Nieuws
Blunder VN-chef standpunt doodstraf
![Ban Ki-moon](http://images.fok.nl/upload/070103_272_KIMOON.jpg)
Ki-Moon zei, gevraagd naar zijn mening over de executie van Saddam Hussein, dat de doodstraf een zaak van de landen afzonderlijk is. Het standpunt van de VN is echter dat men altijd tegen de doodstraf is. Ki-Moons voorganger Kofi Annan gaf in dergelijke kwesties altijd wel het VN-standpunt weer. Zuid-Korea, het vaderland van Ban Ki- moon, kent overigens de doodstraf nog. Hetgeen kan verklaren waarom Ki-Moon tot zijn uitspraak kwam.
Moratorium
Italië pleitte gisteren, als één van de tien nieuwe tijdelijke leden van de Veiligheidsraad, voor een wereldwijd moratorium (tijdelijke ban) op de doodstraf. De afgelopen decennia is het aantal landen dat de doodstraf toepast al drastisch geslonken.
Volgens Amnesty International hadden in 1977 nog maar 16 landen de doodstraf afgeschaft. Dertig jaar later is dit aantal gestegen naar 88. Sinds 1990 hebben 40 landen de straf afgeschaft waaronder Turkije, Canada, de Filipijnen en Ivoorkust.
De meeste doodstraffen worden uitgevoerd in China, de VS, Saudi-Arabië en Iran. Deze vier zijn verantwoordelijk voor 94% van alle terechtstellingen. In 2005 werden in 22 landen mensen ter dood gebracht na een gerechtelijke uitspraak.
Het meest voorkomend zijn het vuurpeleton, ophanging, elektrocutie en een dodelijke injectie. In twee landen, Afghanistan en Iran, vindt steniging plaats en in Saudi-Arabië worden veroordeelden onthoofd.
BTW: hoe politiek-correct dat de VN altijd tegen de doodstraf is... Beetje raar ook, want er zijn genoeg VN-landen die wel de doodstraf hebben.
Zeker weer zo'n figuur die de laatste jaren van zn carriere nog even dit "erbij" doet....
http://www.nu.nl/news.jsp?n=917156&c=20
Het is eignelijk hetzelfde als de fouten die Balkenende maakte:
"In Nederland kunnen homo's trouwen, maar ik heb tegengestemd hoor!"
"In Nederland hebben wij de doodstraf niet, maar ik begrijp de ophanging van Saddam wel hoor".
Niet geheel hetzelfde misschien, maar wel degelijk vergelijkbare fouten....
-edit-we hebben het uiteraard niet eh...-edit-
Daarbij is het ook niet eenvoudig om meteen op je werk van alle officiele VN standpunten op de hoogte te zijn. De doodstraf zou wel op het lijstje "belangrijke standpunten om ZEKER te weten" moeten staan, maar zo zijn er vast tientallen andere standpunten die je ook hoort te weten.
Zijn persoonlijke meningen bewaart hij maar voor privé-onderonsjes, of hij uit ze achter gesloten deuren.
Toch heeft ieder deel weer zijn eigen regels foto.
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
Mocht je het daar niet mee eens, ja sorry, maar dan zit je als voorzitter toch echt op de verkeerde plek.
Want hoe zou jij dat nou vinden, een voorzitter van een organisatie die er een compleet andere mening op na houdt dan de rest van zijn organisatie. Dat wordt toch totaal niet werkbaar meer dan? foto
Alhoewel het wel 'ironisch' te noemen is, dat dit het officiele standpunt van de VN is, terwijl een flink aantal leden gewoon de doodstraf uitvoert. Net zoals het standpunt op het gebied van mensenrechten, terwijl zo'n beetje de helft van de aangesloten landen die enthousiast aan zijn laars lapt. Moeilijk serieus te nemen dan nog: zo'n officieel standpunt.
Naïef
Bovendien jiften de druimels me teveel in de luimtenissen van kwappipappi.
Ban Ki-moon, hij vraagt om een ban
of hij daar dan op zn plek zit, dat is een ander verhaal.
Maar dat noemt men nou professionaliteit.
Maar wat de landen zelf doen, moet dan alsnog voor hem niet uitmaken; hij dient het standpunt van de VN uit te dragen. Ik bleef het dan ook sowieso een vreemde zaak vinden dat het standpunt van de VN tegen de doodstraf is, terwijl een helehoop leden er tegenzijn....
Hoe gaat het stemmen daar eigenlijk? Moet iedereen het er mee eens zijn, is slechts 51% nodig, etc.? foto
Android + Verveling = Titan Turret spelen
Kom op zeg, als dat de blunders van de VN zouden zijn, dan viel het allemaal nog wel mee....
DIT zijn blunders: VN-personeel beticht van kindermisbruik
DIT is gewoon afleiding: Blunder VN-chef standpunt doodstraf
Klap klap. Netjes gedaan zo op je eerste dag! foto
Daarbij is "iemand schadeloos stellen" ook maar heel arbitrair. Je kunt iemand wel een goedmakertje geven van een paar ton (of een paar miljoen voor mijn part) maar daar haal je de gevolgen van het vastzitten niet mee weg. Dat lukt je gewoonweg niet.
Was Annan er nog maar foto
Guybrush: No! No, that's not true! That's impossible!
LeChuck: Search your feelings, you KNOW it to be true!
Guybrush: Noooooooo!!!!
De puttense "moordenaars" waren in de VS al dood geweest. Het feit dat ze een paar ton kregen voor die 4 jaar onterecht vastzitten, maakt idd helemaal NIETS goed. Maar mijn stelling blijft wel overeind, het is terug te draaien, in tegenstelling tot de doodstraf.
Hoeveel onterechte executies je "ontoelaatbaar" noemt is een nogal rekbaar begrip. De een zal 1 onterechte executie al ontoelaatbaar noemen, een ander zal 1 op de 10 misschien accepteren, om maar wat te noemen. Elke onterechte executie is er natuurlijk een te veel, maar waar gehakt wordt vallen spaanders. Verkeersdoden accepteren we ook gewoon met ons rij- en boetegedrag en die zijn ook niet terug te draaien.
Maar dat terug draaien geloof ik toch niet zo. Je kunt mensen wel vrijlaten en ze financieel en materieel compenseren, maar de psychische schade blijft. Terugdraaien lukt dus niet in mijn ogen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken