'Bankvergunning DSB onterecht afgegeven'
De Nederlandsche Bank (DNB) had nooit een bankvergunning mogen verlenen aan Dirk Scheringa. DSB voldeed op het moment van de aanvraag in 2005 niet aan tientallen voorwaarden. Dit meldt het programma Reporter, dat de stukken inzag op basis waarvan de vergunning werd aangevraagd.
Het personeel van DSB was onvoldoende deskundig, de draaiboeken over geldverkeer ontbraken en de naleving van de wet- en regelgeving was niet in orde. Toch kreeg Scheringa de bankvergunning.
Voormalig hoofd onderzoek van de AFM Jaap Koelewijn zegt in de uitzending, die zondag wordt uitgezonden, geschokt te zijn. "Ik kan me niet voorstellen dat je op basis van zo'n document een bankvergunning afgeeft." GroenLinks-Kamerlid Kees Vendrik eist opheldering van minister van Financiën Wouter Bos (PvdA).
Dirk Scheringa heeft ondertussen volgens RTL Nieuws de aanval geopend op DNB. Tegenover de commissie-Scheltema, die de val van de DSB Bank onderzoekt, verklaarde hij dat DNB hem bewust kapot heeft gemaakt. Hij heeft een dossier van honderd bewijsstukken samengesteld dat zijn gelijk moet bewijzen.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
(Je zou het nog geloven ook).
De taalpolitie:regelgevind?????
DNB heeft een controlerende functie dus alles dat door welke bank dan ook beweerd wordt dient gecontroleerd en geverifieerd te worden.
Als het met de DSB goed was blijven gaan was deze melding niet naar buiten gekomen of weer in de één of andere doofpot geraakt zoals zo vaak.
En als iemand deze blunder had ontdekt in tijden dat het gewoon goed was blijven gaan met de DSB dan hadden ze in Den Haag weer naar de één of andere politicus met een vingertje omhoog wijzend en heen en weer zwaaiend gezegd: "Foei dat mag niet hé, nu niet meer doen hé..stouterd".
Politiek corrigerend noemen ze het dan ook nog.
En voor de rest zwijgt men verder, als ze maar niet hoeven te gaan compenseren. De domme Nederlanders vergeten het toch wel, als je lang genoeg wacht.
Compenseren voor mensen die in de DSB val gelopen zijn NU....
Verder moet ik toegeven dat ik vond dat BOS terecht de DSB slachtoffers niet steunde, maar op basis hiervan vindt ik dat ook deze mensen nu schadeloos gesteld dienen te worden.
Het geld hiervoor halen ze maar van de priverekeningen van wat DNB topmannen en verantwoordelijke parlementsleden.
Wanneer een man de deur van zijn auto voor zijn vrouw openhoud is of de auto nieuw of zijn vrouw
Sorry, mind closed until further notice🍷
En straks begint het grote ontkennen en vingers wijzen, net als bij de Noord-Zuidlijn.
DNB zat gewoon fout. Ik vermoed dat ze hebben geprobeerd dit te verdoezelen door de DSB te laten vallen. Ze hadden beter de DSB kunnen helpen, dan waren deze feiten hoogstwaarschijnlijk nooit aan het licht gekomen.
What's your dysfunction?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken