Nieuws
Turkse premier Erdogan 'Europeaan v/h Jaar'
De Turkse premier Recep Erdogan is tot Europeaan van het Jaar uitgeroepen. Het weekblad European Voice houdt deze internetverkiezing jaarlijks. De premier kreeg de prijs in Brussel omdat hij Turkije op de weg naar de EU heeft gebracht. Erdogan zei in een reactie dat "Turkse toetreding bewijst dat Europa een continent is waar samenlevingen zich verzoenen en niet botsen. De mensen die mij hebben gekozen, sturen deze boodschap naar de wereld,"
De Ierse premier Bertie Ahern werd 'Europees staatsman van het jaar'. Hij loodste dit voorjaar de nieuwe Europese grondwet door een vergadering van EU-regeringsleiders. 'Europees Commissaris van het jaar' is de Duitser Günter Verheugen geworden, die verantwoordelijk is voor de toetreding van tien nieuwe lidstaten tot de EU in mei. De titel van 'europarlementariër van 2004' is weggelegd voor de Duitser Hans-Gert Poettering. Hij eiste dit voorjaar met succes dat de voorzitter van de Europese Commissie voortaan voortkomt uit de politieke partij die de Europese Parlementsverkiezingen heeft gewonnen.
Eurocommissaris Frits Bolkestein, europarlementariër Paul van Buitenen en oud-europarlementariër Johanna Boogerd-Quaak waren ook genomineerd. Zij vielen echter buiten de prijzen.

De Turkse premier Erdogan
dik verdiend
Ik ben 400% VOOR toetreding van Turkije tot de Europese Unie!!! foto
Met zijn rotgreins, hij is nog verre van Europeaan en zal dat ook nooit worden ook zolang ruim 1/3 EU parlement en heel wat EU landen nog fel tegen toetreding zijn.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
Dit zal een Europees hoongelach teweeg brengen foto
Ik vrees met grote vresen (lees: hoop diep in mijn hart) dat Turkije er niet bijkomt.
Bovendien kan 1/3e van het EU parlement wel tegen toetreding zijn, maar er is al lang besloten dat Turkije WEL mag toetreden, alleen de datum waarop is nog niet besloten.
Deze man stuurt zijn dochters naar de V.S. op school omdat ze in turkey een te streng hoofddoek beleid hebben.
Ja nee we zijn weer lekker op weg zo.
Mensen die door hun eigenland uitgespuugd worden door hun extremisme worden met open armen opgevangen door onze knuffel bewegingen.
foto
Realiseer je dus dat de Turken de Europese kant van hun identiteit (lees: de Christenlijke kant) ruim 5 eeuwen gerespecteerd hebben, ondanks hun Moslim-kolonisatie! Het was Ataturk die aandrong op de Emancipatie (lees: toetreding van Turkije tot het Midden-Oosten!!!) van Turkije!
Nu zie ik vooral veel "ronddepotgedraai" én voortdurende twijfel, want er is helemaal geen enthousiasme bij de lidstaten die staan voor een uitdieping van de Europese gedachte.
En tegen het zover is, zal Turkije z'n religieuze revolutie hebben doorgemaakt net zoals Iran dat overkwam. (tja, wie had dàt een tiental jaar eerder durven speculeren?) En dan is het "probleem" meteen opgelost: een fundamentalistische moslimstaat Turkije in de EU? Out of the question.
Enneuh, 1handclapping, niemand is geïnteresseerd in een taal uit een land dat voor het grootste deel de middeleeuwen nog niet eens is ontgroeid. De intellectuele elite van Turkije? Toon ze mij eens aub ?
het zijn hard werkende, super-vriendelijke mensen! Bovendien word je in een ziekenhuis in Istanbul PERFECT behandeld; iets waar sommige Nederlandse ziekenhuizen nog een puntje aan kunnen zuigen!!!
Mallotig clubje trouwens, dat EV50 dat de verkiezing verzint. Net zo mallotig en incestueus als de gehele EU (die ik verder een geldverslindende, wereldvreemde zakkenvullersclub vind, maar dat hier maar even terzijde foto)
Er is nog helemaal niks besloten.
Nog geen eens een datum waarom onderhandelingen kunnen beginnen.
Kom dan nu niet opeens aanzetten dat ze al toe mogen treden foto
Cyprus erkennen.
Genocide Armeense kwestie erkennen.
Turks Cyprus loslaten.
Wetten doorvoeren in de praktijk.
Anders gelovigen dezelfde rechten geven als moslims (zie opendoors.nl).
Gezonde economie en geen monocomie leunend op enkel zware industrie en landbouw 30%.
Milieueisen ratificeren.
Leger verminderen
Suculariteit binden aan het lidmaatschap van de Unie ipv leger.
Democratische hervormingen doorvoeren.
Ander kiesstelsel.
Koerden net zoveel rechten geven als Turken.
Mensenrechten.
etc etc etc.
De punten zijn eindeloos, veel zijn te vinden hier
Erdogan is idd geen slechte premier, maar Turkije ligt niet in Europa en is ook niet lid van de EU, dus het gaat wel erg ver om hem uit te roepen tot Europeaan v/h Jaar.
Persoonlijk denk ik wel dat het veels te vroeg is.
Er worden hier echter voldongen feiten gepresenteerd, en de toetreding wordt buitengewoon brutaal afgedwongen.
Dit wordt door de Europese bevolking nóóit geaccepteerd. Vergeet het maar.
Daarvoor bestaat er veels te veel twijfel over deze toetreding.
Dit gaat een geweldig debakel worden foto
Daarbij vertrouw ik die Erdogan niet, een vos verleert nooit zijn streken, een havik verkleed als duif.
"Democratie is als een trolleybus: Je stapt in, rijdt naar je bestemming ... en je stapt er weer uit! "
Nog zo'n fraaie:
"De moskeeën zijn onze kazerne's, de koepels onze helmen, de minaretten onze bajonetten en de gelovigen onze soldaten".
Aldus R.T. Erdogan, die het in zijn tijd als burgemeester van Istanbul voor elkaar kreeg dat mannen en vrouwen GESCHEIDEN in de stadbussen stapten: De mannen aan de voorkant, de vrouwen aan de achterkant.
Jahjah, een echte Europeaan.
(Offtopic: neem mij mijn taalgebruik maar niet kwalijk; mijn weekend is al begonnen!!!)
Het weekend begint op dinsdag, dat is net zoiets als: Turkije hoort bij Europa
Is he able, but not willing? then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
Met die functie-omschrijving moet je ''boldly go where no one has gone before''
Mischien in de richting van de planeet Vulcan foto
De Aya Shopia, dat nu een moskee is was vroeger gewoon, een RK Baselic.
Deze gehele lijst is totaal niet van toepassing op het verkrijgen van een datum tot onderhandeling...
Bovendien is die gehele propaganda-lijst met voorwaarden van useroid niet aan de orde nu.
Lost in the 4400
Know thyself
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
Dus het is erg voorbarig van jou om nu al te kunnen beweren dat Turkije nooit EU lid kan worden, alsof je nu al weet wat de uitkomst van die onderhandelingen zal zijn.
Dat is visie, geen realiteit, of beter gezegd: schrale hoop foto
Vorige discussie wil ik nu niet weer aanhalen, maar het ging erom dat het beloofd was (zie mijn quote van eu-parlement website), het is helaas niet de eerste keer dat de EU zich niet aan een belofte houdt. Dat het uiteindelijk een open-einde is geworden toont niet meteen jouw gelijk aan. Beloofd is beloofd.
Jij roept poep! foto
Turkije lid van EU? Niet zolang ze niet erkennen wat voor schurken ze zijn (geweest).
De lijst geeft geen rangorde, maar is onderverdeeld in vijf categoriën: leiders en revolutionairen, bouwers en titanen, wetenschappers en denkers, helden en ikonen en artiesten en entertainers. Time benoemt de twintig mensen uit elke categorie als mensen met wereldwijde invloed, maar dat blijkt vooral vanuit een Amerikaans oogpunt beschouwd.
"Er staan geen West-Europese leiders op omdat ze momenteel niet zoveel macht of invloed hebben", zei Time-hoofdredacteur Michael Elliott in de Britse krant The Sunday Independent. De Amerikaanse president George Bush en zijn Russische, Chinese en Braziliaanse ambtsgenoten Vladimir Poetin, Hu Jintao en Luiz Inacio Lula da Silva bezitten die kwaliteiten volgens Time wel.
Hetzelfde geldt voor de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Condoleezza Rice, paus Johannes Paulus II, de Turkse premier Recep Erdogan.
DAT ZEGT WEL WAT
fotofoto
Of Erdogan het werkelijk verdiend durf ik niet te zeggen, lijkt me niet. Maar volgens mij is het gewoon een politiek spel!! Dit in het kader van de naderende toetreding.. men merkt toch wat weerstand tegen Turkije. Dus dan geven ze de premier maar die uitverkiezing van Europeaan v/h jaar , dan zijn de Turken ook weer even gestreeld...
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
WHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA foto
Turkije = Europa ?? foto
Wannabe-europeaan zullen ze bedoelen foto
Turkije is voor 80% (klein)Aziatisch, dus passen ze beter bij het oosten foto
foto
Het is niet moeilijk welk land dan ook te kritiseren wegens tekortkomingen. Maar de aandacht van Europa zou veel meer geconcentreerd moeten worden op de kansen die Turkije biedt. De grote markt, het economische groeipotentieel en de bedrijvigheid. Wat de gemiddelde leeftijd van zijn inwoners betreft is Turkije een jong land, terwijl de vergrijzing in de EU-samenlevingen toeneemt. Dat zal gevolgen hebben voor de sociale zekerheid. Zo bezien zou Turkije een ideale aanvulling zijn voor de Unie.
Daarom moet de Europese Unie juist Turkije binnenhalen. Daarvoor is het wel nodig dat er een omslag in het denken plaatsvindt: in plaats van alleen de problemen uit te vergroten, zou veel meer gekeken moeten worden naar de kansen die ontstaan als Turkije volwaardig deel uit maakt van de Europese Unie
want info uit mijn verhaal
Turkey has the world's 17th largest economy. If the economy achieves its goals, then it may move up a spot in 2005. In 2003, the national income of Australia, which is ranked just above Turkey, was around $528 billion, with a population of 70 million.
50 percent of the population in Turkey is under the age of 20 and added: "There are golden aged people in Turkey. The young people will take over when the elders retire by working. Europe is jealous of it. Let's struggle for Turkey and help the country to get EU membership".
Als Turkije geen lid wordt, raakt het waarschijnlijk van de weg naar democratie af. Zeventig miljoen mensen zonder kapitein aan het hoofd die stuurloos raken, kan wel eens gevaarlijker zijn dan Irak als nieuwe buur te hebben. De krachten die tegen de EU zijn, wachten hun beurt af totdat die afwijzing volgt. Het politieke vacuüm dat dan volgt kan tot provocatie en chaos leiden, waarna het leger ingrijpt en we weer een militaire dictatuur krijgen. Dat is zeer wel mogelijk."
Hij heeft veel dingen in Turkije veranderd dat in twee jaar, dat kan je niet zeggen van onze Balkenende premier van Nederland.
Hij is gewoon populair in Turkije, Europa en Wereld anders win je het niet punt...
bovendien is erdogan een crimineel voor wie de wet zelfs veranderd moest worden omdat hij anders niet eens in de politiek mocht.
Grappenmaker! Het zijn onder andere zijn landgenoten die er hier een zooitje van maken :'(
foto
Ik ben zelf van mening dat Turkije nog lang niet toe mag treden vanwege mensenrechten en een groot gebrek aan democratie (als die uberhaupt er wel is).
Was het niet Erdogan die democratie met een tram vergeleek.
"democratie is als een tram, je stapt erin om bij je bestemming te komen, als je aangekomen bent stap je eruit..........." foto
Dit zou dus beteken, dat als we Turkije als Europees land gaan zien (enige deel van Turkije wat echt Europa is is Constantinopel, en Cyrpus) we ook Rusland als Europa moeten gaan zien, en Spanje ook aangesloten kan worden bij de Afrikaanse Unie, wat weer betekent dat dat stukje Spanje Europa en Afrika is, en omdat Marokka dan aan Spanje grenst Marokko ook bij de EU wilt, etc etc etc.
Turkije een Europees land? Het is net zo Europees als Engeland Amerikaans is... NIET.
Is hier iemand het vel van de beer aan het verkopen voordat hij geschoten is?
Zoals de kaarten nu gelegd worden, ziet het ernaar uit dat die Turkse toetreding steeds minder waarschijnlijk aan het worden is.
Sowieso heeft niet de betekenis die jij eraan wil verbinden nml "automatisch"
Als er 1 woord is in de nederlandse taal, dat een vage betekenis heeft, dan is sowieso wel.
Van Dale:
sowieso (bw.)
1 in 't geheel, alles in aanmerking genomen => sowieso
2 op enigerlei wijze, hoe dan ook
3 uberhaupt
Nogmaals ik begrijp wat je wilt zeggen, open-einde, maar dan had je "automatisch" moeten schrijven. Met sowieso impliceer je dat Turkije hoe dan ook nooit zal toetreden. In de lijn van Wilders, wat er ook gebeurt, altijd NEE.
Dat mag je denken, maar dat kan je dus nooit bewijzen, want dat is een visie...
Maar goed we begrijpen elkaar eindelijk foto
Voor de landen die de EU zien als een louter los economisch verband tussen een aantal volstrekt soevereine staten is Turkije dan weer wel een leuke hefboom om de Europese gedachte definitief te kielhalen. Breng Turkije in de EU en je zal op relatief korte tijd de deconstructie meemaken van de Europese instellingen.
Ik stel enkel vast dat pogingen om een lekenstaat overeind te houden in een moslimcultuur onveranderlijk inhouden dat je moet beschikken over een heel sterk leger dat verregaande bevoegdheden heeft om de bevolking onder de knoet te houden. In alle voorbeelden, van indonesië over Pakistan tot en met Turkije is dat het geval. Wanneer Europa de afbouw van de macht van het leger vooropstelt als voorwaarde tot toetreding gaat gelijk de macht van de religieus geïnspireerde partijen er met rasse schreden op vooruit... We zullen dus zien of de vergelijking met Iran geen hout snijdt. Don't bet too much on it, 1handclapping.
En wat die betiteling "de zieke man van Europa" betreft, die ontstond in een tijd dat Turkije door zijn veroveringszucht een flink deel van de balkan in handen had. Bulgarije, Servie, Cyprus, Griekenland, allemaal landen die nog niet eens zo lang geleden door het Ottomaanse rijk ingelijfd waren. Turkije was toen een geduchte kolonisator binnen Europa. Gelukkig zijn ze nooit verder dan de poorten van Wenen gekomen. Vanaf de 19e eeuw verloor het Ottomaanse rijk aan belang en macht. en slaagden allerlei onafhankelijkheidsbewegingen erin om de onafhankelijkheid eindelijk te verwezenlijken. In feite is dat niet zoveel anders dan de Spaanse reconquista die in de 15e eeuw de laatste Marokkaanse bezetters verdreven. Marokko was ooit ook de zieke man van Europa maar niemand zou ooit Marokko een Europees land noemen. Het verschil tussen Marokko en Turkije is dat de laatstegenoemde nog steeds een stukje Europa in zijn bezit heeft.
Aangezien de vage betekenis kenmerkend is voor deze woorden, raden wij aan om ze niet te pas en te onpas te gebruiken.
Dit zijn geen nederlandse woorden, maar afkomstig uit het Duits en om die reden zijn er ook geen goede nederlandse woorden die hetzelfde uitdrukken . Daarom vind ik jouw tekst verwarrend, omdat hij op meerdere manieren te interpreteren is. Dus als ik jouw volgende zin: Het is echt een groot misverstand dat Turkije sowieso ooit toe zal treden, dat is gewoonweg niet juist. interpreteer als Turkije niet op enigerlei wijze ook lid zal worden dan krijgt de zin een hele andere betekenis.
Dus laten we stoppen met deze discussie... ik begrijp wat je zegt en ik ben het hiermee ook eens, maar kies je woorden wat zorgvuldiger uit, dat wilde ik alleen maar zeggen. Voorkomt heel veel verwarring.
"Het is echt een groot misverstand dat Turkije sowieso ooit toe zal treden, dat is gewoonweg niet juist."
En waar komt deze zin uiteindelijk op neer? In een iets kortere bewoording staat er feitelijk dat Turkije niet hoe dan ook toe zal treden. Ik sluit dus helemaal niet uit dat Turkije wellicht ooit lid wordt, dat is best mogelijk, ik zeg slechts dat het niet hoe dan ook zal gebeuren. Ik maak met deze zin bezwaar tegen de uitspraak dat het toetredingsbesluit over Turkije al is genomen, dat is gewoon niet juist.
Mijn woorden zijn zorgvuldig gekozen en mijn zin is correct, jij interpreteert de zin verkeerd, dat is het probleem.
Maar dat schreef je niet, je schreef 'sowieso' en niet 'hoe dan ook'.
Het woord 'sowieso' is enorm verwarrend, wat jij maar niet wilt accepteren.
Lees dit maar eens m.b.t. de betekenis van sowieso:
http://taalunieversum.org/taal/advies/vraag/822/
Het succes van überhaupt en sowieso is wellicht toe te schrijven aan de nogal vage betekenis. De woorden worden in veel verschillende contexten gebruikt en soms is het moeilijk of zelfs niet mogelijk om een Nederlands alternatief te geven. Deze vaagheid is niet alleen een mogelijke reden van het succes, maar ook van de bezwaren die tegen het gebruik ervan wordt gemaakt.
misschien leer je er nog wat van foto
Dus als je direct het nederlandse begrip: 'hoe dan ook' had gekozen was het direct duidelijk ! Je kiest voor iets duits en dan verwacht je van mij dat ik het op 1 manier ga interpreteren terwijl er 30 soorten vertalingen voor mogelijk zijn...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken