Nieuws
Woede over verdwijnen Lingo

Donderdag werd duidelijk dat netcoördinator Ton van Dijk van Nederland 1 een lang vervolg van het uit 1989 stammende programma niet ziet zitten. Hij is al langere tijd met de TROS in gesprek om een opvolger te vinden voor de woordquiz. Er wordt gestreefd naar een ander spelletje per 2007. ''Maar als dat niet lukt, gaan we ook in het nieuwe jaar nog even door met Lingo'', aldus Van Dijk vrijdag.
De coördinator ziet graag dat er einde komt aan Lingo, omdat het veelbekeken programma van presentatrice Lucille Werner veel oudere kijkers trekt. Oudere kijkers wil hij niet wegjagen, maar hij wil graag een spelletje dat ook kijkers van onder de 50 jaar trekt. Een quiz voor jong en oud dus. Daar zijn de programmabazen nu naar op zoek
CDA
Ook het CDA is woedend over de beslissing van netcoördinator Van Dijk om de woordquiz de nek om te draaien. CDA-Kamerlid Joop Atsma bevraagt dinsdag tijdens het vragenuurtje in het parlement minister Maria van der Hoeven (Media) over de kwestie. Dat meldde hij vrijdag.
Volgens Atsma raakt de beslissing van Van Dijk het hart van het publieke bestel. De coördinator wil het spelletje van presentatrice Lucille Werner stoppen omdat er teveel oudere kijkers naar kijken. Van Dijk wil een spel voor zowel jonge als oude kijkers.
''Wat is dat voor raar soort discriminatie? Donderdag keken er iets meer dan 800.000 kijkers. Blijkbaar zijn dat veel ouderen, maar is dat erg? Ons publieke omroepbestel is niet gemaakt voor dit soort overwegingen, maar dat alle groepen in de samenleving moeten worden bereikt.''
Het CDA wil dat Van der Hoeven bekijkt hoe Hilversum met pluriformiteit omgaat en dat ze ingrijpt. De politieke partij was altijd al een tegenstander van het in september ingevoerde programmeringsmodel, waarin op de publieke zenders programma's naar genre over de netten worden verspreid. Door dit model is de macht van de omroepen zeer verkleind en dat zint het CDA niet. Atsma vindt het daarom absurd dat één man een programma als Lingo kan stoppen, tegen de wil van de TROS.
De volksvertegenwoordiger noemt de beslissing een dictaat van de coördinator. Hij plaatst ook vraagtekens bij de doelgroep die Van Dijk in kaart heeft gebracht. Volgens de CDAér kijken er ook veel allochtonen en lager opgeleiden naar het spelletje.

Lucille Werner doet het te goed bij de 'oudjes'
De vraag,
Hoe noem je een onaangepast iemand?
"Een Allochtoon !!! " fotofotofotofotofotofotofoto
http://www.esnips.com/web/FOKMuzikantenMegaSong
http://www.youtube.com/user/FlyingVee
http://www.esnips.com/doc(...)iek-30-06-2009mpdrie
Ik moest dan altijd lachen als er een rode bal getrokken werd foto en ging door het lint als ze niet opletten welke letters er wel en niet inzaten. foto
"Je zit in een café. Het is 3.00h des nachts en de tent gaat sluiten, maar niemand wil oprotten. De barman wordt nu toch écht een beetje boosjes; hij wil immers om 3.40h in zijn nest liggen en van zijn welverdiende rust gaan genieten. Hij wil rust in zijn toko! Om zijn gevoelens subtiel duidelijk te maken, knipt de barman de t.l.-lampen aan ten einde de gezelligheid in de tent op te breken. Bovendien sluit hij de tap af en begint de barkrukken op te stapelen. Na een paar minuten is de boodschap duidelijk en is iedereen er vrijwillig, zonder dwang, uit gestapt."
van die horison ver
om die aarde skat,
stap ’n ou man wat
Persoonlijk vind ik Lingo niks (sinds Francois weg is foto en dat is al weer even geleden), maar het is natuurlijk belachelijk om op basis van een of ander vaag principe een programma dat zo succesvol is te stoppen. Iemand vindt zichzelf duidelijk te belangrijk.
en voor de oudjes: schilderen met Bob Ross... foto
Wel vind ik de motivatie compleet onbegrijpelijk: Omdat er teveel ouderen naar kijken zou het weg moeten? Wat heeft dat nou met een programma te maken? Kijkers zijn kijkers en Ned 1-2-3 mogen blij zijn dat ze die kijkers nog hebben met de troep die er de laatste jaren op uitgezonden wordt.
¸.· ¸.·´¨) Vrijwilligerswerk doen in Peru?
(¸.·´ (_.·´* Kijk op www.weeshuisperu.nl !
En wat dat verneuken van programma's betreft. Lucille neemt Lingo over en het programma stopt ermee. Een tijd geleden nam ze Get The Picture over en ook dat programma verdween. Toeval?:P
Mooie manier om onder tafel te schoffelen dat de ziektekostenpremies, lang leve de privatisering, 10% omhoog zullen gaan. DAT zijn verdomme de dingen waar ze het in de tweede kamer over moeten hebben, niet Lingo.
Wacht maar af, het komt vanzelf!
Binnenkort zullen de 6 letterwoorden wel op zijn, dan beginnen we al met de 7 letterwoorden!
Waarschijnlijk als wij in het bejaardentehuis zitten moeten we wel 19 letterwoorden raden. foto
B-R-3-3-Z-4-H
http://anti-lingo.blogspot.com/
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken