Nieuws
Meer ongevallen door kunstsneeuw

Zij baseren zich op medici die waarschuwen voor de extra gevaren voor skiërs en snowboarders. In een ziekenhuis in de Oostenrijkse regio Landeck bijvoorbeeld werden de afgelopen kerstvakantie een derde meer ongevallen geregistreerd dan een jaar daarvoor. Vooral het aantal breuken en verwondingen aan wervelkolom en hoofd nam aanzienlijk toe.
Kunstsneeuw verandert sneller in hard ijs dan gewone sneeuw. Vooral voor onervaren skiërs levert dat problemen op.
Door het gebrek aan natuurlijke sneeuw zijn de skipistes in de Alpen ook kleiner, waardoor skiërs sneller op gewone grond of stenen terechtkomen en daar abrupt worden afgeremd. Door de kleinere pistes is ook de kans op botsingen tussen wintersporters fors gestegen. Medici adviseren skiërs een helm te dragen.
Volgens de leiding van het ziekenhuis St. Vinzenz in Zams (Landeck) belanden op dit moment vooral buitenlanders met botbreuken of andere verwondingen in de ziekenhuizen. Oostenrijkers zouden zich nauwelijks onder de slachtoffers bevinden.
De Tyrolian Air Ambulance, die gipsvluchten verzorgt, bracht tot nu toe ongeveer driehonderd gedupeerde vakantiegangers naar huis. Het betrof vooral Belgen en Nederlanders. De firma spreekt over een lichte stijging van het aantal passagiers.
foto
Ben er zo blij mee echt waar, eerlijk, ben er zo blij mee ....(BertVisscher)
want zij gaan niet met een dikke kater zonder ski-ervaring whatsoever de piste op... maar doen verstandig... foto
"http://www.telegraaf.nl/reiskrant/article56447901.ece"
Joe
Maar ik doe het al een aantal jaartjes (kan niet geweldig skien ofzo), maar ik weet wel redelijk waar ik op moet letten en ga nooit over het max van mijn kunnen heen.
En ik snap nog steeds niet hoe mensen zomaar met een slok op de piste nog opgaan..je stapt toch ook niet in de auto met een slok op?
Maargoed, niet iedereen die crasht, heeft een slok op. Pure pech, onervarenheid, een keertje niet 100% scherp of gewoon geschept worden door een andere bal gehakt...een ongeluk zit in een klein hoekje foto
ben benieuwd euh nee...
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
Staat ook stoer toch? Ik ben zo goed, ik heb een helm nodig ;-)
Hangt wel van je stijl af vind ik, een skateboarder zie je in een halfpipe of downhill speedrace ook echt niet zonder helm. Zelfde moet gelden voor sneeuw. Ik vind zelfs een backprotector een goede aanrader voor offpiste boarders. Je wilt je stuitje of rugwervel echt niet breken.
Doe mij maar een enkeltje warm land waar de mooie vrouwen altijd in bikini lopen foto
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
allemaal naar noorwegen, hier ligt sneeuw genoeg! foto
moet zijn
"Meer ongevallen door slechte sneeuwcondities"
de kunstsneeuw maakt het nog mogelijk om fatsoenlijk de skieen/boarden.
op de plaatsen waar geen (of te weinig) sneeuw is gebeuren de ongelukken...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken