Lubbers bij koningin op gesprek over formatie
Oud-premier Ruud Lubbers (CDA) praat woensdagavond met koningin Beatrix over de moeizame formatie van een nieuw kabinet. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. Over het doel van het bezoek van de minister van staat is niets bekendgemaakt. Mogelijk krijgt hij een adviserende rol of wordt hij de nieuwe informateur.
Eerder op de avond kwamen de vaste adviseurs van de koningin al langs in paleis Noordeinde. Zoals gebruikelijk lieten Eerste Kamervoorzitter René van der Linden, Tweede Kamervoorzitter Gerdi Verbeet, en vicepresident van de Raad van State Herman Tjeenk Willink niets los over de inhoud van die gesprekken.
CDA, PvdA, GroenLinks en D66 lieten na het mislukken van de onderhandelingen voor een paars-plus kabinet al weten dat ze VVD-leider Mark Rutte graag als informateur zouden zien. Hij zou alvast een schets voor een nieuw regeerakkoord moeten maken.

Lubbers bij koningin op gesprek over formatie (Foto: Novum)
ceremoniele zaken inclusief die formatie-gesprekjes. Gewoon openbaar even duidelijk maken dat die kleuters in Den Haag aan moeten maken.
Ik snap er niets meer van.
Volgens mij gaat de koningin zelf een partij oprichten. Slechter kan het niet worden.
Dan is Mw. von Amsberg blijkbaar erg desperaat. Lubbers' laatste periode was nog triester dan die van Balkenende. Betaster-Ruud had voor niets anders oog, dan voor het record "Langstzittende Premier".
Vervolgens heeft hij Nederland, middels het Verdrag van Maastricht opgezadeld met enorme afdrachten aan de E.U., puur en alleen omdat hij op het voorzitterschap van de EC aaste. Dat is hem ontzegd door mede-christendemocraat Helmut Kohl. De enige keer dat Kohl te betrappen was op inzicht....
Inmiddels bloeden wij nog steeds voor billenknijper Ruud: nog altijd zijn wij Europa's grootste netto betaler, per hoofd van de bevolking.
Beatrix geeft eens temeer een brevet van onvermogen af.
ABDICATIE! NU!!
Vive la République!
Dat die parasiteert op de samenleving in zijn geheel, moet natuurlijk verzwegen worden.
Of ze te veel macht heeft? Tja, misschien wel, maar over het algemeen geloof ik dat Beatrix het beste voor heeft met dit land. Links, rechts, Christen, Moslim of gewoon slim... het is wel onze koningin.
Zoiets als niet met drank op rijden omdat de smeris controleert.
In plaats van niet met drank op rijden omdat het jou en je medemens in gevaar brengt.
Het was wel wat schokkend om te zien dat het PVV-electoraat niet alleen maar een proteststem liet horen maar het hen ook werkelijk om regeringsdeelname ging. Je ziet dat Wilders sinds de verkiezingen niks extreems meer heeft geroepen.
Dat is ook een beetje het kenmerk van zijn achterban, ze doen wat hij zegt, als het maar gericht is tegen 'de vijand'.
VVD en CDA kunnen best regeren met PVV door het vijanddenken met een soort schaamlap af te dekken; dat hebben ze met de LPF toendertijd immers ook gedaan.
Maar ik denk dat de PVV dat niet wil omdat ze teveel te verliezen hebben als ze met de stalen kaders van VVD en CDA te maken krijgen en gecrushed worden. Daar hoeft weinig voor te gebeuren, want het zijn net zulke incompetente bijeengeraapte figuren als in de LPF, misschien nog wel meer ook omdat er geen rijke zakenlieden bij zitten zoals Heinsbroek en dergelijke.
Enfin, de CDA en VVD zullen denk ik wel willen regeren met de PVV maar ze moeten nog even bedenken hoe ze het PVV-beestje dit keer een spuitje gaan geven om het in te laten slapen.
En mijn excuses als ik in een vorige post het idee heb gegeven dat ik alleen de 'weggegooide' stemmen voor de PVV triest vindt. Ik vindt het dus triest dat na elke verkiezing iets minder dan de helft van de stemmen 'weggegooid' blijkt, ongeacht voor welke partij die waren.
Uiteraard komt er eerst een gesprek met VVD,PvdA en CDA.
Daarna een gesprek met VVD,CDA en PVV en zeer waarschijnlijk ook omzichtige pogingen tot coalitievorming.
Maar iedereen weet natuurlijk dat dit op niets uit zal draaien.
Over een paar maanden zal het echter zo ver komen.
In de perfecte wereld... die is er helaas niet en dus moeten we het met Nederland doen. Het is allemaal niet zo slecht, het kan zeer zeker beter en sneller, maar we hebben gekozen voor wat we hebben gekozen...
Gekke mensen die denken dat Wilders ooit een kans heeft gehad
Wilders komt pas in een kabinet als hij 76 zetels haalt
En nee, dat is niet de schuld van de andere partijen, hij is gewoon te extreem, daar valt niet mee samen te werken.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Die komt er misschien aan als een PvdA-informateur ook faalt.
Denk niet dat dat zal gebeuren.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken