Nieuws
Werkloosheid in 2003 sterk gestegen
In het laatste kwartaal van 2003 zaten er 416.000 mensen zonder werk, 100.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Omdat het laatste deel van een jaar door seizoensinvloeden altijd meer werklozen telt moet het aantal nog worden gecorrigeerd. Het gaat dan uiteindelijk om 431.000 werklozen.
Het CBS telt in haar cijfers mensen mee in de leeftijd van 15-64 jaar zonder baan of met een baan voor minder dan twaalf uur, die actief op zoek zijn naar een betaalde baan of een baan voor meer dan twaalf uur.
edit: typo :/
[ Dit bericht is gewijzigd door -NeukFout- ]
Slechte ontwikkeling btw
quote:
In het laatste kwartaal van 2003 zaten er 416.000 mensen zonder werk, 100.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Omdat het laatste deel van een jaar door seizoensinvloeden altijd meer werklozen telt moet het aantal nog worden gecorrigeerd. Het gaat dan uiteindelijk om 431.000 werklozen
Dus seizoensgecorrigeerd hebben we in december nog MEER werkelozen dan in werkelijkheid? ... Hier klopt iets niet...
nou nee, wanneer de werkloosheid stijgt kan het aantal banen (werkgelegenheid) best gelijkblijven of toenemen, maar er zijn gewoon wat meer mensen op zoek naar werk.
[ Dit bericht is gewijzigd door Rudedadude ]
Bezuinigen is leuk, maar als het bedrijfsleven het niet meer kan bekostigen vallen er ontslagen.
Wat nu? WW uitkeringen halveren om dit verlies tegen te gaan?
Dik over de miljoen mensen die thuis een beetje uit hun neus zitten te eten.
Lijkt me zaak voor Den Haag dat ze daar nou eens echt iets aan gaan doen.
[ Dit bericht is gewijzigd door GdeG ]
Hoe kan dit dan?>
Als de werkgelegenheid stabiel blijft (zullen we zeggen X), maar er zijn meer werklozen (die groei bestaat uit twee groepen: namelijk groep a: mensen die onstlagen worden, groep b: mensen die tot nu toe niet geregistreerd waren als werklozen (dus kinderen die 15 worden en ongeregistreerde die geregistreerd worden). En dan kan het inderdaad in principe dat de werkgelegenheid toeneemt als er meer werklozen zijn, maar die kans is naar mijn inzicht zeer klein.
[ot]het zijn er dus nog meer, men weet niet hoeveel ongeregistreerde werklozen er zijn[/ot]
De werkende personen kunnen de kosten niet meer opbrengen voor de werkelozen, bejaarden, chronisch zieken.........en natuurlijk voor zichzelf. Het gaat niet goed zo.
quote:
Als de werkeloosheid stijgt, zal de werkgelegenheid wel dalen ja..
Niet als de beroepsbevolking in verhouding meer toeneemt
quote:
Dik over de miljoen mensen die thuis een beetje uit hun neus zitten te eten.
Generalisatie dus.. veel van die mensen kunnen hun handen nog niet eens omhoog krijgen om in hun neus te peuteren. Veel van die mensen zijn chronisch pijn patienten en zijn niet voor NIETS in de WAO beland, op advies van doktoren en specialisten. Ik denk dat mensen een beetje te makkelijk oordelen over mensen die in de WAO zitten.
Eens kijken hoe jij reageert als je thuis zit nadat je na 20 jaar in de bouw chronisch pijn in de rug hebt en 15 pijnstillers per dag moet slikken om het niet uit te gillen van de pijn als dan een figuur als jij zegt 'Ach die zit thuis lekker uit zijn neus te vreten.'
Wordt toch eens wat genuanceerder!
Ik geloof best dat er mensen zijn die misbruik van het systeem maken. Maar om te insinueren dat dat percentage 100% is, is niet alleen kortzichtig maar ook extreem generaliserend.
Alsof mensen het LEUK vinden om thuis te zitten zonder baan. Denk toch eens na!
Prive: http://pixels.ontheweb.nl
En ze hebben het probleem met de vergrijzing gewoon laten exploderen de afgelopen 10 jaar en dat kan je niet terugdraaien in 1 jaar he.
Wel gek dat er op sommige plaatsen nog naar mensen gevraagt wordt en dat er zelfs mensen uit andere landen hierheen moeten komen om te werken betekent ook iets he. Misschien eens wat meer motiveren om te gaan werken dan maar onder je niveau maar dat willen de meeste niet.
quote:
WW uitkeringen halveren om dit verlies tegen te gaan?
de ww-duur is al gehalveerd: is er van de zomer nogal sneaky doorheen geduwd.....
vroeguh, toen hing de duur van de ww af van de duur van je arbeidsverleden, dat kon zelfs oplopen tot een periode van 2 jaar. nu krijg je een half jaar ww, en dan ga je gelijk de bijstand in! zelfs als je 30 jaar lang je kapot gewerkt hebt bij dezelfde baas.
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
quote:
Aan deze mindere tijden kan dit kabinet niet zoveel doen, das de schuld van 8 jaar paars, die gaven gewoon te veel uit, dus moet er nu bezuinigd worden op de zorgstaat te kunnen behouden in deze huidige (mindere) vorm
ahum: dit kabinet bestaat toch oa uit vvd en cda.... en waar bestond paars uit? en wie moeten -we- dan de schuld geven?
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
Volgens sommige foksters een lieverd :)
Ik neuk je, beuk je, kreuk je, deuk je,ik steek je aan en stamp je uit als een peukje!!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken