord & doodslag nodig hebt om trots op je land te kunnen zijn, wat ben je dan voor mens?
Het laagste van het laagste, en hoor je niet thuis in een maatschappij die daar overheen aan het groeien is.
Ga maar trots wezen zijn in je tweedehands moskee en blijf daar. Als je weer terug wilt komen met je fascistoide babbels hoop ik dat je met nog minder respekt als de vorige generatie veegturken behandeld wordt, en als ik je vader hiermee verneder zal me dat werkelijk een rotzorg zijn (ik heb al een bezem).
Het is bij de Turkse wet verboden over deze genocide te praten.
Ik kan niet wachten tot deze wolf in schaapskleren de EU binnen geloodst wordt, tegen ieders zin in.
Je kan wel doorzeiken op die doden, in ieder oorlog zijn eenmaal doden, dat het nu burgers waren (zoals in ieder oorlog) maakt het er niet erger op. Je kan wel zielig gaan doen door de bejaarden, kinderen ed. maar zoals eerder aangegeven. Als je kan kiezen om dood te gaan of vermoord te worden, kies je voor het eerste.
Datgene waar jij naar linkt is trouwens een museum, laat toch een beetje jou niveau zien. Wij hebben mooiere moskeeën.
Verontschuldig jij je maar voor je fasictische opa die mee heeft gedaan aan de deportatie van de joden (die door Turken werden beschermd in de WO 2.
fotofotofotofotofotofotofoto
En waarom de Nazi's kozen voor Zyklon B in plaats van het vuurpeloton? Juist, en de Armeense burgers hadden ook geen kans. Ik wel hoor. En jij alleen maar. Probeer het nou niet op racisme te gooien, want dat staat zo zielig. Ga in plaats daarvan eens een (niet-Turks) boek lezen over de genocide. Eng he?
En het was geen kwestie van eten op gegeten worden, want Armeniërs mochten bij wet geen wapens hebben, ook niet in dienst (waardoor er een hoop omkwamen) en het gros van de mannen was eerst al doodgewerkt dmv dwangarbeid, dus het deel wat overbleef was geen bedreiging. Wel hadden ze een hoop bezit en land om in te pikken.
Trouwens, als de Armeniërs en de rest van de middenstand met rust gelaten was, dan hadden jullie nu niet op de knieën gehoeven voor de EU, maar dan hadden jullie nu een sterke economie gehad zonder miljardenleningen en hadden jullie je "kracht en trots" nog gehad net als je eer, die met die Armeniërs meeging de woestijn in. Als je snel bent kun je m nog opgraven.
Tegen wie heb je het trouwens? Volgens mij zit je gewoon jezelf te belazeren om je eigendunk omhoog te kunnen houden. Geef nu gewoon toe dat ook jouw geschiedenis klotetrekjes heeft, net zoals iedereen. Zou een stuk volwassener staan.
Maar nee, als een echte volgeling van zijn politieke leiders is het bij deze turk ook een en al ontkenning, minachting, belediging en bagetellisering van notabene een genocide.. Pleur dan op man, je gedraagt je als een Duitse neonazi en verdient hetzelfde respekt wat hen toekomt. "De kinderen hebben de plicht de misdaden van de ouderen te veroordelen, of ze zullen in herhaling vallen."
Je lijkt een wandelend bewijs van die stelling. Hij zit bij de 60% uitkeringstrekkers? foto Ik citeer even van de site:
"Besides being the business centre of modern Turkey and one of the very few cities in two continents, Istanbul also owes its fame under its previous name Constantinople. Constantinople was the last stronghold of the Roman empire and the capital of Christianity. The Aya Sofia was built in the 6th century to be the grandest church in the world. When the Ottoman Turks conquered the city in 1453, the Aya Sofia was converted into a mosque."
Ben je stom dan om dat trots & minachtend te ontkennen. foto
Maar goed, alleen losers liegen met een trots gezicht. Het zal je lifestyle maar zijn.. Sorry, hij zal het nooit meer doen. Het was stom en fout, dat weten we nu.
Mijn vader heeft om de eer hoog te houden wat treinen van de moffen in de fik gestoken tijdens de bezetting en meegeholpen met het bevrijden van gevangenen.
Nou jij.
Wat heeft jouw (over)grootvader gedaan? Oh nee, die heeft niets gedaan wat niet hoort. Die Armeniers hebben gewoon gekregen wat ze verdienden.
Je (over)grootvader is een criminele oorlogsmisdadiger en jij bent zijn (achter)kleinzoon, trots op wat hij gedaan heeft, net zoals je (groot)vader trots was.
Kansloos, dit agressieve, onvolwassen gedachtengoed.
Ongeschikt voor welke kenniseconomie dan ook.
Misschien leuk om tapijtjes te knopen en de straat mee te vegen, that's it.
Eerst je nationale skeletten uit de kast halen, dan komt er misschien iets van respekt los in Europa. Tot die tijd blijft het door de ogen van de gemiddelde Europese boerelul in dat land een kleinzielig kinderlijk zootje met blijkbaar geen vermogen tot zelfreflectie, dus zonder (kans op) progressie en zonder moraal, eer of geweten. Laat het ze lekker zelf uitzoeken en werk indringers met kolonialistische trekjes zo snel mogelijk terug de grens over.
Ik hoop dat die common sense het wint in het Westen en dat we nooit onze grenzen nog verder op zullen stellen voor een (willekeurig) volk dat zo achterlijk is om haar massamoordenaars te omhelzen.
Dan ben je hier echt TBSvoer, longstay.
Maar ik hou je op, jij zou vertrekken. Nou goeie reis, veel plezier en struikel niet over de botten. foto
Betreffende de leningen, je lult uit je nek. Je hebt geen idee hoe en wanneer de leningen zijn agesloten.
Hoe kom je daar bij als ik het vragen mag?
De treinen stonden op rangeerterrein Onnen klaar om naar Duitsland te gaan -met stro voor patroonhulzen en 1 feldwebel die de boel 'bewaakte'- en de gevangenen zaten in Assen, alhoewel m'n pa alleen met de voorbereidingen van de bevrijding meegeholpen heeft, na het (twee keer) in de fik steken van de treinstellen moest hij zich toch beetje gedeisd houden.
De tweede keer was het trouwens ook knap stom van hem om niet even eea vantevoren goed uit te pluizen, maar ja, studentje van net twintig.. foto
Er stond een lading V1's naast geparkeerd. Tis gelukkig goed gegaan, maar overmoed alleen is natuurlijk niet voldoende om verzet tegen indringers vorm te geven.
Een maat van hem heeft bij de scheepswerf in Hoogezand waar hij te werk gesteld was de zuigers van een Duits vrachtschip laten maken van koper (cu). Das pas stoer.
Maar jij weet dus meer over deze geschiedenis dan ik? Nou, kom op!
Ik ben benieuwd.
[/quote]
Ik citeer even van de site:
"Besides being the business centre of modern Turkey and one of the very few cities in two continents, Istanbul also owes its fame under its previous name Constantinople. Constantinople was the last stronghold of the Roman empire and the capital of Christianity. The Aya Sofia was built in the 6th century to be the grandest church in the world. When the Ottoman Turks conquered the city in 1453, the Aya Sofia was converted into a mosque."
Ben je stom dan om dat trots & minachtend te ontkennen. foto
Maar goed, alleen losers liegen met een trots gezicht. Het zal je lifestyle maar zijn..
[/quote]
Als je iets meer onderzoek had verricht was je erachter gekomen dat dat ding al sinds 1937 (volgens mij) een museum is. Mijn opa heeft in de wereldoorlog 1 gevochten tegen de griekse bezetter, en ja daar ben ik trots op. ik ben trots op mijn opa, altijd geweest. Dankzij hem is Turkije een vrij land
fotofoto
Koloniale trekjes??? je zou eens moeten weten hoeveel doden je voorouders op hun geweten hebben. En betreffende de doden in oorlogstijd?
Geen medelijden en zeker geen excuus.
Wat ik bedoelde is dat de Turken het niet toelieten dat hun homeland werd veroverd en beheerst.
Genocide mag gewoon niet.
Helaas, is streng verboden. Leer er mee leven zou ik zeggen, jullie hebben je dermate zwaar misdragen dat je op 1 lijn met nazi-Duitsland zit binnen deze materie. Maak schoon schip, zorg ervoor dat je als volk serieus te nemen bent in de volwassen wereld. Ouwe koeien is iets anders dan anderhalfmiljoen koeien.
Wieweet leer jij dat verschil nog es, samen met je kameraden.
Misschien dat het dan nog iets wordt, maar nu (even) niet. Dit is moreel infantiel, uiterst onvolwassen (moordlustig) gedrag.
Aangezien het uitgedragen wordt door het gekozen turkse landsbestuur -en het volk- moesten we nog maar eventjes wachten met het erkennen van turkije en haar inwoners als een gelijkwaardige Europese partner.
Net zoals Mozambique voorlopig nog even niet klaar is om een wetenschappelijk uitwisselingsprogramma te starten met Europa is turkije dat niet op moreel-sociaal gebied.
Als je collectief bewust trots koestert voor het overschrijden van de moordgrens deug je simpelweg niet om in een moderne maatschappij te kunnen functioneren, daar komt gegarandeerd te veel ellende van.
Kijk, een beetje wrijving kan wel, daar groeien we met z'n allen overheen. Maar het goedpraten -of wegrelativeren- van genocide is in deze maatschappij -en andere westerse landen met een wat hoger gemiddled iq- een zwaar misdrijf, hoe hysterisch-nationalistisch je het ook presenteert.
TBS, longstay.
Dat profiel past bij iemand die dit soort gedachtes koestert.
Je bent een erg enge man, ga alsjeblieft weg, dan durft m'n dochter weer over straat.
Over moorden gesproken, wat was de schuld van de honderdduizenden in Dresden en hiroshima en Nagasaki? En de honderdduizenden doden in Irak?
Ik zou nog steeds niet weten waarom ik een defensieve maatregel van mijn land begin vorige eeuw moet afkeuren. Was toen de enige en juiste oplossing.
Maak je maar een zorgen over je dochter, je dochter en vele anderen kom ik dagelijks mee in aanraking in mijn studie en werk.
Wat een typische gewetenloze uitvlucht weer. In Nederland alleen al hebben 500.000 mensen in Amsterdam geprotesteerd tegen de stationering van kernwapens. En ze staan er niet.
Zoveel mensen zie ik nog niet in turkije de straat opgaan om een schoon geweten te eisen. Maar dat vraagt ook best wel karakter en durf, dus dat is goed te begrijpen. Ik zeg ook niet dat je het moet weten, ik zeg alleen hoe je door de westerse wereld ervaren wordt als je deze bloeddorstige geschiedenis koestert.
Als een doorsnee psychopaat. Psychopaten zijn onberekenbaar gevaarlijk, ondermeer omdat ze vanuit hun emotionele belevingswereld geweld mogen inzetten als hun 'trots' gekrenkt wordt.
En vaak genieten van dat geweld, zoals vandaag weer uit een onderzoekje bleek.
Iemand die trots (genot) uit geweld haalt hoort thuis in een gekkenhuis. Zolang jij trots blijft op die geschiedenis ben je mentaal ziek, spoor je niet.
Geldt net zo hard voor die regering van jouw land, en die mening deel ik met iedereen die een onderzoek kan lezen & begrijpen.
Die kernbommen liggen er toch wel, denk je nou echt dat Amerika rekening gaat houden met die 500.000 demonstranten?
Wat de hypocriete westen van mij denkt interreseert mij geen flikker. Jullie hebben "democratie", "vrijheid" etc in de mond. Voor dat vinden jullie het wel kunnen dat er miljoenen doden vallen. Herrinner jij je nog dat in 1992 in Algarije de Europese landen opgelucht ademhaalden en de regering feliciteerden omdat zij de verkiezingsoverwinning van de FIS niet erkenden en de leger erop af studeerden? Hoezo democratie?
Mijn mening blijft hetzelfde, eat jij er ook mag van vinden. Doden zijn dood, geen genade met de landsverraders, de Turkse regering heeft destijds de enige en juiste keuze gemaakt.
Ik spoor volgens jou dus niet, tjah is wel makkelijk op de man te spelen als je de persoon niet kent.
Ik doe wel de groeten van je aan je dochter morgen.
Dan maar met de boot of vliegtuig naar Istanbul.
En over heelmeesters gesproken: het grootste deel van ziekenhuizen waarin de Turkse soldaten werden verpleegd was met Armeens particulier geld gesticht. Stank voor dank.
Zo in detail wist ik dit allemaal niet, en ik geef les dus dit gaat goed van pas komen!
Thnx,
AE
Mensen die dat (pathologische) gedrag vertonen zijn mentaal niet in orde, en dat is niet zozeer mijn mening maar vooral een vaststaand feit.
Ik vind het ook zo typisch dat jouw regering daar ook zo'n last van heeft, blijkbaar is de psychiatrie in je land nog niet echt op het niveau van de rest vd wereld.
Of misschien is het gewoon een volksaard, een erfelijke aandoening.
We zijn in ieder geval weer (goed) gewaarschuwd.
Maar als het blijkbaar van staatswege wordt bevorderd dat discussies over de moord op de Armeniers (en de Assyriers ook!) gepaard gaan met hartstochtelijke paranoia over ''Westerse barbaren'', ''racisme'', ''Ubermenschen'' enz. en er met opzet gelogen wordt over de chronologie, de omvang van de Armeense ''opstand'' en er domweg gezwegen wordt over de bijv. door Duitse diplomaten gedocumenteerde gruwelen, dan kan ik niet anders doen dan mijn neus ophalen voor zo'n regime.
Wat betreft Armenie.nl, daar heb ik 0,0 iets mee temaken. Het enige waar ik mij op baser zijn officiele Turkse documenten met bevel tot de deportatie. Dat hierbij doden zijn gevallen zal geen Turk ontkennen. Maar excuus en genocide? No way!
Verder geen inhoud om op te reageren.
Betreffende de Turkse doden: Ooit gedacht dat het ooit burgers waren die in dienst gingen om het land te verdedigen?
http://www.let.leidenuniv.nl/tcimo/tulp/Research/Armingzu.htm
En dan heb ik het nog niet eens gehad over de vele andere koloniale machten die ten gunste van hun economie( geld en kapitalisme) nog miljoenen doden op hun geweten hebben.
b) "wij" hebben die misdaden niet ontkend noch hebben we ze op de betreffende slachtoffers afgeschoven ("ze vroegen er ook om, die gevaarlijke burgers") noch hebben we geprobeerd de feiten te verdoezelen, verdraaien of te herzien.
"De één zijn dood is de ander zijn brood"
Met andere woorden: er werd gewoon een bevolkingsdeel afgeschreven ten behoeve van een andere.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken