Nieuws
Bulgaren in hiv-zaak verlaten Libië

Dat heeft het Bulgaarse ministerie van Buitenlandse Zaken vanmorgen laten weten. Het toestel wordt om 08.45 uur Nederlandse tijd op de luchthaven van de Bulgaarse hoofdstad verwacht.
Aan boord van het Franse presidentiële vliegtuig zijn ook de vrouw van het Franse staatshoofd Nicolas Sarkozy, Cécilia Sarkozy, en de Europese commissaris voor externe aangelegenheden, Benita Ferrero-Waldner. Zij hebben de afgelopen dagen in Tripoli gepleit voor de vrijlating van de zes.
De verpleegsters en de arts waren ter dood veroordeeld wegens het besmetten van Libische kinderen met het virus, maar de doodstraf werd vorige week omgezet in levenslang. De veroordeelden, die al sinds 1999 vastzaten, hebben altijd gezegd dat ze onschuldig zijn en ook buitenlandse experts hadden sterke twijfels. De kinderen zouden al voor de komst van de buitenlanders besmet zijn geraakt in het ziekenhuis in Benghazi.
De doodstraf van de zes was omgezet in levenslang omdat een financiële regeling met de nabestaanden van de slachtoffers is getroffen. EU-lid Bulgarije had donderdag bij Libië officieel om uitlevering gevraagd van het zestal. Bij het verzoek baseerde de Bulgaarse regering zich op het verdrag dat Sofia in 1984 met de Libische regering in Tripoli sloot over de uitwijzing van gevangenen.

Terug naar Bulgarije
Zeker stinkt dit zaakje.
.. o, wacht.. die hebben geen geld foto
Ik hoop dat ze ooit nog vrij komen...
RockNijntje is mn KSC-soap dochter.
Lid van de MamaSquad
Alsof uiterlijk al iets zegt over je betrouwbaarheid.
RockNijntje is mn KSC-soap dochter.
Lid van de MamaSquad
Behalve die financiele vergoeding voor de nabestaande zal er wel weer een andere regeling getroffen zijn. Dit hele proces zal ook wel een manier geweest zijn om het eigen volk te laten zien dat men de daders wil pakkken.en...wie beter dan een paar buitenlanders.
Fijn dat die mensen nu eindelijk vrijgelaten zijn, maar ik ben bang dat in de EU-onderhandelingen om hun vrijlating heel veel concessies zijn gedaan. Het zou me niet verbazen als Libië er vele miljoenen euro's aan overhoudt. Libië wilde tenslotte dat de nabestaanden van die aids-affaire bij elkaar een schadevergoeding van $400 miljoen zouden krijgen. Ik geloof absoluut niet dat de EU de poot stijf heeft gehouden in deze zaak, zo sterk zijn die ruggen daar niet. Als je een conflict af kunt kopen met geld, dan trekt Europa de portemonnee, ook al is de EU op geen enkele wijze schuldig.
BTW Er komen ook kamervragen over. De PVV wil weten of EU losgeld heeft betaald.
edit: verkeerde reactie gequote.
De grote vraag...hoe ziet een onbetrouwbaar iemand eruit??????? foto
Well behaved women rarely make history
Op dinsdag 29 oktober 2013 16:10 schreef _Ophelia_ het volgende:
PS de AKQSC-cliffhangerkoningin en ongekroond kampioene al dan niet verwacht goede aflopen. ;)
Als dit met EU geld betaald is heeft Wilders een heel goed punt!!!
Dit schept een precedent voor meer afpersingen.
Hier mag ons EU geld dus absoluut niet voor gebruikt zijn.
Wat is er eigenlijk met de Palestijn gebeurd?
Ik mag hopen dat deze niet naar de EU vervoerd is. foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken