Trump dringt aan op vredesakkoord: "Poetin ruïneert Rusland"
De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin aangespoord om een vredesakkoord te sluiten en zo de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Trump benadrukte dat het conflict Rusland ernstige schade toebrengt en dat verdere escalatie rampzalig zou zijn.
Al vóór zijn inauguratie als 47e president van de Verenigde Staten gaf Trump aan voorbereidingen te treffen voor een ontmoeting met Poetin om het conflict, dat begon met de Russische inval in Oekraïne op 24 februari 2022, te beëindigen. Hij stelde dat zowel Rusland als Oekraïne gebaat zijn bij een snelle oplossing en dat hij zichzelf ziet als de aangewezen persoon om dit te realiseren.
Tijdens een persmoment uitte Trump kritiek op Poetins aanpak, stellende dat de Russische leider zijn eigen land ruïneert door vast te houden aan de oorlog. Hij merkte op dat Rusland, ondanks zijn grotere leger, aanzienlijke verliezen lijdt en dat dit geen effectieve manier is om een natie te besturen.
Over een mogelijke ontmoeting met Poetin zei Trump: "Ik moet president Poetin spreken. We zullen het moeten uitzoeken." Hij benadrukte dat een vreedzame oplossing in het belang is van beide naties en dat hij bereid is om persoonlijk met Poetin te onderhandelen om tot een akkoord te komen.
En ja, Trump zei dat hij de oorlog binnen 24uur zou oplossen. Hij zei nooit wanneer die 24uur zou ingaan. Uiteraard bedoelde hij ermee dat dit binnen 24uur zou gebeuren wanneer hij van start ging met onderhandelen. Dus niet binnen 24uur nadat hij president was.
Kan er trouwens niet ingegrepen worden op die linkse retoriek? Het is allemaal desinformatie wat ze delen, dat was toch verboden?
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Hij doet die opschepperige uitspraken hé, niet ik.
https://www.pbs.org/newsh(...)n-ukraine-if-elected
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
[ Bericht gewijzigd door Wirwarz op woensdag 22 januari 2025 @ 15:00 ]
Zou hij wel bleekwater gebruikt hebben? Ik neem waar dat zijn oranje haartint redelijk is gebleekt sinds de covid.
― Aleksandr Solzhenitsyn
En als dat niet werkt, dan is het de schuld van al die anderen die hem geen spontaan wonder op een dienblaadje kwamen brengen.
Want want kan Donnie eigenlijk nog meer doen dan het heel, heel hard willen? Meer kunnen we niet verwachten.
Ik neem alles letterlijk omdat ik geen idee heb wat men anders bedoeld. Beeldspraak is enorm moeilijk. En tussen de regels door lezen onmogelijk. Heb daar zelfs een hulpverlener voor.
Dus als ik zeg, ik neem over een uur contact op, dan neem ik idd precies (±30 sec wegens vertraging internet) een uur later contact op. En ik verwacht dat andere dit ook doen. Zou men zeggen, straks contact met jou op, dan blijf ik, totdat men contact met mij heb opgenomen, bij de telefoon/pc.
Dus 24 uur is 24 uur. Zwart is zwart en wit is wit. De tekst is letterlijk wat men bedoeld.
Ik begrijp dat andere dit blijkbaar niet kunnen/willen. En dat geeft mij ernstige problemen en stress.
Maar jij weet niet dat ik autistisch ben dus ik ben niet boos op jou voor jouw opmerking.
Oekraïne en Rusland zijn in oorlog! Niet de VS en Rusland!
Zo ongeveer zal de deal er uit gaan zien.
In dat geval verliest Oekraïne binnen een jaar het hele land. Zeg het maar.
Ik denk dat Oekraïne reeds akkoord is maar wel vredesgarantie eist, dus buitenlandse troepen langs de nieuwe grens.
for horrid is your belief and brutish is your conduct.
Crush antifa.
Hij was toch zo goed met Vova?
Putin lacht terecht de ballen uit zijn Russische broek.
Dat jij en anderen vinden dat vrede alleen mogelijk is als Poetin zich volledig terugtrekt uit Oekraine en de schade van de oorlog vergoedt, maakt die optie niet tot de enige mogelijkheid.
Dat de VS/Trump geen partij is in deze oorlog, doet daar niet aan af. Trump zegt tegen Poetin dat als hij niet meewerkt de VS voor bij wijze van spreken 200 miljard aan kruisraketten aan Oekraine levert en zegt aan Zelensky, dat als hij niet meewerkt alle wapenleveranties stil komen te liggen en de VS de sancties naar Rusland opheft. Omdat iedereen Trump in staat acht dit ook daadwerkelijk te doen, gaan de beide heren onderhandelen. Dat is Trump in een notendop.
Hij heeft er veel moeite in gestoken om die 24 uur letterlijk erin te heien. Maar een etmaal van bv een week was duidelijk niet haalbaar.
Beide partijen hebben al aangegeven op welke basis er overlegd kan worden. Het is dus verspilde tijd om te gaan overleggen. Zoals Rutte al zei: alleen vredesoverleg als Oekraïene sterk staat. En dan is het nog de vraag of het lukt en zo ja: voor hoe lang het gelukt zal zijn.
Als Trump vrede wilt brengen moet er gepraat worden tussen Poetin en Zelensky.
Zelfs al Trump al weet waarneer Zelensky vrede met Rusland accepteer, moet dit toch door vertegenwoordigers van bijde landen ondertekend worden voordat er vrede is.
Trump (die later zijn woorden terugnam, na, tijdens de aanloop van de verkiezingen beloofde om binnen 24 de oorlog op te lossen) Kom dus onmogelijk binnen 24 de oorlog stoppen. Tenzij hij Rusland bedreigd om Zelensky's voorwaarde per direct te accepteren EN de officiële dcumenten laat onderteken natuurlijk. Maar ik denk dat Poetin de voorwaarden van Oekraïne niet zal accepteren zonder bedreigd te worden (wat ik onmogelijk acht)
Blijkbaar heb ik het niet goed verwoord. Maar ik heb niets verzonnen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken