Nieuws
Dodental zeebeving opgelopen tot 69.000

Nu de volle omvang van de ramp steeds duidelijker wordt, blijkt dat Indonesië het zwaarst getroffen is. Daar zijn tot nu toe bijna 33.000 lichamen geborgen, maar volgens de vice-president kan dat aantal nog makkelijk tot 40.000 oplopen. Ook Sri Lanka werd zwaar getroffen, met zeker 21.715 doden. In India kwamen zeker 12.419 mensen om het leven, en in Thailand zijn tot nu toe 1538 lichamen geborgen. Duizenden mensen worden nog vermist.
Ook in andere landen in de regio en zelfs in Afrika vielen slachtoffers. In Somalië zijn tot nu toe 110 doden geteld, in Myanmar (het voormalige Birma) 90, 65 in Maleisië, 55 op de Maldiven, 10 in Tanzania, 2 in Bangladesh en 1 in Kenia.
Nederlanders
Uit opgaven van de autoriteiten in Nederland en Thailand blijkt dat er zeker 10 Nederlanders om het leven zijn gekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaat nog uit van drie doden in Thailand en één in Sri Lanka, maar de Thaise regering heeft bekendgemaakt al zeker 9 Nederlandse slachtoffers geteld te hebben. Over het aantal vermisten heerst nog onduidelijkheid.
Ziekten
Ondertussen dreigt het aantal slachtoffers nog verder op te lopen door de dreigende uitbraak van epidemieën. Het WHO stelt dat het aantal slachtoffers makkelijk kan verdubbelen als er ziekten als cholera uitbreken. Hulpverleners haasten zich om zo snel mogelijk de geborgen lijken in massagraven te begraven. Volgens het WHO heeft de drinkwatervoorziening nu echter prioriteit, wil een nog grotere ramp voorkomen worden.


enige plus puntje is dat 2 familieleden van me in Sri Lanka, na 2 dagen geen contact, nog in leven zijn.
# www.velpzuid.nl
# Fotoboek
# Forum (velpzuid.nl)
Wacht godverdomme gewoon 3 maanden en geef dan getallen.
zoveel mensen, als je die beelden op tv ook ziet!
echt vreselijk
damn damn damn
Het aantal slachtoffers zal wellicht nog oplopen en dat geld uiteraard ook voor de economische schade die zal wellicht in de miljarden euro's lopen dus zal er veel hulp geboden moeten worden zowel materieel als imatrieel.
Dan ben je in mijn ogen minder waard als de drol die ik net heb teruggegeven aan de zee.
Ergens is het ook wel goed dat veel zich op het toerisme focust. Als dit geen toeristisch gebied was geweest, had het waarschijnlijk niet half zoveel aandacht gekregen in de media.
“Trying is the first step towards failure.” -- Homer J. Simpson
Als iedereen die vuurwerk koopt het totaal bedrag dan ook nog eens storten op giro 555 zou dat heel mooi zijn.
En waar ik niet over kan is dat ze het veel over de nederlanders hebben die het daar niet overleeft hebben of er nog zijn. Die 9 die dood zijn is erg maar het totaal is erger. Je hoeft die nederlanders er niet specifiek uit te halen.
Is het geen goed idee om overal langs de kust verzamelplaatsen te maken waar rubberboten liggen? Je redt er misschien niet iedereen mee, maar zeker een hoop. Elke 300 meter een gebouw/hok waar die dingen liggen. Zeker de moeite waard om eens goed over na te denken. Je geeft er de botenindustrie meteen ook een dikke impuls mee.
Ik zou die beelden nog maar eens goed gaan bekijken.. misschien is het je -gezien het dodental- opgevallen dat je wordt verrast...
Je hebt geen tijd om een boot te pakken, je hebt geen kans om de boot te pakken. (probeer maar eens in die boot te blijven zitten als je een golf van 15 mtr op je dak krijgt, laat met niet lachen)
En als de tsunami geweest is, zijn ook je goed-bedoelde bootjes pleitos
Is je huis en haard weggespoeld door de zee, en ben je nog in leven.
Is de kans dat je gaat bezwijken aan een epidemie aanwezig.
Foei !!! fotofoto
maar dat parachute idee is zo'n slechte nog niet!! of gewoon een paraplu dat werkt toch ook? 8)
maar weer even serieus ik vind het ronduit verschrikkelijk wat er gebeurt en als de pest daar uitbreekt door die verschrikkelijke hoeveelheid doden die daar nog in het water liggen enz. dan breekt de hel natuurlijk helemaal los
foto
Ik ben echt wel geshocked door de beelden en foto's van slachtoffers... Zonder die beelden zou het allemaal 100x minder erg klinken in m'n oren...
Deze foto vond ik echt wel verschrikkelijk...
foto
Vergrote versie:
http://cache.gettyimages.(...)57C5B3685A0F6613CDAF
Als je zag hoe die mensen wegspoelden...stel dat ze een bootje hadden. Niet op het strand zelf natuurlijk, dat is inderdaad zinloos. Maar in de bebouwde kom. En op erg grote schaal. Een tsunami kun je zien aankomen. Dan moet je als de bliksem naar zo'n botenhuis.
Maar nogmaals, verzin dan maar eens een beter idee. Leuke uitdaging.
Ik wist niet dat die tsunami ZO ver kwam foto (sorry)
Dus moet er iets gevonden worden wat meer hout snijdt daar.
Het erge is dat er alleen nog maar meer bijkomen..
'one death is a tragedy while a million deaths is a statistic'
En zo beredeneren wij over het algemeen ook. Het staat je natuurlijk vrij dat krom te vinden.
De authoriteiten van Thailand hebben besloten om de aanstormende tsunami niet bekend te maken omdat dit teveel gevolgen zou hebben voor het toerisme. Typisch gevalletje onderschatting foto
foto
Ik ben metéén gaan smsen met 't verzoek of ie ff 't thuisfront gerust wilde stellen. Godzijdank kregen wij al vrij snel 'n berichtje dat zij allemaal in orde waren. Zij zitten nl aan de ándere kant, op Koh Samui, in de Golf van Thailand. Dat is hemelsbreeds zo'n 100 km verderop en zij hadden hélemáál níx van de ramp gemerkt. Wij hier, wisten hen meer te vertellen over wat er allemaal gebeurd was. Kan je nágaan hoe beperkt de communicatie daar is!
Waarom ik dat hier meld? Geen idee, waarschijnlijk gewoon omdat ik, zij zélf en velen met mij besef(fen) dat zij daar RÉTE MAZZEL hebben gehad.
Uiteraard hadden mijn ouders 't liefst dat ze gelijk terug zouden komen... eerste reactie van ouders en ook heel begrijpelijk. Maar mijn broer had zoiets van "waarom?" Wij hebben 't hier op zich goed en waarom zouden wij plaatsen in 't vliegtuig bezet houden voor mensen die 't véél harder nodig hebben?" En daar heeft hij gelijk in.
Ik wens de mensen die wél zélf of bekenden aan die andere kant hadden, héél veel sterkte!!!
En dat rubberbooten verhaal....hahaha...what a JOKE. Weet je wel hoe hard zo'n golf aan komt! Ik weet niet of je die beelden hebt gezien maar ik zag ergens een grote patrouille boot van t leger liggen midden in de bossen. Zo'n stalen boot van een meter op 15 a 20. En jij denkt dat je dan lekker in een rubberbootje moet gaan zitten. LOL
Dat dit soort dingen altijd in die "achtergebleven" landen gebeurd he, die mensen hebben al zo weinig. Ik denk dat het dodental dik over de 100.000 gaat.
R.I.P.
Ik hoop niet dat het dodental de 80.000 bereikt foto
Maak een schatting en publiceer dat, ga niet zitten wachten totdat ieder lijk geteld is.
Zo hoorde ik ook van een Duitser die een krant meldde dat het dodental veel hoger lag dan ze hadden gepubliceerd , want in de 5 meter om hem heen op het strand lagen al meer Duitse doden dan de krant in totaal had gemeld foto
1) Australië is westers en rijk
2) Australië heeft maar iets van 10 miljoen inwoners!!!!
Verder is het enige wat we echt kunnen doen: stranden, bossen ed weer teruggeven aan de natuur, minder mensen en verder van de kust af gaan wonen.. Maar ja, das wird nie passieren!
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
Hoe zou jij het vinden als er net mensen waren die je goed kent en die zijn overleden. fotofotofoto
hou die opmerking voortaan voor je want dit slaat echt nergens op fotofoto
Sterkte voor iedereen die een bekende en/of familielid is verloren :'( :'( :'( :'(
Moeder Natuur is geen denkende entiteit.
Verder vind ik het een beetje vreemd dat er in Bangladesh maar twee slachtoffers zouden zijn. Dat land ligt zo laag dat het iedere paar jaar wel een keer het nieuws haalt met een overstroming.
Je kan mij niet vertellen dat die tsunami daar geen schade heeft aangericht / slachtoffers heeft gemaakt.
Tweede overall bij het Europees Kampioenschap Lock On: Flaming Cliffs
kind regards papito
RIP TO ALL! foto
Het breekt werkelijk je hart als je de verhalen hoort, van wat er allemaal gebeurt is en nog gebeurt.
Er zijn gewoon hele eilandjes met gezinnen weggevaagd. Het ergste is, dat een zeebeving toch geregistreeds wordt? Hoe kunnen ze dan niet genoeg tijd hebben om mensen te waarschuwen voor een vloedgolf? Ik bedoel men weet dat een zeebeving hiervoor kan zorgen. Ik snap dat je niet iedereen kan bereiken, maar een noodoproep op radio en TV moest toch mogelijk zijn?
Tanzania ligt op ruim 4000 kilometer en zelfs daar vielen doden. Ze hebben meer dan 4 uur de tijd gehad! Ik snap het gewoon niet
moet je nagaa.. het allemaal zo ver weg en toch zo dicht bij....
sterkte
ik heb net geld overgemaakt, maar ben benieuwd wat er allemaal daarmee gaat gebeuren...
zal de meer dan de helft niet naar de regering gaan en neimand in dat gebied ziet er nix meer van terug...
Lippen flluisteren
teder de taal der liefde
zij dichten woorden.....
Hoe bedoel je bord voor je kop.
Have just flown too far from the floor this time
Cause they calling me by my name..
foto
Hafun, foto gemaakt door Nasa
Iedereen weet dat na zo'n krachtige aardbeving op zee een vloedgolf onvermijdelijk is.
Om alle kustgebieden te ontruimen voor een aantal uren is gewoon commercieel niet interessant.
Hier is denk ik het laatste woord niet over gezegd door betrokken partijen.
Ik denk aan een fiks aantal rechtzaken o.a.
foto
Sterkte aan alle mensen die iemand hebben verloren.
www.jihadwatch.org
Ik zet mijn geld in op 210.000 doden (inclusief epidimieen).
foto
Een kennis van 'n dj was gaan duiken bij één van de eilanden in de buurt van Puket. Ze vóelde op 'n gegeven moment wél 'n héle sterke stroming maar meer eigenlijk niet. En toen ze terug aan land kwam, zag ze pas wat er allemaal gebeurd was.... Whoaahhhh, dat moet toch ook wel 'n héle rare gewaarwording zijn, to say the least...
Nogmaals: ik hoorde 't verhaal maar half maar dít is wat ik 'r uit begrepen heb.
Apo Mantos Kako Deamonos...
maar dit stond al op de verspelling van veel mensen, niet dit..
maar na de ramp met SARS, zei iedereen: binnenkort komt er een veel grotere ramp die veel meer levens gaat ijssen, en wat krijgen we.. natuur ramp.. tot nu toe 69k doden...
zou iedereen nou deze ramp bedoelen na de SARS? of is dit gewoon een begin stukje van wat echt gaat komen?
Ik niet!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken