Vier prepuberale Amerikaanse tieners hebben een golf van dreigmailtjes over zich heen gekregen nadat een filmpje van hun onbeschofte gedrag tegen een 68-jarige oppasoma in de schoolbus zijn weg naar het internet had gevonden.
De politie in het stadje Greece, bij Rochester in de staat New York, reed donderdag extra rondjes rond de woningen van de vier kinderen, van wie de namen via internet bekend zijn geworden. Politiechef Steve Chatterton waarschuwde tegen eigenrichting. "Een bedreiging om een bedreiging maakt de situatie er niet beter op", zei hij op een persconferentie.
De scheldpartij van de vier jongens tegen busbegeleidster Karen Klein werd maandag opgenomen door een leerling van de Athene Middle School en op YouTube gezet. In het tien minuten durende filmpje is te zien en te horen hoe Klein haar best doet om de stortvloed aan vloeken, beledigingen en regelrechte bedreigingen niet te horen. "Jij hebt geen gezin omdat ze zich allemaal van kant hebben gemaakt omdat ze niet bij je in de buurt zijn", zei een van de kinderen tegen de vrouw, van wie de oudste zoon tien jaar geleden zelfmoord pleegde.
Pest-expert Stephen Birchak merkt op dat kinderen opgroeien in een wereld van harde politieke debatten en televisieshows waarin het afbranden van andere mensen entertainment is. Tegelijkertijd is het filmen van mensen in vernederende situaties en het openbaar maken van zulke beelden onder jongeren al te normaal geworden. "Kinderen groeien op met het idee 'oké, dit is hoe je medemensen behandelt en het is oké om dit te doen", zei Birchak.
Volgens de politie wil Klein geen aangifte doen, deels omdat de jongens al zo'n storm van kritiek over zich heen hebben gekregen. De politie zegt dat de jongens spijt hebben, maar donderdagmiddag hadden ze nog geen excuses aangeboden.
In het NBC-programma Today zei Klein, die acht kleinkinderen heeft, dat het haar 'veel wilskracht' had gekost om zich in te houden. Ze zei versteld te staan van de steunbetuigingen.
Via een crowdfundingsite werd een campagne gestart om voor Klein geld in te zamelen, zodat ze op een welverdiende vakantie kon gaan. Het streefbedrag was vijfduizend dollar, maar vrijdagochtend stond de teller al op 443.057 dollar, bijna 350.000 euro. Meer dan twintigduizend mensen hadden een gift gedaan.
Netsplitter (Forum Admin) 22-06-2012 @ 13:06
quote:Welja, laten we de media en de boze harde wereld maar weer de schuld geven.Pest-expert Stephen Birchak merkt op dat kinderen opgroeien in een wereld van harde politieke debatten en televisieshows waarin het afbranden van andere mensen entertainment is. Tegelijkertijd is het filmen van mensen in vernederende situaties en het openbaar maken van zulke beelden onder jongeren al te normaal geworden. "Kinderen groeien op met het idee 'oké, dit is hoe je medemensen behandelt en het is oké om dit te doen'," zei Birchak.
quote:aldus NoBank...Op vrijdag 22 juni 2012 @ 13:11 schreef NoBank het volgende:
..waar kan ik storten?
quote:Rot. Toch. Op.Pest-expert Stephen Birchak merkt op dat kinderen opgroeien in een wereld van harde politieke debatten en televisieshows waarin het afbranden van andere mensen entertainment is. Tegelijkertijd is het filmen van mensen in vernederende situaties en het openbaar maken van zulke beelden onder jongeren al te normaal geworden. "Kinderen groeien op met het idee 'oké, dit is hoe je medemensen behandelt en het is oké om dit te doen'," zei Birchak.
quote:Dat kinderen al zo ver kunnen zakken, die hebben later geen enekel kans op de arbeidsmarkt, dan alleen de laagste baantjes.Op vrijdag 22 juni 2012 @ 13:05 schreef Teutoon het volgende:
Opvoeding laat soms te wensen over..
quote:Flinke pak? "Taalpolizei!" Het zelfstandig naamwoord "pak" is onzijdig wat herkend kan worden door het lidwoord "het" dat "pak" immer vergezelt. Dientengevolge behoeft het bijvoeglijk voornaamwoord "flink" niet verbogen te worden met de uitgangs -e.Op vrijdag 22 juni 2012 @ 13:16 schreef Stoer het volgende:
Die kutpubers moeten maar eens een flinke pak rammel krijgen
Respect voor die oma, zij is echt verdraagzaam
quote:Je zit op FOK, trollende nep nerdOp vrijdag 22 juni 2012 @ 14:28 schreef StijlLozeMicks het volgende:
[..]
Flinke pak? "Taalpolizei!" Het zelfstandig naamwoord "pak" is onzijdig wat herkend kan worden door het lidwoord "het" dat "pak" immer vergezelt. Dientengevolge behoeft het bijvoeglijk voornaamwoord "flink" niet verbogen te worden met de uitgangs -e.
Men zegge, "een flink pak rammel krijgen".
Fijne dag iedereen.
quote:En dan raakt dit lied mijn hart... (Where is the love)Op vrijdag 22 juni 2012 @ 13:17 schreef E-Lise het volgende:
Kutkoters... ik vraag me af of dat koekje van eigen deeg lekker smaakt.
quote:Wat nog niet betekent dat niemand gebaat zou kunnen zijn bij een stukje uitleg van het gebruik der Nederlandse spraak- en schrijfkunst. Mensen die trots zijn in ons landje te wonen maar zijn taal niet ten volle machtig zijn bedroeven mij, dus steek ik graag een helpende hand toe.Op vrijdag 22 juni 2012 @ 14:41 schreef Inscriviti het volgende:
[..]
Je zit op FOK, trollende nep nerd
quote:Nou, mooi toch dat ze op deze manier ondervinden dat dat dus NIET zo is?"Kinderen groeien op met het idee 'oké, dit is hoe je medemensen behandelt en het is oké om dit te doen'," zei Birchak.
quote:Tsja, wat wil je, als je een losgeslagen bende jaren 60/70 geborenen kinderen laat opvoeden (en ja laten we eerlijk zijn, dit zijn de koters geboren uit ouders van DIE generatie. Dus DAAR is de schuld te zoeken). Kinderen respect bijbrengen? Hebben ze nog nooit van gehoord. En ik geloof niet dat latere generaties het beter gaan doen.Op vrijdag 22 juni 2012 @ 14:16 schreef Giertje het volgende:
en je mag ook al geen corrigerende tik meer geven want dat staat gelijk aan mishandeling
kinderen tegenwoordig mogen teveel
ik ben nog opgegroeid om respectvol om te gaan tegen medemensen
dat is deze tijd ver te zoeken