KNVB: straks voetballen zonder doelpunten bij te houden
De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) overweegt nieuwe regels op te stellen in de leeftijdscategorie 10-12 jaar. De nadruk komt te liggen op het plezier tijdens de wedstrijd en minder op winnen. Langs de voetbalvelden wordt niet enthousiast gereageerd, zo constateert AT5.
Voetbalclub SDZ reageert op opmerkelijk plan van KNVB (Bron: YouTube/AT5)
KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee, die verantwoordelijk is voor amateur- en vrouwenvoetbal, vindt dat de strijd om het kampioenschap vooral onder ouders leeft en minder bij de kinderen zelf.
Het idee om de nadruk te leggen op plezier voor kinderen in deze leeftijdscategorie is een onderdeel van de nieuwe veranderingen in het pupillenvoetbal. Zo wordt er ook gesproken over een nieuwe indeling van de competities en het niet meer bijhouden van standen. Ook komen de wedstrijden in de schoolvakanties te vervallen.
Bij voetbalvereniging SDZ, één van de grootste clubs van Amsterdam, zijn de ouders verdeeld. "Ik denk dat het wel iets te vertroetelend is voor kinderen", vertelt een ouder op het voetbalveld. "Ze kunnen heus wel tegen hun winst of verlies."
Khalil el Maghnaoi, jeugdcoördinator bij SDZ, heeft gemengde gevoelens over het voorstel. "Aan de ene kant begrijp ik de KNVB dat ze het er wellicht uit halen. Het kan er soms best wel hard aan toe kan gaan, zelfs op jonge leeftijd qua winnen of niet", zegt El Maghnaoi. "Aan de andere kant vind ik dat ze helemaal mis zitten met hun doel wat ze altijd eerst voor ogen hadden. Het doel van een wedstrijd is natuurlijk winnen."
De winnaars van morgen
Volgens de jeugdcoördinator kwam de KNVB zelf ook met een concept waarbij ze aangaven dat ze de winnaars van morgen willen creëren. "Als je daarbij dan uitslagen en ranglijsten eruit gaat halen dan vind ik dat je je doel dan toch ergens mis gaat schieten", zegt El Maghnaoi.
Een andere ouder van de voetbalvereniging SDZ ziet de voordelen de nieuwe regels in. "Ik denk dat het misschien goed is voor die kinderen. Voor deze leeftijd gaat het over meer spelen, meer voetbal en minder bezig zijn met wie de eerste is."
Een derde ouder bij SDZ vindt dat plezier het belangrijkste is. "Voor mij maakt het niet uit en voor mijn zoon ook niet. Zo lang hij maar plezier heeft. Winnen of verliezen speelt geen belangrijke rol."
Van der Zee stelt dat als kinderen te vaak verliezen, dit de spelvreugde beïnvloedt. Naast een slechte trainer zou dit volgens hem een belangrijke oorzaak zijn voor kinderen om te stoppen met voetbal.
De jeugdcoördinator van SDZ denkt daar echter anders over. "Ik heb nog nooit meegemaakt dat kinderen zijn gestopt, omdat ze bijvoorbeeld te veel hebben verloren. Uit onderzoek is wellicht gebleken dat kinderen soms stoppen omdat ze vaak verliezen, maar ik heb dat nog nooit meegemaakt."
In april zal de voetbalbond een besluit nemen over dit voorstel.
Tuurlijk is verliezen niet leuk, maar als je nooit wint is er ook geen zak aan.
Mr. Zurkon doesn't need bolts, his currency is pain
Roy-O-Rama | Backlog | Wish-list
Dat je dit doet bij de jongste leeftijden prima, maar toch niet meer bij 10 tot 12 jarigen?
Nothing is black or white. Nothing is wrong or right. But everything is 14 shades of grey.
die kinderen gaan op voetbal omdat het leuk is, niet om te winnen. laat ze lekker appart vooor een toernooi inschrijven als ze zo graag competitief bezig willen zijn.
Spelletjes gaan om winnen, sport gaat om winnen.
Welke idioot verzint dit?
Dat soort zieke elementen haal je er misschien wel iets meer uit.
Aan de andere kant is de nieuwe generatie sowieso al ontzettend bezig met panna's en leuke trucjes, als een doelpunt maken niet meer het hoogste doel is dan wordt dat wellicht alleen maar erger.
Verliezen is een onderdeel van het leven, ook kleine(?) kinderen hebben daarmee om te leren gaan. Hoe eerder, hoe beter.
Die trainer was een pauper.
Maar laten we eens teruggaan naar de oorsprong van de sport! De Olympische spelen werden opgericht in het oude Griekenland zodat de mensen door middel van sport konden winnen, zodat je daar geen hele veldslagen voor hoefde te voeren. Dus winnen door sport, niet door strijd!
Maar sport en strijd gaan samen, alleen nu met regels die verwondingen moeten voorkomen. Daarvoor is een scheidsrechters gilde in het leven geroepen. En daar komt nu ook nog eens de VAR bij.
We zijn doorgaans blij als er geen doodschoppen worden uitgedeeld.
En prima als de jongste junioren elkaar geen doodschop geven, maar die kans bij de jongste junioren is sowieso klein(er).
Of is het de bedoeling dat onze jeugd Sarcastibal gaat spelen (Zie Southpark).
Nee competitiedrang zit in ons DNA, dat moet blijven. Misschien wat minder bij de F- jes en bij de Gehandicapten voetbal teams. Maar het zal ook niet lang duren voordat deze voetballertjes ook in een echte competitie willen spelen om zich te meten met andere teams. Daar is geen ontkomen aan!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken