Nieuws
Belgisch drinkwater slechter dan Afrikaans water
Het drinkwater in België is nog slechter dan dat in landen als Soedan en Rwanda. De Verenigde Naties heeft een lijst van alle 122 lidstaten openbaar gemaakt met daarop de kwaliteit van het drinkwater als onderdeel van het rapport 'Water for people, water for life'. De Belgen staan hierop op de laatste plaats.
Bij de beoordeling van het water is ook gelet op de mogelijkheden en de wil om de situatie te verbeteren. Dat maakt het voor onze zuiderburen niet leuker om onderaan te staan.
De VN spreekt over anderhalve week over het gehele rapport op het Derde Wereld Water Forum in het Japanse Kyoto.
quote:
waar staat nederland?????
Op de 21e plaats, met een rating van 0,70
zie http://www.unesco.org/bpi/wwdr/WWDR_chart2_eng.pdf.
quote:
Belgaqua, de Belgische Federatie voor de Watersector, reageert verbolgen op het jongste Unesco-rapport dat schrijft dat België van 122 landen het slechtst met z'n water omspringt. "Het zijn onrechtvaardige beweringen", zegt Belgaqua-directeur Christian Legros.
Belgaqua vertegenwoordigt de operatoren van de drinkwaterproductie en -distributie en de afvalwaterbehandelingssector in de drie gewesten.
Legros wijst erop dat een studie uitgevoerd door de Waalse Milieuminister Michel Foret onlangs duidelijk maakte dat de auteurs van dergelijke studies voor de waterkwaliteitsindexen gegevens gebruiken die meer dan tien oud zijn. "Ze zijn bovendien niet representatief voor de kwaliteit van het water in onze voornaamste waterlopen".
Volgens Belgaqua hebben de omvangrijke investeringsprogramma's op gebied van waterzuiveringsinfrastructuur in de drie regio's de waterkwaliteit in de Belgische rivieren al gevoelig verbeterd. Legros benadrukt tot slot dat er niets mis is met ons leidingwater. Dat is van een hoge kwaliteit en voldoet aan de Europese normen. "Leidingwater mag dus in volle vertrouwen door iedereen worden gebruikt", luidt het nog.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken