Nieuws
Archeologen vinden mummie Nefertiti
Een aantal Britse archeologen claimt de mummie van de legendarische Egyptische koningin Nefertiti gevonden te hebben. De archeologen zijn er van overtuigd dat de mummie die werd gevonden in het Dal der Koningen, nabij de Egyptische stad Luxor, van de koningin is. Deze conclusie wordt getrokken na twaalf jaar onderzoek, waarbij de wetenschappers zijn afgegaan op stukken van de pruik en de gaatjes in haar oren.
De mummie was omwikkeld met linnen en had een gebroken arm. Deze was op de manier gebogen die alleen was toegestaan als de dode een farao of koningin was. Volgens onderzoeker Joann Fletcher moet de mummie van een vrouw uit de late 18e dynastie zijn. Er zijn niet veel vrouwen die aan die eis voldoen, maar desondanks zal het nooit helemaal zeker zijn of de mummie daadwerkelijk van Nefertiti is.
De mummie werd al in 1989 gevonden door Franse archeologen in een zijkamer van de tombe van Amenhotep II. Omdat de mummie erg beschadigd was, werd er weinig aandacht aan besteed.
Nefertiti was de beeldschone vrouw van farao Achnaton en de stiefmoeder van farao Toetanchamon. Haar naam betekent "de mooie is gekomen" en ze kwam niet uit Egypte. Nefertiti stierf waarschijnlijk toen ze nog geen dertig jaar oud was. Haar man Achnaton stond bekend als een hervormer van de Egyptische godsdienst. Volgens hem bestond er maar 1 god: de zon, dit in tegenstelling tot het heersende idee van meerdere goden. Toetachamon ging de geschiedenis in als de jongste farao: hij overleed op 18-jarige leeftijd.
Lekker een lijk bekijken...kots :r
Nog een link over haar: http://www.akhet.co.uk/nefertit.htm
[ Dit bericht is gewijzigd door mamamiep ]
Ik wist dat er iets was tussen Mozes en Toetanchamon/Achnaton en kwam na een zoektocht op Google op de volgende website uit: http://net.info.nl/ego/akhnaton.htm Volgens de schrijver heeft Akhnaton Mozes beïnvloed en daarmee dus het Joodse en het Christelijke geloof.
(mij boeit het niet, maar er zijn genoeg mensen die dat weer wel boeiend vindenfoto)
* You're about as useful as a one-legged man at an arse kicking contest
* I can resist everything except temptation.
* If everything seems under control, you're just not going fast enough
[ Dit bericht is gewijzigd door ChrisJX ]
* You're about as useful as a one-legged man at an arse kicking contest
* I can resist everything except temptation.
* If everything seems under control, you're just not going fast enough
quote:
alsof ze nog niet genoeg mummie's hebben gevonden
Dit is best een belangrijke mummy.
best wel vet opzich!
[ Dit bericht is gewijzigd door Tha_Dijkstra ]
Briste? foto
(btw, eerste post hier! Euij! krijg ik nu een ballon ofzow)
[ Dit bericht is gewijzigd door Jimmy_ ]
quote:
Door Nemaapje - zondag 8 juni 2003 @ 20:49 (Unmodded)
woei van Stargate SG-1 foto
je bedoelt "The Mummy (returns)" foto
quote:
Waarom laten ze die mummies niet gewoon met rust?? Ook al is het duizenden jaren oud, een graf moet je laten zoals het is.
Het is historisch materiaal dus het kan weer een hoop informatie opleveren foto
Maar ik ben het gedeeltelijk wel met je eens dat het ehhh... in lichte vorm geloofschennis is...
quote:
Nefertiti was de beeldschone vrouw van farao Achnaton en de stiefmoeder van farao Toetanchamon.
ze zal nu verre van beeldschoon zijn, vrees ik
quote:
woei van Stargate SG-1
Leuke poging tot slechte FIPO maar volgens mij was deze wonderschone dame daar nooit begraven.
Zo en zo al niet in het dal der koningen.
Maar dat is mijn theorie.
for horrid is your belief and brutish is your conduct.
Crush antifa.
was wel een gekke musical...
zou ze er nu nog zo mooi uitzien? foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken