Von Allmen kroont zich tot wereldkampioen op de afdaling
In het Oostenrijkse Saalbach is op het wereldkampioenschap alpineskiën zondag de wereldtitel vergeven op de afdaling bij de mannen. Dat werd een mooie strijd en leverde uiteindelijk toch wel een ietwat verrassende winnaar op.
Het publiek kreeg een mooie wedstrijd voorgeschoteld, waarbij de Fransman Nils Allegre, die als zesde de piste betrad, de leiding pakte. Kort na hem was het de beurt aan de dit seizoen definitief doorgebroken Zwitser Alexis Monney, die op de super-G snel onderweg was, maar een fout maakte. Dat deed hij dit keer niet en Monney dook meer dan een seconde onder Allegre's tijd door.
De vreugde bij de Zwitser was van korte duur: thuisfavoriet Vincent Kriechmayr ging naar beneden en was nog eens 0,07 seconden sneller dan Monney. De duizenden fans konden zo juichen, maar ook dat duurde weer niet heel lang. Franjo von Allmen is dit seizoen ook definitief doorgebroken met onder meer een zege op de afdalingsklassieker in Wengen en toonde zijn supervorm: hij ging 0,24 seconden sneller naar beneden dan Kriechmayr.
Het was nog niet gedaan, zo liet bijvoorbeeld Dominik Paris zien: de Italiaanse vicewereldkampioen van 2013 kwam 0,45 seconden tekort. Topfavoriet Marco Odermatt was daarna aan de beurt, maar na zijn fantastische gouden run op de super-G lukte het dit keer niet, hij moest zelfs genoegen nemen met plek vijf op 0,66 seconden. Von Allmen kon daarmee aan het feest, want hij is de nieuwe wereldkampioen op de afdaling, voor Kriechmayr en Monney.