Tibetaanse tieners dood na zelfverbranding
Twee Tibetaanse tieners zijn maandag om het leven gekomen, nadat ze zich bij een klooster in het zuidwesten van China in brand hadden gestoken uit protest tegen de Chinese overheersing van Tibet. Dat heeft rechtenorganisatie Free Tibet dinsdag gezegd.
De 18-jarige monnik Lobsang Kalsang en de 17-jarige Damchoek staken zichzelf in brand bij het Kirti-klooster in de provincie Sichuan. Ze werden naar een ziekenhuis gebracht, maar overleden later aan hun verwondingen. De twee tieners schreeuwden anti-Chinese leuzen toen ze hun daad ten uitvoer brachten.
Met de zelfverbranding van de twee tieners komt het totale aantal zelfverbrandingen sinds 2009 op 51 uit. Hoewel Sichuan is volgestroomd met veiligheidstroepen is de Chinese regering niet in staat de zelfverbrandingen tegen te houden.
Of ik het zelf een goede vorm van protest vind is wat anders...
El Coño
ウイスキー
El Coño
ウイスキー
Maar er zijn andere manieren om het nieuws te halen, waarbij je niet perse deaud moet.
"jah, wij hebben ze dan wel gewelddadig overgenomen en ze hebben geen rechten, maar dat is toch hun probleem?"
JAALLAAALLAAA Ajax!
Always look at the bright side of death
http://www.scribd.com/doc(...)-War-Neville-Maxwell
Hoofdstuk 4, The McMahon Line.
http://www.business-stand(...)er-arunachal/479701/
http://gbtimes.com/tibet-(...)re-second-look-tibet
Dus India heeft deel van zuid-tibet geannexeerd maar daar hoor je niks over?
De meeste Chinezen hebben nl. niets tegen de Tibetaanse cultuur, maar hebben alles tegen de Tibetaanse onafhankelijkheid (of vergaande autonomie). Ze zijn bang dat hun hulp aan de Tibetaanse cultuur, voeding geeft aan de Tibetaanse onafhankelijkheidssstrijd.
Dit wil dus zeggen dat hoe langer de strijd om onafhankelijkheid duurt, deste langer de Tibetaanse cultuur wordt gegijzeld om mee te strijden in deze machtstrijd.
Als je kijkt naar de geschiedenis van de indianen en Aboriginals, zie je ook daar een lange machtstrijd. Gedurende deze machtstrijd was er totaal geen ruimte om de andere cultuur te helpen. Ook daar werd de cultuur gegijzeld door de lange machtstrijd.
Na de lange machtstrijd was er eindelijk wel ruimte om de indianen en Aboriginals te helpen, maar wat was overgebleven van de cultuur was alleen nog maar levensvatbaar binnen de muren van een museum of binnen de hekken van een reservaat.
Ik hoop dat de machtstrijd om Tibet snel voorbij zal zijn, het zou immers zonde zijn wanneer de Tibetaanse cultuur ten onder gaat in een strijd waarin ze eigenlijk geen vijanden heeft.
Volgens mij hebben de meeste Tibetanen geen problemen met de situatie zoals die nu is, maar dat laat de "objectieve" Westerse media natuurlijk niet zien. Want dan zou China niet slecht zijn, zoals de Westerse media wil schetsen. Enige wat ze laten zien en horen is dat van diegenen die wel onafhankelijkheid willen. Uber kleine deel dus.....
Hoe kan je dan zeggen dat China, dat in haar huidige vorm pas korte tijd bestaat, rechtmatig claim kan leggen op een veel ouder koninkrijk?
El Coño
ウイスキー
Ik heb geen exacte gegevens, maar ik kan me voorstellen dat bijv. Friesland eerder bestaat dan NL... om over andere grote landen (VS, Australie) maar niet te spreken.
Dus waarom China anders beoordelen? Is dat omdat we willen dat China onstabiel wordt of uit elkaar valt (zodat we de delen onder elkaar kunnen verdelen)?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken