Club en gemeente zoeken investeerders voor ADO
ADO Den Haag is op zoek naar Haagse investeerders om te voorkomen dat de club wordt overgenomen door een Chinees bedrijf. De gemeente zoekt mee. Dat meldt de NOS maandag op basis van bronnen bij de club en de gemeente.
Grootaandeelhouder Mark van der Kallen is van plan zijn aandelen te verkopen aan het Chinese bedrijf United Vansen. De clubleiding en de gemeente zijn hier bepaald niet enthousiast over. Zij vrezen dat de club een handelshuis wordt.
Het Chinese United Vansen heeft grote plannen met ADO Den Haag en wil met de club tot de Europa League reiken. Eerder werd al bekend dat de club en de gemeente een voorkeur hebben voor meerdere aandeelhouders, het liefst met binding met de club en de stad.
De stad Den Haag heeft een prioriteitsaandeel en heeft daardoor de mogelijkheid de overname te blokkeren. Voor 16 juli moet de stad haar oordeel geven over de overname. Mocht het oordeel negatief zijn, dan moet de gemeente andere investeerders aandragen die de club willen overnemen. Eerdere zoektochten naar geldschieters voor de club mislukten.
Laten we trouwens niet doen alsof de andere NLse clubs trouwens GEEN handelshuis zijn, want de Eredivisie fungeert vooral als ideale leerschool voor jonge spelers, om vervolgens naar een betere competitie te gaan.
Is toch gewoon een bedrijf.. wat ook nog eens handen met geld kost aan beveiliging en andere ongein.
Of proberen ze zo alle schade die ADO fans en ander gespuis creeren zo op te vangen?
Zal ook niet moeten he? De overheid moet wegen aanleggen en ziekenhuizen open houden, niet bedrijven in stand houden omdat ze "bij de stad horen" ofzo.
Het is echter waarschijnlijk dat helemaal niemand daar ook maar een seconde aan gedacht heeft, dom dus.
En dus moeten ze nu niet tegenspartelen, dit is geheel volgens de regels die destijds zijn opgesteld toen de aandelen zijn uitgegeven.
Als de verhalen kloppen is er juist geen reden om bezorgd te zijn.
Ze hadden die club dus gewoon failliet moeten laten gaan.
Geen enkel serieus bedrijf gaat zijn geld investeren in een club die keer-op-keer door haar eigen supporters om zeep wordt geholpen.
ADO is geen slechte voetbal club, maar heeft wel een hechte supporters groep.
In China hebben ze dat niet, maar het is wel essentieel als je voetbal een Chinese volkssport wil maken.
En de donkere kant moet je wel kennen, wil je hem voorkomen.
Slimme keuze dus.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken