Vliegtuig van Martinair ontruimd na telefoontje
Er waren 270 passagiers aan boord van het toestel toen het aankwam op het vliegveld. Op het moment van het telefoontje had een groot deel van hen het vliegtuig al verlaten. De overige reizigers zijn snel uitgestapt, waarna het vliegtuig naar een afgelegen plek is gebracht en is onderzocht. Ook de bagage van de passagiers werd doorzocht.
De start- en landingsbaan van het kleine vliegveld werden gesloten. Met een vertraging van anderhalf uur kon het vliegtuig uiteindelijk vertrekken. Martinair heeft geen financiële schade opgelopen.
die man/vrouw achteraf denken:
ik had eigenlijk moeten zeggen dat elk vliegtuig moest worden ontruimd:) Dan had je pas een grote puinhoop gehad! foto
foto
"Bommelding doet vliegveld sluiten"
Het nationale & internationale vliegveld van Isla Margarita is gisteren in de namiddag meer dan 2 uur gesloten geweest vanwege een (valse) bommelding.
Enkele minuten nadat rond 16:00 uur vlucht 923 van Martinair vanuit Amsterdam was aangekomen ontving het vliegveld een telefoontje van een anoniem persoon met een Colombiaans accent waarin de bommelding werd gedaan. Het explosief zou binnen 20 minuten afgaan.
Op dat moment is meteen het noodplan in werking gezet en is het vliegtuig naar een zogenaamde “X-zone” verplaatst. De 269 passagiers zijn geëvacueerd en al hun bagage is onderzocht . Zowel de nationale als internationale terminal van het vliegveld zijn direct gesloten.
Nadat de autoriteiten constateerden dat het om een valse bommelding ging zijn om 18:43 uur zijn de activiteiten weer hervat. Het toestel is enkele uren later dan gepland weer vertrokken.
[Bron: El Sol de Margarita: http://www.elsoldemargarita.com.ve/diario/noticias.php?Id=45929]
"Hallo, Martinair desk? Ja, of jullie misschien op willen schieten want we liggen achter op schema... Je hebt 20 minuten om alle passagiers uit het toestel te krijgen. Opschieten dus!"
Met de kwaliteit van de telefoons daar hoor je dan dus: "Martinair... op... schieten... 20 minuten... passagiers uit toestel... Opschieten !!"
Wat de Martinair desk niet wist was dat het de luchthavenleiding was die belde...
*phew*
Daar hebben ze een keer in GB iemand op betrapt en de kosten op die persoon verhaald. En compleet terecht. Die vrouw mag nu een paar jaar op een houtje sabbelen totdat ze die enkele tienduizenden euros heeft afbetaald.
bovendien naai je ook nog eens een paar honderd mensen omdat jij geen klok kan kijken.
Onsmakelijke grap dit... Het is hier (venezuela) nu live op TV...
Ter info: Op maandag komt martinair vanuit amsterdam de toeristen brengen en vliegt dan terug naar zweden of denemarken ofzo, daarna vliegen ze hier weer heen, laaien die zweden uit gaan de Nederlanders mee terug naar Amsterdam. Zelfde toestel als gisteren dus..
Zastavme ich bratia, ved' sa ony stratia, Slováci o¸ijú.
A. je vlucht heeft vertraging, waardoor je eventuele vervolgvluchten / aansluitingen mist
B. het vliegveld is afgesloten geweest
C. Speciale eenheden zijn ingeschakeld geweest (zie brandweer etc)
En zo kan ik nog wel even door gaan... foto foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken