Adolf Hitler op stembiljet India
Adolf Hitler neemt zaterdag deel aan de verkiezingen in de Indiase deelstaat Meghalaya. De kandidaat met de beladen naam gaat daaronder niet gebukt. Hij wijst erop dat zijn volledige naam Adolf Lu Hitler luidt, en hij dus geen volledige naamgenoot van de Führer is.
De Indiase Adolf, geboortejaar 1948, werd in Meghalaya al drie keer verkozen, zonder enige ophef. De inwoners van de kleine noordoostelijke deelstaat hebben een voorliefde voor bijzondere en soms omstreden namen. Ook ene Frankenstein staat zaterdag op het stembiljet, evenals als enkele Kennedy's.
Adolf Lu Hitler heeft tal van buitenlanden bezocht en zelfs Duitsland aangedaan. Douaniers legden hem geen strobreed in de weg, maar keken wel vreemd op. Ze vroegen hem meermalen waarom hij die beruchte naam draagt, waarop hij maar antwoordde dat hij die nu eenmaal niet zelf heeft gekozen. Zijn vader, die ooit voor de Britse kolonisator werkte, had er kennelijk plezier in zijn zoon te vernoemen naar de aartsvijand van zijn broodheer.
Veel Indiërs zien Hitler niet als het vleesgeworden kwaad, maar slechts als een intrigerende figuur. Zijn Mein Kampf ligt in de etalages van veel boekhandels. De Tweede Wereldoorlog kostte het leven aan ruim anderhalf miljoen Indiaërs.
foto
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
I remain, Your sincere friend M.K. Gandhi
Dat novum geen onderzoek doet verbaasd toch niemand.
[ Bericht gewijzigd door Pumatje op vrijdag 22 februari 2013 @ 15:59 ]
al lijkt het me heel appart om iemand zo te noemen.
doet me denken aan afl friends over namen..
DE HULK!!!!
Hoeveel mensen hier weten daar nou iets van af? Daar hoor je hier eigenlijk best weinig van. En als we berichten horen dat de Chinese bevolking woedend is als de Japanse premier een japans oorlogsmonument eert, kijken we ook allemaal vreemd op. Maar voor de Chinezen betekent dat dat je Japanners de mensen die genocide hebben gepleegd als "helden" eert.
Ja het is verschrikkelijk wat er is gebeurd, het is ook al 70 jaar geleden.
Veel overlevenden die je er mee kan kwetsen zijn er niet meer.
En zowel Adolf als Hitler zijn veel gebruikte namen.
Dat deze vent specifiek naar DE Adolf is vernoemd, tja, geef zijn ouders de schuld.
Maar moet iedere Adolf zich schamen dezelfde voornaam te dragen als de grote dictator, en iedereen die als achternaam Hitler heeft ook?
Doe normaal.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
Achterlijk, maar wie ben ik om daarover te oordelen.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Verder kan ik er wel inkomen dat ze er in India anders mee om gaan dan hier. Hitler is helaas deel van de Nederlandse en Europese historie, dus hier is het onderwerp wat meer beladen. Maar aan de andere kant gaan wij hier wel weer een stuk luchtiger om met bijvoorbeeld Stalin en Mao.
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
محمّد هو خنزي | "All that we are is the result of what we have thought." [Buddha] | http://ra.phid.ae/
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
Laten we even kijken..
Kawarawa, leuke brug, leuk bungee jumpen, hoop doden.
Wat besefte je dat je je naar een brug hebt genoemd waar mensen gestorven zijn?
Puma(tje), hoeveel mensen zijn er gedood door Puma's? wet besefte jouw dat je jezelf vernoemde naar een dodelijk roofdier?
Het is gewoon een naam.
In Europa heeft de naam Adolf Hitler een negatieve lading, net zoals Mao dat in China heeft of Stalin in Rusland, zoals Puma een negatieve lading heeft voor iedereen die iemand verloren is aan een Puma aanval of Kawarawa een negatieve lading heeft voor mensen die een fimilielid zijn verloren aan een sprong van die brug.
En als Breivik een negatieve lading heeft voor mensen die iemand zijn verloren aan die gek.
Het zal niemand aanzetten tot een naamsverandering.
En je kan niet met iedere jan doedel rekening houden op deze aardkloot.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Wat voor lading die naam in andere delen van de wereld met zich meebrengt boeit mij niet zoveel, genoeg swastika's (met zowel de klok mee als tegen de klok in) gezien in Azie om te weten dat het daar voor totaal iets anders staat.
Er is zeker iets voor te zeggen om dit soort besmette namen niet zo te prijzen. Maar zo vanzelfsprekend als jij suggereert is het niet.
foto
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Ug, je bent af en toe een (leuke) mafkees, maar ook een wijs man.
In de moderne context is het brengen van een Hitler groet voor iemand zijn neus een belediging. Dus ja, als ik al twee keer beleefd aan iemand uitgelegt heb dat het een belediging is, ben ik de 3e keer niet meer zo vriendelijk.
Zucht.
lijkt er niet op!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken