Nieuws
CDA'er leidt toetreding Turkije in parlement

Een eventuele toetreding lijkt hiermee een Nederlands onderonsje te worden. In december moeten namelijk de Europese regeringsleiders onder voorzitterschap van premier Balkenende definitief de knoop doorhakken over de toetreding. En in het europarlement is de Nederlander Lagendijk van GroenLinks de voorman van de delegatie die contact onderhoudt met Turkse parlementsleden.

De CDA'er liet weten de vraag of Turkije überhaupt wel bij de EU hoort, gepasseerd te vinden: ''Sommigen ontkennen wel heel makkelijk dat Turkije al in 1999 kandidaat-lid is geworden. Anderzijds mag dat niet een reden zijn om niet kritisch te zijn.''
Het europarlement heeft overigens voorlopig alleen maar een adviesfunctie. Wanneer Turkije daadwerkelijk lid van de EU wordt - en dat is waarschijnlijk niet voor 2015 - is instemming van het parlement nodig.
Historie
In 1963 sloot Turkije een associatieverdrag met de voorloper van de Europese Unie (EU), de Europese Economische Gemeenschap (EEG), en kreeg het land uitzicht op een volwaardig lidmaatschap. ''Als de Turken voldoen aan de grondbeginselen van het Verdrag van Rome (1957), wordt de mogelijkheid van een toetreding onderzocht'', zo vermeldde het associatieverdrag indertijd.
De Turken deden pas in 1987 een officiële aanvraag. In 1990 kreeg Turkije van de EU te horen dat gezien de val van het communisme op dat ogenblik niet aan nieuwe onderhandelingen over het lidmaatschap begonnen kon worden. Pas in 1999 werd Turkije officieel kandidaat-lid van de EU. Eind 2004 dienen de lidstaten van de Europese Unie een besluit te nemen over een startdatum voor toetredingsonderhandelingen met Turkije over een EU-lidmaatschap.
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
Ik had bijvoorbeeld ook nooit voor gestemd wanneer we mochten kiezen voor de oostblok-landen
Voorgekookt besluit. foto
Hmjah...
Ach...
Weetje...
...ik zeg gewoon niks. foto
LPF etc ging ook goed... he, jongens
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
als er iemand schoothondje is dan is hij het wel
vieze schijnheil ook
gatver wat kan ik op die vent kotsen zeg
en nu dit weer foto
:'(
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
1.NL uit EU tot dat Turkije helemaal in de EU zit en al z'n geld heeft...
2.NL gaat weer in EU
Opgelost...
Ik vind niet dat de EU een soort van tweede VN moet worden.
Turkije ligt voor 97% in Azië, alleen een klein stipje op de kaart met een halve stad erop ligt in Europa.
Economische belangen hebben we er op de lange termijn ook niet echt, alleen de komende 20 jaar misschien als toegangspoort tot het Midden-Oosten.
Sociaal-cultureel past het ook niet bij de EU.
Europa is (grofweg) christen-humanistisch, Turkije niet...
Kortom: Waarom willen we een land in de EU dat niet in Europa ligt, geen zwaarwegende economische voordelen heeft en een compleet andere cultuur en sociale structuur kent foto Ik kan geen reden bedenken...
Maar ja denk nog maar een paar jaar je komt er wel foto
De EU is een economische, politieke en sociale samenwerking tussen landen in Europe teneinde een uniforme regelgeving te creeeren, ontwikkelingsgraad gelijk te trekken en Europa op de "kaart" te zetten tussen de (al dan niet toekomstige) grootmachten.
En niet als volkerenbond waar iedereen, ongeacht het werelddeel, bij welkom is... imho.
Wat mij betreft is Turkije welkom in de EU, mits aan dit ene punt voldaan wordt. foto
Stel voor om hem dagelijks tonnen mailtjes met een gigantische
N E E N ! ! !
te sturen...
In geheel Europa wil een meerderheid GEEN TURKIJE, het is de grootste volksverlakkerij na de EURO die ons burgers de strot is ingeduwd, Turkije NEE.
Ik vind dat overigens een kulargument. Geografie is wel de minst relevante reden die je kunt verzinnen. Er zijn onderzoeken die anders uitwijzen. Turkije is best strategisch gesitueerd. Onder meer vanwege de olie uit Irak maar ook voor de handel. Gebaseerd op de allochtonen alhier of wat je daar vind in de grote steden?
Daarnaast kun je ook nog wel militair strategische en geopolitieke redenen noemen om het land op te nemen in de EU.
Hoe dan ook, als je cultuur zoekt zijn er zat plaatsen in Europa waar je dat kunt vinden.
-Athene
-Rome
-Parijs
-Berlijn
-Londen
-St. Petersburg
En als in die jaren een en ander veranderd in turkije en dan heb ik het over de onderdrukking van de Koerden dan zou dat misschien kunnen veranderen maar daar heb ik weinig vertrouwen in foto
Daarnaast vindt ik dat leden wat moeten toevoegen. Wat hebben wij eraan ? Je kunt er op wachten dat het alleen maar geld gaat kosten, want je kunt je wel voorstellen wat een stroom ontwikkelingsgeld daar heen zal gaan.
Wat is de volgende stap als Turkije erbij zit.... Marokko erbij?
Dat grenst vrijwel aan Europa, sterker nog een groot deel van Marokko ligt dichter bij europa dan sommige delen van Spanje.
Turkije heeft gewoon geen europese mentaliteit en dat gaat erg botsen wanneer die in de EU komt
Daar kan Nederland nog een puntje aan zuigen foto
Ik ben niet overtuigd van de noodzaak om turkije te laten toetreden. Ik weet wel een aantal dingen waarom ik ze er liever niet in zie.
Onder andere:
Zwakkere economie, zwakker maken van de europese munt, het weghalen van het fijne belasting/lage btw klimaat en zo zijn er zat egocentrische redenen te bedenken dat ik liever turkije er niet bij wil hebben. Dit recht heb ik!
Ik vraag mij daarom ook af hoe de rest van nederland dan wel europa er over denkt en of ze mij redenen kunnen aanwijzen waarom het wel van belang is.
Tot die tijd zie ik graag gebeuren dat wij er over mogen stemmen, maar dat gebeurd niet, dus kan je zeggen dat het je opgelegd wordt.
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
Maar een bomaanslag plegen waarbij zeven onschuldige kinderen het leven laten zou volgens jou gewoon rebellie moeten heten? fotofotofoto
Tja... als niet-gelovige zal ik het wel nooit snappen vrees ik.
Ik weet niet wat je bedoelt met je opmerking over allochtonen, maar dat is mijns insziens nogal irrelevant, het land heeft geen sociale , culturele en (zoals je waarschijnlijk wilt horen) religieuze binding met de rest van Europa. (er is niet zoiets als de gemiddelde Europeaan, maar er zijn wel grove lijnen waar we allen aan voldoen)
Militair is het misschien interessant, maar dat is meer voor NAVO, niet voor de EU.
En zoals ik al zei, misschien is het voor een aantal decennia handig als toegangspoort tot het Midden-Oosten, maar ik denk niet dat dat een lang leven kent... Een klein gedeelte van onze olie komt maar uit het Midden-Oosten en het is een eindig product, afgezien daarvan zijn er snelleren en goedkopere manieren van transport richting grote markten in het oosten buiten Turkije om.
en nog wel wat dingen foto
Om maar niet te spreken over de islamitische genocide op 750.000 Serven.. Dat stelt Srebrenica toch in een heel ander daglicht.
Turken zijn van de 'buitenlanders' in Nederland het meest ondernemend, http://www.nu.nl/news.jsp?n=408920&c=36 , dus niks crimineel werkschuw tuig, al zul je die onder de Turken hier net zo goed vinden als onder de autochtonen. Afgelopen zondag heb ik in ieder geval hier in de buurt geen Turkse spreekkoren gehoord.
Turkije laat voorstel straffen overspel vallen http://www.nu.nl/news.jsp?n=409141&c=21 . Ook daar volgen ze aardig een westerse koers al hebben hun ook extreme politici die alles het liefst bij het oude houden. Overigens doet men dit ook als een stap richting de eisen van de EU. Prima toch...?
In ieder geval doen ze het vandaag dus positief in het nieuws. Turkije grenst ruim aan Europa, past zich prima aan, lijkt langzamerhand een modern soort Islam te ontwikkelen waar we nu es niet bang voor hoeven te zijn. Daarmee kan Turkije, naast een economisch sterke partner, een goeie brug zijn naar de conservatieve en meer extremistische landen in die regio.
Eerlijk is eerlijk, de Turken doen het hier en internationaal stukken beter dan bijvoorbeeld marokanen (al wordt ook daar de beeldvorming sterk beinvloed door een, in de ogen van de een groter dan de ander, beperkte groep van relschoppers. Van alle groepen allochtonen zet met name Turkije de deur open en is men bereid om te moderniseren. Zou een gemiste kans zijn om die deur nu al bij voorbaat keihard dicht te gooien. Dan krijgen de extreme partijen daar gelijk en zal dat extremisme alleen maar verder opleven waar het nu afsterft. DAN moet je pas bang worden...
foto
Als jij dat al doet waarom een ander dan verwijten maken?
Overigens betwijfel ik sterk dat het scenario dat je schetst waarheid wordt. In het verleden is altijd het tegenovergestelde gebleken.
Fijn om te zien dat Islamitische en Christelijke/Atheistische landen overigens gewoon met elkaar kunnen praten. Weer eens wat anders foto
-
\[b\]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:\[/b\]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
-
\[b\]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:\[/b\]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
foto
goed idee, leef je uit... foto
Ik kan het goed vinden met mn buurman, maar dan hoef ik hem nog niet in mn familie op te nemen
Waarom miljarden betalen voor een arm land extra in de EU? Nederland is al hoofdbetaler nummer 1. Daarnaast: grote stroom Turken hierheen, we hebben er inmiddels genoeg dacht ik zo.
@ Iedereen die de voordelen van Turkije aant opsommen is (t zijn er niet veel): Die voordelen hebben we NU al, daarvoor hoeven ze niet bij de EU. Ze zitten al in de NAVO.
Ook ik kan geen goede reden bedenken waarom we Turkije bij de EU moeten hebben? Wat heeft Turkije ons te bieden wat we nuniet van ze kunnen krijgen, behalve een groot, bodemloos subsidiegat.....
We worden hier allemaal alleen maar slechter van...
Ik wil een Europees Referendum!!!
Ik stem WILDERS.
En Turkije blijft imo toch echt een Aziatisch land.
Dan bedoel ik dus, niet alleen van één kant.
Ik kan mij de begin van de oorlog nog wel herinneren, toen met Bush Sr.
Hoeveel mensen Turkije wel onderdak gaf omdat ze werden vervolgt in Irak, dat is ook één van de redenen dat het economie zo slecht is in Turkije. Ookal is het indirect, Turkije is altijd de paashaas geweest, weet je hoeveel de Koerden Turkije hebben gekost?
Kom eens met echte bronnen dat de Koerden worden onderdrukt ipv amnesty foto (kan ik ook eens kosten).
Vraag eens bij de Koerden rond waarmee je bevriend bent, waarom ze hier zijn. Gevlucht of gewoon om hier te werken.
Tenminste, dat heb ik gedaan, met Koerden in Nederland, ook met Koerden in Turkije, ze werden geen van alle onderdrukt.
Vroeger misschien wel, maar dat was omdat de 'oorlog' toen actief was, ik bedoel, als er hier een stel allochtoonse figuren hun wapens trekken Nederland, worden zij niet onderdrukt, nee, natuurlijk niet. foto
Hoe oud ben je nou ?
Hoorde laatst op televisie ook het (volgens de EU) belangrijkste argument dat Turkije zich bij een 'nee' afgewezen voelt en zich dan meer gaat richten op Arabische landen om mee samen te werken dan Europese. Weet zelf niet of we dan uberhaupt wel een dergelijke draaikont en opportunist in de EU willen.
Stel zelf voor om eerst van landen als Polen en Roemenie (nog niet eens lid, en dan Turkije wel?) netto-betalers te maken aan de EU voordat we nog meer geld gaan wegbrengen naar nieuwe lidstaten. Wie zou dat anders allemaal moeten gaan betalen? Weer Nederland? Eurlings zn ambtenarenloon is daar niet echt hoog genoeg voor, dus dat worden dan jij en ik weer.
Nederland zal en moet toetreding van Turkije toestaan. foto . Daarom houden we geen refurendem, zei BalkenEllende.
Noem me eens een voordeel! fotofotofotofotofotofoto
Tifkije is wel degelijk een 'grijze zwerfhond' in schaapskleren.
En lul niet dat de Koerden Tifkije geld hebben gekost. Tifkije heeft Noord-Koerdistan bezet en er genoeg aan verdiend. Zo heeft Tifkije een paar miljard mogen ontvangen voor het uitlenen van incirlik (ligt in Noord-Koerdistan), veel rivieren die ontspringen in Noord-koerdistan, wat Tifkije verkoopt aan o.a. Israel, mineralen, olie en de natuur.
(off topic Tif___: als je op de grond spuugt doe je tif, zodoende)
Militair is het misschien interessant, maar dat is meer voor NAVO, niet voor de EU.
En zoals ik al zei, misschien is het voor een aantal decennia handig als toegangspoort tot het Midden-Oosten, maar ik denk niet dat dat een lang leven kent... Een klein gedeelte van onze olie komt maar uit het Midden-Oosten en het is een eindig product, afgezien daarvan zijn er snelleren en goedkopere manieren van transport richting grote markten in het oosten buiten Turkije om.
[/quote]
En graag onderbouwen, geen fasistische kemalistische antwoord graag.
Weten zij dat Syrie, Irak en Georgie (om maar een paar criminelenstaten te noemen) grenzen aan Turkije? Het zal me niet verbazen als Roemenie en Bulgarije over enkele jaren ook lid zullen worden van deze 'one happy family', en dat betekent dus vrije doorgang van Turkije tot aan Nederland. Hoe voorkomen we dan dat het gespuis uit die landen 'hiernaartoe' komt? Je denkt toch niet dat een Turkse grenswachter (als die er al is) iemand tegenhoudt die 'm een paar honderd dollar in de hand drukt om toch zonder papieren e.d. het land binnen te komen? We hebben nu al moeite om alle (potentiele) terroristen die zich in Nederland bevinden in kaart te brengen, laat staan dat we daar nog inzicht in krijgen wanneer EU-gebied grenst aan dat soort landen.
Jammer voor Turkije (want an sich heb ik met de Turken geen problemen; geef ze als alternatief maar alle economische voordelen d.m.v. handelsverdragen e.d.), maar wat mij betreft blijven ze gewoon buiten staan. Maar helaas zal dat niet meer mogelijk zijn, gezien de verregaande beloftes die 'onze' politici al jaren geleden hebben gedaan.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken