Rutte: CDA zet vrijheid van meningsuiting onder druk
VVD-leider Mark Rutte vindt dat het tijd wordt dat het CDA bij zinnen komt. Die partij werkt volgens hem een klimaat in de hand waarbij de vrijheid van meningsuiting steeds verder onder druk komt te staan.
''Het lijkt erop dat het CDA bereid is de vrijheid van meningsuiting te offeren op het altaar van normen en waarden'', aldus Rutte vandaag op zijn weblog. Als voorbeelden noemt hij CDA-minister Piet Hein Donner die enkele jaren geleden satire aan de kaak stelde en later het verbod op godslastering wilde uitbreiden.
Daarnaast waren er CDA'ers die PVV-leider Geert Wilders wilden doen afzien van de uitbrengen van zijn film Fitna en begon premier Jan Peter Balkenende (CDA) een procedure tegen het opinieweekblad Opinio, aldus Rutte. ''Als klap op de vuurpijl stelt CDA-minister Hirsch Ballin zich nu niet op achter cartoonist Nekschot, maar rechtvaardigt hij het handelen van het Openbaar Ministerie en politie.''
Het heeft er verder alle schijn van dat er vanmiddag een spoeddebat zal plaatsvinden over de kwestie Gregorius Nekschot. D66 zal, gesteund door in ieder geval VVD en PVV, vanmiddag zo'n debat aanvragen, meldt Elsevier.nl. CDA-minister Hirsch Ballin zal dan aan de Kamer moeten uitleggen waarom de cartoonist door tien man politie uit zijn huis moest worden gehaald en dertig uur opgesloten werd.

Lullen over vrijheid en stiekem DDR praktijken doorvoeren, ga die volgevreten VVD achterban in de maling nemen
Dat is niet zo raar he. Hem werden dingen in de mond gelegd die bullshit waren. foto Ik vind het eerder zorgelijk dat Balkenende die rechtzaak verloor.
Verder begint Rutte best een beetje een populist te worden....
Het is een enge partij met een lief gezicht.
Guybrush: No! No, that's not true! That's impossible!
LeChuck: Search your feelings, you KNOW it to be true!
Guybrush: Noooooooo!!!!
Android app: Who Called Lists!
http://www.elsevier.nl/op(...)blogid/51/index.html
als wat jij zegt waar is natuurlijk
Wanneer een man de deur van zijn auto voor zijn vrouw openhoud is of de auto nieuw of zijn vrouw
Sorry, mind closed until further notice🍷
[OT]Op dit punt heeft Rutte gelijk, tegenwoordig word vrijheid van meningsuiting in gijzeling gehouden door gristelijke en islamitische moraalridders. Vorige week nog werden bouwvakkers belaagd door idioten die ze wilden laten rondlopen in overalls vanwege tshirts met korte mouwen.. foto
Het CDA (ik vraag me toch werkelijk af waarom de PvdA zo fanatiek gebasht wordt hier, terwijl toch écht het CDA het beleid bepaalt in nederland) is al een aantal jaar bezig Nederland onder de verstikkende deken van betutteling te bedelven.. foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Ik geloof niet in 20.000 goden. Zo'n klein verschil maar zoveel discussie.
http://www.satellietforum.com/showthread.php?t=2554
Daarnaast is macht voor de christenen, macht voor de islam en die kunnen daar helemaal niet mee omgaan.
Geen partijen gebaseerd op sprookjes in het bestuur. Vertel elkaar die verhaaltjes maar mooi voor het slapen gaan.
Ik geloof niet in 20.000 goden. Zo'n klein verschil maar zoveel discussie.
90% van het volk is oerdom en als je ze vrijheden geven gaan ze het misbruiken. Ze moeten gewoon hun mond houden en doorwerken. Geen vragen stellen.
Ik geloof niet in 20.000 goden. Zo'n klein verschil maar zoveel discussie.
Gepubliceerd op maandag 19 mei 2008
De politie hackt regelmatig de computers van verdachten. Justitie is enthousiast over de hacks, omdat vertrouwde onderzoeksmethoden steeds minder opleveren. De politie heeft de berichten bevestigd. Dat melden de Geassocieerde Persdiensten zaterdag in aangesloten kranten.
http://www.planet.nl/plan(...)tid=925100/sc=84f274
Hier kraait geen haan naar
Ik heb zelf gewerkt bij een groothandel in schotel apparatuur, maar het zijn die allochtonen die het goedkoopste der goedkoopste kopen en alles laten roesten e.d. (uitzonderingen daargelaten)
Sommige Nederlanders hebben ook een schotel maar deze zijn meestal mooi opgehangen en mooi onderhouden (uitzonderingen daargelaten).
Je kan tegenwoordig ook schotels kopen met een print erop zodat ze bv baksteen motief hebben en dus meekleuren met je huis.
Maarja het is hun land toch niet gewoon in hun eigen taal tv kijken en schijt aan de rest.
Vrijheid van drugsdealen. Dat mag hier niet legaal.
Vrijheid van racen op de autoweg met 300 km per uur.
Vrijheid om de politie helemaal verot te schelden.
Vrijheid om dit land te regeren zonder dat ik daar stemmen van het volk voor nodig heb.
pvda en cda even veel zetels als de cu foto
of is dat het slechte woord ervoor!? foto
En ik kan die buitenlanders ook geen ongelijk geven dat ze naar wat anders kijken, moeten ze dan naar de 'linkse NL PO' kijken dan?
Als het kalf verdronken is....
En nu een politiek slaatje proberen te slaan uit je eigen falen.
VVD PVDA CDA PVV enz. een pot nat. foto
Is dat eindelijk voorbij, moet je weer uitkijken voor Hirsch Kwallin en Donner. foto
Hou de mensen dom net als 99% van de moslims dom gehouden worden.
Ik hoef er denk ik niets meer aan toe te voegen. foto
www.jihadwatch.org
Allochtonen hadden wat dat betreft een voorsprong omdat ze opgroeien in meerdere werelden.
Maar tegenwoordig is alles het zelfde verhaal geworden.
Daar kun jij verder ook weinig aan doen, je chador beperkt je kijk op de wereld.
Maar dat de politiek hier de weg kwijt is... klopt. Dat hebben de medelanders, en natuurlijk de dhimmi's op links uitstekend voor elkaar gekregen.
Zo, nu mag je weer gaan schelden. Achter je opgedrongen gordijntje. foto
Bekijk het filmpje:
http://video.reedbusiness.nl/elsevier/video.php?id=1998&publisher=elsevier&category=elsevier;&video_xres=368&video_yres=276
jawel hoor, ik! Maar dan moeten ze het wel plaatsen... foto
Ik ga in ieder geval even kijken vanmiddag naar politiek24. Altijd spannend.
Kijken hoe BulldogBallin op zijn platte bek gaat.
Hier is altijd een vrij dunne scheidslijn tussen geweest. Het is daarbij de laatste tijd niet zozeer dat de vrijheid van meningsuiting onder druk is komen te staan, maar dat deze vrijheid van meningsuiting veeleer steeds meer die grens aan het overschreiden is.
Logisch dus dat nu die grens steeds meer overschreden wordt hier enigszins paal en perk aan wordt gesteld. We hebben namelijk een steeds grotere bek gekregen en zijn steeds grover en onfatsoenlijker geworden. Het is dus niet zo dat we minder mogen zeggen dan vroeger, maar eerder dat we zelf steeds extremer zijn geworden. Als je tien of twintig jaar terug ook maar een fraktie had geroepen van wat er nu af en toe geschreeuwd wordt was je namelijk allang veroordeeld geweest.
Naar mijn mening wordt er juist veel te ruim omgesprongen met de vrije meningsuiting en wordt het eens een keer tijd dat er ingegrepen wordt.
Censuurofficier Paul Velleman fungeert als marionet van de politieke islam. Maar hij is nog meer: een onbenul.
OvJ Velleman heeft met de vervolging van cartoonist Gregorius Nekschot duidelijk gemaakt dat het geloofsfanatisme van een bekeerling als Abdul Jabbar van de Ven voor hem meer waard is dan de vrijheid van een cartoonist en satiricus als Gregorius Nekschot. Daarmee kiest Velleman namens het OM partij tegen de vrijheid en moderniteit die wij Nederlanders in ons land altijd gewend zijn geweest, vrijgevochten en lichtelijk anarchistisch als we zijn. Omdat hij zich tot een werktuig maakt van een geloofsfanaticus en dan nog uitgerekend eentje die een criticus van zijn nieuw gevonden geloof - Geert Wilders - het liefste dood ziet, plaatst hij zich lijnrecht tegenover al diegenen die zich - net als Geert Wilders - oprecht zorgen maken over de invloed van de Islam als maatschappelijk systeem op de Nederlandse maatschappij. Velleman is daarmee in feite een verrader van zijn eigen mensen.
Tevens kiest hij partij tegen al die Nederlanders die hechten aan de vrijheid om een geloof af te wijzen, simpelweg omdat dat bepaalde geloof hen gewoon niet aanstaat. Dat heeft niets met discriminatie te maken, maar is een uitvloeisel van de vrijheid van levensbeschouwing. Voor die vrijheid - en de vrijheid om daar publiekelijk voor uit te komen - is meer dan 60 jaar geleden in Europa hard gevochten. Wie tegen deze vrijheid kiest bewijst daarmee dat Nederland een land is waar je ook na de oorlog fout kunt zijn (zoals de grap van oudsher luidt).
Maar het is nog erger. Het OM en Velleman schijnen niet te begrijpen dat satire en spotternij zoals Gregorius Nekschot die bedrijft een vitale maatschappelijke functie vervullen. Satire en grappenmakerij fungeren als een overdrukventiel van de maatschappij, juist in spannende tijden. Door een cartoonist op te pakken last het OM in feite het overdrukventiel van de maatschappij dicht. Als je dat doet, en Velleman leent zich voor deze klus, bewijs je dat je geen inzicht hebt in maatschappelijke processen. Dan ben je dus ook nog eens een stuk onbenul. Dat je dan een baan bij het OM kunt hebben is mij een raadsel. Je verwacht daar mensen met inzicht in de maatschappij, niet de loopjongens van de Taliban.
Van mij mag mr. Velleman verhuizen naar een grot in Afghanistan. Daar zal hij mensen treffen die ook niet van grappen over het geloof houden, laat staan van afbeeldingen met grappen over het geloof. Het wordt vast wel een onderhoudend gesprek tussen deze knecht van de Hollandse poldertaliban en de knechten van de leider in de strijd tegen de âGrote Satanâ. Ondertussen kunnen we dan in Nederland weer gewoon in vrijheid leven, zonder angst voor de gedachtenpolitie en met ruimte voor onbevangen grappenmakerij over alles wat ons Nederlanders niet aanstaat.
bron
Ergens ben ik het volledig met je eens want inderdaad de hele bevolking laat zich opjutten door de politiek door de hersenspoelingen die de politiek uitvoert met het woord terrorisme zich alles aan privacy laten afpakken, dan verdien je niet beter en moet je je smoel houden en je lekker laten pakken. foto
Ik ben het zowaar met Rutte eens !
Teken aan de wand wel, die gast heeft al een keer een motie van wantrouwen gehad terwijl hij minister van justitie was (blijkbaar dat hij zijn taken niet goed uitvoerd!) en nu in dezelfde functie alweer fouten aan het maken is. Waarom is deze gast uberhaupt weer in dezelfde positie? foto.
foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
tijddat CDA opgeheven wordt, dat zou eens goed zijn voor de normen en waarden in dit land foto
Live like you'll die today...
JD
Ik bid op mijn blote knieen naar elke windrichting dat er hier in de toekomst geen nieuwe dictator opstaat die dan zeer zeker met alle plezier gebruik maakt van deze technieken om het volk in de tang te houden. Een tang waaraan veel moeilijker te ontsnappen zal zijn dan ooit tevoren.
Vrijheid van meningsuiting is ook zeer belangrijk. Als het OM denkt dat iemand de wet overtreed dan mag deze best actie ondernemen. Wel vind ik het wat overdreven om de man dan op zo een manier op te halen. Even verzoeken naar het bureau te komen voor een verhoor lijkt mij genoeg. Aan de andere kant is het volgens mij normaal dat er tien man komen bij een arrestatie.
Nekschot mag in mijn ogen tekenen wat hij tekend. Ik ben pas bekend met zijn werk geworden door dit hele gezeik. Persoonlijk komt hij op mij over als weer zo een gefrustreerd rechts jankerdje met tunnelvisie, maar dat neemt niet weg dat hij van mij die tekeningen mag maken.
Rutte probeerd de laatste tijd te scoren met veel van dit soort opmerkingen. De qoute hierboven toont wel aan hoe scheef meneer Rutte is. Inperkingen van privacy zijn namelijk net zo gevaarlijk en mischien op de lange termijn nog wel gevaarlijker dan kleine inperkingen in vrijheid van meningsuiting. Een vrijheid die ik trouwens hoog in het vaandel heb en in principe voor mij geen genzen kent. Dit komt waarschijnlijk ook door mijn voorliefde voor (politiek getinte) rapmuziek.
Echter, ik besef goed dat dit inhoud dat je ook mag roepen dat homo's walgelijke wezens zijn en dat men dit wel mag afkeuren, maar verder niet kan bestraffen want het is een mening. Persoonlijk vind ik dat je die mening best mag hebben.
Wat me wel opvalt is dat hier meer ophef over word gemaakt dan over de demonstranten op de dam die werden opgepakt met anti-wilders leuzen. Dat terwijl het in principe neerkomt op hetzelfde.
Wat mij betreft heeft Rutte volkomen gelijk in deze, hoewel de VVD net zo hard meewerkt (en heeft gewerkt) aan het inperken van allerhande vrijheden. Dus een beetje hypocriet is Rutte, en rest van de VVD, wel.
Kijk:
De zaak-Nekschot ‘Ik heb de indruk dat de minister liegt’
Uitleg van Hirsch Ballin klopt niet
"In een persbericht van het OM staat ook dat het onderzoek naar de prenten van Nekschot ‘verleden jaar’ begon en dus niet, zoals Hirsch Ballin suggereert, kort na de aangifte. De woordvoerder wil niet zeggen waarom de provider niet eerder is gemaand met de informatie over de brug te komen.
Nekschot zelf noemt de verklaring van Hirsch Ballin dat hij moeilijk te vinden was ‘een belachelijk verhaal’. De cartoonist denkt dat de minister liegt. ‘Ja, die indruk heb ik wel’, zei hij tegen weblog Geenstijl. Volgens de cartoonist had justitie zich zelfs alle moeite van het zoeken kunnen besparen. Als de politie hem gemaild had, wat kan via zijn website, dan zou hij gewoon hebben gereageerd.
De arrestatie is volgens Nekschot bedoeld om hem en andere islamcritici te intimideren. Een team van tien man sterk doorzocht zijn woning en hij werd dertig uur vastgehouden. Dat justitie juist in november vaart zette achter het onderzoek is opvallend. Hirsch Ballin werd vlak daarvoor geïnformeerd over een ander gevoelig onderwerp waarbij de islam en vrijheid van meningsuiting een prominente rol spelen: de anti-koranfilm van Geert Wilders.
Hirsch Ballin zegt dat hij steeds op de hoogte was van de zaak-Nekschot: ‘Ik was uiteraard al lang op de hoogte. Het OM houdt mij op de hoogte van alle zaken met een politiek maatschappelijke betekenis.’ SP, VVD, PVV en D66 hebben de minister nu om opheldering gevraagd.
Zelfs het Meldpunt Discriminatie Internet, dat aangifte deed tegen Nekschot, verbaast zich over de gang van zaken. ‘Wij zijn er niet gelukkig mee dat dit zo lang heeft geduurd.’ En: ‘Normaal wordt iemand uitgenodigd om eens te spreken met de politie’, aldus directeur Niels van Tamelen. ‘Ik kan me niet voorstellen waarom hij in een cel is gezet. We hebben het niet eerder meegemaakt."
http://www.depers.nl/binn(...)llin-klopt-niet.html
Elsevier foto
Parlementair rechts foto
Buitenparlementair rechts foto^2
Geloof niets, denk zelf.
U leert het ook nooit, als ik zo vrij mag zijn. U vertikt het nog steeds om de ernst van de situatie in te zien. Bent u dan stekeblind? De arrestatie van Gregorius is de apotheose van een proces dat zich in amper vijftien jaar onder uw ogen heeft voltrokken terwijl u monter liep te demonstreren tegen de schending van mensenrechten in China. Terwijl u rustig lag te snurken, en u veilig waande in een beschaafde rechtsstaat, heeft zich op het Binnenhof een totalitair schrikbewind gevestigd dat we nooit meer kunnen verjagen. We zitten met z’n allen als een rat in de val. Wat ik u brom.
http://www.hetvrijevolk.com/?pagina=6174
Mensen die geloven in een sprookje zijn namelijk niet voor rede vatbaar.
Hoe dommer de mens hoe vaster zijn geloof.
De enige die verantwoordelijk is voor deze vertoning is de islam.
Voor dat deze religie van de haat zijn intrede in onze wereld deed was er nooit een probleem.
Nu denk je al aan moslims als je het woord cartoon hoort.
Ooit zal de rekening vereffend worden de mensen laten zich hier namelijk niet voor de gek houden door een achterlijke cultuur.
De enige haatzaaier ben jij zelf je wordt stevig in je kont genaait door de islam en heb het met je domme kop niet eens in de gaten.
Porcupine Tee - Normal
Op Nederland 1 en Politiek 24 (digitaalTV of via je pc) is om 14.00 uur "het vragenuurtje". Ik denk dat daarna het debat begint en dat is dan alleen nog via politiek 24 te volgen.
http://www.nos.nl/politiek24/
Jup. Ben dan ook apetrots op je ;)
Rutte... is eigenlijk altijd al een reserve-D66-er geweest. Doek de VVD nou maar gewoon op en splits de mensen tussen TON en D66. De peilingen suggereren dit ook al.
Back to the subject: Rutte heeft zeker een punt hier, ook al is het niet echt zijn punt. CDA is inderdaad de vrijheid van meningsuiting, het recht op een persoonlijke, private levenssfeer en de rechtszekerheid aan het opofferen onder het mom van de veiligheid: terrorisme en kinderporno worden hierbij te pas en te onpas als breekijzer gebruikt om de pubileke opinie (inclusief die van de politici) in hun voordeel te doen keren. Het is met name zorgwekkend dat de twee controle-organen van de regering (te weten Eerste Kamer en de media themselves) nauwelijks enig tegengas geven aan deze uitholling van onze rechtsstaat.
Rutte... is eigenlijk altijd al een reserve-D66-er geweest. Doek de VVD nou maar gewoon op en splits de mensen tussen TON en D66. De peilingen suggereren dit ook al.
Back to the subject: Rutte heeft zeker een punt hier, ook al is het niet echt zijn punt. CDA is inderdaad de vrijheid van meningsuiting, het recht op een persoonlijke, private levenssfeer en de rechtszekerheid aan het opofferen onder het mom van de veiligheid: terrorisme en kinderporno worden hierbij te pas en te onpas als breekijzer gebruikt om de pubileke opinie (inclusief die van de politici) in hun voordeel te doen keren. Het is met name zorgwekkend dat de twee controle-organen van de regering (te weten Eerste Kamer en de media themselves) nauwelijks enig tegengas geven aan deze uitholling van onze rechtsstaat.
Jup. Ben dan ook apetrots op je ;)
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken