Doe maar een vuurwerkshow door de gemeente. Om een beetje leuk spul te krijgen moet je persoonlijk veel te veel uitgeven. Dan heb ik liever dat de gemeente met een gezamenlijk budget een leuke vuurwerkshow inkoopt.
Maar om anderen het dan te verbieden vind ik te ver gaan, waarom moet het een het ander uitsluiten?
De discussie is niet privacy tegenover veiligheid maar vrijheid tegenover controle Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
Geen probleem met consumenten die vuurwerk afsteken, maar handhaaf die afsteektijden nou gewoon eens goed. 1 jaar zero tolerance en we zijn een heel eind verder.
"We aren't people, we are text." - Japanman Sakyusan -
Doe maar een vuurwerkshow voor de gemeente. En dan de overige mensen leuk spul voor een normale prijs. Dan heb ik liever dat ik de gemeente een budget geef voor hun vuurwerkshow, dan dat ik door alle regelgeving 3 keer zo veel moet betalen voor slecht amateurvuurwerk.
Om de prijs van vuurwerk zo op te drijven vind ik te ver gaan, waarom moet het een het ander uitsluiten?
Op zaterdag 12 december 2015 @ 09:38 schreef Tyr80 het volgende: Geen probleem met consumenten die vuurwerk afsteken, maar handhaaf die afsteektijden nou gewoon eens goed. 1 jaar zero tolerance en we zijn een heel eind verder.
Hoe wil je dit handhaven met zo'n kreupel politieorgaan.... is niet te doen. Net zoals het niet te doen is alle inkomende goederen te checken.
Ik heb geen moeite met vuurwerk. Vroeger ook helemaal weg van. Alleen let een beetje op de dieren. En zeer zwaar vuurwerk ook prima... maar doe het dan om 00.00 of als het jeukt ergens ver in het buitengebied. Beesten schrikken zich de tering en die vragen er niet om.
Beetje leven en laten leven mensen. Iedereen z'n plezier
Tot ongenoegen van vrouwlief schiet ik elk jaar weer siervuurwerk de lucht in. Zorg nou gewoon voor strenge controle op de afsteektijden en ruim je eigen zooi op. Heeft niemand er overlast van.
Op zaterdag 12 december 2015 @ 09:56 schreef BertV het volgende: Ik heb er zelf niet zoveel mee, maar als jongetje heb ik er veel plezier mee gehad. Gun een ander ook eens wat.
Dat was in een tijd dat Nederland nog niet zo idioot dichtbevolkt was.
Zelf afsteken. Na 3 dagen vuurwerk verkoop en de tijd er voor wil ik zeker wat afsteken. Een georganiseerde show lijkt mij niets, tussen de drukte en waar je strak omhoog moet kijken om het te zien. Nee, na de drukke tijd ervoor zal ik altijd af blijven steken, ook al moet ik er voor naar Belgie of Duitsland.
Voorkomen dat er geen vuurwerk wordt afgestoken is praktisch onmogelijk lijkt me. Zolang je in onze buurlanden gewoon vuurwerk kunt kopen. Ze zouden alleen eens wat strengere controles moeten doen op dat zware illegale spul. Daar komen de grootste schades en ongelukken van.
Op zaterdag 12 december 2015 @ 10:53 schreef Klapskaats het volgende: Ze zouden alleen eens wat strengere controles moeten doen op dat zware illegale spul. Daar komen de grootste schades en ongelukken van.
De schades en ongelukken komen echter toch door het verkeerd gebruik van het vuurwerk. Als vuurwerk volgens de aangegeven aanwijzingen afgestoken wordt is het veilig en veroorzaakt geen enkele schade. Ook niet door het illegale vuurwerk.
Hier zitten ze zipzeiken, maar als we naar andere landen gaan kijken waar het "illegale" vuurwerk gewoon legaal gekocht en afgestoken mag worden is toch heel duidelijk dat de reacties hier in Nederland totaal overtrokken zijn. Als het daadwerkelijk zo gevaarlijk en illegaal zou zijn zou het vuurwerk ook in die landen niet verkocht en afgestoken mogen worden.
Het is wel weer duidelijk welke kant het uitgaat. Als de opiniepeilingen zo worden ingezet dan weet je genoeg. Ik heb er zelf niets mee, maar laat anderen hun ding doen. Maar ... doe dan wel iets aan het illegale vuurwerk en debielen die er niet mee om kunnen gaan. Maar ja, dat zou echt iets doen aan het probleem betekenen en dat kan of wil de politiek waarschijnlijk niet. Goedkope soundbites en even makkelijk publiciteit genereren, daar gaat het om.
En wat betreft gemeentelijke vuurwerkshows; als je het zo graag wilt, betaal er dan zelf voor en organiseer zelf iets. Het is zo makkelijk om het maar weer op de gemeenschap af te schuiven. Ik wil er in ieder geval niet voor betalen.
gewoon zelf afsteken. We leven nog steeds in een vrije samenleving vol met verstandige mensen als het goed is. De ongelukken ontstaan omdat mensen zelf niet voorzichtig genoeg zijn. Incompetente mensen dus. En een ongelukje zit altijd in een klein hoekje natuurlijk.
Maar om bij alles wat mis kan gaan maar direct te gaan verbieden vind ik veel te ver gaan. Vrijheid kent haar prijs, en dit is er een facet van.
Alles verbieden om het volk maar tegen zichzelf te beschermen is geen gezonde mentaliteit. Zo til je een volk namelijk nooit naar een hoger niveau, maar verwordt het volk tot een zwakke hulpbehoevende massa die ten dode is opgeschreven omdat ze nooit hebben geleerd om voor zichzelf te zorgen in alle facetten van het leven.
Ja, laten we op de al hoge prijs van vuurwerk nog eens extra belasting doen, zodat we de politie kunnen betalen om die afsteektijden te handhaven.
Laten we alle Nederlanders en hun hond straffen voor een paar moeilijke jongeren, en de politie alle macht in handen geven. Dan komt het allemaal wel goed.
Hoezo het is nu al een taak van de politie om het te handhaven. probleem is ze doen er nooit wat aan. Hierzijn ze al vanaf begin november bezig met zwaar spul maar blijven doodleuk zeggen van hebben we geen tijd voor ook al kan je precies vertellen hoe laat en waar ze lopen.
Nee ik ben voor zelf afsteken want de gemeentes zijn zo krenterig dat het een heel karig gebeuren gaat worden als het zo gaat worden. En wat mensen zelf afsteken is net zo mooi en verreweg de meeste mensen houden zich ook gewoon aan de tijden en de meesten ruimen ook hun rommel achteraf netjes op. Dus waarom moet het elke keer zo zijn dat de enkelingen het voor het meerendeel moet verpesten?
Wat ze wel vergeten is, is dat ik 364 dagen in het jaar last heb van honden, denk is aan blaffen, midden in de nacht het liefst. Hondenpoep overal (Ondanks dat de zakjes ervoor hier gewoon aan de prullebakken hangen.)
Hondeneigenaaren betalen ook extra belasting en hoeveel honden blaffen midden in de nacht? Honden zijn niet 24/7 wakker. En ja wat hondenpoep betreft kan ik je wel begrijpen en zelf als hondereigenaar erger mij er ook aan. Het is een kleine moeite om als ze op straat poepen het op te ruimen. En ja mijn hond vind het echt een drama rond oud en nieuw maar ik laat hem gewoon uit in het buitengebied dan kost het maar wat meer tijd want binnen boeit het niet zo.
[ Bericht gewijzigd door hakker9nl op zaterdag 12 december 2015 @ 12:14 ]
Gewoon 1 dag per jaar zelf alles afstekenw at je leuk vind. 31 december vanaf 10.00h 's morgens tot 01 januari 03.00h
Heerlijke jeugd gehad waarbij mijn vriendje toen allerlei spul bij had. Babypijltjes vlogen alle kanten op. Rotjes in de sloot gooien. Van die gekleurde ronddrraaiende opstijgende ballen de lucht in.
[..] Hondeneigenaaren betalen ook extra belasting en hoeveel honden blaffen midden in de nacht? Honden zijn niet 24/7 wakker. En ja wat hondenpoep betreft kan ik je wel begrijpen en zelf als hondereigenaar erger mij er ook aan. Het is een kleine moeite om als ze op straat poepen het op te ruimen. En ja mijn hond vind het echt een drama rond oud en nieuw maar ik laat hem gewoon uit in het buitengebied dan kost het maar wat meer tijd want binnen boeit het niet zo.
Het hoeft er maar 1 te zijn, of je bent al weer wakker. Plus, die extra belasting voor honden is fijn, maar niemand krijgt er minder overlast van
Elk jaar hoor je weer berichten over kids die die zooi in de reet van een kat douwen, door de strot van een eend of in de brievenbus van de buurman. Blijkbaar kunnen wij de verantwoordelijkheid niet aan. Dan maar een verbod en een showtje voor de liefhebber.
Op zaterdag 12 december 2015 @ 13:14 schreef Hieronymus-G het volgende: Elk jaar hoor je weer berichten over kids die die zooi in de reet van een kat douwen, door de strot van een eend of in de brievenbus van de buurman.
Dat is geen reden voor een vuurwerkverbod.
quote:
Op zaterdag 12 december 2015 @ 13:14 schreef Hieronymus-G het volgende: Elk jaar hoor je weer berichten over kids die die zooi in de reet van een kat douwen, door de strot van een eend of in de brievenbus van de buurman.
Blijkbaar kunnen wij de verantwoordelijkheid niet aan. Dan maar een verbod en een showtje voor de liefhebber.
Veel mensen voeden de kinderen niet of nauwelijks op. Moet daarom vuurwerk maar verboden worden?
Of in mijn geval vanaf het balkon kijken hoe overal het vuurwerk de lucht in gaat. De centrale plek waar hier met Oranjedag (ik weiger het koningsdag te noemen) het vuurwerk afgestoken wordt is te ver weg om van te genieten.
Dat valt onder 'zelf afsteken'. Als in; geen verbod.
Op zaterdag 12 december 2015 @ 13:14 schreef Hieronymus-G het volgende: Elk jaar hoor je weer berichten over kids die die zooi in de reet van een kat douwen, door de strot van een eend of in de brievenbus van de buurman. Blijkbaar kunnen wij de verantwoordelijkheid niet aan. Dan maar een verbod en een showtje voor de liefhebber.
Dat gebeurt veelal vóór oud-en-nieuw en met illegaal vuurwerk. Hoe gaat een verbod iets dat nu al verboden is tegen? En als je alles waarmee mensen of dieren kunnen worden gekweld moet worden verboden zit je morgen met papieren vorken te eten natuurlijk.
Heb Ja, zelf afsteken gekozen, een andere optie was er niet. Ik steek al jaren geen vuurwerk meer af, maar vind het wel mooi om naar te kijken.
Daarbij word er maar een hele kleine periode in het jaar vuurwerk afgestoken, de overlast die anderen er dan van hebben of denken te hebben is daardoor maar klein, al zullen zij dat zelf anders zien.....
Wat wel mag veranderen is dat mensen die vuurwerk afsteken ook zelf hun rotzooi opruimen. Dat zal nog steeds wel gedaan worden maar het is wel een minderheid, terwijl tot in de jaren 80 en 90 de mensen hun eigen vuurwerkrotzooi individueel en/of gezamenlijk opruimden.
En een vuurwerk verbod gaat alleen maar meer illegaal vuurwerk in de hand werken. Illegaal vuurwerk is er al heel lang, en elke keer als er minder vuurwerk werd toegestaan kwam er meer Illegaal vuurwerk bij.
Dat zal nog steeds wel gedaan worden maar het is wel een minderheid, terwijl tot in de jaren 80 en 90 de mensen hun eigen vuurwerkrotzooi individueel en/of gezamenlijk opruimden.
Nou ik herinner me A'dam jaren 80/90 nog wel.. Straatgoten bezaaid met snippers en vuurwerk. Niemand ruimde iets op en de stadsreiniging kwam pas na een week. Ik vind dat men tegenwoordig juist beter opruimt. Zeker nu de meeste wijken nu ondergrondse containers hebben. Je doet het afval in zakken en je flikkert t daar gelijk in.
Nou ik herinner me A'dam jaren 80/90 nog wel.. Straatgoten bezaaid met snippers en vuurwerk. Niemand ruimde iets op en de stadsreiniging kwam pas na een week. Ik vind dat men tegenwoordig juist beter opruimt. Zeker nu de meeste wijken nu ondergrondse containers hebben. Je doet het afval in zakken en je flikkert t daar gelijk in.
Eens. Er wordt vele malen beter opgeruimd dan ooit eerder.
Op zaterdag 12 december 2015 @ 15:42 schreef Redliquid het volgende: Joh, oud & nieuw helemaal opheffen. Nutteloze feestdag. Iedereen gewoon aan het werk en minder geld uitgeven aan onzin. Vuurwerk is voor tokkies!
Op zaterdag 12 december 2015 @ 12:12 schreef Noin het volgende: Gewoon 1 dag per jaar zelf alles afstekenw at je leuk vind. 31 december vanaf 10.00h 's morgens tot 01 januari 03.00h
Heerlijke jeugd gehad waarbij mijn vriendje toen allerlei spul bij had. Babypijltjes vlogen alle kanten op. Rotjes in de sloot gooien. Van die gekleurde ronddrraaiende opstijgende ballen de lucht in.
Echt fantastisch. Echt oud en nieuw gevoel.
ook dozen babypijltjes tegelijkertijd afgestoken? heerlijk was dat
ook dozen babypijltjes tegelijkertijd afgestoken? heerlijk was dat
Van een hele berg van die dingen de stokjes afbreken en dan maar gokken waar dat raketje naartoe gaat Fantastische tijd.
Ik snap best dat ouwe lui van tegenwoordig er geen zin meer in hebben hoor. Ik ga ook geen dozen van 120 euro kopen voor 30 minuten mooi vuurwerk.
Maar vuurwerk is eigenlijk ook niet voor de volwassenen die nu zo zitten te zeiken. Van dat klein spul moet gewoon altijd te koop blijven voor de jeugd. Rotjes die een beetje pief paf poef doen en wat pijltjes.
En ja, er zullen heus wel gewonden vallen maar ja, in dezelfde periode vallen er meer doden doordat de kerstboom affikt of omdat iemand teveel gluhwein gezopen heeft en kerstbomen/zuipen gaan we ook niet afschaffen.
Inderdaad, meest overgewaardeerde 'feestdag' ooit. En met dat vuurwerk vallen alleen maar gewonden en de beesten hebben er last van. Gewoon helemaal verbieden en 1000 euro boete op het afsteken ervan dan is het zo klaar.
Opzich niks mis met vuurwerk maar het illegale spul mag van mij verdwijnen. Ik heb zelf vroeger ook weleens strijkers gehad maar dat was omdat er vroeger ook veel minder kruit in astronauten mocht zitten en dat toch echt niet hard genoeg ging. Maar de vuurwerkwet is aangepast en legaal spul mag tegenwoordig ook meer kruit hebben, astronauten gaan dus nu net zo hard als de groene strijkers van toen en pijlen en potten zien er ook veel professioneler uit.
Nitraten en vooral de cobra's en de big boys gaan gewoon echt te hard, da's overlast voor de hele buurt, kleine kinderen durven amper de straat op om 0:00 met al dat vuurwerkgeweld. En voor huisdieren is het natuurlijk ook niet leuk.. gewoon vuurwerk al niet maar die extreem harde knallen is beangstigend voor ze. Dieren kunnen ook nog eens een stuk beter horen dan mensen dus kan je nagaan wat die beleven met oud&nieuw.
Dus wat mij betreft niks mis met vuurwerk maar liever wel legaal en alleen afsteken wanneer het mag.
Op zaterdag 12 december 2015 @ 17:34 schreef SiGNe het volgende: Opzich niks mis met vuurwerk maar het illegale spul mag van mij verdwijnen. Ik heb zelf vroeger ook weleens strijkers gehad maar dat was omdat er vroeger ook veel minder kruit in astronauten mocht zitten en dat toch echt niet hard genoeg ging. Maar de vuurwerkwet is aangepast en legaal spul mag tegenwoordig ook meer kruit hebben, astronauten gaan dus nu net zo hard als de groene strijkers van toen en pijlen en potten zien er ook veel professioneler uit.
Nitraten en vooral de cobra's en de big boys gaan gewoon echt te hard, da's overlast voor de hele buurt, kleine kinderen durven amper de straat op om 0:00 met al dat vuurwerkgeweld. En voor huisdieren is het natuurlijk ook niet leuk.. gewoon vuurwerk al niet maar die extreem harde knallen is beangstigend voor ze. Dieren kunnen ook nog eens een stuk beter horen dan mensen dus kan je nagaan wat die beleven met oud&nieuw.
Dus wat mij betreft niks mis met vuurwerk maar liever wel legaal en alleen afsteken wanneer het mag.
Toch wat vraagtekens bij deze post,
In Nederlandse rotjes zit buskuit, in de strijkers die je noemt flash.. vandaar dat die hoe dan ook harder knallen. ''Vroeger'' werkte die nog met vertragingsgas.. nu zit er een lontje achter de strijkkop (veel veiliger dus)
Pijlen en potten zien er professioneler uit.. ja wat zegt dat Nederlandse vuurwerkdealers verkopen ook knallers die er exact hetzelfde uitzien als Poolse nitraten, maar in werkelijkheid zijn het slechts ploffers met buskruit.
Ook die laatste zin, ''liever wel legaal, en alleen afsteken wanneer het mag'' soort toverland waar iedereen zich aan de regels houdt. (17m mensen)
Het hele jaar door legaliseren. Strengere aanpak van misgebruik. Extra vuurwerkbelasting. 100% van deze belasting naar gemeentes om hun eigen vuurwerkshow te bekostigen.
Born to lose No excuse 'Til the end Been living to win, Been living to win
In Nederlandse rotjes zit buskuit, in de strijkers die je noemt flash.. vandaar dat die hoe dan ook harder knallen. ''Vroeger'' werkte die nog met vertragingsgas.. nu zit er een lontje achter de strijkkop (veel veiliger dus)
Pijlen en potten zien er professioneler uit.. ja wat zegt dat Nederlandse vuurwerkdealers verkopen ook knallers die er exact hetzelfde uitzien als Poolse nitraten, maar in werkelijkheid zijn het slechts ploffers met buskruit.
Ook die laatste zin, ''liever wel legaal, en alleen afsteken wanneer het mag'' soort toverland waar iedereen zich aan de regels houdt. (17m mensen)
Legaal vuurwerk afsteken, het hele jaar Door, gaat anders prima met 60 miljoen mensen (het VK). Volgens jouw redenatie is dat of dus een toverland, of is er wellicht toch iets mis met bepaalde Nederlanders op grote schaal?
Born to lose No excuse 'Til the end Been living to win, Been living to win
[..] Legaal vuurwerk afsteken, het hele jaar Door, gaat anders prima met 60 miljoen mensen (het VK). Volgens jouw redenatie is dat of dus een toverland, of is er wellicht toch iets mis met bepaalde Nederlanders op grote schaal?
Als overheid het toe staat om het hele jaar door af te steken, is de lol er ook snel vanaf. wordt het afsteken uiteindelijk ook op (veel) kleinere schaal gedaan.
Je hebt het bovendien ook over legaal vuurwerk wat daar wordt verkocht het hele jaar door.. hier komt de overlast voornamelijk van illegaal vuurwerk.
En, die vuurwerkbelasting die je voorstelt, werkt alleen maar illegaal vuurwerk in de hand.. mensen rijden nu al massaal naar Duitsland voor goedkoop sier, voor knallers naar Belgie, soms zelfs Polen.
Als overheid het toe staat om het hele jaar door af te steken, is de lol er ook snel vanaf. wordt het afsteken uiteindelijk ook op (veel) kleinere schaal gedaan.
Je hebt het bovendien ook over legaal vuurwerk wat daar wordt verkocht het hele jaar door.. hier komt de overlast voornamelijk van illegaal vuurwerk.
En, die vuurwerkbelasting die je voorstelt, werkt alleen maar illegaal vuurwerk in de hand.. mensen rijden nu al massaal naar Duitsland voor goedkoop sier, voor knallers naar Belgie, soms zelfs Polen.
Hey, heb het niet over een heel hoge belasting, maar genoeg zodat gemeenten de shows kunnen bekostigen
Born to lose No excuse 'Til the end Been living to win, Been living to win
Van een hele berg van die dingen de stokjes afbreken en dan maar gokken waar dat raketje naartoe gaat Fantastische tijd.
Ik snap best dat ouwe lui van tegenwoordig er geen zin meer in hebben hoor. Ik ga ook geen dozen van 120 euro kopen voor 30 minuten mooi vuurwerk.
Maar vuurwerk is eigenlijk ook niet voor de volwassenen die nu zo zitten te zeiken. Van dat klein spul moet gewoon altijd te koop blijven voor de jeugd. Rotjes die een beetje pief paf poef doen en wat pijltjes.
En ja, er zullen heus wel gewonden vallen maar ja, in dezelfde periode vallen er meer doden doordat de kerstboom affikt of omdat iemand teveel gluhwein gezopen heeft en kerstbomen/zuipen gaan we ook niet afschaffen.
Gewoon 1 dagje per jaar lekker vuurwerk.
het is iets meer dan 1 dagje, sowieso afhankelijk waar je bent in Nederland begint het geknal al vanaf ergens medio oktober
Om een beetje leuk spul te krijgen moet je persoonlijk veel te veel uitgeven. Dan heb ik liever dat de gemeente met een gezamenlijk budget een leuke vuurwerkshow inkoopt.
Maar om anderen het dan te verbieden vind ik te ver gaan, waarom moet het een het ander uitsluiten?
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
En dan de overige mensen leuk spul voor een normale prijs. Dan heb ik liever dat ik de gemeente een budget geef voor hun vuurwerkshow, dan dat ik door alle regelgeving 3 keer zo veel moet betalen voor slecht amateurvuurwerk.
Om de prijs van vuurwerk zo op te drijven vind ik te ver gaan, waarom moet het een het ander uitsluiten?
Ik heb geen moeite met vuurwerk. Vroeger ook helemaal weg van. Alleen let een beetje op de dieren. En zeer zwaar vuurwerk ook prima... maar doe het dan om 00.00 of als het jeukt ergens ver in het buitengebied. Beesten schrikken zich de tering en die vragen er niet om.
Beetje leven en laten leven mensen. Iedereen z'n plezier
Like trump...
Ze zouden alleen eens wat strengere controles moeten doen op dat zware illegale spul. Daar komen de grootste schades en ongelukken van.
Als vuurwerk volgens de aangegeven aanwijzingen afgestoken wordt is het veilig en veroorzaakt geen enkele schade. Ook niet door het illegale vuurwerk.
Hier zitten ze zipzeiken, maar als we naar andere landen gaan kijken waar het "illegale" vuurwerk gewoon legaal gekocht en afgestoken mag worden is toch heel duidelijk dat de reacties hier in Nederland totaal overtrokken zijn.
Als het daadwerkelijk zo gevaarlijk en illegaal zou zijn zou het vuurwerk ook in die landen niet verkocht en afgestoken mogen worden.
En wat betreft gemeentelijke vuurwerkshows; als je het zo graag wilt, betaal er dan zelf voor en organiseer zelf iets. Het is zo makkelijk om het maar weer op de gemeenschap af te schuiven. Ik wil er in ieder geval niet voor betalen.
Oud verzuurt. Net zoals die mensen die eerst zelf rookten, die zijn zelf de grootste anti rook zeikerds geworden.
Die mensen die vuurwerk willen afsteken moeten het zelf weten. Ik zal vanaf een afstandje mooi zien hoe hun geld in rook opgaat.
De ongelukken ontstaan omdat mensen zelf niet voorzichtig genoeg zijn. Incompetente mensen dus.
En een ongelukje zit altijd in een klein hoekje natuurlijk.
Maar om bij alles wat mis kan gaan maar direct te gaan verbieden vind ik veel te ver gaan.
Vrijheid kent haar prijs, en dit is er een facet van.
Alles verbieden om het volk maar tegen zichzelf te beschermen is geen gezonde mentaliteit.
Zo til je een volk namelijk nooit naar een hoger niveau, maar verwordt het volk tot een zwakke hulpbehoevende massa die ten dode is opgeschreven omdat ze nooit hebben geleerd om voor zichzelf te zorgen in alle facetten van het leven.
Nee ik ben voor zelf afsteken want de gemeentes zijn zo krenterig dat het een heel karig gebeuren gaat worden als het zo gaat worden. En wat mensen zelf afsteken is net zo mooi en verreweg de meeste mensen houden zich ook gewoon aan de tijden en de meesten ruimen ook hun rommel achteraf netjes op. Dus waarom moet het elke keer zo zijn dat de enkelingen het voor het meerendeel moet verpesten?
Hondeneigenaaren betalen ook extra belasting en hoeveel honden blaffen midden in de nacht? Honden zijn niet 24/7 wakker. En ja wat hondenpoep betreft kan ik je wel begrijpen en zelf als hondereigenaar erger mij er ook aan. Het is een kleine moeite om als ze op straat poepen het op te ruimen.
En ja mijn hond vind het echt een drama rond oud en nieuw maar ik laat hem gewoon uit in het buitengebied dan kost het maar wat meer tijd want binnen boeit het niet zo.
[ Bericht gewijzigd door hakker9nl op zaterdag 12 december 2015 @ 12:14 ]
31 december vanaf 10.00h 's morgens tot 01 januari 03.00h
Heerlijke jeugd gehad waarbij mijn vriendje toen allerlei spul bij had.
Babypijltjes vlogen alle kanten op. Rotjes in de sloot gooien. Van die gekleurde ronddrraaiende opstijgende ballen de lucht in.
Echt fantastisch. Echt oud en nieuw gevoel.
Blijkbaar kunnen wij de verantwoordelijkheid niet aan. Dan maar een verbod en een showtje voor de liefhebber.
Veel mensen voeden de kinderen niet of nauwelijks op. Moet daarom vuurwerk maar verboden worden?
Ik steek al jaren geen vuurwerk meer af, maar vind het wel mooi om naar te kijken.
Daarbij word er maar een hele kleine periode in het jaar vuurwerk afgestoken, de overlast die anderen er dan van hebben of denken te hebben is daardoor maar klein, al zullen zij dat zelf anders zien.....
Wat wel mag veranderen is dat mensen die vuurwerk afsteken ook zelf hun rotzooi opruimen.
Dat zal nog steeds wel gedaan worden maar het is wel een minderheid, terwijl tot in de jaren 80 en 90 de mensen hun eigen vuurwerkrotzooi individueel en/of gezamenlijk opruimden.
En een vuurwerk verbod gaat alleen maar meer illegaal vuurwerk in de hand werken. Illegaal vuurwerk is er al heel lang, en elke keer als er minder vuurwerk werd toegestaan kwam er meer Illegaal vuurwerk bij.
Fantastische tijd.
Ik snap best dat ouwe lui van tegenwoordig er geen zin meer in hebben hoor.
Ik ga ook geen dozen van 120 euro kopen voor 30 minuten mooi vuurwerk.
Maar vuurwerk is eigenlijk ook niet voor de volwassenen die nu zo zitten te zeiken.
Van dat klein spul moet gewoon altijd te koop blijven voor de jeugd.
Rotjes die een beetje pief paf poef doen en wat pijltjes.
En ja, er zullen heus wel gewonden vallen maar ja, in dezelfde periode vallen er meer doden doordat de kerstboom affikt of omdat iemand teveel gluhwein gezopen heeft en kerstbomen/zuipen gaan we ook niet afschaffen.
Gewoon 1 dagje per jaar lekker vuurwerk.
Ik heb zelf vroeger ook weleens strijkers gehad maar dat was omdat er vroeger ook veel minder kruit in astronauten mocht zitten en dat toch echt niet hard genoeg ging.
Maar de vuurwerkwet is aangepast en legaal spul mag tegenwoordig ook meer kruit hebben, astronauten gaan dus nu net zo hard als de groene strijkers van toen en pijlen en potten zien er ook veel professioneler uit.
Nitraten en vooral de cobra's en de big boys gaan gewoon echt te hard, da's overlast voor de hele buurt, kleine kinderen durven amper de straat op om 0:00 met al dat vuurwerkgeweld.
En voor huisdieren is het natuurlijk ook niet leuk.. gewoon vuurwerk al niet maar die extreem harde knallen is beangstigend voor ze.
Dieren kunnen ook nog eens een stuk beter horen dan mensen dus kan je nagaan wat die beleven met oud&nieuw.
Dus wat mij betreft niks mis met vuurwerk maar liever wel legaal en alleen afsteken wanneer het mag.
In Nederlandse rotjes zit buskuit, in de strijkers die je noemt flash.. vandaar dat die hoe dan ook harder knallen.
''Vroeger'' werkte die nog met vertragingsgas.. nu zit er een lontje achter de strijkkop (veel veiliger dus)
Pijlen en potten zien er professioneler uit.. ja wat zegt dat
Ook die laatste zin, ''liever wel legaal, en alleen afsteken wanneer het mag'' soort toverland waar iedereen zich aan de regels houdt. (17m mensen)
No excuse
'Til the end
Been living to win, Been living to win
No excuse
'Til the end
Been living to win, Been living to win
Je hebt het bovendien ook over legaal vuurwerk wat daar wordt verkocht het hele jaar door.. hier komt de overlast voornamelijk van illegaal vuurwerk.
En, die vuurwerkbelasting die je voorstelt, werkt alleen maar illegaal vuurwerk in de hand.. mensen rijden nu al massaal naar Duitsland voor goedkoop sier, voor knallers naar Belgie, soms zelfs Polen.
No excuse
'Til the end
Been living to win, Been living to win
Daardoor gaan mensen massaal naar Duitsland, waar het tussen de tomaten en sperziebonen in de supermarkt ligt.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken