Kinderen groeien vaker op in armoede
Voor het eerst sinds jaren is het aantal kinderen dat in armoede opgroeit toegenomen. Vorig jaar leefde bijna 10 procent van de kinderen tot 18 jaar in een huishouden met een ontoereikend inkomen, becijferen het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Sociaal en Cultureel Planbureau in het woensdag verschenen Armoedesignalement 2010.
In totaal leven 311.000 kinderen volgens de onderzoekers in een huishouden dat onder de zogenoemde niet-veel-maar-toereikend grens zit. Wie op de grens zit, heeft volgens het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting net genoeg geld voor voedsel, kleding, een woning en sociale participatie.
Het percentage arme kinderen steeg van 8,1 procent in 2008 naar 9,1 vorig jaar. In 2000 was het percentage overigens hoger, toen leefde nog 10,6 procent onder de grens.
Van alle Nederlanders leefde 6,2 procent in een huishouden met een inkomen onder de grens. Dat zijn 971.000 mensen in 453.000 huishoudens. In 2008 zat nog 5,5 procent onder de grens.
nederland heeft genoeg mensen die maar net rondkomen van hun maandloontje en die er HARD voor werken
[ Bericht gewijzigd door streepjespyjama op woensdag 15 december 2010 @ 08:07 ]
Even voor de duidelijkheid, in bijna alle lijstjes over rijke, gelukkige, lang levende enz. landen staat NL in de top 10. Wij hebben niets! te klagen. (behalve over het weer, dat is wel terecht)
Ik vind het veel erger dat dit kabinet flink gaat bezuinigen op de sociale zekerheid waardoor de gezinnen die in 'armoede' leven nog veel en veel meer moeten betalen waardoor het alleen maar verder bergafwaarts zal gaan. Tegelijkertijd komen ze niet aan de villasubsidie, het JSF project en maken ze zich druk over hoe hard wij straks over die nieuwe lagen asfalt mogen rijden. Dit allemaal om de hoogste inkomens maar tevreden te houden, want bij iedere maatregel die ze nemen blijft het rijkste deel in ons land buiten schot en mogende lagere inkomens betalen. Dat is pas asociaal, niet dat geld dat naar Afrika gaat.
Waarom hebben we anders nog een regering?
Als dit roofkabinet zo doorgaan, staan over een paar jaar honderdduizenden mensen letterlijk met de pet te bedelen om überhaupt nog 1 keer per dag te kunnen eten. Wee het land dat zo omgaat met de kwetsbaren. Het is makkelijk scoren, want ze kunnen zich namelijk niet verdedigen.
Ga jij lekker de tokkies promoten en aansporen om nog meer kindjes te maken zodat ook zij onder de armoedegrens kunnen leven later, wat wordt de maatschappij dan toch een prachtig zwakzinnig goedkoop zootje.
Het is maar net welke bouwstenen je denkt nodig te hebben he.
Heb je zelf eigenlijk wel eens mee gemaakt dat je gewoon een tijdje geen eten kon kopen ?
Of dat je rekeningen (met bijkomende deurwaarders) een paar maandjes uit moet stellen ? (omdat je gewoon de huur net kan betalen ?
Ja, in andere landen leven ze misschien in krotjes en kunnen ze niet zo maar naar de winkel voor een beetje vlees.
Maar inmiddels beginnen we dezelfde kant op te gaan, alleen is hier het sadistische dat ze je eten nog wel in de winkel uit stallen. En dat je zelf de keuze mag maken dat je het beter niet kan kopen om de deurwaarders weg te houden.
En dat er huisjes zijn, alleen zijn ze niet meer te betalen. (sociaal huur wonen ? dan mag je sowieso bij de meeste gemeentes nog min. 2 jaar op een wachtlijst, waar je de rest van de tijd onderdak gaat hebben moet je zelf maar uitzoeken.)
Je hebt een zorgverzekering van min. rond de 100 euro, maar dat geld gaat (schijnbaar) naar zorg voor anderen (die meer dan 170 euro per jaar aan zorg nodig hebben). Zelf zie je er amper iets van terug, want als je (te) weinig zorg nodig hebt betaal je zelf.
(Met de vergrijzing gaat dat betalen aan anderen snel)
Ik vind dat gros van de NL-ers te rechtlijnig denkt over armoede in NL. Zolang men nog geen mensen op straat ziet kreperen en we nog geen krottenwijken hebben, valt het allemaal wel mee is de gedachte hier.
dat het niet goed aankomt. Dat je gros van jouw geld de CEOs rekening spekt.
Het is bespottelijk dat we wel geld geven aan haiti maar niet aan je verloederende buurt waarbij steeds meer kinderen in armoede opgroeien.
Dus wie is er nu triest.
Uitkeringen blijven verstrekken aan mensen die ook gewoon kunnen werken, ja zelfs jongeren gewoon een uitkering gaan geven nee dan ben je lekker bezig
Werken gvd en van jongs af aan dat bijbrengen. Wil je iets in het leven zul je er zelf wat voor moeten doen. Wil je niks dan krijg je ook niks en zout maar lekker op i.p.v. de hardwerkenden voor jouw kosten op te laten draaien.
Tokkiemaatschappij. Bah.
Heb me echter nooit arm gevoeld... alleen blut
Helaas treft dit ook ouder met kinderen en zijn de kinderen hier de dupe van.
Maar dat soort werk daar hebben de meesten geen zin in he want dat sluit niet aan bij de opleiding.....
Maar als iedereen om je heen alles heeft, en jij niks, dan spreek je van armoede.
Als iedereen om je heen alles heeft terwijl jij alleen een dak boven je hoofd hebt en 3 keer per dag kunt eten, dan leef je in armoede.
Armoede heeft niks te maken met of je van honger sterft of van overgewicht. Armoede heeft te maken met jouw kansen in het sociale leven.
Van honger sterven terwijl iedereen om je heen van de honger sterft is natuurlijk wel erg. Maar dat is toch een ander soort armoede dan waar je het normaal over hebt.
Misschien moeten we er maar eens twee verschillende woorden voor bedenken.
Bijna iedereen wil wel, maar kan niet meer functioneren in een 'normale' baan
En ja, ik maak me binnen mijn beperkte mogelijkheden nuttig in en voor de maatschappij. Ben ik nu ook zo'n parasiet? daggut toch niet...
Tja, simpele logica toch?! Althans om jouw woorden aan te halen.
Mag ik jou iets vragen: welke overheid, instantie of instelling heeft het morele recht om te bepalen wie wel of geen kinderen zou mogen krijgen? Daarnaast is welstand niet enkel en alleen een goede graadmeter voor een goede opvoeding. Misschien heeft een kind dat opgevoed wordt door een bijstandsmoeder een betere jeugd, dan een kind dat door twee werkende ouders in een willekeurige crèche in Amsterdam wordt gedumpt....
Je ziet zoveel kinderen met een mobiel lopen dat ik denk "wat moeten zulke jonge kinderen nou met een mobiel doen.
Kinderen zijn tegenwoordig zoveel eisend dat ze alles willen hebben wat een ander ook heeft zonder er eerst voor te gaan werken en sparen.
En als ze het niet krijgen gaan ze wel stelen of laten zich nemen voor een Breezer.
Okee niet de nieuwste mode voor je kinders, maar is dat echt zo erg?
contradictio in terminus
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken