Politici hebben genoeg van acties XR na problemen met ambulances Den Haag
De blokkade van wegen in Den Haag door Extinction Rebellion (XR) afgelopen zaterdag veroorzaakt onvrede bij de rechtse partijen in de Haagse gemeenteraad. Dit omdat ambulances hun aanrijtijden niet meer konden halen vanwege de verkeerschaos in de stad. Ook de landelijke politiek bemoeit zich met de discussie. XR vindt het onterecht om de actiegroep de schuld te geven dat ambulances niet konden doorrijden.
"Ongelooflijk dat die idioten er moedwillig voor zorgen dat de ambulancedienst zijn werk niet goed kan doen." Dit zijn krachtige woorden van Lotte van Basten Batenburg, fractievoorzitter van de VVD in Den Haag. "Dit mag niet onbestraft blijven", stelt zij. Ze vindt Hart voor Den Haag en de PVV Den Haag aan haar zijde. "Het is volstrekt onacceptabel", zegt Richard de Mos van Hart voor Den Haag. Hij noemt het veroorzaken van blokkades en de gevolgen voor de ambulances "spelen met mensenlevens".
De partijen eisen dat het college actie onderneemt tegen de blokkades door de klimaatactiegroep. "Handelen of opstappen", schrijft de Haagse PVV op X. De VVD dringt er bij het Openbaar Ministerie op aan om de demonstranten "nu eindelijk eens stevig te vervolgen". Volgens de politie en de gemeente werden de waterkanonnen ingezet om de demonstranten te verwijderen omdat ambulances hun aanrijtijden niet konden halen.
Volgens de actiegroep zelf is het niet de schuld van XR dat de ambulances niet goed konden doorrijden. Extinction Rebellion stelt: "Als de politie ons gewoon naar de tunnelbak had laten lopen, zou de verkeersdrukte veel minder zijn geweest." Ze voegen eraan toe dat ze meerdere ambulances hebben doorgelaten, zoals ze altijd doen bij hun acties. XR beschouwt het gebruik van het waterkanon bij zulke lage temperaturen als zaterdag als "onmenselijk".
De klimaatactiegroep noemt het gebruik van waterkanonnen zaterdag "echt volkomen absurd". Volgens hen is het onnodig, buiten proportioneel en met deze lage temperaturen ook nog eens onverantwoordelijk. "Een betrouwbare overheid gebruikt geen waterkanon tegen bezorgde burgers op een winterdag met 2 graden."
'Wetteloosheid blijft onbestraft.'
Een deel van de gemeenteraad in Den Haag vindt het gebruik van de waterwerpers wel terecht en wil dat het college actie onderneemt. "We hebben al vaker gewezen op het feit dat klimaathooligans, met hun illegale blokkades, bewust de veiligheid van onze samenleving in gevaar brengen", aldus De Mos. "Keer op keer wordt er weggekeken in plaats van opgetreden. Het is onbegrijpelijk dat wetteloosheid onbestraft blijft." Hart voor Den Haag zegt dat ze volgende week burgemeester Jan van Zanen ter verantwoording zullen roepen tijdens een rondvraag.
Landelijke politiek uit onvrede
Ook de landelijke politiek laat van zich horen. Kamerleden gaven op X hun mening en ook Justitieminister David van Weel sprak zich uit. Hij vindt dat demonstreren mag, maar binnen de grenzen van de wet. "Door de verboden blokkade op de A12 kwamen de aanrijtijden van ambulances in het gedrang", schrijft Van Weel. "Dank aan alle agenten die hier helaas weer een hele zaterdag aan moesten besteden."
'Grens van fatsoenlijk actievoeren ver overschreden.'
De woordvoerder van politievakbond ACP is ook van mening dat de klimaatactiegroep te ver is gegaan. "Dat door de XR-demonstraties de calamiteitenroutes van de ambulances moeten worden aangepast, gaat wat mij betreft een stap te ver", aldus Maarten Brink van de bond. "Hiermee is de grens van acceptabel en ongevaarlijk actievoeren echt te ver overschreden."
Uiteindelijk heeft de politie urenlang werk gehad om alle demonstranten van de weg te verwijderen en af te voeren. Meer dan 700 demonstranten zijn gearresteerd. De meeste van hen zijn met stadsbussen afgevoerd en bij het ADO-stadion vrijgelaten. Twaalf personen zijn naar het politiebureau gebracht, omdat ze werden verdacht van opruiing en mishandeling. Na verhoor zijn ze weer vrijgelaten.
Waterkanonnen bij demonstratie XR op A12 (@ Omroep West on YouTube 110125)
Kinderachtig gezeik. Grow up, los de problemen op, voeg niet MEER problemen toe.
Het hele politiesysteem is je aan het helpen om je demonstratie veilig te doen, voor jezelf en andere mensen. Maar nope, ZIJ zijn de fouten en niet jij zelf, hoor. "Ik is klein", dus ik heb gelijk want ik heb geen macht".
Hoe zie jij een leven zonder voor je nu? Precies. Maar we hebben geen keus meer, dat moet veranderen.
Wil je je slachtofferrol nog dieper uitgraven en zeggen dat als die politici er niet waren geweest, er geen demonstranten nodig waren geweest?
Maar als diezelfde politici er niet waren geweest, was het klimaat echt al 100 jaar geleden volledig naar de klote gegaan. Dan waren we nog steeds kolen aan het stoken in onze openhaard.
Als XR nou even op de terrorismelijst wordt gezet, kunnen we die donateurs ook meteen aanpakken wegens het financieren van een terroristische organisatie. fotofoto
Heel goed dat recht, maar na de 150e keer ernstige overlast te hebben gepleegd dient men gewoon een speciaal plekje voor die klimaatkneuzen te regelen, waar ze naar hartelust kunnen demonstreren zonder overlast.
Dus plek aanwijzen, en houden ze zich daar niet aan dan is het niet meer waterkanon maar traangas en rubberkogels. Nou ben ik er klaar mee. foto
"History is just a bunch of dead people"
Zelfs dan zorgt het voor dikke vertraging, die ambulance had daar op goeie snelheid kunnen rijden naar een ongeval.
Gewoon optyften van de snelwegen, sowieso geen wegen blokkeren!
Zet ze gevangen en laat ze eens een paar dagen in de cel en geef ze eens een boete!
Bij herhaling verdubbelen.
Nu is het een soort dropping zoals bij een vakantiekamp.
Oh ja, dat was leuk, let's do that again!
Mooi, en nou oprotten met al die achterlijke mongolen van XR.
Maar dit soort 'demonstraties' zijn kansloos, hebben als belangrijkste effect dat mensen hun sympathie voor het doel verliezen en verreweg de meeste Nederlanders zijn simpelweg tegen dit soort blokkades.
Dus niet zo dom doen en lekker demonstreren op het grasveld en niet op de snelweg.
[ Bericht gewijzigd door Garfield1985 op dinsdag 14 januari 2025 @ 10:14 ]
Inderdaad.
Fuck you en pamper de anarchisten blijft toch de gemiddelde houding.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken